Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το root explorer για αφαίρεση

Και με το titanioum backup για "πάγωμα"

 

(απαιτούν όπως καταλαβαίνεις, root)

 

Σ ευχαριστώ για την απάντηση, αλλα έχω κ αλλη ερώτηση: ανοιξα για λίγο το root explorer αλλά δε βρήκα τίποτα..π'ως το κάνουν δλδ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σ ευχαριστώ για την απάντηση, αλλα έχω κ αλλη ερώτηση: ανοιξα για λίγο το root explorer αλλά δε βρήκα τίποτα..π'ως το κάνουν δλδ??

στο system/app

(οι δικές σου εφαρμογές είναι στο data/app )

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

και για να σε πρηξω λίγο ακόμα..βρήκα κατι apk εκει μέσα με τις εφαρμογές.Δοκίμασα να μετακινήσω αλλα έλεγε οτι είναι writen (η κάτι τέτοιο δεν έχω το κινητό τώρα μαζί μου)..Αυτές τις εφαρμογές δλδ που βρίσκουμε εκεί μέσα τι τις κάνουμε??
Link to comment
Share on other sites

και για να σε πρηξω λίγο ακόμα..βρήκα κατι apk εκει μέσα με τις εφαρμογές.Δοκίμασα να μετακινήσω αλλα έλεγε οτι είναι writen (η κάτι τέτοιο δεν έχω το κινητό τώρα μαζί μου)..Αυτές τις εφαρμογές δλδ που βρίσκουμε εκεί μέσα τι τις κάνουμε??

πατάς το mount R/W για να τις επεξεργαστείς

(μετακίνηση κάπου για να μην τις χάσεις και διαγραφή (κοιτάς τον κατάλογο πιες επιτρέπετε να απ εγκαταστήσεις και αν δεν τις χρησιμοποιείς τις σβήνεις) ) και επανεκκίνηση

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

οι εντυπωσεις μου απο σε ενα 24ωρο δεν ειναι και οι καλυτερες!! το εχω φορτισει 2 φορες χωρις ιδαιτερη χρηση,ζεσταινεται πιο γρηγορα και με απλη χρηση και ειναι ελαφρως πιο αργο σε ολα!!!

ελπιζω μετα απο καποιες επανεκινησεις να στρωσει!!!

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Παρακαλω ξερει καποιος να μου γραψει την απαντηση

παω ρυθμισεις εμφανιση δυνατοτητες εξυπνη διαμονη την εχω τσεκαρισμενη αλλα η οθονη μετα απο λιγο σβηνει.

Παρακαλω την βοηθεια σας

Ευχαριστω

Edited by zafiridis
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει να βοηθήσει κάποιος

Ειχα την 23v και περασα την 24 v

Οταν εβαλα το mail δεν μου εκανε επαναφορα εφαρμογες και κωδικούς wifi θυμάμαι ειχα περαση την 4 2 2 aokp και μου ειχε κανει τοτε επαναφορα.

Βασικα δεν με ενδιαφέρει για τις εφαρμογές αλλα για τους κωδικου wifi με τον es expl. βρηκα το αρχείο με τους κωδικους που ειχα στην 23v και το αποθηκεύσα

οταν περασα την 24v προσπάθησα να το αντικαταστησω αλλα δεν με αφήνει.

Μηπως υπάρχει καποια εφαρμογή που να κανει back up τα wifi?

Edited by thmls
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει να βοηθήσει κάποιος

Ειχα την 23v και περασα την 24 v

Οταν εβαλα το mail δεν μου εκανε επαναφορα εφαρμογες και κωδικούς wifi θυμάμαι ειχα περαση την 4 2 2 aokp και μου ειχε κανει τοτε επαναφορα.

Βασικα δεν με ενδιαφέρει για τις εφαρμογές αλλα για τους κωδικου wifi με τον es expl. βρηκα το αρχείο με τους κωδικους που ειχα στην 23v και το αποθηκεύσα

οταν περασα την 24v προσπάθησα να το αντικαταστησω αλλα δεν με αφήνει.

