Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την εβαλα πριν λιγο.μου φαινεται λιγο αργοτερη απο την 11.1,μπορει να ειναι και ιδεα μου.

 

θα περιμενουμε με ανυπομονησια και την omega 12 !!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα την δοκιμάσω και γω και θα πω εντυπωσεις , την κατεβασα αλλα δεν μου κατεβενει γρηγορα το gapps....zip (αληθεια τι ειναι αυτο ?? ειναι αναγκαιο να το βαλουμε ?)

Το μονο θελω να πηστευω οτι θα εχει μεσα το My Files , γιατι μια αλλη ΑΟΚΡ που ειχα βαλει ειχε εναν αλλο file manager , ολιγον σπαστικο :happy: και δεν μπορουσα να βρω τη εξωτερικη μνημη (εννοω την microSD) , ενω μου την εδειχνε σαν φακελο δεν εβλεπε τα αρχεια μεσα, την ειχε κενη !!!!:mad: ( και για μια στιμγη τα ειδα ολα :lol: γιατι νόμισα οτι μου τα διεγραψε και ειχα ολα τα backup εκει μεσα, και το nandroid απο την 11.1 )

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς ότι ανεβάζει αισθητά θερμοκρασία στο πάνω-πίσω μέρος όταν λειτουργεί το WiFi?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους,

άνοιξα νέο θέμα για την Omega v1.0 AOKP milestone-5 Android 4.0.4 εδώ

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εδω δε θα υπαρχει τπτ καινουριο??

 

+1..αν και o Γιάννης έχει πει ότι ετοιμάζει την 12! Υπομονή..

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανα πλανο ημερων για να περιμενουμε omega 12;

 

Σε λίγες μέρες :)

 

Καλησπερα,εβαλα την 11.1 και δεν δουλευει η καμερα.Καμια λυση?

 

Ποια ρομ είχες πριν, τι σου κάνει?

έκανες εκκαθάριση δεδομένων της κάμερας?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!επανήλθα στην παρέα με το πολυαγαπημένο μου sii..και φυσικά με omega 11.1..όλα τέλεια μέχρι στιγμής απλά μια μικρή ερώτηση..έχω την εντύπωση ότι το κινητό ανεβάζει θερμοκρασία..μετά από κάνα 20λεπτο στο internet φτάνει 35 και...μήπως να άλλαζα kernel?αν ναι ποιον?κάποιο link?με cwm?σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!! Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

ειχα την 10.4 εκκαθαριση εκανα,δεν την ανοιγει καθολου την κολαει

 

Δοκίμασε να βάλεις και πάλι την ρο χωρίς κανένα wipe.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!επανήλθα στην παρέα με το πολυαγαπημένο μου sii..και φυσικά με omega 11.1..όλα τέλεια μέχρι στιγμής απλά μια μικρή ερώτηση..έχω την εντύπωση ότι το κινητό ανεβάζει θερμοκρασία..μετά από κάνα 20λεπτο στο internet φτάνει 35 και...μήπως να άλλαζα kernel?αν ναι ποιον?κάποιο link?με cwm?σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!!
Μου συνέβη κι εμένα αυτό και είχα το ίδιο πρόβλημα και με την ΑΟΚΡ έκδοση...
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v12

 

Changelog Omega Series v12:

Based on firmware XWLP9 Android 4.03 (Date: 11/04/2012)

New:

Modem: DXLP9

Kernel: Kernel CF-Root XWLP8

Updated:

Barcode Scanner v4.1

Google Maps v6.6.0

Twitter v3.2.1

AirDroid v1.0.5

Dropbox v2.1.3

NoLED v5.2

Apex Launcher v1.1.1

Nova Launcher v1.1.2

hosts

Rom is no Full Wipe

 

Omega Files kitchen Updates

Μέχρι να αναβαθμισω τα αρχεία η κουζίνα δεν θα είναι διαθέσιμη.

 

Αν δοκιμάσετε την νέα Omega v12 και σας αρέσει, βοηθήστε στην περαιτέρω ανάπτυξη της με το donate σας.

 

Απολαύστε με την νέα Omega :cool:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

την εγκατέστησα πριν τρις ώρες

Γρήγορη , σταθερή , σήμα καλύτερο , και το wifi είναι καλύτερο (απλή δοκιμή με τις γραμούλες) , θερμοκρασία καλή ,το play store μου έκανε πιο γρήγορα την εγκατάσταση των εφαρμογών σε σχέση με όλες τις ics

(τις υπόλοιπες εφαρμογές που είχα τις μετέφερα apo το Titanium Backup όλες , χωρίς κανένα πρόβλημα , και έχω πάρα πολλές)

δεν βρήκα κάτι που να με χαλάει ακόμη ,τι να λέμε είναι η σιγουριά της omega (εγκατέστησα κι άλλες και για μένα είναι μακράν η καλύτερη , πάντα επιστρέφω σε omega rom , έχουμε και πολλές για να διαλέξουμε ,ήδη έκανα Nadroid backup , θα την κρατήσω μέχρι να βγει η AOKP )

Αυτά για τώρα , αν βρω κάτι ... θα το αναφέρω

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή! Να πω ότι την πέρασα no wipe πάνω από την 11.1 και όλα είναι εκεί που τα άφησα.

