Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι φυσικα.Απο τοτε που ειχα το galaxy s.Για τον counter ρωτας ε;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι φυσικα.Απο τοτε που ειχα το galaxy s.Για τον counter ρωτας ε;

 

Οχι όχι. ρωτάω για σιγουριά μαν γιατί ποτέ δεν ξέρεις πως μπορεί ο άλλος να πέσει σε περιπέτειες, και να αγχώνεται, και πραγματικά δεν υπάρχει λόγος.

 

Να ξέρεις ο counter στα galaxy s2 έχει και ένα νέο παιχνίδι που σου βγάζει ένα θαυμαστικό αν βάλεις custom rom. Στις gingerbread αυτό φεύγει με το usb jig, ενώ στις ics όχι.

Στις ics θα πρέπει να βάλεις ένα προγραμματάκι που λέγεται triangle away (θα το βρεις στο xda, και αν όχι πες που να σου βρω link).

Link to comment
Share on other sites

Εισαι αρχοντας φιλε!

Ναι τα ξερω αυτα απο το G.

Σε ευχαριστω και παλι για ολα!Να σαι καλα!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας σε ευχαριστω για την τοσο αναλυτικη απαντηση.

Βασικα ειμαι εμπειρος χρηστης Android συσκευων αλλα ξερεις καθε συσκευη εχει τα δικα της κολπιδια για ρουτ και ρομς και αυτα ειναι που θελουν το διαβασμα τους.

Οπως καταλαβαινεις πηρα το i9100 και δεν εμεινα στο G για να "παιξω" λιγο,πραμα που δεν γινοταν στο G λογω ποικιλιας.

Ξερω οτι με την 2.3.6 ειναι ολα πιο smooth αλλα το να εχεις το τελευταιο update ειναι κατι που με κυνηγα.

Στο G σκεψου φοραγα RootBox 4.1.1 αλλα δεν ηταν απροβληματιστη.

Γι'αυτο ελεγα να παω σε 4.0.3 'η 4.0.4.Αλλα επειδη ειναι πολλες οι ρομς ελεγα να ζητησω γνωμη μπας και γλυτωσω λιγο χρονο...

 

Θελω δυνατοτητα o/c καταρχας(ειπαμε θελω να "παιξω" :p ).Με τον κερνελ Siyah μπορω να εχω;

Επισης το jkay τι ειναι και που μπορω να βρω πληροφοριες;

 

Με τον siyah μπορείς.

Αναλυτικά τι κάνει το jkay deluxe settings ΕΔΩ

Είναι το πιο χρήσιμο application στο κινητό μας, μαζί με το titanium backup.

Υπόψιν ότι στην έκδοση για ICS το πληρώνεις (1.99 ευρώ).

 

Υ.Γ. Είχαν απαντηθεί όπως βλέπω όλα, αλλά δε μου εμφάνιζε τις τελευταίες απαντήσεις

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Με τον siyah μπορείς.

Αναλυτικά τι κάνει το jkay deluxe settings ΕΔΩ

Είναι το πιο χρήσιμο application στο κινητό μας, μαζί με το titanium backup.

Υπόψιν ότι στην έκδοση για ICS το πληρώνεις (1.99 ευρώ).

είδες που κάτι ξέχασα? ευτυχώς υπάρχει και ο στράτος.

