Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα την εκανα κ εγω την αναβαθμιση με καθαρη εγκατασταση (μονο την εσωτερικη μνημη δεν διαγραψα

και ενω χτες ειχα ανοιχτο το tune in παω να ανοιξω ενα site και εκει που αρχιζει και φορτωνει κολλαει.... δεν ανταποκρινοταν (αλλα το tune in επαιζε κανονικα το σταθμο)

το αφησα κανα 15' να δω αλλα ειχε κολλησει εκει, κρατησα πατημενο το power και εκανε ρεσταρτ....

αυτο μου το κανε και στην 19,1 αλλα με αλλα προγραμματα.....

τι μπορει να φταιει?? μηπως ειναι kernel????

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις προβλημα με το multiwindow στην 19.2?γιατι οποτε παταω edit μου βγαζει ολες τις εφαρμογες διαλεγω αυτη που θελω και οταν παω να την αφησω πανω στην μπαρα μου βαζει καποια αλλη ασχετη...συνεχεια ομως το κανει αυτο και δεν μπορω να το φτιαξω οπως εγω θελω...ειναι λογικο?

 

Εχω το ιδιο ακριβως θεμα και δεν μπορω να βρω πουθενα πωςνα το λυσω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει φιλε ρυθμισεις -εμφανιση-πινακας ειδοποιησεων (settings-display-notification panel)

 

Δεν το βρισκω με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Όλα δουλεύουν μια χαρά με την 19.2

Εϊναι σκόπιμο να βάλουμε, εκ των υστέρων, dorimanx 7.44;

Θα βελτιώσει τη rom σε κάτι και αν ναι, σε τι;

:)

Edited by Pyladhs
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Όλα δουλεύουν μια χαρά με την 19.2

Εϊναι σκόπιμο να βάλουμε, εκ των υστέρων, dorimanx 7.44;

Θα βελτιώσει τη rom σε κάτι και αν ναι, σε τι;

:)

 

χωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω οτι εχει βγει και dorimanx 7.45 .οσο αφορα την ερωτηση σου δεν ειναι απαραιτητο και προσωπικα εγω που τον εβαλα στην 19.1 το κινητο ψιλοκολουσε και μου εκανε μερικα restart χωρις λογω.το εβαλα χωρις να πειραξω βεβαια καμια ρυθμιση δεν ξερω αν καποιος αλλος με καποια ρυθμιση του δουλευε σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το notification panel τι γινετε δεν δουλεύει καθόλου εννοώ στης ρυθμίσεις μέσα κολλάει και κλείνει καμία ιδέα. Edited by johntsia
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το notification panel τι γινετε δεν δουλεύει καθόλου εννοώ στης ρυθμίσεις μέσα κολλάει και κλείνει καμία ιδέα.

 

πρεπει να διαγραψεις αυτον το φακελο /data/data/com.android.providers.settings και μετα κανε reboot

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το notification panel τι γινετε δεν δουλεύει καθόλου εννοώ στης ρυθμίσεις μέσα κολλάει και κλείνει καμία ιδέα.

 

Καλό θα είναι να ρίχνεις μια ματιά πρωτού ρωτήσεις, μήπως και τυχόν έχει απαντηθεί αυτό που ψάχνεις, προκειμένου να αποφεύγουμε τις επαναλήψεις. Το συγκεκριμένο ειδικά.. ;)

Εντελώς φιλικά πάντα. Αυτό που σου λέει ο φίλος @silversaxo κάνε, το είχα αναφέρει κάποια posts πίσω και εγώ.. εδώ και εδώ .. :happy:

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

Κάνε factory reset από Recovery και reboot.

Έκανα factory reset από Recovery και reboot όπως μου είπες και δεν άνοιξε... έπεσε σε bootloop(με stock boot animation...!!!)

Όπως επίσης δεν άνοιξε με εγκατάσταση της ρομ χωρίς wipe.

Άνοιξε μόνο μετά από full wipe εγκατάσταση...

Έχει δοκιμάσει να κάνει κάποιος hard reset;Μόνο εγώ το έχω το πρόβλημα αυτό;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάντε full wipe εγκατάσταση και τέλος τα παρατράγουδα;) εννοείτε με όλα τα παραπάνω που έχουν λεχθεί αλλά μόνο full wipe:)

Είχα κάνει full wipe... Εσύ δοκίμασες να κάνεις hard reset;Η επεξεργασία στα multiwindows σου δουλεύει κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάντε full wipe εγκατάσταση και τέλος τα παρατράγουδα;) εννοείτε με όλα τα παραπάνω που έχουν λεχθεί αλλά μόνο full wipe:)

 

Κι εγώ με full wipe ησύχασα από κάθε προβληματάκι και τρέχω αυτή την υπέροχη rom με Dorimanx 7.45.Μέχρι στιγμής όλα

κυλούν άψογα και σε μπαταρία και smooth.Το μόνο θεματάκι που υπάρχει ειναι με τα multiwindows στο edit-paste που τα μπερδεύει

λιγάκι αλλά δεν τρέχει και τίποτα:p Όλα καλά:lol:

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει full wipe... Εσύ δοκίμασες να κάνεις hard reset;Η επεξεργασία στα multiwindows σου δουλεύει κανονικά;

 

 

1) hard reset αν λες τη διαγραφή και επαναφορά σε μαμά από ρεκοβερυ ναι δουλεύει κανονικά.