Μπράβο Γιάννη εξαιρετική ρομ για άλλη μια φορά, ελπίζω να μην είναι η τελευταία:cool:

4.0.4 δεν θέλω να περάσω ακόμα, θεωρώ την 4.0.3 ποιο ολοκληρωμένη για το κινητό προς το παρόν..άλλωστε μου την δίνει όταν λείπει το παραμικρό πχ βιντεοκάμερα κλπ..

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, στο κινητο μου εχω την ics την πολωνικη και θελω να βαλω την ics ωμεγα την καινοουργια θεωρειτε οτι ειναι ευκολο απο ics να παω σε αυτην? σορρυ αλλα δεν ξερω πολλα
Link to comment
Share on other sites

πανευκολο!!ριξε μια ματια σε αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317122

και σε αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327881..

Link to comment
Share on other sites

πανευκολο!!ριξε μια ματια σε αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317122

και σε αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327881..

 

σε ευχαρστω πολυ για την απαντηση, αλλη μια ερωτηση αμα μπορεις να μου απαντησεις ποια η διαφορα αυτης της ρομ με την αλλη παλι της ωμεγα την4,0,4?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαρστω πολυ για την απαντηση, αλλη μια ερωτηση αμα μπορεις να μου απαντησεις ποια η διαφορα αυτης της ρομ με την αλλη παλι της ωμεγα την4,0,4?
Είχα την 11.1,πάρα πολύ καλή και χθές πέρασα την AOKP.

Προσωπικά η AOKP μου φαίνεται πολύ πιο σταθερή απο την 4.0.3,δεν κολλάει,φαντάσου χρησιμοποιώ τον chrome browser και ολα οκ.

Οσον αφορα την κάμερα πιθανως να ειναι καλύτερη η 4.0.3...

Δεν λειτουργεί η κάμερα για βιντεοκλήση αλλά περιμένω να <φτιαχτεί>..

Εμφανισιακα σίγουρα πολύ καλύτερη απο την 4.0.3 και με πολλές παραμέτρους.

 

Θα ήμουν ευγνώμων,πιστεύω όπως πολλοί <νέοι> σαν και μένα κάποιο η κάποια απο τα έμπειρα μέλη του φόρουμ να κάνουν μια σύγκριση μεταξύ της 4.0.3 v 12 vs 4.0.4 Milestone 5,υπέρ και κατά της μίας απο την άλλη

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις και πάλι την ρο χωρίς κανένα wipe.

 

Μολις εβαλα και γω την v12 απο 10.4 που ημουν και δεν μου ανοιγει η καμερα.Την ανοιγω μαυριζει η οθονη και μετα απο λιγο μου γραφει η καμερα διακοπηκε κατι τετοιο.Τι να κανω???

 

Εκανα wipe data resset απο cwm και τωρα οταν την ανοιγω ανοιγει για ενα δευτερολεπτο και μετα κλεινει και λεει εκτελετε σαρωση πολυμεσων και μετα σβηνει και αυτο το μηνυμα.Το ιδιο μου κανει και οταν ανοιγω την συλλογη τωρα.

Edited by tsilas_1991
Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα και γω την v12 απο 10.4 που ημουν και δεν μου ανοιγει η καμερα.Την ανοιγω μαυριζει η οθονη και μετα απο λιγο μου γραφει η καμερα διακοπηκε κατι τετοιο.Τι να κανω???

 

Εκανα wipe data resset απο cwm και τωρα οταν την ανοιγω ανοιγει για ενα δευτερολεπτο και μετα κλεινει και λεει εκτελετε σαρωση πολυμεσων και μετα σβηνει και αυτο το μηνυμα.Το ιδιο μου κανει και οταν ανοιγω την συλλογη τωρα.

από την 10.4 στην 12 θέλει όλα τα wipe , αν τα έκανες , κάνε πάλι εγκατάσταση την 12 χωρίς wipe

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Θα ήμουν ευγνώμων,πιστεύω όπως πολλοί <νέοι> σαν και μένα κάποιο η κάποια απο τα έμπειρα μέλη του φόρουμ να κάνουν μια σύγκριση μεταξύ της 4.0.3 v 12 vs 4.0.4 Milestone 5,υπέρ και κατά της μίας απο την άλλη
Όντως χρειάζεται αυτή η σύγκριση ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...