Μηπως υπάρχει καποια εφαρμογή που να κανει back up τα wifi?

https://play.google.com/store/apps/details?id=aws.apps.wifiKeyRecovery&hl=el

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

οι εντυπωσεις μου απο σε ενα 24ωρο δεν ειναι και οι καλυτερες!! το εχω φορτισει 2 φορες χωρις ιδαιτερη χρηση,ζεσταινεται πιο γρηγορα και με απλη χρηση και ειναι ελαφρως πιο αργο σε ολα!!!

ελπιζω μετα απο καποιες επανεκινησεις να στρωσει!!!

απο την 23 η την 24 οι εντυπωσεις?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Aφου εχω τσεκαρισμενη την επιλογη εξυπνη διαμονη γιατι η οθονη μετα απο λιγο σβηνει?

Παρακαλω την βοηθεια σας

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

απο την 23 η την 24 οι εντυπωσεις?

 

οι εντυπωσεις ηταν απο την 23

αλλα εβαλα την 24 και νομιζω καλυτερη πιο ελαφρια καλυτερη διαχειριση μπαταριας και καθολου lag!

η 24 καλυτερη απο την 23 παντως!!!

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

έχω τη έκδοση 20,3 η 24 μπαίνει χωρίς full wipe???

3. Rom is No Full wipe rom, but Full wipe is strongly recommended if you have issues!

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=43471541&postcount=16442

εγώ πάντα κάνω Full Wipe

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

έβαλα την 24 όλα καλά εκτος από ένα πρόβλημα με τις φωτογραφίες, ενω σαν μικρογραφία τις δείχνει με το που πατάω για να την δω ολόκληρη μου γράφει ''Δεν είναι δυνατή η φόρτωση της φωτογραφίας.'' αυτό δεν συμβαίνει με όλες τις φωτογραφίες αλλά με μερικές, στις άλλες που εμφανίζετε δεν μπορω κάνοντας δεξιά-αριστερά να αλλάξω την φωτογραφία και να πάω στην επόμενη.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς τους δημιουργους των omega roms.

 

Μπορειτε σας παρακαλω πολυ να μου εξηγησετε για ποιο λογο δεν κυκλοφορειτε τις rom σας σε .tar μορφη ωστε να μπροουμε να τις περασουμε κατευθειαν στα κινητα μας μεσω του odin και να μην χρειαζεται να κανουμε πρωτα ρουτ το κινητο μας και να περασουμε την οποια custom rom που ειναι σε .zip αρχειο μεσω του recovery menu.

 

Δεν θα ηταν πολυ καλυτερο να μπορουσαμε απλα να περναμε τη rom κατευθειαν απο το odin και αφου ολες οι roms σας ειναι ηδη root δεν θα χρειαζοτανε να κανουμε και πριν ρουτ το κινητο μας.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχει παρατηρήσει κανείς θέμα με την μπαταρία στην 4.1; Γιατί εμένα μου την πίνει σαν νερό. Η οθόνη τραβάει πάνω από το 50 % της χρήσης. Κάθε δύο λεπτά πέφτει και 1 %. Ενώ έφτιαξε ΤΡΟΜΕΡΑ στις κλήσεις και γενικότερα στην αναμονή, με το που ανάβει η οθόνη, το χάος.
Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς τους δημιουργους των omega roms.

 

Μπορειτε σας παρακαλω πολυ να μου εξηγησετε για ποιο λογο δεν κυκλοφορειτε τις rom σας σε .tar μορφη ωστε να μπροουμε να τις περασουμε κατευθειαν στα κινητα μας μεσω του odin και να μην χρειαζεται να κανουμε πρωτα ρουτ το κινητο μας και να περασουμε την οποια custom rom που ειναι σε .zip αρχειο μεσω του recovery menu.

 

Δεν θα ηταν πολυ καλυτερο να μπορουσαμε απλα να περναμε τη rom κατευθειαν απο το odin και αφου ολες οι roms σας ειναι ηδη root δεν θα χρειαζοτανε να κανουμε και πριν ρουτ το κινητο μας.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.

