Jump to content

Samsung Galaxy Mini 2 (S6500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραία λοιπόν δεν μένει παρά να την δοκιμάσουμε :)
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To δοκίμασα κι εγώ. Το πέρασα το πρωί και οι εντυπώσεις μου είναι άριστες μέχρι στιγμής.

Είναι πανεύκολο αν ακολουθήσει κανείς τις οδηγίες αυτού του βίντεο :

. Επίσης δεν πέρασα ακριβώς την rom που δίνει στην περιγραφή του βίντεο. Επειδή έβλεπα ένα άλλο που έλεγε camera fix γιατί έχει ένα θέμα η rom, πέρασα τελικά αυτήν που βρήκα στην περιγραφή του 2ου (
- Cyanogenmod 10.1 with camera fixed ) .

Φωτογραφίες τραβάει κανονικά. Και βίντεο έδειχνε να τραβάει, αλλά μετά όταν πήγα να δω αυτό που τράβηξα είχε μόνο ήχο και η εικόνα ήταν χαλασμένη. Δεν με πειράζει όμως, γιατί δε με ενδιαφέρει καθόλου να τραβάω βίντεο με αυτό. Ίσα ίσα, καλύτερα που μπορώ και τραβάω φωτογραφίες πανοραμικές που το υποστηρίζει αυτή η έκδοση του android.

 

Μου φαίνεται γενικά σαν να πήρα άλλο τηλέφωνο. Προσωπικά δε με νοιάζει και τόσο αν χάσω εγγύηση με αυτήν την μετατροπή. Μόνο και μόνο που η ταχύτητα και γενικά η απόκριση της συσκευής είναι πολύ βελτιωμένη συγκριτικά με την "μαμά" κατάσταση, μου αρκεί. Και το λέω εγώ, που μέχρι χθες έλεγα καλύτερα να μην το πειράζω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

εχει το mini 2 η γυναικα μου και παρατηρω πως εχει λιγο αδυναμο σημα wifi? το εχει παρατηρησει κανενας αλλος?

συγκριτικα με το s3 το δικο μου εχει σχεδον την μιση ληψη.

να του περναγα κανενα firmware ? official γιατι για custom δεν το κατεχει το αθλημα και θα πεσει στα βαθια....

εχετε δοκιμασει καποια official να δουλευει καλα?

τωρα φοραει την ME1

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

εχει το mini 2 η γυναικα μου και παρατηρω πως εχει λιγο αδυναμο σημα wifi? το εχει παρατηρησει κανενας αλλος?

συγκριτικα με το s3 το δικο μου εχει σχεδον την μιση ληψη.

να του περναγα κανενα firmware ? official γιατι για custom δεν το κατεχει το αθλημα και θα πεσει στα βαθια....

εχετε δοκιμασει καποια official να δουλευει καλα?

τωρα φοραει την ME1

 

Ναι σωστα το προσεξα. Εκει το δικο μου βγαζει 3 "μπαρες" (ας πουμε μπαρες) το μινι 2 μιας γνωστης μου βγαζει 1.

Το θεμα δεν ειναι αυτο. Το θεμα ειναι αν "τραβαει" ή δεν "τραβαει" δεδομενα και αυτο το κρινεις εσυ. Δεν ξερουμε σε τι "μοναδες" ισχυος πεδιου εινσι βαθμονομημενοι οι δεικτες αυτοι.

Link to comment
Share on other sites

βασικα αν δεν μου εκανε παραπονα οτι παει αργα δεν θα το ειχα προσεξει.....

οποτε καπως λιγοτερο πρεπει να "τραβαει"....

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

To δοκίμασα κι εγώ. Το πέρασα το πρωί και οι εντυπώσεις μου είναι άριστες μέχρι στιγμής.

Είναι πανεύκολο αν ακολουθήσει κανείς τις οδηγίες αυτού του βίντεο :

. Επίσης δεν πέρασα ακριβώς την rom που δίνει στην περιγραφή του βίντεο. Επειδή έβλεπα ένα άλλο που έλεγε camera fix γιατί έχει ένα θέμα η rom, πέρασα τελικά αυτήν που βρήκα στην περιγραφή του 2ου (
- Cyanogenmod 10.1 with camera fixed ) .

