Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή και σε μένα δεν ενημέρωνε τον καιρό, έκανα απεγκατάσταση μέσα από Titanium το AccuWeatherDaemonService.apk

Μετά αφού βρήκα το αρχείο πήγα να το εγκαταστήσω ξανά αλλά δεν γίνεται η εγκατάσταση. Βγάζει η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη. Προσπάθησα μέσα από CWM αλλά βγάζει το ίδιο. Καμιά ιδέα;

Ρε παιδιά τι γίνεται με τις επαφές; Πατάω πάνω και μου λέει "app isn't installed". :rocket:

 

Μπορείτε να βάλετε την Omega χωρίς wipe για τα προβλήματα αυτά :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιάννη χωρίς wipe την έβαλα. Στην αρχή ήταν μια χαρά αλλά την επόμενη μέρα μετά από μια επανεκκίνηση μου γράφει αυτό. Μήπως μπορώ να βάλω κανένα .apk;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη στις 2.3.6... ρομ οταν πατάγαμε το εικονιδιο με το ακουστικο να παρουμε μια κληση ειχαμε το πληκτρολογιο το αρχειο τις επαφες και τα αγαπημενα πανω πανω, τωρα οι επαφες λείπουν και πρεπει να παμε πισω στο εικονιδιο με τις επαφες για να επιλέξουμε κάποια. αυτο δεν μπορει να διορθωθεί; γιατι πιστεύω οτι βολεύει καλυτερα.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη στις 2.3.6... ρομ οταν πατάγαμε το εικονιδιο με το ακουστικο να παρουμε μια κληση ειχαμε το πληκτρολογιο το αρχειο τις επαφες και τα αγαπημενα πανω πανω, τωρα οι επαφες λείπουν και πρεπει να παμε πισω στο εικονιδιο με τις επαφες για να επιλέξουμε κάποια. αυτο δεν μπορει να διορθωθεί; γιατι πιστεύω οτι βολεύει καλυτερα.

 

ευχαριστω

 

Γίνεται και στο πληκτρολόγιο του τηλεφώνου αν πατήσεις κάτω αριστερό πλήκτρο να κάνει list τις επαφές αλλά συμφωνώ και εγώ θα τις ήθελα πάνω πάνω

 

Keep walking Greece...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το μόνο προβλήμα μου μέχρι στιγμής είναι ότι δεν δουλεύει ο καιρός!μπορεί να βοηθήσει κάποιος?δεν μου βρίσκει ούτε την τοποθεσία αυτόματα ούτε κάνει αναζήτηση!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Παιδιά η λύση γιαυτό όσο αστείο και αν φανεί ειναι να ξετικαρετε την υπηρεσία ενοπισμου θέσης ,ναι ενώ ειχα τικαρει την τοποθεσία μέσω wifi δεν κανε ενημέρωση ,μολις το ξετικαρα όλα καλά ,για δοκιμάστε το μολις πριν λίγο το εκανα .....

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

 

Με την έκδοση 6 παρατήρησα πως όταν κουμπώνω τα ακουστικά και βάζω το ραδιόφωνο δουλεύει κανονικά, όμως όταν βγάζω τα ακουστικά (ενώ δουλεύει το ραδιόφωνο) κολλάει το κινητό για περίπου 15 δευτερόλεπτα και μετά βγάζει μήνυμα (η εφαρμογή μουσική πρέπει να κλείσει).

 

Κατά τα άλλα όλα είναι μια χαρά.

 