Όντως το jkay σε ginger έρχεται χωρίς χρέωση. Και εγώ το θεωρώ αναντικατάστατο και είναι και ο λόγος που δεν φεύγω από 4.0.3 (ίσως και η σταθερότητα της omega σαν δεύτερο λόγο).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα.Καταρχας εκανα το update σε 14.1 στο jkay framework και εβαλα και το jkay deluxe settings και ολα καλα.Το θεμα ειναι οτι εβαλα ενα battery mod απο την κουζινα και το εικονιδιο λεει οτι εχω μπαταρια 85% ενω στην πραγματικοτητα εχω 73%.Αλλαξα battery mod και παλι το ιδιο.Τι μπορω να κανω τωρα?Το update se v15.1 της omega μπορω να το κανω και τωρα που εχω στησει το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα.Καταρχας εκανα το update σε 14.1 στο jkay framework και εβαλα και το jkay deluxe settings και ολα καλα.Το θεμα ειναι οτι εβαλα ενα battery mod απο την κουζινα και το εικονιδιο λεει οτι εχω μπαταρια 85% ενω στην πραγματικοτητα εχω 73%.Αλλαξα battery mod και παλι το ιδιο.Τι μπορω να κανω τωρα?Το update se v15.1 της omega μπορω να το κανω και τωρα που εχω στησει το κινητο?

 

 

κανε μου μια χάρη μαν και φόρτισε μια το κινητό πλήρως και άστο να αδειάσει και μετά ξαναφορτισε το

Link to comment
Share on other sites

κανε μου μια χάρη μαν και φόρτισε μια το κινητό πλήρως και άστο να αδειάσει και μετά ξαναφορτισε το

 

χτες το αφησα να ξεφοτησει μεχρι που εκλεισε αργα το βραδυ,το φορτησα 100% το ανοιξα πριν απο 4-5 ωρες το δουλεψα και συναιβει αυτο που περιγραφω παραπανω.Μηπως φταει που το φορτησα ενω ηταν κλειστο?

 

Μολις εβαλα το update v15.1 της omega και εξαφανιστηκε η μπαρα ειδοποιησεων.Πηγα στο deluxe settings και ολα ειναι σωστα κλικαρισμενα.Θα ξαναπερασω την omega απο την αρχη με ολα τα wipe να δω τι θα γινει.

Edited by tsilas_1991
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα σπιτι οποτε αρχιζω να κατεβαζω τα απαραιτητα αρχεια.

Η σειρα που θα ακολουθησω για να μη γινει πατατια ειναι

1)root την συσκευη(εχει σημασια απλο ή CF-Root;)

2)περναω την omega

3)τα 3 κλασσικα wipe

4)περναω το patch της omega

5)περναω τον κερνελ siyah(το 4.0.1 ή το 4.1 rc1;Ποιο απο τα 2; )

6)κατεβαζω απο μαρκετ και περναω το jkay

 

Ολα καλα τα εγραψα;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

χτες το αφησα να ξεφοτησει μεχρι που εκλεισε αργα το βραδυ,το φορτησα 100% το ανοιξα πριν απο 4-5 ωρες το δουλεψα και συναιβει αυτο που περιγραφω παραπανω.Μηπως φταει που το φορτησα ενω ηταν κλειστο?

 

απο πού βλέπεις την διαφορά στην μέτρηση του ποσοστού της μπαταρίας?

 

Μπηκα σπιτι οποτε αρχιζω να κατεβαζω τα απαραιτητα αρχεια.

Η σειρα που θα ακολουθησω για να μη γινει πατατια ειναι

1)root την συσκευη(εχει σημασια απλο ή CF-Root;)

2)περναω την omega

3)τα 3 κλασσικα wipe

4)περναω το patch της omega

5)περναω τον κερνελ siyah

6)κατεβαζω απο μαρκετ και περναω το jkay

 

Ολα καλα τα εγραψα;

 

http://kitchen.indieroms.net/blog/?page_id=247

 

ο τρόπος του update σε 15 ειναι και για τους 2 φίλους. Για τον φίλο στην 14 νομίζω μπορεί να βαλει την 15 χωρίς wipe (έτσι το έχω κάνει και εγώ αφού βέβαια έκανα ένα nandroid backup απο cwm.

