Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει σίγουρα, το είχε αναφέρει ένα παιδί... Δες στις προτάσεις εφαρμογών :) Και μπορείς να μπεις από τον υπολογιστή στο store :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει σίγουρα, το είχε αναφέρει ένα παιδί... Δες στις προτάσεις εφαρμογών :) Και μπορείς να μπεις από τον υπολογιστή στο store :)

 

Ευχαριστώ... Δεν ήμουν στο λάπτοπ εκείνη την ώρα... Θα το ψάξω...:):)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι το 1 2 3 4 5 τότε nokia care και 15 euros...

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΧΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΝΟΚΙΑ Ν8 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ .ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟ PIN ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΒΑΖΩ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ,ΑΦΟΥ ΒΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΕΚΕΙ .ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΞΕΚΛΚΕΙΔΩΣΩ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.

 

Εχω κατεβάσει τους χάρτες για Ελλάδα και Καναδά στο κινητό.

Ανοίγοντας το Maps έχει τον χάρτη της Ελλάδας κανονικά και κάνω την πλοήγηση.Σκοπεύω να πάω Καναδά σύντομα.Πως θα χρησιμοποιώ τον αντίστοιχο χάρτη του Καναδά?Γίνεται αυτόματα όταν ενεγοποιώ το GPS,γιατί δεν λέπω επιλογή χάρτη πουθενά.

 

Επίσης λογικά θα κατεβάσω και τις φωνητικές οδηγίες στα Αγγλικά?

 

Ευχαριστώ

 

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εχω κατεβάσει τους χάρτες για Ελλάδα και Καναδά στο κινητό.

Ανοίγοντας το Maps έχει τον χάρτη της Ελλάδας κανονικά και κάνω την πλοήγηση.Σκοπεύω να πάω Καναδά σύντομα.Πως θα χρησιμοποιώ τον αντίστοιχο χάρτη του Καναδά?Γίνεται αυτόματα όταν ενεγοποιώ το GPS,γιατί δεν λέπω επιλογή χάρτη πουθενά.

 

Επίσης λογικά θα κατεβάσω και τις φωνητικές οδηγίες στα Αγγλικά?

 

Ευχαριστώ

 

Χρήστος

zoom out, γύρνα λίγο τη γη, βρες τον καναδά, zoom in...

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Στο nokia maps δεν επιλέγεις χάρτη, είναι όλοι οι χάρτες διαθέσιμοι. Όταν ανοίξεις το πρόγραμμα θα κλειδώσει και θα σε δείξει κανονικά.

Αγγλικά δεν χρειάζεται να κατεβάσεις αν δεν το θες. Μπορείς να αφήσεις τα ελληνικά. Αν έχεις επιλέξει μάλιστα "Ελληνικά με ονόματα οδών" θα μιλάει Ελληνικά και θα προφέρει και τις αγγλικές οδούς (όχι πάντα με επιτυχία :p)

 

zoom out, γύρνα λίγο τη γη, βρες τον καναδά, zoom in...

 

Η απλά κάνεις αναζήτηση για μία περιοχή/διεύθυνση στον Καναδά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ενας φιλος εχει το κινητο και δεν βρισκει πουθενα στο store το skype. Πως θα γινει να μπορεσει να το βαλει?
Link to comment
Share on other sites

zoom out, γύρνα λίγο τη γη, βρες τον καναδά, zoom in...

 

