Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύω πως κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιείς δεν τα πάει καλά με τον Philz kernel που έχει η Omega. Έχεις παρατηρήσει καθόλου αύξηση θερμοκρασίας?

Για εμένα, ξαναπέρνα την ρομ και άλλαξε τον kernel.. Επίσης έχε το νου σου και στη θερμοκρασία του κινητού, καθώς λειτουργείς το τηλέφωνο. ;)

 

Εμένα, παραδόξως, με τον siyah. ανέβασε θερμοκρασία. Με τον τελευταio Philz όλα πάνε ρολόι. Μπαταρία πολύ καλή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα, παραδόξως, με τον siyah. ανέβασε θερμοκρασία. Με τον τελευταio Philz όλα πάνε ρολόι. Μπαταρία πολύ καλή.

 

Σε εμένα όταν είχα Omega, ανέβαζε θερμοκρασία με Jeboo και Philz kernel.. Έχει να κάνει με τις εφαρμογές και την χρήση κάθε κινητού. Αξίζει να κάνει μια προσπάθεια ο φίλος.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με siyah που να του δουλεύει το deep sleep?

Αν ναι άλλαξε κάτι στις ρυθμίσεις του sttweaks?

 

Ευχαριστώ

 

Άρχισε να δουλεύει αφού απάντησα σε μία κλήση?

Και τώρα σταμάτησε πάλι? Τι διάολο....

 

 

Μάλιστα και bln επιτέλους με deep sleep μαζί. Επιτέλους. Μένει να δώ αν δουλεύει το bln και στα sms.

 

Έχει βρεί κανείς τρόπο να κάνει το screen rotation πιο γρήγορο? Δηλαδή να μην υπάρχει τόσο πολύ delay μέχρι να ξεκινήσει το animation του rotation? Αν θυμάμαι καλά υπήρχε σε πιο παλιό siyah.

Edited by GnF
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Υπάρχει εφαρμογή που να μας ενημερώνει για αναπάντητες κλήσεις (που έχουν γίνει προς το κινητό μας και δεν ακούσαμε), αναβοσβήνοντας ένα ψευδο-led πάνω στην οθόνη μας ακόμα κι όταν είναι σβηστή; Δηλαδή μαύρη οθόνη και μια μικρή ένδειξη τύπου led να αναβοσβήνει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Υπάρχει εφαρμογή που να μας ενημερώνει για αναπάντητες κλήσεις (που έχουν γίνει προς το κινητό μας και δεν ακούσαμε), αναβοσβήνοντας ένα ψευδο-led πάνω στην οθόνη μας ακόμα κι όταν είναι σβηστή; Δηλαδή μαύρη οθόνη και μια μικρή ένδειξη τύπου led να αναβοσβήνει.

 

2 λύσεις υπάρχουν.

 

noled

Κάνει αυτό ακριβώς που λές. Εμφανίζει επάνω στην οθόνη εικονίδια ανάλογα με το τι έχει γίνει (αναπάντητη, sms και πολλά ακόμα τα οποία τα ενεργοποιείς απο το μενού του), και έχει και themes. Πολλές ρυθμίσεις. Αν θες κουνάει και το γραφικό για να μην κάψεις τα pixel δείχνοντας συνέχεια το ίδιο.

Δεν χρειάζεται υποστήριξη απο kernel μεριά.

Μπορείς να το κάνεις με theme και μέγεθος ακριβώς όπως λες. Τελεία που να αναβοσβήνει.

 

BLN

Δεν το δείχνει στην οθόνη αλλά ανάβει τα λαμπάκια απο τα 2 capasitive κουμπιά κάτω απο την οθόνη.

Ρυθμίσεις για το πότε θα ανάβουν και τέτοια χρειάζονται ανάλογο software κανονικά εκτός και αν σου φτάνουν οι εντελώς βασικές λειτουργίες ή ότι ρυθμίσεις σου δίνει ο kernel και το πρόγραμμα που τον παραμετροποιείς.

Πρέπει να έχεις kernel που να το υποστιρίζει.

 

Και τα 2 ήξερα ότι έβγαζαν τον cpu του κινητού απο deep sleep. Για το bln μέχρι στιγμής δείχνει σε μένα ότι το deep sleep δουλεύει πλέων. Για το noled δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

2 λύσεις υπάρχουν.

 

noled

Κάνει αυτό ακριβώς που λές. Εμφανίζει επάνω στην οθόνη εικονίδια ανάλογα με το τι έχει γίνει (αναπάντητη, sms και πολλά ακόμα τα οποία τα ενεργοποιείς απο το μενού του), και έχει και themes. Πολλές ρυθμίσεις. Αν θες κουνάει και το γραφικό για να μην κάψεις τα pixel δείχνοντας συνέχεια το ίδιο.

