Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω tora33.θελω να κανω καθαρη εγκατασταση και φανταζομουν οτι πρεπει να βγαλω την 19 ( ομεγα) που εχω...και απο μαμα ρομ ( με rootαρισμενο κινητο) για να παω σε ομεγα σεταρω κατευθειαν απο καρτα την 23 π.χ.;;

Aν φορας ομεγα ρομ και πας σε νεοτερη ομεγα νομιζω οτι δεν χρειαζεται να κανεις φουλ wipe.για να μην ξαναστηνεις το κινητο.διαβασε στο πρωτο ποστ,εχει ανακατευθηνση στο XDA.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aν φορας ομεγα ρομ και πας σε νεοτερη ομεγα νομιζω οτι δεν χρειαζεται να κανεις φουλ wipe.για να μην ξαναστηνεις το κινητο.διαβασε στο πρωτο ποστ,εχει ανακατευθηνση στο XDA.
ναι απλα σταυρο επειδη μου κανει κατι κουλα (σβηνει και δεν αναβει ) με την 19.2 ελεγα να τα ξηλωσω ολα.ευχαριστω παντως.
Link to comment
Share on other sites

και ομως...απο 19.2 δειχνει να την σεταρει κανονικα αλλα δεν bootαρει με τιποτα....

edit: full wipe και ολα οκ.εχει κανεις θεμα με fb και twitter??δεν τα εγκαθιστα!!

Edited by macattack
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα την τελευταία έκδοση της rom για να συνδεθώ στο Internet του σπιτιού πρέπει να πάω πάνω από το modem διαφορετικά μου βγάζει σφάλμα πιστοποίησης. Κάποιο πρόβλημα πρέπει να έχει αυτή η έκδοση της rom, δεν εξηγείται αλλιώς.
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα την τελευταία έκδοση της rom για να συνδεθώ στο Internet του σπιτιού πρέπει να πάω πάνω από το modem διαφορετικά μου βγάζει σφάλμα πιστοποίησης. Κάποιο πρόβλημα πρέπει να έχει αυτή η έκδοση της rom, δεν εξηγείται αλλιώς.

 

Μάλλον πρέπει να την εγκαταστήσεις εκ νέου. Το ίδιο πρόβλημα ειχα με καποια από τις προηγούμενες omega. ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! εχτες προσεξα οτι η καμερα δεν εστιαζει! ημουν με την v20. περασα την 23 μηπως εφταιγε αυτο αλλα οχι. με λιγο ψαξιμο διαβασα οτι καποιοι λενε για hardware και κατι για το firmware. δεν βρηκα πουθενα καποιο firmware να περασω! αυτη τη στιγμη εχω το SCEF02.

καμια ιδεα με το τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, από τότε που φόρεσα ν23 από ν20 η μπαταρία μπορω να πω ότι εξατμίζεται χωρίς να χρησιμιποιήσω ιδιαίτερα την συσκευη, έχει κάποιος αλλος πρόβλημα με την μπαταρία με ν23; Υπάρχει κάποια λύση; όταν φορούσα ν20 ήταν φυσιολογική η κατανάλωση.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! εχτες προσεξα οτι η καμερα δεν εστιαζει! ημουν με την v20. περασα την 23 μηπως εφταιγε αυτο αλλα οχι. με λιγο ψαξιμο διαβασα οτι καποιοι λενε για hardware και κατι για το firmware. δεν βρηκα πουθενα καποιο firmware να περασω! αυτη τη στιγμη εχω το SCEF02.

καμια ιδεα με το τι μπορει να φταιει?

 

Βάλε την εφαρμογή lg camera από το play store να σωθείς.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα υπάρχει καιρός για καλά νέα!

Ο ES FIle Explorer, μετά από ενημέρωσή του, βλέπει την εξωτερική sd card κατευθείαν χωρίς να χρειάζεται να πατήσεις αστεράκι με αγαπημένα κτλ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω την v17 και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα: ανα τακτα χρονικα διαστηματα οταν ειμαι στο internet μεσω 3g χανεται η συνδεση για κανα δυο λεπτα και μετα επανερχεται μονη της,και το χειροτερο απο ολα ειναι οτι οταν συμβαινει αυτο δεν μπορω ουτε να δεχτω/κανω κλησεις και sms.Στην αρχη νομιζα οτι φταιει ο παροχος μου (που ειναι τραγικος ουτως η αλλως) αλλα αφου το παρακολουθησα και διαβασα οτι συμβαινει και σε αλλους (ακομα και με τις πιο καινουργιες versions της omega)καταλαβα οτι φταει η rom.Σε γενικες γραμμες μπορει να μην φανταζει και τρελο προβλημα ομως σε καποιες περιπτωσεις ειναι πολυ εκνευριστικο.Φαντασου πχ σε ενα πενταλεπτο διαλειμμα σου στη δουλεια να θες να τσεκαρεις κατι στο ιντερνετ και τα 3 λεπτα να τα φας προσπαθωντας να συνδεθεις!

Διαβασα οτι φταει το modem,αλλα επειδη ειμαι και noob δεν εχω ιδεα αν μπορω απλα να flashαρω αλλο modem χωρις να πειραξω κατι αλλο απο την rom,ποιο να βαλω και που το βρισκω κλπ κλπ. Αν καποιος απο εσας μπορει να δωσει τα φωτα του θα ειμαι υποχρεος!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την εφαρμογή lg camera από το play store να σωθείς.