να έχεις το νού σου ότι πιθανότατα το πρόβλημα που έχεις με την λάθος ένδειξη μπαταρίας να είναι λόγω του ότι η omega rom v14 και η v15 δεν είναι συμβατές με το jkay 14.1. Για να έχεις συμβατότητα με το jkay 14.1 θα πρέπει να πάς σε v15 και μετά να φλασάρεις το update του siberian tiger (ελληνας είναι το παλικάρι μην ξεχνιόμαστε ε?) σε 15.1.

 

Πριν απο όλα ένα nandroid backup όμως ρε φίλε.

 

και για τον siyah @panosfx. Θα χάσεις λίγο την μπάλα με τις ρυθμίσεις του kernel μέσω του extweak. όχι ότι είναι κακό αλλά θα σου πρότεινα να διαβάζεις στο extweak τι κάνει η κάθε ρύθμιση (σου δίνει σχεδόν σε όλα πληροφορίες) και ακόμα καλύτερα για κάποια να ψάξεις και λίγο στο νετ.

δυστηχώς και αγώ ακόμα ψάχνομαι με τις ρυθμίσεις του κερνελ. Προσπαθώ βασικά να κερδίζω όσο μπορώ απο μπαταρία αλλα δυστηχώς κρίνω βάση της gingerbread και μάλλον δεν θα καταφέρω ποτέ να είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Edited by GnF
Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε σιγα θα το ψαξω μονος μου.

Ηδη εχει αρχισει και πεφτει διαβασμα.Καλυτερα για πες ποια εκδοση siyah να κατεβασω;Την 4.0.1 ή την 4.1 rc1;

 

Σ'ευχαριστω για ολα φιλε μου!Αργησα να το παρω το SGS2 και εχουν βγει πολλα τωρα και φαινονται βουνο.

Την χρειαζομουν μια βοηθεια γιατι ξερεις ειναι αλλιως να παρακολουθεις το development σταδιακα κι αλλιως να παιρνεις τη συσκευη 1+ χρονο μετα και να γινεται ο χαμος.

 

Κι επισης επειδη τωρα προσεξα πως η ρομ ειναι φτιαγμενη απο Ελληνες,ενα μπραβο στα παιδια κι απο μενα!

Ειναι ωραιο να βλεπεις στο xda Ελληνικη δουλεια να εχει τετοια επιτυχια.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε σιγα θα το ψαξω μονος μου.

Ηδη εχει αρχισει και πεφτει διαβασμα.Καλυτερα για πες ποια εκδοση siyah να κατεβασω;Την 4.0.1 ή την 4.1 rc1;

 

Σ'ευχαριστω για ολα φιλε μου!Αργησα να το παρω το SGS2 και εχουν βγει πολλα τωρα και φαινονται βουνο.

Την χρειαζομουν μια βοηθεια γιατι ξερεις ειναι αλλιως να παρακολουθεις το development σταδιακα κι αλλιως να παιρνεις τη συσκευη 1+ χρονο μετα και να γινεται ο χαμος.

 

Κι επισης επειδη τωρα προσεξα πως η ρομ ειναι φτιαγμενη απο Ελληνες,ενα μπραβο στα παιδια κι απο μενα!

Ειναι ωραιο να βλεπεις στο xda Ελληνικη δουλεια να εχει τετοια επιτυχια.

 

rc1: revert back to 3.0.15 with only several cherry-picks from upstream. updated CWM-based recovery to the latest with backup type selection (dup or tar). fixed the problem of not booting after wiping data/cache. lots of refactorings and cleanups. Number of gestures increased from 10 to 30 (by Tungstwenty).

 

οι διαφορές που βλέπω απο τις τελευταίες beta στην 4.1 rc.

