Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω και εγω κατι για το triangle away μιας και το εφερε η κουβεντα εγω το ειχα κανει αυτο πρωτη φορα οταν ειμουν στην 16...μετα απο αλλαγες ρομ χρειαζετε καθε φορα να το κανουμε?αν και δεν μου βγαζει τριγωνακι σαν την πρωτη φορα τωρα σε καμια απο τις ρομ-κερνελ που εχω περασει.

 

και ενα 2ρο το fix για το media scanner το περναμε ολοι η μονο μεσω καποιας εφαρμογης που συνδυάζετε μαζι με αυτο εγω εχω το Battery calibration πχ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από προεπιλογή ο ES δεν εμφανίζει τα αρχεία που απαιτούν "root". Πρέπει να το επιλέξεις από τις ρυθμίσεις.. το έχεις κάνει?

 

Όχι...

 

:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι για το triangle away μιας και το εφερε η κουβεντα εγω το ειχα κανει αυτο πρωτη φορα οταν ειμουν στην 16...μετα απο αλλαγες ρομ χρειαζετε καθε φορα να το κανουμε?αν και δεν μου βγαζει τριγωνακι σαν την πρωτη φορα τωρα σε καμια απο τις ρομ-κερνελ που εχω περασει.

 

και ενα 2ρο το fix για το media scanner το περναμε ολοι η μονο μεσω καποιας εφαρμογης που συνδυάζετε μαζι με αυτο εγω εχω το Battery calibration πχ.

 

1. Ο counter ανεβαίνει μόνο όταν αλλάζεις τον kernel μέσω Odin. Η οποιαδήποτε εγκατάσταση μέσω Recovery δεν τον επηρεάζει. Οπότε καταλαβαινεις πότε σου χρειάζεται το TriangleAway ;)

 

2. Το fix είναι γενικό και υποστηρίζει όλες τις Omega από 16 - 18 .. Δεν προϋποθέτει κάποια εφαρμογή..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Επιτελους ενας κερνελ που με ικανοποιησε,και δουλευει επιτελους και το bln!

 

http://dorimanx.shine.sk/

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Εχω περάσει και jeboo και sirah τον τελευταίο 1 μηνα που εχω το κινητο.Μου εγραφε συνεχεια οτι το bln δεν υποστηρίζεται.Πρωτη φορα το βλεπω να δουλεύει.
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εφτιαξαν με την διαγραφη του φακελου τα fcs του πινακα ειδοποιησεων. Αλλα εχω δυο ερωτησεις πρωτον μονο σε εμενα δεν ανοιγει η μπαρα ειδοποιησεων στην lockscreen ή σε ολους? Και δευτερον υπαρχει καποιο θεμα δοκιμασμενο με ω18?
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εφτιαξαν με την διαγραφη του φακελου τα fcs του πινακα ειδοποιησεων. Αλλα εχω δυο ερωτησεις πρωτον μονο σε εμενα δεν ανοιγει η μπαρα ειδοποιησεων στην lockscreen ή σε ολους? Και δευτερον υπαρχει καποιο θεμα δοκιμασμενο με ω18?

 

Το θέμα με τη status bar στη lockscreen είναι γνωστό. Αναμένουμε την 19 έκδοση, εκτός αν βρεθεί κάποια άλλη λύση.. Για το θέμα, δε γνωρίζω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

Οσοι περάσατε την 18 υπάρχει ακόμα το battery drain? και αν όχι χρειάζεται να περάσω το fix ή όλα καλά;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Βρηκα ενα πάρα πού ωραιο θεματάκι που δουλευει τελεια στην οmega που ειναι αρκετα εντυπωσιακό!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2044051

 

περάστε την 1.4 εκδοση που ειναι η τελευταία!

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

ειναι οντως ωραιο φιλαρακι το θεμα.αυτο λογικα το περναμε απο recovery ετσι?και ενεργοποιειτε μολις bootaρει το τηλ.?οταν θελουμε να το βγαλουμε ομως μετα πως το βγαζουμε?
Link to comment
Share on other sites

ειναι οντως ωραιο φιλαρακι το θεμα.αυτο λογικα το περναμε απο recovery ετσι?και ενεργοποιειτε μολις bootaρει το τηλ.?οταν θελουμε να το βγαλουμε ομως μετα πως το βγαζουμε?

 

περνας απο πανω τη Rom χωρις WIPE...