Βέβαια δεν θα σου κρύψω ότι η έκδοση 5 είχε λιγότερα θεματάκια στην συσκευή μου αλλά και πάλι μπράβο σου για την δουλειά που ρίχνεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!καταρχην Γιαννη μπραβο σου,απο την πρωτη μερα που πηρα το GSII τρεχω omega rom και ειμαι παραπανω απο ευτυχισμενος!!Θελω ομως να ρωτησω κατι.χθες εκανα αλλαγη απο την 10.4 black blue που ειχα στην v6.0 ICS stock και προς απογοητευση μου παρατηρησα οτι το κινητο πραγματικα σερνεται!!Με την 10.4 black blue που ειχα ηταν φοβερο,ταχυτατο σε ολα και πολυ smooth.Τωρα εχει γινει πολυ αργο,κολλαει και γενικα σερνεται.Ξερει κανεις τι φταιει?Μηπως να γυρισω παλι στην καταπληκτικη 10.4?ευχαριστω εκ των προτερων. Edited by geomar_z
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , εχω μια απορια.. ειναι καλυτερη η 10.4 απο την 6.0 ? εννοω πιο γρηγορη και γενικα μηπως εχει φταση στο τελειο σημειο σε σχεση με την 6,0 που τωρα εξελισεται?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!καταρχην Γιαννη μπραβο σου,απο την πρωτη μερα που πηρα το GSII τρεχω omega rom και ειμαι παραπανω απο ευτυχισμενος!!Θελω ομως να ρωτησω κατι.χθες εκανα αλλαγη απο την 10.4 black blue που ειχα στην v6.0 ICS stock και προς απογοητευση μου παρατηρησα οτι το κινητο πραγματικα σερνεται!!Με την 10.4 black blue που ειχα ηταν φοβερο,ταχυτατο σε ολα και πολυ smooth.Τωρα εχει γινει πολυ αργο,κολλαει και γενικα σερνεται.Ξερει κανεις τι φταιει?Μηπως να γυρισω παλι στην καταπληκτικη 10.4?ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Ελπίζω να μην έκανες από Titanium επαναφορά και των δεδομένων των εφαρμογών γιατί η ics του Γιάννη είναι ότι καλύτερο έχεις δει απ αυτόν.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , εχω μια απορια.. ειναι καλυτερη η 10.4 απο την 6.0 ? εννοω πιο γρηγορη και γενικα μηπως εχει φταση στο τελειο σημειο σε σχεση με την 6,0 που τωρα εξελισεται?

 

Η ics κατά τη γνώμη μου είναι γρηγορότερη,όχι σε benchmarks αλλά σε αίσθηση.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην έκανες από Titanium επαναφορά και των δεδομένων των εφαρμογών γιατί η ics του Γιάννη είναι ότι καλύτερο έχεις δει απ αυτόν.
οχι δεν εκανα επαναφορα με titanium.Δεν ειχα πολλες εφαρμογες εγκατεστημενες οποτε απλα εκανα ενα full wipe,εκανα flash το CF kernel και μετα εβαλα την 6 stock.Αλλα το κινητο εγινε πολυ αργο,πολλα frame drops και γενικα φαινοταν οτι σερνεται.Αντιθετα στην 10.4 ενιωθα οτι το κινητο πετουσε,super smooth παντου και ταχυτατο.Εχετε να προτεινετε κατι?
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εκανα επαναφορα με titanium.Δεν ειχα πολλες εφαρμογες εγκατεστημενες οποτε απλα εκανα ενα full wipe,εκανα flash το CF kernel και μετα εβαλα την 6 stock.Αλλα το κινητο εγινε πολυ αργο,πολλα frame drops και γενικα φαινοταν οτι σερνεται.Αντιθετα στην 10.4 ενιωθα οτι το κινητο πετουσε,super smooth παντου και ταχυτατο.Εχετε να προτεινετε κατι?

 

KANE AYTA ΠΡΙΝ:

 

Διαδικασία WIPE πριν την εγκατάσταση της Custom Rom.

Κάνουμε Boot σε clockwork recovery και κάνουμε τρία Wipe:

1. Wipe data/factory reset

2. Wipe cache partition

3. Wipe Dalvik cache - (είναι στο μενού -advanced)

 

και περασε μετα την ics,

παρε και ενα backup με την εφαρμογη mybackup, τα sms και το ιστορικο κλησεων, αν θες, και μετα κανε επαναφορα

