Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άνετα Μάκη.. Και εγώ το έχω κάνει.. ;) Βάζεις το τελευταίο TriangleAway που υποστηρίζει Jelly Bean και μην φοβάσαι τίποτα..

 

P.S. Μόλις βρήκα και ένα fix που έφτιαξε ο φίλος @talexop, και έχει να κάνει με την σάρωση πολυμέσων, που δημιουργεί το battery drain.. Πρόκειται να το συμπεριλάβει και ο Γιάννης στη νέα ρομ. Σας το έχω εδώ..

 

Το έκανα με το triangle away Γιάννη, όλα καλά! Αυτό το fix το κατεβάζουμε και το εγκαθιστούμε από recovery; Χρειάζεται και με τον syiah σωστά;:)

 

Εγω εγκατρστησα την 18 πανω απο την 17 χωρις wipe και ολα δειχνουν οκ εκτος απο τον πινακα ειδοποιησεων στις ρυθμισεις και τον καιρο στην οθονη κλειδωματος που μου πετανε συνεχεια fc.

 

Απ'ότι διάβασα στο xda το αντιμετώπισαν αρκετοί το πρόβλημα και σ'αυτή την περίπτωση προτάθηκε καθαρή εγκατάσταση, περίμενε λίγο και τον Indie για πιο σίγουρα..:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως ακουω απο ολους για τον siyah για τον κερνελ του στην jb και παραξενευομαι...Εμενα προσωπικα δεν με ειχε ικανοποιησει στην τελευταια του εκδοση κερνελ, απο μπαταρια λιγο καλυτερα απο τον μαμα κερνελ αλλα σε smooth θεωρουσα πως καλυτερος ηταν ο μαμα ο κερνελ παρα του siyah....Εχετε δοκιμασει τον dorimanx;;Ειδικα απο θεμα smooth αψογος καλυτερος απο siyah σιγουρα απο θεμα μπαταριας ακομα δεν ξερω γιατι εχω βαλει την τελευταια του χθεσινη εκδοση αλλα απο προηγουμενες 2 εκδοσης σε jb η μπαταρια του ηταν καλυτερα σε σχεση με τον μαμα κερνελ....Και συν οτι εχει και το stweaks οπως ο siyah αλλα με πολλες περισσοτερες ρυθμισεις απο τον siyah......Και αρκετες ανανεωσεις κερνελ...Οποτε για κοιταχτε το...... Edited by sothrhsgr
Link to comment
Share on other sites

το triangle away το φλασαρουμε μεσω cwm? η το τρεχουμε σαν apk?

 

Το τρέχεις σαν apk και ανοίγοντάς το επιλέγεις το reset counter (κάπως έτσι).:p

Link to comment
Share on other sites

Το τρέχεις σαν apk και ανοίγοντάς το επιλέγεις το reset counter (κάπως έτσι).:p

 

το εκανα. τριγωνακι εξαφανιζολ :D. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα με το triangle away Γιάννη, όλα καλά! Αυτό το fix το κατεβάζουμε και το εγκαθιστούμε από recovery; Χρειάζεται και με τον syiah σωστά;:)

 

Απο Recovery ναι.. Είναι άλλου είδους fix. Φτιάχνει το θέμα του media scanner.. ;)

 

 

 

 

Παντως ακουω απο ολους για τον siyah για τον κερνελ του στην jb και παραξενευομαι...Εμενα προσωπικα δεν με ειχε ικανοποιησει στην τελευταια του εκδοση κερνελ, απο μπαταρια λιγο καλυτερα απο τον μαμα κερνελ αλλα σε smooth θεωρουσα πως καλυτερος ηταν ο μαμα ο κερνελ παρα του siyah....Εχετε δοκιμασει τον dorimanx;;Ειδικα απο θεμα smooth αψογος καλυτερος απο siyah σιγουρα απο θεμα μπαταριας ακομα δεν ξερω γιατι εχω βαλει την τελευταια του χθεσινη εκδοση αλλα απο προηγουμενες 2 εκδοσης σε jb η μπαταρια του ηταν καλυτερα σε σχεση με τον μαμα κερνελ....Και συν οτι εχει και το stweaks οπως ο siyah αλλα με πολλες περισσοτερες ρυθμισεις απο τον siyah......Οποτε για κοιταχτε το......