θα προτιμούσα να σου πώ την 4.1

 

ξέχασα να σου πώ ότι ο siyah kernel υποστιρίζει dual boot ε? νομίζω ότι αυτό θα σε ικανοποιήσει ιδιαίτερα. Εγώ έχω σαν primary rom την omega 15.1 και σαν secondary θα βγάλω την ressurection remix 2.6.1 που έχω τώρα (δεν δεν δεν μου καθονται καλα οι aokp ρε γμτ, όλο κάτι μου λείπει) και θα βάλω μάλλον την nikpapakos

 

το κακό με το development του galaxy s2 έγινε πιστεύω με την προσπάθεια που κάνουν για να φέρουν το jelly bean στην συσκευή μας. Απο την μία μπράβο τους, απο την άλλη όλοι οι υπόλοιποι rom cookers σταμάτησαν να δουλεύουν σε ics παράτησαν τις rom που έφτιαχναν και άρχισαν να κάνουν release σε jelly bean (κυοφορώντας όλα τα προβλήματα που εχει η cm10beta μιας και όλες τους βασίζονται επάνω σε αυτή).

Απο την άλλη όχι μόνο είναι Έλληνα και η omega, αλλά και η nikpapakos. Πιθανότατα να υπάρχουν και άλλες και θα έπρεπε να έχουν ξεχωριστό υποφόρουμ για τα ελληνικά μαγειρέματα/develop απο ρομ σε ένα ελληνικό φορουμ κατα την γνώμη μου.

Edited by GnF
Link to comment
Share on other sites

απο πού βλέπεις την διαφορά στην μέτρηση του ποσοστού της μπαταρίας?

 

 

 

http://kitchen.indieroms.net/blog/?page_id=247

 

ο τρόπος του update σε 15 ειναι και για τους 2 φίλους. Για τον φίλο στην 14 νομίζω μπορεί να βαλει την 15 χωρίς wipe (έτσι το έχω κάνει και εγώ αφού βέβαια έκανα ένα nandroid backup απο cwm.

να έχεις το νού σου ότι πιθανότατα το πρόβλημα που έχεις με την λάθος ένδειξη μπαταρίας να είναι λόγω του ότι η omega rom v14 και η v15 δεν είναι συμβατές με το jkay 14.1. Για να έχεις συμβατότητα με το jkay 14.1 θα πρέπει να πάς σε v15 και μετά να φλασάρεις το update του siberian tiger (ελληνας είναι το παλικάρι μην ξεχνιόμαστε ε?) σε 15.1.

 

Πριν απο όλα ένα nandroid backup όμως ρε φίλε.

 

Απο την κατασταση τηλεφωνου την εβλεπα.Νομιζω καταλαβα την βλακεια που εκανα.Περασα την v15 και μετα εβαλα χειροκινητα την 14.1 jkay framework χωρις να περασω πρωτα την 15.1 omega.Τωρα εκανα full wipe και τα χαναπαιρναω ολα με την σωστη σειρα.

Link to comment
Share on other sites

και αν ακούει ο στράτος να πει μια στο παλικάρι που αλλάζει κερνελ για το kernel cleaning script παρακαλώ (το βρίσκεις μέσα στο omega files από το κινητό σου, αλλά δεν θυμάμαι αν πρέπει να το τρέξεις πριν η αφού αλλάξεις kernel)......λογικά αφού μιας και καθαρίζει τα υπολείμματα του παλιού kernel

 

απο πού βλέπεις την διαφορά στην μέτρηση του ποσοστού της μπαταρίας?

 

 

 

http://kitchen.indieroms.net/blog/?page_id=247

 

ο τρόπος του update σε 15 ειναι και για τους 2 φίλους. Για τον φίλο στην 14 νομίζω μπορεί να βαλει την 15 χωρίς wipe (έτσι το έχω κάνει και εγώ αφού βέβαια έκανα ένα nandroid backup απο cwm.

να έχεις το νού σου ότι πιθανότατα το πρόβλημα που έχεις με την λάθος ένδειξη μπαταρίας να είναι λόγω του ότι η omega rom v14 και η v15 δεν είναι συμβατές με το jkay 14.1. Για να έχεις συμβατότητα με το jkay 14.1 θα πρέπει να πάς σε v15 και μετά να φλασάρεις το update του siberian tiger (ελληνας είναι το παλικάρι μην ξεχνιόμαστε ε?) σε 15.1.