Φωτογραφίες τραβάει κανονικά. Και βίντεο έδειχνε να τραβάει, αλλά μετά όταν πήγα να δω αυτό που τράβηξα είχε μόνο ήχο και η εικόνα ήταν χαλασμένη. Δεν με πειράζει όμως, γιατί δε με ενδιαφέρει καθόλου να τραβάω βίντεο με αυτό. Ίσα ίσα, καλύτερα που μπορώ και τραβάω φωτογραφίες πανοραμικές που το υποστηρίζει αυτή η έκδοση του android.

 

Μου φαίνεται γενικά σαν να πήρα άλλο τηλέφωνο. Προσωπικά δε με νοιάζει και τόσο αν χάσω εγγύηση με αυτήν την μετατροπή. Μόνο και μόνο που η ταχύτητα και γενικά η απόκριση της συσκευής είναι πολύ βελτιωμένη συγκριτικά με την "μαμά" κατάσταση, μου αρκεί. Και το λέω εγώ, που μέχρι χθες έλεγα καλύτερα να μην το πειράζω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

εβαλα και εγω την Cyanogenmod 10.1 αλλα δεν εχω βιντεο μονο φωτογραφια εκανα οτι ελεγε στο βιντεο ο τυπος ξερει κανεις αν διορθωνεται το προβλημα αν οχι δεν λεει να μην εχω καμερα

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το πρόγραμμα lgcamera και θα μπορεί να τραβήξει βίντεο. Να πω ξανά πως έβαλα τη ROM που είχε στο 2ο βίντεο που λέει πως να φτιάξεις την κάμερα. Δηλαδή δεν εγκατέστησα τα αρχεία που έδινε γιατί δεν χρειάζεται. Δοκίμασα με το πρόγραμμα που σου λέω στην δωρεάν έκδοση, και αφού είδα ότι λειτουργεί το αγόρασα στην κανονική.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το πρόγραμμα lgcamera και θα μπορεί να τραβήξει βίντεο. Να πω ξανά πως έβαλα τη ROM που είχε στο 2ο βίντεο που λέει πως να φτιάξεις την κάμερα. Δηλαδή δεν εγκατέστησα τα αρχεία που έδινε γιατί δεν χρειάζεται. Δοκίμασα με το πρόγραμμα που σου λέω στην δωρεάν έκδοση, και αφού είδα ότι λειτουργεί το αγόρασα στην κανονική.

 

θα το δοκιμασω ευχαριστω:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες με την 4.2.2 μπορώ να πω πως είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Ξαναπέρασα νεώτερη έκδοση γιατί η πρώτη που είχα βρει δεν υποστήριζε wi-fi tethering, που το χρειάζομαι. Επίσης, στο αυτοκίνητό μου που έχει bluetooth, συνδεόταν μεν το κινητό, αλλά δεν μπορούσε με τίποτα να κατεβάσει το ηχοσύστημα τον κατάλογό του, και έτσι έπρεπε να καλώ από το κινητό μόνο, και όταν δέχομαι κλήσεις να βλέπω μόνο το νούμερο στην οθόνη του ηχοσυστήματος(όταν είχε το stock 2.3.6). Με τη νέα rom, μέσα σε δευτερόλεπτα κατέβασε όλα τα τηλέφωνα και λειτούργησε άψογα. Αυτό και μόνο ήταν τεράστια διεκύκολυνση για μένα.

