Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για σε όλους.

Μπράβο Γιάννη πάλη η Rom σου είναι άψογη.

Σε εμένα δουλεύουν όλα τέλεια χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρά και από μένα! Εγκατέστησα και εγώ την 3.2 (black blue εννοείται) και είναι άψογη! :)

Αντιμετώπισα μονάχα ένα θεματάκι με το titanium κατά το restore αλλά βρήκα άκρη. Το πρόβλημα ήταν ότι κάθε φορά που ξεκινούσε το restore έκανε επαναφορά την πρώτη εφαρμογή και μετά freeze. Αυτά με usb debugging ενεργοποιημένο. Η λύση ήταν να κάνω unmount την κάρτα sd. Έκανα κανονικά την επαναφορά μου και την ξαναέκανα mount. Τέλος καλό, όλα καλά! :D

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

FYI

 

Ολοκλήρωσα τη μετάφραση του Apex Launcher και η νέα έκδοση 0.6 περιέχει ελληνικά, διόρθωσα κάποια ορθογραφικά και κάποιες λέξεις για να ταιριάζουν καλύτερα οι οποίες θα μπούν στην επόμενη έκδοση. Ίσως στην επόμενη Omega ο Apex θα μπορούσε να μπεί στη rom, προς το παρόν είναι τέλειος και ο καθημερινός μου launcher.

 

Σχετικά με τον Nova Launcher, προσπάθησα να επικοινωνήσω με τον developer της εφαρμογής, PM στο XDA δεν παίρνει, ποστάρισα στο thread του xda, έστειλα PM στην ιστοσελίδα του project μετάφρασης http://crowdin.net/project/nova και δεν απάντησε, έστειλα email απο το Android Market εδω και δύο εβδομάδες και πάλι δεν απάντησε :mad:...σα να μη θέλει να βάλει ελληνικά.

Edited by Spyr0s
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουμε την black blue 3.1 για να περασουμε την black blue 3.2 κανουμε παλι το ιδιο με τα δυο part ?

χρειαζεται wipe ?

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουμε την black blue 3.1 για να περασουμε την black blue 3.2 κανουμε παλι το ιδιο με τα δυο part ?

χρειαζεται wipe ?

 

Ναι κανονικά wipe:)

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έβαλα με όλα τα wipe την 3.2 αλλά δεν δουλεύει η κάμερα? κάποια λύση

Ξαναεγκατέστησε την rom. Τουλάχιστον σε μένα πέτυχε. Κάνε ξανά όλα τα wipe και μετά πάλι εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δώστε μου λίγο μια πληροφορία.

Υπάρχει από την μαμα του πληκτρολόγιο με T9 στην Ics? Αυτό με τα 9 πλήκτρα.

Χρησιμοποιώ συνέχεια το HTC_IME και διάβασα ότι δεν δουλεύει με Ics.

Υπάρχουν βέβαια πολλά άλλα, το ξέρω. Αυτό όμως με βόλεψε πάρα πολύ.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δώστε μου λίγο μια πληροφορία.

Υπάρχει από την μαμα του πληκτρολόγιο με T9 στην Ics? Αυτό με τα 9 πλήκτρα.

Χρησιμοποιώ συνέχεια το HTC_IME και διάβασα ότι δεν δουλεύει με Ics.

Υπάρχουν βέβαια πολλά άλλα, το ξέρω. Αυτό όμως με βόλεψε πάρα πολύ.

 

Μια χαρά δουλεύει το HTC IME στην ICS.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και από μένα! Εγκατέστησα και εγώ την 3.2 (black blue εννοείται) και είναι άψογη! :)

Αντιμετώπισα μονάχα ένα θεματάκι με το titanium κατά το restore αλλά βρήκα άκρη. Το πρόβλημα ήταν ότι κάθε φορά που ξεκινούσε το restore έκανε επαναφορά την πρώτη εφαρμογή και μετά freeze. Αυτά με usb debugging ενεργοποιημένο. Η λύση ήταν να κάνω unmount την κάρτα sd. Έκανα κανονικά την επαναφορά μου και την ξαναέκανα mount. Τέλος καλό, όλα καλά! :D

:) Με εσωσες.....Ευχαριστω. παλευα τοσο καιρο και δεν εβγαζα ακρη.