Με το drain καμια λυση εχουμε?? Να ναι το Media Scanner??:mad:

Link to comment
Share on other sites

α καταλαβα απλως Install την rom χωρις τπτ, ελπιζω να μην brickari.Οποτε και λογικα φιλαρακι αν θελουμε να βαλουμε αλλο θεμα στο ηδη custom ιδια διαδικασια απο πανω απο το παλιο ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένη την 17. Καταλάθος έκανα επιλογή ενός προγράμματος (με την επιλογή "για πάντα") εμφάνισης των φωτογραφιών το οποίο όμως δεν μου εμφανίζει σε ολόκληρη την οθόνη τις φωτογραφίες ούτε μου τις γθρνάει όταν γυρνάω το τηλ κτλ. Πως μπορώ να επιλέξω άλλο πρόγραμμα ως προεπιλεγμένο?
Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένη την 17. Καταλάθος έκανα επιλογή ενός προγράμματος (με την επιλογή "για πάντα") εμφάνισης των φωτογραφιών το οποίο όμως δεν μου εμφανίζει σε ολόκληρη την οθόνη τις φωτογραφίες ούτε μου τις γθρνάει όταν γυρνάω το τηλ κτλ. Πως μπορώ να επιλέξω άλλο πρόγραμμα ως προεπιλεγμένο?

 

Πας ρυθμίσεις μπαίνεις στη διαχείριση εφαρμογών και από εκεί βρίσκεις την εφαρμογή που έχεις βάλει ως προεπιλογή. Πας κάτω κάτω και κάνεις εκκαθάριση προεπιλογων. .

Link to comment
Share on other sites

Με τις εκδοσεις JB της Omega εχω ενα θεματακι με την μπαταρια... Δηλαδη με κανονικη χρηση μεχρι το βραδυ ειμαι στο οριο για το αν θα κλεισει η οχι.. βεβαια δεν εχω κανει battery calibration που απ οτι διαβαζω βοηθαει πολυ. Μπορει καποιος να μου στειλει την διαδικασια? η να μου πει που μπορω να τη βρω?
Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν ρωτάω κάτι χαζό, αλλά υπάρχει τρόπος να ηχογραφήσω κάτι χωρίς το voice memo, ή χωρίς να περάσω app;

ok, τώρα το είδα...sorry..... "εγγραφή φωνής"...

Edited by matthiasscorp
edit

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα τον Dorimanx 7.38 για να δώ μπας και φτιάξει η κατανάλωση. Θα ενημερώσω όταν δω τα αποτελέσματα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα γιατί μου κολλάει το κινητό; Η rom είναι clean install με όλα τα wipes. Να την περάσω πάλι από πάνω χωρίς wipes; Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 18 πάνω από την 17 χωρίς wipe και μου εμφάνισε αμέσως το πρόβλημα με την υπερκατανάλωση CPU από το android.media.process. Γύρισα πίσω με recovery από CMW και ίσως ξαναδοκιμάσω με full wipe. Πάντως θα ήθελα να ξέρω γιατί μου το εμφανίζει αυτό το πρόβλημα (μου το είχε ξανακάνει στην 16 και αναγκάστηκα να περάσω την 9.2 ΑΟΚΡ για να δουλεύει)
Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα και γω εδω και 2 μερες την v18 πολυ καλη και smooth προσπαθησα να φλασαρω απο το omega files το mod που κανει κανονικο το widget του καιρου-ρολογιου στην αρχικη οθονη και παλι μενει διαφανο εχει κανεις καμια ιδεα??
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα και γω εδω και 2 μερες την v18 πολυ καλη και smooth προσπαθησα να φλασαρω απο το omega files το mod που κανει κανονικο το widget του καιρου-ρολογιου στην αρχικη οθονη και παλι μενει διαφανο εχει κανεις καμια ιδεα??

 

Πρέπει να εφαρμόσεις το mod σε περιβάλλον recovery boot.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να εφαρμόσεις το mod σε περιβάλλον recovery boot.

 

απο recovey το περασα εκανα και ενα wipe cache και dalvic κσι ενα 2 restart παλι τιποτα.Πριν λιγο ξαναδοκιμασα τη διαδικασια οπως περναγα kernel παλι τιποτα ακομα διαφανο

Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

απο recovey το περασα εκανα και ενα wipe cache και dalvic κσι ενα 2 restart παλι τιποτα.Πριν λιγο ξαναδοκιμασα τη διαδικασια οπως περναγα kernel παλι τιποτα ακομα διαφανο

 

Ε, τότε στο είπα ανάποδα. Μέσω CWM Manager πρέπει να γίνει. Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ και τώρα είναι οκ μη-διάφανο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε, τότε στο είπα ανάποδα. Μέσω CWM Manager πρέπει να γίνει. Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ και τώρα είναι οκ μη-διάφανο...

 

το κανα και με cwm manager παλι τιποτα εκανα και clear data μεσω system app remover και διαγραφη και μετα φλασαρισμα δεν μου βγαζε καν το widget! Μεχρι και το crt off οταν κλεινει η οθονη επαναφερα και με το widget τιποτα! μπορεις να μου στειλεις titanium backup με το δικο σου widget και τα 3 apk (daemon,widget,widget_main) μηπως και σωθω?:lol:

Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...