 

Πριν απο όλα ένα nandroid backup όμως ρε φίλε.

 

Απο την κατασταση τηλεφωνου την εβλεπα.Νομιζω καταλαβα την βλακεια που εκανα.Περασα την v15 και μετα εβαλα χειροκινητα την 14.1 jkay framework χωρις να περασω πρωτα την 15.1 omega.Τωρα εκανα full wipe και τα χαναπαιρναω ολα με την σωστη σειρα.

 

to framework μην το περάσεις καθόλου μαν. υπάρχει ήδη στο update του siberian tiger. μόνο την εφαρμογή απο το store θα βάλεις.

Να το πώ καλύτερα. Το framework το περνάς μόνο σε ρομ που δεν το έχουν ήδη. Η omega v15 έχει το jkay framework v14 ετοιμο, και η omega v15.1 έχει το jkay framework 14.1 έτοιμο μέσα της.

 

Θα μπορούσες όμως να μην είχες βάλει μια ρομ σαν την omega αλλά να είχες μια ρομ απο την samsung απευθείας απείραχτη. Εκεί θα το έβαζες το framework (αν βέβαια υπήρχε συμβατο framework για την συγκεκριμένη rom)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την Omega και περασα και το update αλλα στις πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο μου γραφει Αριθμος κατασκευηςOmega v15-XWLPG.Δεν θα επρεπε να γραφει v15.1;

 

Να περιμενω απαντηση απο τον Στρατο πριν περασω τον Siyah;

(Φιλε Στρατο πολυ χαρηκα οταν σε ειδα στο SGS2.Στο Galaxy S που ειχα οτι εβγαζες δουλευε ρολοι και παντα το περναγα.)

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την Omega και περασα και το update αλλα στις πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο μου γραφει Αριθμος κατασκευηςOmega v15-XWLPG.Δεν θα επρεπε να γραφει v15.1;

 

Να περιμενω απαντηση απο τον Στρατο πριν περασω τον Siyah;

(Φιλε Στρατο πολυ χαρηκα οταν σε ειδα στο SGS2.Στο Galaxy S που ειχα οτι εβγαζες δουλευε ρολοι και παντα το περναγα.)

 

μην κοιτάς να σου γράψει 15.1, ο siberian tiger δεν το έχει φτιάξει αυτό. άνοιξε το jkay deluxe scroll down και πατα στο deluxe settings. Αν σε ολα λεει 14.1 εισαι μια χαρα.

 

Θα προτιμούσα να σου απαντήσει ο στράτος στο ultimate kernel cleaning script. Εγώ σαφή απάντηση σε αυτό δεν μπορώ να σου δώσω πραγματικά ρε φίλε λοιπάμαι.

Link to comment
Share on other sites

και αν ακούει ο στράτος να πει μια στο παλικάρι που αλλάζει κερνελ για το kernel cleaning script παρακαλώ (το βρίσκεις μέσα στο omega files από το κινητό σου, αλλά δεν θυμάμαι αν πρέπει να το τρέξεις πριν η αφού αλλάξεις kernel)......λογικά αφού μιας και καθαρίζει τα υπολείμματα του παλιού kernel

 

Δε θεωρώ απαραίτητο το cleaning script και δε το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ :happy:

Ξέρω τι ακριβώς κάνει και το θεωρώ περιτό.

Προσωπική άποψη πάντα.

 

Εβαλα την Omega και περασα και το update αλλα στις πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο μου γραφει Αριθμος κατασκευηςOmega v15-XWLPG.Δεν θα επρεπε να γραφει v15.1;

 

Να περιμενω απαντηση απο τον Στρατο πριν περασω τον Siyah;

(Φιλε Στρατο πολυ χαρηκα οταν σε ειδα στο SGS2.Στο Galaxy S που ειχα οτι εβγαζες δουλευε ρολοι και παντα το περναγα.)