2)Η επεξεργασία στα multiwindows τι είναι? μην απορείς που ρωτάω,είμαι καινούριος στο άθλημα:)

Link to comment
Share on other sites

1) hard reset αν λες τη διαγραφή και επαναφορά σε μαμά από ρεκοβερυ ναι δουλεύει κανονικά.

2)Η επεξεργασία στα multiwindows τι είναι? μην απορείς που ρωτάω,είμαι καινούριος στο άθλημα:)

1)hard reset = πατήμενο το power buttom για αρκετά δευτερόλεπτα μέχρι να κλείσει το κινητό και να ξανανοίξει...

2)Στο παραθυράκι που βγάζει το multiwindows αριστερά αν πατήσεις επεξεργασία τέρμα κάτω και πας να βάλεις μια εφαρμογή σου βάζει άλλη...;;;

Link to comment
Share on other sites

1)hard reset = πατήμενο το power buttom για αρκετά δευτερόλεπτα μέχρι να κλείσει το κινητό και να ξανανοίξει...

2)Στο παραθυράκι που βγάζει το multiwindows αριστερά αν πατήσεις επεξεργασία τέρμα κάτω και πας να βάλεις μια εφαρμογή σου βάζει άλλη...;;;

μομεντο το τσεκάρω!

 

μια ωραία πεταλούδα.......

δεν μπορώ να καταλάβω εμένα από αυτά που αναφέρετε δεν βλέπω τίποτα μα τίποτα! άλλο πράγμα έχω διαπιστώσει που έχει να κάνει με την κατανάλωση της μπαταρίας αλλά θα το καρατσεκαρω που έλεγε και η συχωρεμένη και θα σας πω!

και το hard reset μου δουλεύει και η επεξεργασία στο multiwindows δουλεύει μια χαρά τι να πω!:confused:

Edited by SR10RS
Link to comment
Share on other sites

Μην με βρίσεις αν δεν ξανανοίξει το κινητό μετά το hard reset...

Εμένα πάντως δεν άνοιξε...

 

ελα ρε πάει? τουβλιαστηκε:(:(

 

δοκίμασε να βγάλεις την μπαταρία για μερικά δευτ/πτα και πες μας!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν τουβλιάστηκε... αλλά δεν ανοίγει!Κολάει στο αρχικό σήμα της samsung.Εσύ το έκανες;

 

ναι το έκανα το πρωί που περνούσα την 4.0.4 μην με ρωτήσεις γιατι την 4.0.4, μετά από ένα κώλυμα,του τράβηξα ένα ωραίο δεξί κροσε:lol:ναι το ξέρω δεν είμαι καλά:lol: πάντως έπιασε:) αφού δουλεύει ακόμα..

 

λοιπόν ένα ένα θα τα λύνουμε για την διαγραφή των αρχείων και φακέλων στην εσ.κάρτα αλλά και εξωτερική το πρόβλημα είναι του κερνελ η δεν έχει κάτσει καλά αν μπορώ να το πω έτσι η είναι μπαγκ του κερνελ, και τις 3 φορές που μου το έκανε ήταν με τον μαμά ωμέγα έχει κάποιο θεματακι. αλλάξτε οπωσδήποτε κερνελ και μετά τα wipe και τα φλασαρισματα έχω τσεκάρει μέχρι τώρα ότι με jeboo,dori,siyang τον τελευταίο τον beta από δω μέσα δεν έχει τέτοια ψυχολογικά το τηλέφωνο!

Edited by SR10RS
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν τουβλιάστηκε... αλλά δεν ανοίγει!Κολάει στο αρχικό σήμα της samsung.Εσύ το έκανες;

 

Και όμως, ξεκινά κανονικά.

 

Σε recovery δεν σου ξεκινά;

Edited by Pyladhs
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το notification panel τι γινετε δεν δουλεύει καθόλου εννοώ στης ρυθμίσεις μέσα κολλάει και κλείνει καμία ιδέα.

Σχετικα με το notf..panel ειχα το ιδιο προβλημα ξαναφλασαρα την ρομ με φουλ ινσταλκαι διορθωθηκε οπως και ενα θεμα που ειχα με χαμηλη ενταση στο χαντς φρι στις κλησεις μονο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...