Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

****το......

 

έβαλα το volume+ περιμένοντας να μου ανεβάσει την ένταση του εξωτερικού ηχείου στο viber και skype και σαν αποτέλεσμα πλέων το skype δεν βλέπει την κάμερά του τηλεφώνου πλέων.....

 

damn.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολυ ησυχία έπεσε !!:lol:

Μαλλον οριστικα τελος εποχης για τις υπεροχες Omega Rom , μια και τα download center δεν δουλευουν σε καμια .

Και γω εχω γυρίσει σε αλλες rom και μαλιστα στην bluerom που ειναι πραγματικα απιστευτη , ποτε δεν ειχα δει το S II σε τετοια καταστση οσα χρονια το εχω , απιστευτα εικονιδια και μενου και το κινητο πραγματικα πυραλος και ολα λειτουργουν χωρης κανενα προβλημα !!!

 

Παντως Γιαννη να σε ευχαριστήσουμε απο τα βάθη της καρδια μας για τις υπέροχες rom που μας προσφερες !!!

Link to comment
Share on other sites

πολυ ησυχία έπεσε !!:lol:

Μαλλον οριστικα τελος εποχης για τις υπεροχες Omega Rom , μια και τα download center δεν δουλευουν σε καμια .

Και γω εχω γυρίσει σε αλλες rom και μαλιστα στην bluerom που ειναι πραγματικα απιστευτη , ποτε δεν ειχα δει το S II σε τετοια καταστση οσα χρονια το εχω , απιστευτα εικονιδια και μενου και το κινητο πραγματικα πυραλος και ολα λειτουργουν χωρης κανενα προβλημα !!!

 

Παντως Γιαννη να σε ευχαριστήσουμε απο τα βάθη της καρδια μας για τις υπέροχες rom που μας προσφερες !!!

 

Καλησπερα φιλε. Απο θέμα αυτονομιας πως τα βλεπεις τα πραγματα?

Link to comment
Share on other sites

I am here mate 

I do not have time to be very active in this thread.

There is not a new firmware from samsung, this is because I did not update the roms.

 

We will have Omega v16 when something new comes out 

 

Το παραπάνω είναι από το thread της ωμέγα στο xda:cool:

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε. Απο θέμα αυτονομιας πως τα βλεπεις τα πραγματα?

 

Αψογη !!!! σε ολα ειναι τελεια , και ειναι πανεμορφη στο menu με αυτο το θεμα που εχει !!!

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς από την κουζίνα, μια χαρά δουλεύει...

 

Ποια κουζινα και κατσαρολες μου λες :Ρ. Πηγαινε Συλλογη, και προσπαθησε να κανεις μια φωτο σου επεξεργασια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ειμαι τωρα σε 2.3.6 checkrom v6-neak kernel

Θελω να περασω την omega.. Αν κανω factory data reset μαζι με την επιλογη για usb που λεει παιζει να χασω το recovery και να μην μπορω μετα να βαλω την ρομ;

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει. Όσο για την κουζίνα της omega, αν δεν ξέρεις τι είναι, ψάξε το λίγο. Πάντως κατσαρόλες δεν έχει !

:) :) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει. Όσο για την κουζίνα της omega, αν δεν ξέρεις τι είναι, ψάξε το λίγο. Πάντως κατσαρόλες δεν έχει !

:) :) :)

 

Ξερω την κουζινα της omega. :)

Δηλαδη μονο σε εμενα δεν δουλευει? :( Δεν εχω πειραξει τιποτα. Ειχα κανει και full wipe εγκατασταση. Περιεργο :S

Link to comment
Share on other sites

Ξερω την κουζινα της omega. :)

Δηλαδη μονο σε εμενα δεν δουλευει? :( Δεν εχω πειραξει τιποτα. Ειχα κανει και full wipe εγκατασταση. Περιεργο :S

 

Προφανώς κάτι δεν πήγε καλά στην εγκατάσταση. Αφού έχεις τα backup σου, μπορείς να την ξαναπεράσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερω την κουζινα της omega. :)

Δηλαδη μονο σε εμενα δεν δουλευει? :( Δεν εχω πειραξει τιποτα. Ειχα κανει και full wipe εγκατασταση. Περιεργο :S

 

Κατα πασα πιθανοτητα του εχει 2 εφαρμογες για συλλογη φωτογραφιων. δοκιμασε το και στις 2 αν δουλευει ή οχι.... :)