 

Κάτι άλλο. Δοκίμασα και το πρόγραμμα TriangleAway, κατεβάζοντάς το από εδώ , και δουλεύει κανονικά στο κινητό μας. Αφαιρεί το κίτρινο τρίγωνο με το θαυμαστικό όταν ανοίγει, και επαναφέρει την τιμή 0 στον flash counter. Πράγματι ξεκίνησα σε dowload mode και ενώ προηγουμένως έγραφε 1, τώρα πήγε στο 0. Οπότε θεωρητικά με αυτό το κόλπο έχουμε ξανά εγγύηση;

 

Γενικά το κινητάκι μ'αρέσει πάρα πολύ έτσι όπως είναι, και με βάζει σε σκέψεις να επενδύσω λίγα χρήματα πάνω του για να του βελτιώσω την αυτονομία. Π.χ. κάτι τέτοιο ή τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..... ΤΟ ΝΕΟ ΕΧΕΙ 2 ΒΑΣΙΚΑ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ ΧΑΝΕΙΣ ΤΟ MLS ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ 4.2.2 ΚΑΙ 2ον Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΞΑΝΤΛΕΙΤΕ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΠΛΗ ΑΝΑΜΟΝΗ γενικα το τηλεφωνακι ειναι πολυ καλο για τα λεφτα που δωσαμε και θεωρω πως ειναι μια χαρα με το μανισιο συστημα αν ομως καποιος δεν χρειαζεται τα περιτα απο τν βοταφον βαζει την ρομ της Κυπρου που ειναι καθαρη :X

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σας παρακαλούσαμε να μην γράφετε με κεφαλαία, απαγορεύεται από τους ΟΠΧ.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χρησιμοποιώ το ndrive εδώ και 3 χρόνια και με έχει βολεψει. Το mls μου το εγκαταστησανε στη Vodafone όταν το πήρα, και μια φορά που το δοκιμασα και μετα δεν το ξαναετρεξα. Χρησιμοποιώ και αυτό που δίναν στο πλαίσιο δώρο με κινητά και μου φαίνεται καλύτερο. Στη μπαταρία δε βλέπω μεγάλες διαφορές σε σχέση με την εργοστασιακή έκδοση. Μια μικρή πτώση είναι αναμενόμενο να υπάρχει αν σκεφτείς πως τρέχει και τον επεξεργαστή στο 1 GHz αντί για το 0.8 που είχε stock. Εγώ έβαλα αρχικά και το antutu battery saver, που βγάζει 3 επίπεδα εξοικονόμησης και τρέχει από 600 έως 800 MHz, και βοηθούσε αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες με την 4.2.2 μπορώ να πω πως είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Ξαναπέρασα νεώτερη έκδοση γιατί η πρώτη που είχα βρει δεν υποστήριζε wi-fi tethering, που το χρειάζομαι. Επίσης, στο αυτοκίνητό μου που έχει bluetooth, συνδεόταν μεν το κινητό, αλλά δεν μπορούσε με τίποτα να κατεβάσει το ηχοσύστημα τον κατάλογό του, και έτσι έπρεπε να καλώ από το κινητό μόνο, και όταν δέχομαι κλήσεις να βλέπω μόνο το νούμερο στην οθόνη του ηχοσυστήματος(όταν είχε το stock 2.3.6). Με τη νέα rom, μέσα σε δευτερόλεπτα κατέβασε όλα τα τηλέφωνα και λειτούργησε άψογα. Αυτό και μόνο ήταν τεράστια διεκύκολυνση για μένα.

 

Κάτι άλλο. Δοκίμασα και το πρόγραμμα TriangleAway, κατεβάζοντάς το από εδώ , και δουλεύει κανονικά στο κινητό μας. Αφαιρεί το κίτρινο τρίγωνο με το θαυμαστικό όταν ανοίγει, και επαναφέρει την τιμή 0 στον flash counter. Πράγματι ξεκίνησα σε dowload mode και ενώ προηγουμένως έγραφε 1, τώρα πήγε στο 0. Οπότε θεωρητικά με αυτό το κόλπο έχουμε ξανά εγγύηση;

 

Γενικά το κινητάκι μ'αρέσει πάρα πολύ έτσι όπως είναι, και με βάζει σε σκέψεις να επενδύσω λίγα χρήματα πάνω του για να του βελτιώσω την αυτονομία. Π.χ. κάτι τέτοιο ή τέτοιο.

 

Με την κάμερα είχες θέμα??