 

Κάνε ότι ακριβώς είπε ολόσωστα ο GnF

Με μπερδεύεις με άλλον προφανώς με το Galaxy S.Ίσως το έχει το όνομα :D

 

Επίσης επειδή έγραψες root ή CF-root, φυσικά θα κάνεις CF-root.

Εγώ επειδή είμαι ολίγον μαμόθρεφτος :lol: δε θα έβαζα κανέναν, εκτός του CF.

Στα σίγουρα και χωρίς πειραματισμούς, γιατί θέλω το τηλέφωνο μου να δουλεύει απροβλημάτιστα και τα πάντα :)

Link to comment
Share on other sites

Α οκ σε μπερδεψα μαλλον :p

να σε ρωτησω μιας και ξερεις το cleaning script στον κερνελ το κανω πριν ή αφου τον περασω τον καινουριο κερνελ;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Α οκ σε μπερδεψα μαλλον :p

να σε ρωτησω μιας και ξερεις το cleaning script στον κερνελ το κανω πριν ή αφου τον περασω τον καινουριο κερνελ;

 

να πώ ότι ούτε εγώ το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ απλά κάποια στιγμή διάβαζα κάπου εδώ που το λέγανε σαν must.

 

μην ξεχάσεις να δεις τα καλούδια που υπάρχουν στο omega files. Πολυ ωραίο το full screen caller μαζί με το call recording. ότι κατευάζεις απο εκεί πάς απο cwm και κάνεις install απο internal sd card, πας στο φακελο downloads και το βρισκεις και το κανεις install.

 

πες μου αν θες και το htc ime για πληκτρολογιο, το έχω και δουλεύει χωρίς πρόβλημα, γιατί απο τα omega files εκανε fc σε landscape.

Edited by GnF
Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα στο i9100G τι να περασω??? Θα παιζει η rom αυτη αραγε που ειναι δοκιμασμενη και καλη?

 

nope αυτή είναι για 9100 και οχι για το g

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανο ειναι να το brickαρεις.Αν ομως ξερεις να το επαναφερεις καντο.

Στο νημα του i9100G κι ενα αλλο παιδι περασε καποια custom rom του i9100 και περαστηκε.

Προσεχε ομως γιατι μπορει να χρειαστεις και usb jig.

Εγω δεν θα το τολμαγα παντως,κι οσο καιρο ειχα το i9100G δεν το τολμησα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Α οκ σε μπερδεψα μαλλον :p

να σε ρωτησω μιας και ξερεις το cleaning script στον κερνελ το κανω πριν ή αφου τον περασω τον καινουριο κερνελ;

 

Τρέξε το από recovery και όταν τελειώσει κάνε καπάκι εγκατάσταση τον kernel που θες.Μετά reboot.

 

Εγω τελικα στο i9100G τι να περασω??? Θα παιζει η rom αυτη αραγε που ειναι δοκιμασμενη και καλη?

 

Ούτε να το σκέφτεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια κι εγω.

Οταν εγκατεστησα την ρομ προσεξα οτι τωρα εχει εγκαταστησει 2 εφαρμογες για την συλλογη.Την παλια και τη νεα.

Επρεπε να την ειχε αντικαταστησει ή την διαγραφω την παλια μονος μου;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Τρέξε το από recovery και όταν τελειώσει κάνε καπάκι εγκατάσταση τον kernel που θες.Μετά reboot.

 

 

 

Ούτε να το σκέφτεσαι!

 

Καλημέρα. Θα Ψαχτώ μέσα από XDA για το i9100G.

Μια ερώτηση στο DUAL ΒΟΟΤ. Έχω πρώτη την OMEGA ICS V15 και σαν δεύτερη ROM έβαλα την OMEGA GB V10.4... στην δεύτερη ROM δεν μου άνοιγε καθόλου (μαύρη οθόνη) :X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...