Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και έχουν ειπωθεί επανειλημμένα οι λόγοι της συγκεκριμένης απαγόρευσης, άλλη μια φορά δεν κάνει κακό. :)

Δεν απαγορεύονται γενικά τα links προς το συγκεκριμένο forum. Μόνο αυτά στα οποία γίνεται δημοσίευση συνδέσμων προς copyrighted υλικό όπως τα αρχεία firmware, τα service tools και manual αυτών. Δεν μας απασχολεί η πολιτική που ακολουθούν άλλες ιστοσελίδες και ούτε μας ενδιαφέρει. Υπάρχει απαγόρευση διακίνησης από την Nokia ανάλογων αρχείων και αυτή ακριβώς την πολιτική ακολουθούμε.

 

Κατάλαβα. Δεν γνώριζα ότι η Nokia απαγορεύει τη διακίνηση των firmwares, ειδικά από τη στιγμή που τα έβγαζε στους σέρβερς της.

Thanks

 

 

Αθήνα για ένα χρόνο σχεδόν το χρησιμοποιούσα για δρομολόγια κτλ και ήταν πάντα στην ώρα του, πιο ακριβές από άλλες αντίστοιχες... Αλλά μια μέρα σταμάτησε :(

 

Ίσως έχεις δίκαιο. Δεν είμαι Ελλάδα τώρα αλλά έβαλα για δοκιμή τη διαδρομή Πειραιά - Αεροδρόμιο και δεν βγάζει αποτελέσματα. Εδώ που είμαι πάντως δουλεύει μια χαρά άρα δεν είναι θέμα της εφαρμογής, ίσως δεν έχει δεδομένα πλέον για Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα παράθυρα έχει :(

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι όπως στις αρχές, μόνο για τραμ μετρό ηλεκτρικό, και μόνο διάρκεια δρομολογίου..

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Δεν γνώριζα ότι η Nokia απαγορεύει τη διακίνηση των firmwares, ειδικά από τη στιγμή που τα έβγαζε στους σέρβερς της.

Thanks

Ποτέ δεν «έβγαζε» κάτι στους servers της δημόσια. Με «πλάγιο» και μόνο τρόπο είναι δυνατή η πρόσβαση στον οποιοδήποτε.

Off topic out. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους ρομαντικούς κατόχους του N8. Έχω μια ερώτηση. Τον τελευταίο καιρό το τηλεφωνάκι μου έχει αρχίσει και μου κάνει τρελά με την μπαταρία. Τελειώνει πολύ γρήγορα, με παίρνουν τηλέφωνο, απαντώ και κλείνει από μπαταρία ενώ είναι στο 50% φόρτισης και γενικά δεν συμπεριφέρεται σωστά. Να τονίσω πως η μπαταρία είναι αυθεντική 4 μηνών...Είμαι με το cfw του lagoskon και παλαιότερα είχα διαβάσει εδώ πως είχε διαπιστωθεί μεγαλύτερη κατανάλωση με lagoskon απ ότι με το στοκ της νόκια... Γνωρίζετε με ποιον τρόπο μπορώ να επιστρέψω σε στοκ κατάσταση με το τελευταίο firmware της νόκια;
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ισχυει το συγκεκριμένο θέμα , με το Nokia suite κάνε εγκατάσταση παλι την Ρομ που σου βγάζει. Επανεγκατάσταση... Και μόλις δεις και το θέμα της μπαταρίας μόνος σου , ξαναγυρνας....στη slim moded .
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ισχυει το συγκεκριμένο θέμα , με το Nokia suite κάνε εγκατάσταση παλι την Ρομ που σου βγάζει. Επανεγκατάσταση... Και μόλις δεις και το θέμα της μπαταρίας μόνος σου , ξαναγυρνας....στη slim moded .

 

Λες να μην αλλάξει κάτι στο θέμα της μπαταρίας ε;

Link to comment
Share on other sites

Ίσως νάναι καμιά εφαρμογή περίεργη ή να έχει φάει καμιά "φλασιά". Αν κάνεις soft reset? Μετά hard αν δε πιάσει το soft και μετά γυρνάς στην στοκ. Αλλά δε το βλέπω αν δε γίνει με τα reset.
Link to comment
Share on other sites

Λες να μην αλλάξει κάτι στο θέμα της μπαταρίας ε;

 

Είναι σίγουρο οτι άποψη Ρομ είναι καλύτερη απο τη μαμά. Συνήθως η μακροχρόνια χρηση και καποιες εφαρμογές φταίνε. Κάνε μια εγκατάσταση φρέσκια και θα δεις τη διαφορά αμέσως. Μετα πρόσεχε να βάλεις μονο όσα χρειαζεσαι.