 

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ το ndrive εδώ και 3 χρόνια και με έχει βολεψει. Το mls μου το εγκαταστησανε στη Vodafone όταν το πήρα, και μια φορά που το δοκιμασα και μετα δεν το ξαναετρεξα. Χρησιμοποιώ και αυτό που δίναν στο πλαίσιο δώρο με κινητά και μου φαίνεται καλύτερο. Στη μπαταρία δε βλέπω μεγάλες διαφορές σε σχέση με την εργοστασιακή έκδοση. Μια μικρή πτώση είναι αναμενόμενο να υπάρχει αν σκεφτείς πως τρέχει και τον επεξεργαστή στο 1 GHz αντί για το 0.8 που είχε stock. Εγώ έβαλα αρχικά και το antutu battery saver, που βγάζει 3 επίπεδα εξοικονόμησης και τρέχει από 600 έως 800 MHz, και βοηθούσε αρκετά.

 

Πολλά τα 40€ για το ndrive....

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με την κάμερα έχει πρόβλημα το βίντεο, που λύνεται αν χρησιμοποιηθεί μια τρίτη εφαρμογή όπως το lgcamera. Και το track recorder του torque που δοκίμασα πάλι δεν δούλευε την κάμερα. Αλλά δεν με νοιάζει καθόλου. Αν ήταν ένα κινητό που το είχα πάρει για την κάμερα του ίσως το έβλεπα αλλιώς, αλλά με το συγκεκριμένο όχι τόσο. Η φωτογραφία δουλεύει μια χαρά και νομίζω μετράει πιο πολύ.

Το ndrive το είχα σπασμένο, άλλα τελικά εχθες το δοκίμασα και κολλάει στην εισαγωγική οθόνη. Μικρό πρόβλημα γιατί έχω και αυτό του πλαισίου όπως είπα που δουλεύει μια χαρά.

 

Γενικά βρήκα μερικά bugs τις τελευταίες μέρες. Μια φορά έχοντας βάλει αντίστροφη μέτρηση στο ρολόι μου κόλλησε το τηλέφωνο όταν έληξε ο χρόνος και χρειάστηκε να βγάλω μπαταρία. Άλλα όσο και αν προσπάθησα άλλες 5 φορές δεν το ξανακάνει. Έπειτα ήθελα να στείλω MMS και η stock εφαρμογή κολλάει στην αποστολή και κλείνει. Κατέβασα 3η εφαρμογή και όλα καλά. Τέλος το NFC δεν δείχνει να ενεργοποιείται παρά του ότι έχω περάσει τo σχετικό patch. Είμαι διακοπές και δεν έχω πάρει μαζί μου κανένα tag να τεσταρω.

Γενικά όμως για μένα είναι εντελώς ασήμαντα αυτά, ειδικά όταν μου έχει λύσει αλλά θέματα αρκετά πιο σοβαρά αυτή η ROM.

 

Α, δοκίμασα το βράδυ να αφήσω ανοιχτό το πρόγραμμα battery saver που αναφέρω σε προηγούμενο μήνυμα για να δω τι κάνει σε αναμονή. Το έβαλα στο μεγαλύτερο επίπεδο εξοικονόμησης ενώ η μπαταρία ήταν στο 51%. 7 ώρες μετά που σηκώθηκα ήταν στο ίδιο ποσοστό. Επίσης όσοι περάσετε νέα ROM καλό είναι να γίνει και ένα wipe battery stats από το recovery, η αν δεν έχει τέτοια επιλογή κάνουμε το ίδιο με κατέβασμα του battery calibrator. Μετά θέλει μια πλήρη φόρτιση και μια πλήρη αποφόρτιση. Ίσως και να βοηθάει.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν έχω παρατηρήσει τόση μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας. Οκ,είναι λιγο μεγαλύτερη ,αλλά οπως έλεγε και ο TheWisp ,είναι λογικό να γίνεται αυτό σε σχέση με την στοκ rom,μιας και μιλάμε για μια custom rom φτιαγμένη απο users και όχι απο το επιτελείο μηχανικών της samsung.Σαν bugs πέρα απο το βίντεο,δεν έχει πολλά. Εγώ κάθε 1-2 μερες ,ενα reboot το κάνω ,και λειτουργεί ρολόι.