 

Δεν εχω δοκιμασει dorinmax, οπότε δεν εχω γνώμη. Εχω δοκιμάσει ομως Philz, Jeboo και Siyah.. Αυτός που προτείνω εγώ δεν είναι ο νεότερος Siyah, ενώ επίσης είναι "πειραγμενος" από μέλος της ομάδας. ;)

Link to comment
Share on other sites

Απο Recovery ναι.. Είναι άλλου είδους fix. Φτιάχνει το θέμα του media scanner.. ;)

 

Το εγκατέστησα κι ελπίζω να δουλέψει (έχω μια μικρή αμφιβολία επειδή δεν δούλεψε με το boot animation ;)) γιατί για να πω την αλήθεια παρατηρώ καταναλωσούλα και με τον Syiah, βέβαια δεν έχω τελειώσει ακόμα με τη διαδικασία του calibration οπότε ίσως και να κρίνω άδικα και νωρίς. Απ'την XWLPY σίγουρα πάντως κατεβαίνει πιο σύντομα, βλέπουμε..:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δοκιμασει dorinmax, οπότε δεν εχω γνώμη. Εχω δοκιμάσει ομως Philz, Jeboo και Siyah.. Αυτός που προτείνω εγώ δεν είναι ο νεότερος Siyah, ενώ επίσης είναι "πειραγμενος" από μέλος της ομάδας. ;)

 

dorinmax είχα στην resurrection και μπορώ να πώ οτι ήταν απο τους καλύτερους σε κατανάλωση. με την ίδια χρήση κράταγε και μισή μέρα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

σε lockscreen δεν κατεβαινει η notification bar και επισεις δεν μπορω να κανω customize στην notification bar απο settings μολις παω μου κανει fc.καμια λυση?επειδη ημουν σε omega παλι, δεν την περασα full wipe
Link to comment
Share on other sites

σε lockscreen δεν κατεβαινει η notification bar και επισεις δεν μπορω να κανω customize στην notification bar απο settings μολις παω μου κανει fc.καμια λυση?επειδη ημουν σε omega παλι, δεν την περασα full wipe

 

Δες μόλις λίγα ποστ πιο πίσω αν και περιμένουμε μια πιο ολοκληρωμένη απάντηση..:)

Link to comment
Share on other sites

αρχισε και αλλα χαζα η ρομ. επανεκκινηση την ωρα που ειμαι σε κληση στο τηλ. και σε ανοιχτο μερος δεν εχει καθολου σημα του παροχου κινητης. :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Δες μόλις λίγα ποστ πιο πίσω αν και περιμένουμε μια πιο ολοκληρωμένη απάντηση..:)

 

Αυτό με το να σβήσεις το φάκελο data/data κτλ δεν μπορώ να το εφαρμόσω γιατί δε βρίσκω το φάκελο. Τόσο απλά...

:lol:

 

Σχετικά με το triangle away...

Κάνει reset στον counter και αν βάλουμε μετά official rom, δεν θα φαίνονται τα πειρά(γ)ματά μας;

:)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το triangle away...

Κάνει reset στον counter και αν βάλουμε μετά official rom, δεν θα φαίνονται τα πειρά(γ)ματά μας;

:)

 

Έτσι ακριβώς... αυτός είναι ο σκοπός ύπαρξής του...:shifty:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Δες μόλις λίγα ποστ πιο πίσω αν και περιμένουμε μια πιο ολοκληρωμένη απάντηση..:)

 

για την lockscreen και την notification bar δεν βρηκα τπτ οσο για το αλλο...δεν βρισκω ουτε εγω αυτο τον φακελο...στραβωθηκα μαλλον :lol: επισης ο φακελος efs τωρα που τον ειδα ειναι κενος...αλλα υπαρχει στην εξωτερικη μου καρτα(τον ειχα κανει backup καποτε) με περισσοτερα αρχεια...μηπως ειναι αυτο που λεει οτι γινεται auto backup στα extra της ρομ?

 

edit:ασχετο πως βαζω εικομα στην υπογραφη μου οποτε παω να βαλω μου βγαζει μνμ Ο κώδικας img δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

Edited by silversaxo
Link to comment
Share on other sites

για την lockscreen και την notification bar δεν βρηκα τπτ...