 

ΥΓ. Να πιάσουμε κοκκινο ρε παιδιά......

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Ίσως νάναι καμιά εφαρμογή περίεργη ή να έχει φάει καμιά "φλασιά". Αν κάνεις soft reset? Μετά hard αν δε πιάσει το soft και μετά γυρνάς στην στοκ. Αλλά δε το βλέπω αν δε γίνει με τα reset.

 

soft reset πως κάνουμε είπαμε;;:p

edit το βρήκα...

Edit 2 το soft δεν άλλαξε κάτι τελικά, μόλις του έκανα hard reset...Για να δούμε...

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για πείτει μου λίγο... όταν έχει πολύ χαμηλό φωτισμό το Ν8 αδυνατεί να κάνει focus. Δεν μιλάω για τοπία.

Για ένα δωμάτιο ή για ένα σχετικά κοντινό πλάνο σε εξωτερικό χώρο.

 

Μιλάω για λίγο φως, όχι για πίσα σκοτάδι. Σχεδόν ποτέ το focus δεν πρασινίζει. Παραμένει κόκκινο.

 

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση. Τραβάμε χωρίς εστίαση; ("τοπίο" δηλαδή; )

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

γιατι στο κανει αυτο ? ακομα κι ετσι, αστο να "εστιασει" και τραβα οπως ειναι, δε θα πεφτει εξω κατα πολυ... η το καλυτερο, camerapro και βαλε εστιαση συγκεκριμενη ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενας τροπος να βελτιωσουμε το επιπεδο σηματος δεν παιζει? Δεν μπορω να δεχτω οτι εχει χειροτερο σημα και απο το nokia asha που ειχα πριν. Ελεος... :(

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

γιατι στο κανει αυτο ? ακομα κι ετσι, αστο να "εστιασει" και τραβα οπως ειναι, δε θα πεφτει εξω κατα πολυ... η το καλυτερο, camerapro και βαλε εστιαση συγκεκριμενη ;)

 

Ναι δεν πέφτει εξω η αλήθεια είναι.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχει κακό 2g σήμα, στα 3 είναι τέλειο θαρρώ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μα το χω dual mode, αφου δεν πιανει στο ενα ας πιανει στο αλλο. Στο χωρο μου τουλαχιστον 3G δεν πιανει καθολου, και 2g πιανει 1-2 γραμες και τις χανει. Μου την σπαει που ουτε καν τις διατηρει. Πολλες φορες οταν θελω να κανω τηλεφωνο διαρκειας βγαινω εξω απο το σπιτι. Παρεπιπτωντος ακριβως απεξω πιανει σχεδον φουλ. Τι ζορι τραβαει εντος σπιτιου δεν το καταλαβαινω...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Με τα άλλα κινητά πιάνεις φουλ;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν πιανω φουλ, αλλα πιανω αρκετα για να μιλησω. Αυτο ρτεμοπαιζει στο σημα, δηλαδη βρισκει 1-2 γραμμες αλλα τις χανει, ενω πχ το Asha μπορουσε να τις κρατησει και να κανω φυσιολογικη κληση και με αυτες τις γραμμες.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το τηλέφωνο δεν φτιάχνει με τίποτα...μόλις με καλεί κάποιος και απαντώ, σβήνει μόνο του και επανέρχεται μετά από λίγο...σαν σοφτ reboot ένα πράγμα...
Link to comment
Share on other sites

φλασαρες ξανα και παλι δεν;

 

παντως αν ειναι να το πεταξεις, εδω ειμαστε και μεις :D ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

φλασαρες ξανα και παλι δεν;

 

παντως αν ειναι να το πεταξεις, εδω ειμαστε και μεις :D ;)

 

όχι δεν φλάσαρα ξανά γιατί απ ότι μου είπαν τα παιδιά δεν θα δω κάποια διαφορά...προφανώς κάτι τα έχει παίξει. Η μπαταρία; Ίσως,όμως δεν έχει κλείσει 3 μήνες από τότε που την αγόρασα, καινούρια και αυθεντική...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε καλού κακού, δεν χάνεις τίποτα :) Ίσως κάτι δεν έκατσε καλά...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε καλού κακού, δεν χάνεις τίποτα :) Ίσως κάτι δεν έκατσε καλά...

 

το σύνδεσα με το Pc suite αλλά δεν ξέρω τι να κάνω για να το φλασάρω...μου λέει πως έχω το πιο πρόσφατο λογισμικο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...