Εγώ χρησιμοποιώ το Sygic για GPS και λειτουργεί οκ

Edited by PolDD
Link to comment
Share on other sites

Καταλήγω πως η καλύτερη λύση είναι να κρατήσεις την μαμά rom και με ένα root βάζεις ένα ανάλογο προγραμματάκι ώστε να πετάξεις την σαβούρα που έχει...
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, η σαβούρα που έχει, επιδρά τόσο πολύ στην απόδοση; Θέλω να πω, οι εφαρμογές της vodafone υποθέτω, αν δεν τρέχουν επιβαρύνουν τόσο το κινητό; Έχω την εντύπωση πως με την 4.2.2 το κινητό πετάει ενώ με τη stock έκδοση που και που έτρωγε κάτι κολλήματα. Το λεγόμενο project butter δεν συμβάλλει; Σίγουρα σαν συσκευή είναι μια από τις low end, αλλά νομίζω πως το νέο λειτουργικό βοηθάει. Αν παίζουν ρόλο τα benchmarks, το antutu αν είδα καλά παίζει στα 2800-3000 για στοκ τηλέφωνο, και με CM 10.1 πάει στα 4200-4400, ενώ με τον επεξεργαστή στα 800ΜΗz (όπως το stock) είναι στα ~3600.

 

Όπως ξαναείπα, και συγνώμη αν κουράζω, με βόλεψε μια χαρά η 4.2.2, γιατί πλέον το bluetooth δουλεύει τέλεια. Είχα αρκετά θέματα πριν με κινητό που έτρεχε 2.3.5. Μισοδούλευε στη σύνδεση με το αμάξι για hands-free, αλλά με τίποτα δεν συνδεόταν με OBD bluetooth adaptor. Με το GM2 που είχε 2.3.6 λύθηκε το τελευταίο πρόβλημα, αλλά με το hands free είχε πάλι θεματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το κινητό έγραφε ότι διαθέτει ενημέρωση λογισμικού. Πριν αρχίσω όμως για τα καλά τη διαδικασία, την ακύρωσα (για να κάνω ένα backup). Τώρα όμως δεν μου εμφανίζει ενημέρωση. Τι κάνω;

 

Τώρα κοιτώντας αλλού βλέπω ότι δεν ενημερώνεται η 2.3.6 που διαθέτει;

Τελικά τι ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το ότι υπάρχει μια ενημέρωση, δεν είναι απαραίτητο να εννοεί πως αναβαθμίζει το λειτουργικό. Μπορεί να βελτιώνει κάποια σημεία στο υπάρχον. Μου είχε έρθει και εμένα μία αρχές Ιουλίου που στην ουσία έβαζε κάποιες επιπλέον ρυθμίσεις για μπλοκάρισμα κλήσεων και αγκαθιστούσε το google music. Αν πάς στις ρυθμίσεις και σύστημα πρέπει να έχει επιλογή για χειροκίνητη αναζήτηση ενημέρωσης. Εκεί νομίζω επιλέγεις και αν θέλεις να ψάχνει αυτόματα ή όχι, αν θες να ψάχνει μόνο όταν συνδεθεί σε wi-fi κλπ.

 

Όπως είχα γράψει σε προηγούμενο post, μετά την αναβάθμιση σε CM 10.1 και ενώ είχα βάλει το patch για υποστήριξη NFC, η εν λόγω λειτουργία δεν ενεργοποιούταν. Παρά του ότι δεν έχω tags μαζί μου, κατέβασα το NFC task launcher, και πηγαίνοντας να φτιάξω ένα νέο task μου έβγαζε μήνυμα για ενεργοποίηση του NFC, άρα όντως δεν άνοιγε. Τελικά ψάχνοντας λίγο, έπεσα πάνω σε αυτό το patch. Αφού το εγκατέστησα πλέον το NFC λειτουργεί κανονικά(κατά 99% τουλάχιστον, μιας και το πρόγραμμα πλέον δεν μου πετάει μήνυμα πως πρέπει να ενεργοποιήσω το NFC. Σε καμιά βδομάδα που θα έχω πρόσβαση και σε tags θα το δοκιμάσω κανονικά).