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω την εντύπωση πως ο καλύτερος τρόπος να βάλεις την ρομ είναι να κάνεις full wipe. Ο λόγος γιαυτό είναι επειδή κάθε φορά που έβαζα νέο ρομ πάνω (είτε την Omega είτε κάποια άλλη ρομ) χρησιμοποιώντας no full wipe, πάντα είχα κάποια μικροπροβληματάκια. Η ερώτηση μου τώρα είναι η εξής: Άν κάνω ένα full system backup με το Titanium (system data and application data) και κάνω restore μετά που θα κάνω flash μια ρομ (περιμένω πώς και πώς την v7) υπάρχει η πιθανότητα να μου δημιουργήσει πρόβλημα με την συσκευή και την λειτουργία της νέας έκδοσης της ρομ?
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω την εντύπωση πως ο καλύτερος τρόπος να βάλεις την ρομ είναι να κάνεις full wipe. Ο λόγος γιαυτό είναι επειδή κάθε φορά που έβαζα νέο ρομ πάνω (είτε την Omega είτε κάποια άλλη ρομ) χρησιμοποιώντας no full wipe, πάντα είχα κάποια μικροπροβληματάκια. Η ερώτηση μου τώρα είναι η εξής: Άν κάνω ένα full system backup με το Titanium (system data and application data) και κάνω restore μετά που θα κάνω flash μια ρομ (περιμένω πώς και πώς την v7) υπάρχει η πιθανότητα να μου δημιουργήσει πρόβλημα με την συσκευή και την λειτουργία της νέας έκδοσης της ρομ?

 

Ναι υπάρχει ,αν φέρεις και τα system data από μια άλλη ρομ είναι σαν να μην κάνεις wipe.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω την εντύπωση πως ο καλύτερος τρόπος να βάλεις την ρομ είναι να κάνεις full wipe. Ο λόγος γιαυτό είναι επειδή κάθε φορά που έβαζα νέο ρομ πάνω (είτε την Omega είτε κάποια άλλη ρομ) χρησιμοποιώντας no full wipe, πάντα είχα κάποια μικροπροβληματάκια. Η ερώτηση μου τώρα είναι η εξής: Άν κάνω ένα full system backup με το Titanium (system data and application data) και κάνω restore μετά που θα κάνω flash μια ρομ (περιμένω πώς και πώς την v7) υπάρχει η πιθανότητα να μου δημιουργήσει πρόβλημα με την συσκευή και την λειτουργία της νέας έκδοσης της ρομ?

 

Κοίτα τώρα, εγώ για παράδειγμα το έχω κάνει αυτό που λες δηλαδή έκανα restore και apps και τα data τους και δεν είχα πρόβλημα..αν θες όμως να γίνει πραγματικά σωστά η δουλειά κάνε restore μόνο τα apps όχι τα data;)

 

Keep walking Greece...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να ανεβάσει το wallpaper που έχει default η ωμέγα black blue γιατί δεν μπορώ να το βρώ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν πριν κάποιος έχει ICS ROM και έχει γίνει καθαρό στήσιμο στην συσκευή όταν πέρασε για πρώτη φορά το ICS, δεν νομίζω ότι θα έχει πρόβλημα αν μεταφέρει αυτό το backup από το titanium.

 

Το έχω δοκιμάσει σε official ROM και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Συγκεκριμένα, είχα την Πολωνική ICS την οποία είχα στήσει από την αρχή.

Μετά πέρασα την κυπριακή και επανέφερα το backup από το titanium. Δεν παρουσιάστηκε πρόβλημα πουθενά.

 

Άρα λοιπόν η μη μεταφορά των data, ισχύει όταν προέρχονται από gingerbread ROM.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν πριν κάποιος έχει ICS ROM και έχει γίνει καθαρό στήσιμο στην συσκευή όταν πέρασε για πρώτη φορά το ICS, δεν νομίζω ότι θα έχει πρόβλημα αν μεταφέρει αυτό το backup από το titanium.

 

Το έχω δοκιμάσει σε official ROM και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Συγκεκριμένα, είχα την Πολωνική ICS την οποία είχα στήσει από την αρχή.

Μετά πέρασα την κυπριακή και επανέφερα το backup από το titanium. Δεν παρουσιάστηκε πρόβλημα πουθενά.

 

Άρα λοιπόν η μη μεταφορά των data, ισχύει όταν προέρχονται από gingerbread ROM.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Κωστή τώρα την κυπριακή ρομ έχεις; LPQ είναι;

 

Keep walking Greece...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να ανεβάσει το wallpaper που έχει default η ωμέγα black blue γιατί δεν μπορώ να το βρώ;

Ειναι μεσα στις συλλογες σου,εγω εκει το βρηκα

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν πριν κάποιος έχει ICS ROM και έχει γίνει καθαρό στήσιμο στην συσκευή όταν πέρασε για πρώτη φορά το ICS, δεν νομίζω ότι θα έχει πρόβλημα αν μεταφέρει αυτό το backup από το titanium.