 

Δεν χρειάζεται αλλαγή kernel για να βάλεις cwm. Μπορείς να το χρησιμοποιησεις προσωρινά και με το πρώτο restart έχεις stock recovery

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς θέμα με την μπαταρία στην 4.1; Γιατί εμένα μου την πίνει σαν νερό. Η οθόνη τραβάει πάνω από το 50 % της χρήσης. Κάθε δύο λεπτά πέφτει και 1 %. Ενώ έφτιαξε ΤΡΟΜΕΡΑ στις κλήσεις και γενικότερα στην αναμονή, με το που ανάβει η οθόνη, το χάος.

 

Σίγουρα στην 4.1 τρέχουν πολλά από πίσω και κατ'εμέ απαιτείται root για να μπορέσει να την ευχαριστηθεί κάποιος, απ'την άλλη όμως το 1% ανά 2 λεπτά ακούγεται αρκετά υπερβολικό.. έκανες wipes όταν την πέρασες για να είναι φρέσκια και καθαρή η εγκατάστασή της; Όντως και η οθόνη καταναλώσει αρκετά.. μήπως να χαμηλώσεις λίγο τη φωτεινότητα (αν βέβαια την έχεις ψηλά) και να κλείσεις την αυτόματη φωτεινότητα αν την έχεις στο on;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα στην 4.1 τρέχουν πολλά από πίσω και κατ'εμέ απαιτείται root για να μπορέσει να την ευχαριστηθεί κάποιος, απ'την άλλη όμως το 1% ανά 2 λεπτά ακούγεται αρκετά υπερβολικό.. έκανες wipes όταν την πέρασες για να είναι φρέσκια και καθαρή η εγκατάστασή της; Όντως και η οθόνη καταναλώσει αρκετά.. μήπως να χαμηλώσεις λίγο τη φωτεινότητα (αν βέβαια την έχεις ψηλά) και να κλείσεις την αυτόματη φωτεινότητα αν την έχεις στο on;

Wipes έγιναν και όλα τα smart (stay κλπ) είναι σβηστά. Δοκίμασα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, διαγραφή λογαριασμών κλπ αλλά και πάλι τζίφος. Την φωτεινότητα την έχω ένα πριν το ανώτερο. Όταν τη δοκίμασα στα χαμηλά, σαφώς βελτιώνεται αλλά τότε χάνεται το νόημα, νομίζω

Edited by cookieman
Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα στην 4.1 τρέχουν πολλά από πίσω και κατ'εμέ απαιτείται root για να μπορέσει να την ευχαριστηθεί κάποιος, απ'την άλλη όμως το 1% ανά 2 λεπτά ακούγεται αρκετά υπερβολικό.. έκανες wipes όταν την πέρασες για να είναι φρέσκια και καθαρή η εγκατάστασή της; Όντως και η οθόνη καταναλώσει αρκετά.. μήπως να χαμηλώσεις λίγο τη φωτεινότητα (αν βέβαια την έχεις ψηλά) και να κλείσεις την αυτόματη φωτεινότητα αν την έχεις στο on;

 

Παντως ενα ρουτ, δεν κανει καλυτερη την μπαταρια. :p

Link to comment
Share on other sites

Παντως ενα ρουτ, δεν κανει καλυτερη την μπαταρια. :p

 

Nαι, είναι όπως αυτό με το χελιδόνι και την Άνοιξη..:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα.Έχω περασμένη την ν24 και πριν από αυτή αρκετές Omega roms με αλλαγές kernel και τα σχετικά... :D Επειδή σε λίγες μέρες θα το πουλήσω, γνωρίζει κάποιος να μου πει τι πρέπει να κάνω ώστε να το καλύπτει η εγγύηση και να είναι σαν να μην το πείραξα καθόλου;Ευχαριστώ εκ των προτέρων...:thanks::thanks::thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω περασμένη την ν24 και πριν από αυτή αρκετές Omega roms με αλλαγές kernel και τα σχετικά... :D Επειδή σε λίγες μέρες θα το πουλήσω, γνωρίζει κάποιος να μου πει τι πρέπει να κάνω ώστε να το καλύπτει η εγγύηση και να είναι σαν να μην το πείραξα καθόλου;Ευχαριστώ εκ των προτέρων...:thanks::thanks::thanks:

 

Υπάρχει thread με συχνές ερωτήσεις. Ρίξε μια ματιά εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...