Link to comment
Share on other sites

εισαι ωραιος φιλε απο τοτε που περασα την εκδοση 10.1 μου εδωσες λυση για την καμερα με το lgcamera και τωρα για το nfc :D πλοηγο εχω βαλει το ναβιγκον το οποιο το συνδεω με το blutooth του αυτοκινητου και ακουω της οδηγιες απο τα μεγαφωνα του αυτοκινητου πραγμα που δεν μπορουσα να κανω με το mls ..εχω βαλει και το sygic το οποιο λειτουργει και αυτο μια χαρα ..και μην ξεχασσω να αναφερω οτι με το πρόγραμμα battery saver δεν εχω κανενα προβλημα με τη αποδοση της μπαταριας
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το NFC δεν δουλεύει με την τελευταία έκδοση που βγήκε εχθές... Μέχρι την προηγούμενη, έβαζα πρώτα το ένα patch που δίνανε, και απλά εμφάνιζε τη λειτουργία στο μενού, χωρίς να μπορεί να ενεργοποιηθεί. Μετά έβαζα το 2ο patch που βρήκα πιο πρόσφατα και δούλευε κανονικά, αλλά από εχθές που πέρασα την τελευταία δεν... Επίσης έχει πρόβλημα η τελευταία με το wi-fi tethering και για να ενεργοποιηθεί θέλει πατέντα γράφοντας ένα μικρό κατεβατό στο terminal emulator. Οπότε αν το χρειάζεται να το λειτουργήσει κάποιος με αυτόν τον τρόπο καλύτερα να περιμένει να βγει κάποια βελτίωση ή νέα έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Προσωρινά έβγαλα τη CM 10.1 και θα περιμένω μέχρι να τελειοποιηθεί. Δοκίμασα αυτήν τη ROM που βασίζεται στο 2.3.6, που από ότι είδα μετά την έφτιαξε Έλληνας. Μέχρι στιγμής άριστες εντυπώσεις. Πάει αρκετά γρήγορα(χωρίς overclock στον επεξεργαστή), και ενώ το έχω φορτώσει με εφαρμογές αφήνει αρκετή μνήμη ελεύθερη. Αν και με αφήνει αρκετά ικανοποιημένο(ουσιαστικά η τελευταία CM 10.1 απλά οπτικά δείχνει πιο ωραία - με εξαίρεση τη γραμματοσειρά που είναι λίγο μικρή - γιατί από απόδοση μια χαρά είναι έτσι), με την επιστροφή στο 2.3.6 επανήλθαν ως είχαν τα θεματάκια με το bluetooth στο αμάξι μου, λογικό και αναμενόμενο μιας και εξαρτάται από την έκδοση του android που βασίζεται η rom.
Link to comment
Share on other sites

Προσωρινά έβγαλα τη CM 10.1 και θα περιμένω μέχρι να τελειοποιηθεί. Δοκίμασα αυτήν τη ROM που βασίζεται στο 2.3.6, που από ότι είδα μετά την έφτιαξε Έλληνας. Μέχρι στιγμής άριστες εντυπώσεις. Πάει αρκετά γρήγορα(χωρίς overclock στον επεξεργαστή), και ενώ το έχω φορτώσει με εφαρμογές αφήνει αρκετή μνήμη ελεύθερη.rom.

 

την περασα χτες στο τηλ της γυναικας μου κ διχνει καλη...

 

ρε παιδια απο το wifi του ειστε ευχαριστημενοι?? πολυ χαμηλη ληψη και συγκριτικα με το s3 μου αλλα μεχρι και που ξεσυνδεεται λογο χαμηλης ληψης.

καμια ρομ που να διωρθωνει το σημα του wifi εχει βγει??

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Eγω με την στοκ ΡΟΜ,αλλα και τωρα με την 4.2.2 ,δεν εχω προβλημα με το wifi.Iσως με την στοκ να επιανε λιγο καλυτερα αλλα οχι και μεγαλη διαφορα
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια:

Επιτρεπει η συσκευη bluetooth tethering?

Ειμαι με gingerbread και χωρις root.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini 2 (S6500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...