Δεν χρειάζεται υποστήριξη απο kernel μεριά.

Μπορείς να το κάνεις με theme και μέγεθος ακριβώς όπως λες. Τελεία που να αναβοσβήνει.

 

BLN

Δεν το δείχνει στην οθόνη αλλά ανάβει τα λαμπάκια απο τα 2 capasitive κουμπιά κάτω απο την οθόνη.

Ρυθμίσεις για το πότε θα ανάβουν και τέτοια χρειάζονται ανάλογο software κανονικά εκτός και αν σου φτάνουν οι εντελώς βασικές λειτουργίες ή ότι ρυθμίσεις σου δίνει ο kernel και το πρόγραμμα που τον παραμετροποιείς.

Πρέπει να έχεις kernel που να το υποστιρίζει.

 

Και τα 2 ήξερα ότι έβγαζαν τον cpu του κινητού απο deep sleep. Για το bln μέχρι στιγμής δείχνει σε μένα ότι το deep sleep δουλεύει πλέων. Για το noled δεν ξέρω.

 

Ευχαριστώ πολύ. Έβαλα.τo noled. Όλα καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεα σας...θελω να ρωτησω αν μπoρω να φλασαρω την ρομ μεσω mobile odin...και αν ναι πως γινετε;;;

 

 

Καλημέρα, όχι μόνο μέσω recovery γίνεται, ο Γιάννης δεν έχει βγάλει έκδοση για odin

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Από που κάνεις την εγκατάσταση; Από τη μνήμη του κινητού ή από την κάρτα μνήμης;

 

Από την κάρτα μνήμης.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε κανείς τη νέα έκδοση; Τα εικονίδια στη status bar είναι πάλι μπλε;

 

ναι αλλα εχει μοντ στο omega files με τα στοκ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω τον δημιουργο της rom.

Aγαπητοι κυριοι πειτε και κανενα ευχαριστω σε αυτους που φτιαχνουν κατι

και μετα γραφετε οτι θελετε αιντε

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω τον δημιουργο της rom.

Aγαπητοι κυριοι πειτε και κανενα ευχαριστω σε αυτους που φτιαχνουν κατι

και μετα γραφετε οτι θελετε αιντε

 

Απορώ πώς δεν έχει εγκαταλείψει την ανάπτυξη των rom, αν σκεφτείς κανείς τα παράλογα σχόλια-απαιτήσεις. Ειδικά στο XDA γίνεται χαμός. Το τι ζητούν (χωρίς να διαβάσουν πρώτα...) δε λέγεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απορώ πώς δεν έχει εγκαταλείψει την ανάπτυξη των rom, αν σκεφτείς κανείς τα παράλογα σχόλια-απαιτήσεις. Ειδικά στο XDA γίνεται χαμός. Το τι ζητούν (χωρίς να διαβάσουν πρώτα...) δε λέγεται.
Φίλε δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα. Ήδη το έχουμε ξανασυζητήσει εδώ ότι ο Γιάννης είναι 100% απών από την υποστήριξη της ROM του. Όποιος έχει πρόβλημα, τον βοηθάνε (αν γνωρίζουν) άλλα μέλη κι όχι ο δημιουργός της ROM. Επίσης, αν διαβάσεις τα διάφορα προβλήματα, δεν είναι όλα παράλογες απαιτήσεις αλλά άμεσα σχετιζόμενα με τη ROM. Φυσικά εμένα δεν μου λέει τίποτα το ότι είναι απασχολημένος με το development και άλλων ROM ταυτόχρονα. Απλά no after sales support...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα. Ήδη το έχουμε ξανασυζητήσει εδώ ότι ο Γιάννης είναι 100% απών από την υποστήριξη της ROM του. Όποιος έχει πρόβλημα, τον βοηθάνε (αν γνωρίζουν) άλλα μέλη κι όχι ο δημιουργός της ROM. Επίσης, αν διαβάσεις τα διάφορα προβλήματα, δεν είναι όλα παράλογες απαιτήσεις αλλά άμεσα σχετιζόμενα με τη ROM. Φυσικά εμένα δεν μου λέει τίποτα το ότι είναι απασχολημένος με το development και άλλων ROM ταυτόχρονα. Απλά no after sales support...:rolleyes:

 

