Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα

Θελω να περασω για να δοκιμασω εναν kernel ,και δεν μπορω.Γινεται εγκατασταση αλλα το τηλ δεν ξεκιναει.Εχετε καποια πληροφορια?Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και με την μαμα ρομ και με αυτή έχω μεγάλο πρόβλημα με το sleep of death φαινόμενο.... κάποια λύση?

 

θα πρότεινα να "ξηλώσεις" (με το root exporer η άλλη αντίστοιχη εφαρμογή) όσες εφαρμογές συστήματος δεν σου χρειάζονται εγώ αυτό κάνω πάντα (και είναι πολλέεεεεες που μου είναι άχρηστες) και ποτέ δεν είχα το φαινόμενο αυτό που λέτε εδώ είτε με μαμά rom (rootαρισμένη) είτε με custom

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Θελω να περασω για να δοκιμασω εναν kernel ,και δεν μπορω.Γινεται εγκατασταση αλλα το τηλ δεν ξεκιναει.Εχετε καποια πληροφορια?Ευχαριστω

 

ε, πες και ποιόν κέρνελ θέλεις να περάσεις, μαντεψιές έτσι δεν μπορούμε να κάνουμε.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Dorimanx Μπορεις να μου πεις εσυ ποιον προτεινεις εχω πολυ καταναλωση μπαταριας εβαλα χτες jeboo φορτισα εκανα calibration και το πρωι 50% η μπαταρια .Βαζω dorimanx και κρασαρει.Μπορεις αν ξερεις και θελεις να με βοηθησεις?Ευχαριστω πολυ
ε, πες και ποιόν κέρνελ θέλεις να περάσεις, μαντεψιές έτσι δεν μπορούμε να κάνουμε.
Edited by zafiridis
Link to comment
Share on other sites

Dorimanx Μπορεις να μου πεις εσυ ποιον προτεινεις εχω πολυ καταναλωση μπαταριας εβαλα χτες jeboo φορτισα εκανα calibration και το πρωι 50% η μπαταρια .Βαζω dorimanx και κρασαρει.Μπορεις αν ξερεις και θελεις να με βοηθησεις?Ευχαριστω πολυ

 

Εγώ προτείνω τον siyah 6.0beta5 από εδώ αυτόν έχω και πάει σούπερ από αυτονομία (τηρουμένων των αναλογιών πάντα, βέβαια)

Edited by dimitrisioak

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ok Σε ευχαριστω πολυ
Εγώ προτείνω τον siyah 6.0beta5 από εδώ αυτόν έχω και πάει σούπερ από αυτονομία (τηρουμένων των αναλογιών πάτα, βέβαια)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω τον siyah 6.0beta5 από εδώ αυτόν έχω και πάει σούπερ από αυτονομία (τηρουμένων των αναλογιών πάντα, βέβαια)

ZIP (asserts are taken from cm10.1. if you cannot install cm10.1 with the recovery you are using then you won’t be able to install the kernel using CWM-flashable zip. the asserts are there to prevent curious&dull users hard-bricking their device and it is NOT a bug)

 

Ποιον cm έχει η Omega 20;

Πως μπορούμε να το δούμε αυτό;

Μπορεί να είναι λίγο χαζή ερώτηση, αλλά είμαι λίγο newbieς.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω απογοητευτει τοσο απο την καταναλωση που σκέφτομαι να γυρισω στην παλια καλη Pulse, γιατι δεν πιστευω οτι ειναι θεμα της συγκεκριμένης rom ή του kernel αλλα της ιδιας της jellybean μιας κ εχω διαβασει κακες εμπειριες κ με τις μαμα rom
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω απογοητευτει τοσο απο την καταναλωση που σκέφτομαι να γυρισω στην παλια καλη Pulse, γιατι δεν πιστευω οτι ειναι θεμα της συγκεκριμένης rom ή του kernel αλλα της ιδιας της jellybean μιας κ εχω διαβασει κακες εμπειριες κ με τις μαμα rom

Όντως η 4.0.4 έχει καλύτερη αυτονομία από τις JellyBean

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω τον siyah 6.0beta5 από εδώ αυτόν έχω και πάει σούπερ από αυτονομία (τηρουμένων των αναλογιών πάντα, βέβαια)

 

Τον περνάμε κατευθείαν ή περνάμε πρώτα τον jeboo και μετά όποιον θέλουμε ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Παρακαλω πολυ ξερει καποιος αν θελει να μου γραψει ποια εφαρμογη να περασω ωστε οταν παταω τo πληκτρο του τηλ να βλεπω μονο τις κλησεις και οχι και τα μηνυματα.Ευχαριστω πολυ

Edited by zafiridis
Link to comment
Share on other sites

Eγω τον περασα μονο του κατευθειαν.
Τον περνάμε κατευθείαν ή περνάμε πρώτα τον jeboo και μετά όποιον θέλουμε ;
Link to comment
Share on other sites

Τον περνάμε κατευθείαν ή περνάμε πρώτα τον jeboo και μετά όποιον θέλουμε ;

 

 

Αν έχεις τον philz περνάς πρώτα τον jeboo αλλιώς, κατευθείαν

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τον philz περνάς πρώτα τον jeboo αλλιώς, κατευθείαν

 

Eγω τον περασα μονο του κατευθειαν.