:lol: :lol: :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενα θεμα με το ακουστικο, παραγγειλα απο την κινα ενα, το αλλαξα και με 6 ευρω εγινε ξανα σαν καινουριο. Με φαινεται θα αργησω να το αλλαξω ακομα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ,αν μπορει να βοηθησει καποιος με ενα προβλημα που εχω με το wifi μου.Εχω την εκδοση του lagoskon ,εδω και πολυ καιρο απλα μεχρι τωρα ειχα χρησιμοποιησει το wifi με το joikuspot ωστε να δωσω στο λαπτοπ μου ιντερνετ απο τη vodafone και δεν ειχα προβλημα.Δεν ειχα δοκιμασει ομως ποτε να μπω ιντερνετ στο κινητο μου με wifi.Λοιπον ανοιγω wifi σπιτι μου βρισκει ολα τα Modem της γειτονιας και το δικο μου φυσικα ,συνδεομαι κανονικα στο δικο μου ,βαζω και το κλειδι wep ,καθεται συνδεδεμενο αλλα δεν μπαινει σε καμια σελιδα.Πηγαινοντας στην διαχειριση συνδεσεων και πατωντας στην wifi συνδεση που χρονομετρει , λεει κατασταση ανενεργη.Γιατι ειναι ανενεργη??? πως ενεργοποιειται για να δουλεψει?? δε ξερω τι αλλο να κανω ,εκλεισα και ξαναανοιξα το μοντεμ αλλα τιποτα.Πειραξα ολες τις ρυθμισεις του κινητου για wifi ,και τα σημεια προσβασης τα εσβησα και τα ξαναεβαλα αλλα τιποτα.Κατεβασα και ενα wifi fix για belle αλλα και αυτο δεν εκανε τιποτα.... ή κατι μου διαφευγει ή εχει προβλημα το κινητο μου. καθε βοηθεια δεκτη :)
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε χωρίς κωδικό απο τις ρυθμίσεις του μόντεμ ή βάλε wpa αντί για wep να δεις τι θα κανει
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα ανενεργή λέει αλλά έχω κανονικά ιντερνετ. κάτι άλλο είναι. Δοκίμασες να κλείσεις την εξοικονόμηση ενέργειας του wifi;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ,αν μπορει να βοηθησει καποιος με ενα προβλημα που εχω με το wifi μου.Εχω την εκδοση του lagoskon ,εδω και πολυ καιρο απλα μεχρι τωρα ειχα χρησιμοποιησει το wifi με το joikuspot ωστε να δωσω στο λαπτοπ μου ιντερνετ απο τη vodafone και δεν ειχα προβλημα.Δεν ειχα δοκιμασει ομως ποτε να μπω ιντερνετ στο κινητο μου με wifi.Λοιπον ανοιγω wifi σπιτι μου βρισκει ολα τα Modem της γειτονιας και το δικο μου φυσικα ,συνδεομαι κανονικα στο δικο μου ,βαζω και το κλειδι wep ,καθεται συνδεδεμενο αλλα δεν μπαινει σε καμια σελιδα.Πηγαινοντας στην διαχειριση συνδεσεων και πατωντας στην wifi συνδεση που χρονομετρει , λεει κατασταση ανενεργη.Γιατι ειναι ανενεργη??? πως ενεργοποιειται για να δουλεψει?? δε ξερω τι αλλο να κανω ,εκλεισα και ξαναανοιξα το μοντεμ αλλα τιποτα.Πειραξα ολες τις ρυθμισεις του κινητου για wifi ,και τα σημεια προσβασης τα εσβησα και τα ξαναεβαλα αλλα τιποτα.Κατεβασα και ενα wifi fix για belle αλλα και αυτο δεν εκανε τιποτα.... ή κατι μου διαφευγει ή εχει προβλημα το κινητο μου. καθε βοηθεια δεκτη :)

 

Δοκίμασες άλλες συσκευές να δεις αν συνδέονται με το WiFi? Επισης δοκίμασέ να διαγράψεις απο τα σημεία πρόσβασης το WiFi και ξανακανε αναζήτηση. Πέρασε τους κωδικούς απο την αρχή και δοκίμασε

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολα τα παιδια για τις απαντησεις!! δουλεψε η προταση του φιλου LAGOSKON , με το που αλλαξα απο wep σε wpa-only δουλεψε αμεσως! :):):cool:
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές εβδομάδες έχει σταματήσει να λειτουργεί η ενημέρωση των rss widgets του browser της ΝΟΚΙΑ.:(

Ξέρει κανείς τίποτα γι' αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κ εγώ το ίδιο πρόβλημα με τον luke σε ποιο μενού βρίσκω την ρύθμιση αυτή?