 

Το έχω δοκιμάσει σε official ROM και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Συγκεκριμένα, είχα την Πολωνική ICS την οποία είχα στήσει από την αρχή.

Μετά πέρασα την κυπριακή και επανέφερα το backup από το titanium. Δεν παρουσιάστηκε πρόβλημα πουθενά.

 

Άρα λοιπόν η μη μεταφορά των data, ισχύει όταν προέρχονται από gingerbread ROM.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ακριβώς,αν το backup είναι από άλλη ics κανένα πρόβλημα.

 

Μπορεί κανείς να ανεβάσει το wallpaper που έχει default η ωμέγα black blue γιατί δεν μπορώ να το βρώ;

 

Ειναι μεσα στις συλλογες σου,εγω εκει το βρηκα

 

Μπα ,πουθενά δεν υπάρχει.Προφανώς θα υπάρχει σε κάποιο φάκελο της ρομ που μπορώ να βρω με τον root explorer.

Μήπως ξέρει κάποιος τη διαδρομή που φυλάσσονται τα wallpaper.

 

Έρχεται η7.0 είδα στο xda.

Edited by ioathe
Τριπλο post

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω κατεβάσει την v6.0 3 φορές και έχω κάνει clear install και όταν κάνω εγκατάσταση σταματάει στην μέση και μου κάνει επανεκκίνηση και μπαίνει η rom. Βλέπω ότι έχει bugs γιατί δεν μπαίνει σωστά.

Υπάρχει κάποια λύση;

Ευχαριστώ

 

@nnik_1969 εντάξει την 4η φορά τα κατάφερα.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω κατεβάσει την v6.0 3 φορές και έχω κάνει clear install και όταν κάνω εγκατάσταση σταματάει στην μέση και μου κάνει επανεκκίνηση και μπαίνει η rom. Βλέπω ότι έχει bugs γιατί δεν μπαίνει σωστά.

Υπάρχει κάποια λύση;

Ευχαριστώ

 

Δεν σταματάει στη μέση απλώς όταν τελειώνει, bootαρει μόνη της .Έτσι την έχει φτιάξει ο Γιάννης.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega Series v7.0

 

Changelog:

Based on firmware XWLP3 Android 4.03 (Date: 23/03/2012)

Modem: XWLPR

Kernel: CF-Root XXLP7

Updated:

Apex Launcher v1.0.4

Maps v6.5.0

Wallpaper Gallery - with all Omega's wallpapers added

DPSManager

hosts

Mods:

Decrease home button lag

Removed:

Skype

AdFree

Fixed:

Digital clock color in Black Blue + ICS

Top Taskbar clock color in Black Blue + ICS

Current location in weather

Various:

AllCallRecorder v1.25.2 moved to data folder - can be removed now

Apex Launcher moved to system

Restore:

Samsung Lockscreen in Omega with ICS theme

Theme:

Black Blue: many new icons

ICS: theme is updated, no more problems with dark icons etc...

ICS: Many new icons from ICS DOMINATION Theme by Vertumus

 

Omega Files updates:

Modem: XXLPR

Kernel: CF-Root LP3

Launcher: Apex Launcher

New Bloatware scripts (Backup-Remove-Restore)

Mods: Beats Audio & Xloud

Themes: Stock v7.0 Restore Theme

Themes: Black Blue v7.0 Restore Theme

Themes: ICS v7.0 Restore Theme

Rom is no Full Wipe

 

Tips:

1. Please try the new CF-Root LP3 kernel form Omega Files or SiyahKernel v3.0 beta7 and keep the one that suits you best.

2. You can remove AllCallRecorder v1.25.2 and add Samsungs Phone with Call recorder from Omega Files. I personally use Total Recall app for my call recording.

3. Open SuperSu go to Settings and disable Show notifications.

4. If you have problems with Play store wipe cache and data from applications to fix it

 

Αν δοκιμάσετε την νέα Omega v7.0 και σας αρέσει, βοηθήστε στην περαιτέρω ανάπτυξη της με το donate σας.

 

Απολαύστε με την νέα Omega :cool:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος αν συνεχίζει να εμφανίζει τις σπαστικές παύλες ανάμεσα στα νούμερα στον dialer? Εχω μείνει στην έκδοση 5.0
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...