Link to comment
Share on other sites

Ξερω την κουζινα της omega. :)

Δηλαδη μονο σε εμενα δεν δουλευει? :( Δεν εχω πειραξει τιποτα. Ειχα κανει και full wipe εγκατασταση. Περιεργο :S

Αν εννοείς τα παρακάτω δουλεύει

Από την συλλογή επιλέγεις μια π.χ. φωτογραφία , επιλέγοντας κάτω από την φωτογραφία το αριστερό θα την έχεις στην home screen , με το δεξιά θα την έχεις στο κλείδωμα

Καλησπερα

Ειμαι τωρα σε 2.3.6 checkrom v6-neak kernel

Θελω να περασω την omega.. Αν κανω factory data reset μαζι με την επιλογη για usb που λεει παιζει να χασω το recovery και να μην μπορω μετα να βαλω την ρομ;

φυσικά και θα έχεις recovery , απλά θα χαθούν εφαρμογές και ρυθμίσεις από την rom που φοράς, αλλά δεν θα το καταλάβεις (δεν θα κάνεις επανεκκίνηση) γιατί θα βάλεις την omega

και τα γνωστά

πριν την εγκατάσταση κάνε backup τις εφαρμογές σου με το titanium backup , και μετά όπως λέει στην πρώτη σελίδα μιας και έρχεσαι από άλλη rom

τοποθετείς την rom στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου σου

Από CWM Recovery:

1. Nadroid backup , για να μην χάσεις την rom που φοράει το κινητό σου (backup and restore/backup)

2. Wipe data / factory reset

3. Εγκατάσταση Omega

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τα παρακάτω δουλεύει

Από την συλλογή επιλέγεις μια π.χ. φωτογραφία , επιλέγοντας κάτω από την φωτογραφία το αριστερό θα την έχεις στην home screen , με το δεξιά θα την έχεις στο κλείδωμα

 

φυσικά και θα έχεις recovery , απλά θα χαθούν εφαρμογές και ρυθμίσεις από την rom που φοράς, αλλά δεν θα το καταλάβεις (δεν θα κάνεις επανεκκίνηση) γιατί θα βάλεις την omega

και τα γνωστά

πριν την εγκατάσταση κάνε backup τις εφαρμογές σου με το titanium backup , και μετά όπως λέει στην πρώτη σελίδα μιας και έρχεσαι από άλλη rom

τοποθετείς την rom στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου σου

Από CWM Recovery:

1. Nadroid backup , για να μην χάσεις την rom που φοράει το κινητό σου (backup and restore/backup)

2. Wipe data / factory reset

3. Εγκατάσταση Omega

 

Ναι φίλε τα εχω κανει ολα τα backup.. Ευχαριστώ πολυ

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μηπως υπαρχει το gmail σε μαυρο

 

Γιατι δε βαζεις το maildroid? Ο,τι καλυτερο για συγχρονισμο mail κατα τη γνωμη μου.Γινεται και μαυρο αν θελεις..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω ειμαστε στην τελικη ρομ;

 

στην τελική με βάση το τελευταίο firmware που έχει βγάλει η samsung το οποίο περιέχει και το framework της samsung ( ο λόγος που δουλεύουν και τα προγράμματα για fm radio και άλλα διάφορα)

 

Υπάρχουν και πιο νεα firmware (βασισμένα στο 4.0.4 της google) (aokp, aosp) και η omega έχει βγάλει και απο αυτά αλλά framework της samsung δεν υπάρχει εκεί (πχ για fm ραδιο θα πρέπει να κάνεις χρήση του προγράμματος spirit fm.)

 

Ρίξε μια ματιά στο σιτε της omega και θα δείς ότι έχει την v15 (βασισμένη στην 4.0.3 της samsung) και την 4.0.4 βασισμένη στην aokp

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εμφανίστηκε στο Samfirmware το official 4.0.4 από την Sammy για το Galaxy S II. Κάτι μου λέει ότι μάλλον αυτό θα είναι και το τελευταίο...
Link to comment
Share on other sites

Από τις πιο ωραίες rom.. ειδικά με Siyah kernel.. τουμπανάκι !! :happy: Μία ερώτηση μόνο. Δεν με αφήνει να αλλάξω φόντο στην οθόνη κλειδώματος.. :wacko: Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...