Τωρα ομως δεν μου περανει τις επαφες. Καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εμενα μου συμβαινει κατι περιεργο . Συνηθως οταν ανοιγω για πρωτη φορα το wifi και μετα σβηνει η οθονη δεν ξαναανοιγει με αποτελεσμα να χρειαζεται επανεκκινηση .. Συμβαινει κατι παρομοιο κι σε εσας ?:!:
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας,

 

 

Πρώτον από όλων θα ήθελα να δώσω τα θερμά μου συγχαρητήρια στον γιάννη για απίστευτη δουλειά που έχει ρίξει.Είμαι έτοιμος να βάλω την 3.2 και δεν μπορώ να περιμένω.Δοκίμασα και την stock ICS αλλά με απογοήτευσε η διάρκεια της μπαταρίας.Είμαι σίγουρος ότι η omega θα με βγάλει ασπροπρόσωπο.

 

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω.Πρόσεξα στο manage battery, με την stock ICS,ότι η διεργασία Android System είχε "φάει" το 89% της μπαταρίας.Οφείλεται σε κάτι;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας,

 

 

Πρώτον από όλων θα ήθελα να δώσω τα θερμά μου συγχαρητήρια στον γιάννη για απίστευτη δουλειά που έχει ρίξει.Είμαι έτοιμος να βάλω την 3.2 και δεν μπορώ να περιμένω.Δοκίμασα και την stock ICS αλλά με απογοήτευσε η διάρκεια της μπαταρίας.Είμαι σίγουρος ότι η omega θα με βγάλει ασπροπρόσωπο.

 

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω.Πρόσεξα στο manage battery, με την stock ICS,ότι η διεργασία Android System είχε "φάει" το 89% της μπαταρίας.Οφείλεται σε κάτι;

 

Ευχαριστώ.

 

Η στοκ ρομ δεν έχει πρόβλημα με τη μπαταρία.Μήπως επανέφερες κάποια δεδομένα συστήματος από παλαιότερες ρομ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα το ICS theme θα είναι έτοιμο με πολλές αλλαγές και βελτιώσεις.

 

όλα ok με την κάμερα έκανα restart!!

..Στο wi-fi του σπίτι μου έχει πρόβλημα μου γραφή "Authentication problem.." και το key είναι μια χαρά ..!!

έχω πρόβλημα με το wi-fi του σπίτι μου κανεις άλλος δεν έχει αυτό το πρόβλημα?:worry:

 

" Το έκανα delete και το ξαναβρήκε το wi-fi τώρα είναι μια χαρά και άλλαξα και manual το Channel!! αυτά τώρα δουλεύει μια χαρά!!

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

 

Για σε όλους.

Μπράβο Γιάννη πάλη η Rom σου είναι άψογη.

Σε εμένα δουλεύουν όλα τέλεια χωρίς προβλήματα.

 

Κυριάκο σ ευχαριστώ για την αναφορά,

χαίρομε που σου αρέσει :)

 

Γεια χαρά και από μένα! Εγκατέστησα και εγώ την 3.2 (black blue εννοείται) και είναι άψογη! :)

Αντιμετώπισα μονάχα ένα θεματάκι με το titanium κατά το restore αλλά βρήκα άκρη. Το πρόβλημα ήταν ότι κάθε φορά που ξεκινούσε το restore έκανε επαναφορά την πρώτη εφαρμογή και μετά freeze. Αυτά με usb debugging ενεργοποιημένο. Η λύση ήταν να κάνω unmount την κάρτα sd. Έκανα κανονικά την επαναφορά μου και την ξαναέκανα mount. Τέλος καλό, όλα καλά! :D

 

Νίκο σ ευχαριστώ για το feedback,

βρήκα για το πρόβλημα που είχες οδηγίες εδώ για μόνιμη λύση

XXLPH[2/23] Can't install from market/Move app to SD/Restore Titanium Backup-SOLUTION

Τα αρχεία τον Κερνελ υπάρχουν στην κουζίνα.