 

Εννοούσα αυτό που έγραψα νωρίτερα, ότι στο xda δηλαδή προτείνουν καθαρή εγκατάσταση της ν18 σε παρόμοιες περιπτώσεις κολλημάτων.. βέβαια καλό θα είναι να επιβεβαιώσει κι ο Indie πρώτα..;)

 

Να ενημερώσω ότι παρατήρησα διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας με την εγκατάσταση του fix για το media scanner που ανέβασε ο Giov νωρίτερα, πλέον βλέπω το κατέβασμα του ποσοστού σε πολύ πιο λογικά επίπεδα! Για να δούμε..:)

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα αυτό που έγραψα νωρίτερα, ότι στο xda δηλαδή προτείνουν καθαρή εγκατάσταση της ν18 σε παρόμοιες περιπτώσεις κολλημάτων.. βέβαια καλό θα είναι να επιβεβαιώσει κι ο Indie πρώτα..;)

 

Να ενημερώσω ότι παρατήρησα διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας με την εγκατάσταση του fix για το media scanner που ανέβασε ο Giov νωρίτερα, πλέον βλέπω το κατέβασμα του ποσοστού σε πολύ πιο λογικά επίπεδα! Για να δούμε..:)

 

αυτο προσπαθουσα να αποφυγω αλλα μαλλον για εκει παει...και παλι ομως η notification bar στην lockscreen δεν δουλευει σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα εκανα καθαρη εγκατασταση. Ο καιρος εφτιαξε αλλα ο πινακας ειδοποιησεων εξακολουθει να βγαζει fc.καμια προταση?
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Άνετα Μάκη.. Και εγώ το έχω κάνει.. ;) Βάζεις το τελευταίο TriangleAway που υποστηρίζει Jelly Bean και μην φοβάσαι τίποτα..

 

P.S. Μόλις βρήκα και ένα fix που έφτιαξε ο φίλος @talexop, και έχει να κάνει με την σάρωση πολυμέσων, που δημιουργεί το battery drain.. Πρόκειται να το συμπεριλάβει και ο Γιάννης στη νέα ρομ. Σας το έχω εδώ..

 

Γιάννη, το triangle away υποστηρίζει μόνο jelly bean ή έχει και συμβατότητα προς τα πίσω; Αν το τρέξουμε με 4.0.3 ή με 4.0.4 όλα καλά ή θα πάμε για τούβλιασμα;

:)

Edited by Pyladhs
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α και κατι αλλο πως γινεται να κλεισω αυτο που μου λεει σε πια σελιδα βρισκομαι? Καθε φορα που αλλαζω σελιδα μου πεταγεται μια φωνη και μ λεει τα δικα της
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα εκανα καθαρη εγκατασταση. Ο καιρος εφτιαξε αλλα ο πινακας ειδοποιησεων εξακολουθει να βγαζει fc.καμια προταση?

 

 

Την απάντηση την έχω δώσει κάποια post πίσω..

 

Σβήσε τον φάκελο από την θέση " data/data/com.android.provider.settings " και κάνε επανεκκίνηση.. ;)

 

Γιάννη, το triangle away υποστηρίζει μόνο jelly bean ή έχει και συμβατότητα προς τα πίσω; Αν το τρέξουμε με 4.0.3 ή με 4.0.4 όλα καλά ή θα πάμε για τούβλιασμα;

:)

 

Το μόνο που αλλάζει στις νεότερες εκδόσεις είναι η συμβατότητα με Jelly Bean. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.. ;)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πρόβλημα της εφαρμογής NO LED,είδα κι έπαθα κι εγώ να βρώ από που προέρχεται με αποτέλασμα την απεγκατάσταση της εφαρμογής κι ετσι ησύχασα απ αυτή την φωνή.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το φάκελο όσο κι αν ψάξω δεν μπορώ να τον βρω...

:)

 

Υποψιάζομαι τι κάνεις.. :D

Να υποθέσω πως χρησιμοποιείς τον ES file explorer?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώτο σκέφτηκα αυτό. Για πες...

:)

 

Από προεπιλογή ο ES δεν εμφανίζει τα αρχεία που απαιτούν "root". Πρέπει να το επιλέξεις από τις ρυθμίσεις.. το έχεις κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...