ρυθμίσεις-->συνδεσιμοτητα-->ρυθμισεις--->προορισμοι δικτυου και απο εκει ειτε διορθωνεις το ηδη υπαρχον σημειο προσβασης ή φτιαχνεις καινουριο.

 

ερωτηση προς χρηστες που εχουν την εκδοση του lagoskon ή προς τον ιδιο τον Lagoskon ,μου εχει βγει μια ενημερωση για email και ημερολ. η οποια ειτε την ξεκιναω απο το Pc suite ειτε απο το κινητο ota κολλαει και δε μπορει να κανει εγκατασταση.Να μην το παλεψω? υπαρχει καποια λυση?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση προς χρηστες που εχουν την εκδοση του lagoskon ή προς τον ιδιο τον Lagoskon ,μου εχει βγει μια ενημερωση για email και ημερολ. η οποια ειτε την ξεκιναω απο το Pc suite ειτε απο το κινητο ota κολλαει και δε μπορει να κανει εγκατασταση.Να μην το παλεψω? υπαρχει καποια λυση?

Ψάξε τα απαραίτητα αρχεία, κατέβασέ τα στο pc, πέρνα τα στο κινητό, κάνε επανεκίνηση στο κινητό, με κάποιο task manager (πχ jbak) κλείσε ότι μπορείς να κλείσεις, ξεκίνα την εγκατάσταση και φρόντισε να το κάνεις βράδυ. Μη περιμένεις να τελειώσει, πέσε για ύπνο (συνήθως θέλει κάνα 30++ λεπτά στο 808). Όταν με το καλό ξυπνήσεις και το δεις τελειωμένο, κάνε επανεκίνηση, αν δε μπορείς, κάντου το reset με τις 3 δονήσεις.

Link to comment
Share on other sites

φιλε moralas ευχαριστω για την βοηθεια ,εκανα οτι μου ειπες, παρατηρω οτι κολλαει σε ενα σημειο στην μεση ,το αφηνω βεβαια ωρες και επειτα κανω το ρεσετ με τις 3 δονησεις.επειτα παλι βγαινει η αναβαθμιση η ιδια.υπαρχει πιθανοτητα να εχει ολοκληρωθει η εγκατασταση και να μην το βλεπω?? εχω δοκιμασει 2 φορες να το εγκαταστησω με το ιδιο αποτελεσμα. off-topic: ωραια Mixakia στο youtube εκανα εγγραφη ;-)
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

φιλε moralas ευχαριστω για την βοηθεια ,εκανα οτι μου ειπες, παρατηρω οτι κολλαει σε ενα σημειο στην μεση ,το αφηνω βεβαια ωρες και επειτα κανω το ρεσετ με τις 3 δονησεις.επειτα παλι βγαινει η αναβαθμιση η ιδια.υπαρχει πιθανοτητα να εχει ολοκληρωθει η εγκατασταση και να μην το βλεπω?? εχω δοκιμασει 2 φορες να το εγκαταστησω με το ιδιο αποτελεσμα.

Έχεις κατεβάσει τα σωστά αρχεία? Δοκίμασε να κάνεις το ίδιο που σου λέω αλλά από την αναβάθμιση on the fly, μέσα από το κινητό. Από όσο θυμάμαι έτσι γινόταν, αν δε πιάσει και αυτό τι να σου πω. Πάντως αν μπει η αναβάθμιση μη νομίζεις θα δεις καμιά διαφορά..

off-topic: ωραια Mixakia στο youtube εκανα εγγραφη ;-)

χαχα νάσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν μπει η αναβάθμιση μη νομίζεις θα δεις καμιά διαφορά..

 

Νομίζω διορθώνει το ότι δεν μπορούσες να στείλεις αρχεία πάνω από 20ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Συνιστω να γίνει η αναβάθμιση του email απο το nokia suite μονη της και μετα οι υπόλοιπες . κανει κάνα 10λεπτο αλλά δεν κολαει
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...