 

FYI

 

Ολοκλήρωσα τη μετάφραση του Apex Launcher και η νέα έκδοση 0.6 περιέχει ελληνικά, διόρθωσα κάποια ορθογραφικά και κάποιες λέξεις για να ταιριάζουν καλύτερα οι οποίες θα μπούν στην επόμενη έκδοση. Ίσως στην επόμενη Omega ο Apex θα μπορούσε να μπεί στη rom, προς το παρόν είναι τέλειος και ο καθημερινός μου launcher.

 

Σχετικά με τον Nova Launcher, προσπάθησα να επικοινωνήσω με τον developer της εφαρμογής, PM στο XDA δεν παίρνει, ποστάρισα στο thread του xda, έστειλα PM στην ιστοσελίδα του project μετάφρασης http://crowdin.net/project/nova και δεν απάντησε, έστειλα email απο το Android Market εδω και δύο εβδομάδες και πάλι δεν απάντησε :mad:...σα να μη θέλει να βάλει ελληνικά.

 

Σπύρο σ ευχαριστούμε, στην νέα Omega που δουλεύω τώρα με το ICS theme έχω βάλει τον Apex μέσα :)

Θα σου απαντήσει σίγουρα ο nova dev!

 

οσοι εχουμε την black blue 3.1 για να περασουμε την black blue 3.2 κανουμε παλι το ιδιο με τα δυο part ?

χρειαζεται wipe ?

 

Οχι, δεν χρειαζεται full wipe.

 

καλησπέρα έβαλα με όλα τα wipe την 3.2 αλλά δεν δουλεύει η κάμερα? κάποια λύση

 

Η κάμερα αργεί μερικές φορές να ανοίξει αλλά δουλεύει καλά,

αν το πρόβλημα συνεχίζεται φλασσαρε και πάλι την ρομ.

 

:) Με εσωσες.....Ευχαριστω. παλευα τοσο καιρο και δεν εβγαζα ακρη.

Τωρα ομως δεν μου περανει τις επαφες. Καμια βοηθεια?

 

Βρήκες άκρη?

 

ρε παιδια εμενα μου συμβαινει κατι περιεργο . Συνηθως οταν ανοιγω για πρωτη φορα το wifi και μετα σβηνει η οθονη δεν ξαναανοιγει με αποτελεσμα να χρειαζεται επανεκκινηση .. Συμβαινει κατι παρομοιο κι σε εσας ?:!:

 

Οχι, σε εμένα δεν το έχει κάνει,

παρακολούθησε το και μας ενημερώνεις,

αν το πρόβλημα συνεχίζεται φλασσαρε και πάλι την ρομ και δοκίμασε το χωρίς να κάνεις restore το backup σου..

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα και εγω την 3.2 αλλα δεν μπουταρε το κινητο. Κολλουσε στην οθονη που λεει το μοντελο. Στο bootlogo. Εκανα κανονικα ολα τα wipes και απο δυο τρεις φορες. Ξερει κανεις τι παιζει? Αφου λετε ολοι οτι ειναι σταθερη θελω να την δοκιμασω.. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω καταφερει ακομη να περασω επαφες Γιαννη , και αναγκαζομαι και γυρναω στην 10,4.....

Εαν ξερει καποιος , ας βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,πέρασα την 3.2 στοκ και η μπάρα επαφών είναι στα Αγγλικά..Γιατί?

Η black-blue έχει την μπάρα στα ελληνικά?

Περνάει η ελληνική μπάρα?