Δεκτή και σεβαστή η άποψη, αλλά οι developers φτιάχνουν και παραδίνουν τη rom δοκιμασμένη, ως έχει. Δεν μπορούν να καλύψουν την κάθε περίπτωση ξεχωριστά. Εϊναι και εργαζόμενοι, δεν μπορούν να απασχολούνται πλήρως και αποκλειστικώς με τις roms. Στο τέλος τέλος, μπορούμε και εμείς να ασχοληθούμε και να μπούμε στο παιχνίδι. Δεν είναι κάτι το ακατόρθωτο. Χρόνο και διάβασμα θέλει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεκτή και σεβαστή η άποψη, αλλά οι developers φτιάχνουν και παραδίνουν τη rom δοκιμασμένη, ως έχει. Δεν μπορούν να καλύψουν την κάθε περίπτωση ξεχωριστά. Εϊναι και εργαζόμενοι, δεν μπορούν να απασχολούνται πλήρως και αποκλειστικώς με τις roms. Στο τέλος τέλος, μπορούμε και εμείς να ασχοληθούμε και να μπούμε στο παιχνίδι. Δεν είναι κάτι το ακατόρθωτο. Χρόνο και διάβασμα θέλει...
Θα συμφωνούσα αλλά ο Γιάννης παλαιότερα συμμετείχε κανονικά στις συζητήσεις. Η απουσία του είναι σχετικά πρόσφατο θέμα...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω τον δημιουργο της rom.

Aγαπητοι κυριοι πειτε και κανενα ευχαριστω σε αυτους που φτιαχνουν κατι

και μετα γραφετε οτι θελετε αιντε

 

Εγώ προσωπικά και και 2 - 3 παιδιά είπαμε ευχαριστώ μέσα από εδώ με το που ανέβηκε η rom στο xda και την κατεβάσαμε αμέσως. Τα σχόλια μας δυστυχώς διεγράφησαν :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις να μου πει τι ειναι το android beam που υπαρχει στην status bar?

 

 

Κοινή χρήση περιεχομένου με χρήση του Android Beam

 

Μπορείτε να αποστείλετε μια ιστοσελίδα, ένα βίντεο ή άλλου είδους περιεχόμενο από την οθόνη σας σε μια άλλη συσκευή ενώνοντας τις συσκευές (συνήθως τα πίσω τμήματά τους).

 

Προτού ξεκινήσετε: Βεβαιωθείτε ότι και οι δύο συσκευές έχουν ξεκλειδωθεί, υποστηρίζουν την Επικοινωνία κοντινού πεδίου (ΕΚΠ) και ενεργοποιήστε την μαζί με την εφαρμογή Android Beam.

 

Ανοίξτε μια οθόνη η οποία περιέχει στοιχεία τα οποία θέλετε να μοιραστείτε, όπως μια ιστοσελίδα, ένα βίντεο YouTube ή μια σελίδα μέρους στους Χάρτες.

Τοποθετήστε το πίσω μέρος του tablet σας στο πίσω μέρος της άλλης συσκευής.

 

Όταν οι συσκευές συνδεθούν, θα ακούσετε έναν ήχο, η εικόνα της οθόνης σας θα μικρύνει και θα εμφανιστεί ένα μήνυμα Αγγίξτε για αποστολή.

Αγγίξτε οποιοδήποτε σημείο της οθόνης.

 

Η συσκευή του φίλου σας θα εμφανίσει το περιεχόμενο που έχει μεταφερθεί. Εναλλακτικά, αν δεν έχει γίνει ήδη εγκατάσταση της απαραίτητης εφαρμογής, θα ανοίξει μια οθόνη με το Google Play, από την οποία ο φίλος σας θα μπορέσει να κάνει λήψη της εφαρμογής.

 

Για να ενεργοποιήσετε το Android Beam, μεταβείτε στις Ρυθμίσεις > Ασύρματο και δίκτυα > Περισσότερα > Android Beam.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ξερει σας παρακαλω καποιος να μου γραψει αν μπορω να αφαιρεσω την ενδειξη της μπαταριας απο την μπαρα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις να μου πει τι ειναι το android beam που υπαρχει στην status bar?

 

Εγώ γιατί δεν το βρίσκω στις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί δεν το βρίσκω στις ρυθμίσεις;

 

Γιατι το S2 μας δεν εχει nfc chip. Μαλλον μιλανε για αλλο μοντελο πιο πανω...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το S2 μας δεν εχει nfc chip. Μαλλον μιλανε για αλλο μοντελο πιο πανω...

 

Μα εδώ δεν είναι μόνο για sii; Μπερδεύτηκαν;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...