@zafiridis καλυτερα να το κανεις οπως ειπε ο @dimitrisoak γτ και στο xda ειπαν αυτο...

If anyone is facing trouble withe the new siyah kernel...

Try flashing it with mobile odin cuz i've readthe neatrom thread from page... 60 and it seems that it works better that way..

Ore when you dont have it try flash the 6.0b4 first so you have the right cm-version and then flash the 6.0b5 it should work...

When flashing straight over philz had all sorts of problems to but flashing with mobile odin it work like a charm.. Hope this helps.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να κάνω ενημέρωση εφαρμογών γιατί μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα " Δεν υπάρχει επαρκείς διαθέσιμος αποθηκευτικός χώρος"
Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να κάνω ενημέρωση εφαρμογών γιατί μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα " Δεν υπάρχει επαρκείς διαθέσιμος αποθηκευτικός χώρος"

Μενού / Εφαρμογές / Play Store / Εκκαθάριση Δεδομένων και Cache

 

Low Storage Notification Fix

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1665742

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Παρακαλω πολυ ξερει καποιος αν θελει να μου γραψει ποια εφαρμογη να περασω ωστε οταν παταω τo πληκτρο του τηλ να βλεπω μονο τις κλησεις και οχι και τα μηνυματα.Ευχαριστω πολυ

 

Δοκιμασε τον xdialer.ετσι θα το βρεις και στο μαρκετ

Link to comment
Share on other sites

Στο AdvanceS έχω ενεργοποιήσει τον φακό. Ο χρόνος κλειδώματος της οθόνης είναι στα 30". Όταν ανοίγω τον φακό και το τηλέφωνο μείνει ανενεργό, παραμένει αναμένος για 30", δηλαδή σβήνει όταν κλειδώσει η οθόνη. Τι μπορεί να γίνει για να παραμένει αναμένος για όσο διάστημα τον χρειάζομαι;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο mod που να κάνει το notification panel μαύρο από διάφανο που είναι στη 19.2; Δε θέλω να αλλάξω ρομ ούτε και τίποτα άλλο. Μόνο να είναι μαύρο το notification panel. Όταν είχε βγει η 19.2 υπήρχε στα omega files αλλά δυστυχώς δεν το κράτησα. Το έχει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ηθελα να απαντησω σε ερωτηση,αλλα δεν ξερω πως να το σβησω Edited by zafiridis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ευχαριστώ για την απάντηση σου καλή η εφαρμογή αλλά διαπίστωσα 2 προβλήματα.

1.Μολις το κλήσης η εφαρμογή δουλεύει στο παρασκήνιο και καταναλώνει μπαταρια.2.Δεν μπορείς να βλέπεις τις επαφές κατά όπως εσύ θέλεις π.χ αν θέλεις κατά επίθετο δεν το κάνει.

Δοκιμασε τον xdialer.ετσι θα το βρεις και στο μαρκετ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ευχαριστώ για την απάντηση σου καλή η εφαρμογή αλλά διαπίστωσα 2 προβλήματα.

1.Μολις το κλήσης η εφαρμογή δουλεύει στο παρασκήνιο και καταναλώνει μπαταρια.2.Δεν μπορείς να βλέπεις τις επαφές κατά όπως εσύ θέλεις π.χ αν θέλεις κατά επίθετο δεν το κάνει.

 

εγώ παράπονο απο τον exdialer για την μπαταρία δεν έχω κανένα. Τις επαφές τις βλέπεις όπως θες. Κοίτα στις ρυθμίσεις. Το να δουλεύει ο dialer απο πίσω θα έλεγα είναι βασικό για να ανοίγει και γρήγορα μιας και μιλάμε για τηλέφωνο κατά πρώτο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

εγώ παράπονο απο τον exdialer για την μπαταρία δεν έχω κανένα. Τις επαφές τις βλέπεις όπως θες. Κοίτα στις ρυθμίσεις. Το να δουλεύει ο dialer απο πίσω θα έλεγα είναι βασικό για να ανοίγει και γρήγορα μιας και μιλάμε για τηλέφωνο κατά πρώτο λόγο.

 

Μονο για τηλέφωνο δεν το έχουμε πλέον...

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...