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω χάσει επεισόδια. Βασικά δεν είχα καταλάβει ότι τώρα είμαστε εδώ. :lol::lol:

Για να περάσω πάνω στην 10.4 Ωμέγα με Android 2.3.6, πρέπει να κάνω full wipe;

Επίσης η black blue 3.2 που κατέβασα είναι σε δύο part. Αυτά με πιο τρόπο ενώνουν;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω χάσει επεισόδια. Βασικά δεν είχα καταλάβει ότι τώρα είμαστε εδώ. :lol::lol:

Για να περάσω πάνω στην 10.4 Ωμέγα με Android 2.3.6, πρέπει να κάνω full wipe;

Επίσης η black blue 3.2 που κατέβασα είναι σε δύο part. Αυτά με πιο τρόπο ενώνουν;

 

Ναι πρεπει να κανεις full wipe

Τα αρχεια δεν τα ενωνεις περνας πρωτα το πρωτο κανεις reboot την συσκευη και μετα περνας και το δευτερο.

 

και η οδηγιες απο τον γιαννη

 

Installation of Omega Black Blue:

1. Make a Nadroid backup

2. Download Omega_ICS_v3.2_Black_Blue_XXLPH.rar and unzip rar file,

and copy Omega_ICS_v3.2_Black_Blue_XXLPH_part_01.zip + Omega_ICS_v3.2_Black_Blue_XXLPH_part_02.zip to your device.

3. Boot in clockworkmod recovery, Wipe data/factory reset (optional if you already have Omega), Wipe chache and Wipe Dalvik Cache

4. Flash Omega_ICS_v3.2_Black_Blue_XXLPH_part_01.zip

5. Reboot Device (important, if you do not reboot device will FC)

6. Flash Omega_ICS_v3.2_Black_Blue_XXLPH_part_02.zip - Enjoy

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια χαζη ερωτηση πως μπορω να βαλω δονηση με τον ηχο ενεργοποιημενο μαζι....? δεν μπορω να το βρω θα σκασω:mad:
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην Omega υπάρχει το πολύ καλό MixZing. Όμως όταν πατάω equalizer ON σταματάει ο ήχος και κολάει. Έκανα απεγκατάσταση το MixZing και ξανά εγκατάσταση και κάνει το ίδιο. Το περίεργο είναι ότι το έκανε και στην 10,4. Συμβαίνει σε κανέναν; Είναι θέμα kernel;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,πέρασα την 3.2 στοκ και η μπάρα επαφών είναι στα Αγγλικά..Γιατί?

Η black-blue έχει την μπάρα στα ελληνικά?

Περνάει η ελληνική μπάρα?

 

έβαλα και την blue-black αλλά η μπάρα στις επαφές στα δεξιά του κινητού είναι ακόμα στα Αγγλικά..πως μπορώ να επαναφέρω τα ελληνικά?Είναι πολύ δύσχρηστη η μπάρα των Αγγλικών.Αναμένω απάντηση γιατί πρώτη φορά μου συμβαίνει με omega..

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

πας στο omega files ics > omega v3.2 > mods >contacts with greek index> download ανάλογα με το ποια έκδοση έχεις.

μετά boot σε cwm και flash το .zip που κατέβασες πριν.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Μετά από λίγο καιρό αποχής, αποφάσισα κι εγώ να περάσω στο παγωτό κι έβαλα χθες το βράδυ την νέα OMEGA. Ξεκίνησα να βάλω την Black Blue αλλά μόλις πέρασα το πρώτο αρχείο κι έκανα reboot σκέφτηκα να μην περάσω το δεύτερο και να τη δοκιμάσω έτσι. Για την ώρα μου αρέσει πολύ και την άφησα σε αυτό το σημείο. Όλα δείχνουν να δουλεύουν ρολόι με εξαίρεση την μπαταρία αλλά σε αυτό μάλλον φταίω αφού πρώτη μέρα με τη νέα ROM δεν το άφησα από τα χέρια μου.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια χαζη ερωτηση πως μπορω να βαλω δονηση με τον ηχο ενεργοποιημενο μαζι....? δεν μπορω να το βρω θα σκασω:mad:

 

πας Ρυθμίσεις-> Ήχος -> Δόνηση και επιλέγεις "Πάντα".

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...