 

δεν φταιει αυτο..

ειναι θεμα καμερας γιατι το κανει με ολες τις εφαρμογες..

οποτε τωρα εχει επιστροφη σε στοκ εκδοση κοσμοτε και πισω για service αφου εχω εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά κάθε φορά σχεδόν που κάνω αναβάθμιση την omega δε μου τη περνάει με τη μια και κολλάει το κινητό στο λογότυπο. Πρέπει να τη κάνω εγκατάσταση κάνα δυο φορές μπας και ανοίξει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τις τελευταίες ημέρες δεν μου κλείνει το Wi-Fi όταν βάζω το κινητό σε sleep με το power button.

Παλιότερα όταν το άνοιγα, ήθελε λίγη ώρα για να συνδεθεί.

Τώρα όταν το ανοίγω το σήμα στην μπάρα επάνω υπάρχει αμέσως.

Μπορώ να βρω με κάποιο τρόπο τι το κρατάει ανοιχτό;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

οταν παταω reboot μου βγαζει διαφορες επιλογες...οπως recovery κλπ.

το download τι κανει ακριβως? Το πατησα και ελεγε να μην σβησω το κινητο και οτι κανει downloading...αλλα τι ακριβως κανει αυτη η επιλογη ποτε δε ρωτησα...θα μου πει καποιο καλοπαιδο?:lol:

Link to comment
Share on other sites

οταν παταω reboot μου βγαζει διαφορες επιλογες...οπως recovery κλπ.

το download τι κανει ακριβως? Το πατησα και ελεγε να μην σβησω το κινητο και οτι κανει downloading...αλλα τι ακριβως κανει αυτη η επιλογη ποτε δε ρωτησα...θα μου πει καποιο καλοπαιδο?:lol:

 

Σε download mode βάζουμε το κινητό όταν θέλουμε να κάνουμε κάποια αναβάθμιση με το Odin.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

οταν παταω reboot μου βγαζει διαφορες επιλογες...οπως recovery κλπ.

το download τι κανει ακριβως? Το πατησα και ελεγε να μην σβησω το κινητο και οτι κανει downloading...αλλα τι ακριβως κανει αυτη η επιλογη ποτε δε ρωτησα...θα μου πει καποιο καλοπαιδο?:lol:

είναι η διαδικασία με odin , αλλαγής Firmware

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εδώ δύσκολα θα ξαναδούμε update γιατί δε νομίζω να ξεπεράσει το S2 την 4.1.2 Πάντως ρίξτε μια ματιά και στο XDA για κάποιες άλλες ROM...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ δύσκολα θα ξαναδούμε update γιατί δε νομίζω να ξεπεράσει το S2 την 4.1.2 Πάντως ρίξτε μια ματιά και στο XDA για κάποιες άλλες ROM...

 

Κι όμως και συζητιέται για 4.2.2 στο μακρινό μέλλον.. θα δείξει βέβαια..:)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δύσκολα θα ξαναδούμε update γιατί δε νομίζω να ξεπεράσει το S2 την 4.1.2 Πάντως ρίξτε μια ματιά και στο XDA για κάποιες άλλες ROM...

 

Μάλλον θα πάμε για s 4 αν και είναι δύσκολοι οι καιροί για τέτοιες επενδύσεις. Πάντως αν και είμαι από τους πρώτους που το πήρε όταν το έφερε ο γερμανός το s 2 δεν το έχω βαρεθεί καθόλου παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πάμε για s 4 αν και είναι δύσκολοι οι καιροί για τέτοιες επενδύσεις. Πάντως αν και είμαι από τους πρώτους που το πήρε όταν το έφερε ο γερμανός το s 2 δεν το έχω βαρεθεί καθόλου παιδιά.

Είναι από τις λίγες φορές που 2 χρόνια μετά ένα κινητό πουλάει τόσο πολύ και με τέτοια τιμή. Είχα το S3 και το έδωσα κυρίως για λόγους μεγέθους αλλά και γενικά δεν βρήκα κάτι συναρπαστικό πάνω του, δεν με κέρδισε τόσο ώστε να το κρατήσω. Στο λειτουργικό του S3 δεν βρήκα σχεδόν τίποτα που να λείπει τώρα πλέον από το S2. Σίγουρα κάποια πρόσθετα του S4 δεν θα τα δούμε στο S2 κυρίως λόγω σταδιακής "εγκατάλειψής" του από τους developers (το hardware του S2 είναι ακόμα ικανό για πολλά, αν όχι για όλα).

 

Εγώ πάντως περιμένω να βγει το S4 mini. Έχει κι αυτό 4.3" οθόνη, ίδιο σχεδόν μέγεθος, νέο λειτουργικό που θα έχει υποστήριξη από Samsung και developers και αν έχει αυτονομία τουλάχιστον όση του S2, τότε θα χαμογελάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Παιδια προσπαθω να περασω την rom. Εκανα ολα τα wipe και την εγκατασταση και μετα το reboot εχει μεινει στην οθονη που λεει Samsung για καμποση ωρα τωρα... Ειναι φυσιολογικο? Φορτωνει κατι η κατι πηγε στραβα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...