Jump to content

Άδειες και διπλώματα δικύκλων


EiNSTEiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια παιζοντας με τις λεξης του νομου, αν στα 18 μου συνεχισει να υσχιει ο ιδιος νομος, ισχιει οπως ειναι η μηχανη εργοστασιακη η στην κατασταση που βρησκετε; Αν πχ παρω μια μηχανη με 68 αλογα και 330 κιλα αλλα την φορτωσω αλλα 100 κιλα με βαλιτσες, ανεμοθραφτες και ενας θεος ξερει τι αλλο ειμαι νομιμος αφου ο λογος βαρους προς αλογα ειναι 0,158 η παρανομος μια και εργοστασιακη δεν ειναι ετσι;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια παιζοντας με τις λεξης του νομου, αν στα 18 μου συνεχισει να υσχιει ο ιδιος νομος, ισχιει οπως ειναι η μηχανη εργοστασιακη η στην κατασταση που βρησκετε; Αν πχ παρω μια μηχανη με 68 αλογα και 330 κιλα αλλα την φορτωσω αλλα 100 κιλα με βαλιτσες, ανεμοθραφτες και ενας θεος ξερει τι αλλο ειμαι νομιμος αφου ο λογος βαρους προς αλογα ειναι 0,158 η παρανομος μια και εργοστασιακη δεν ειναι ετσι;

 

Isxuoun auta pou anakoinwnei to ergostasio(kata vash)!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Έχω μια απορία και επειδή το νήμα είναι τεράστιο,μήπως ξέρετε αν το δίπλωμα για 50 κυβικά που έχω (το είχα βγάλει πριν χρόνια στην τροχαία Θεσ/νίκης) γίνεται αλλαγή για να υσχίει και για το 125 που έχω τώρα; Ποιός τρέχει τώρα να δίνει ξανά εξετάσεις. Κάποιος φίλος μου είπε οτι αυτό μπορεί να γίνει. Αληθεύει; Thanks.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Έχω μια απορία και επειδή το νήμα είναι τεράστιο,μήπως ξέρετε αν το δίπλωμα για 50 κυβικά που έχω (το είχα βγάλει πριν χρόνια στην τροχαία Θεσ/νίκης) γίνεται αλλαγή για να υσχίει και για το 125 που έχω τώρα; Ποιός τρέχει τώρα να δίνει ξανά εξετάσεις. Κάποιος φίλος μου είπε οτι αυτό μπορεί να γίνει. Αληθεύει; Thanks.

 

Nomizw PREPEI na dwseis exetaseis!

 

Kalutera phgaine rwta se mia sxolh odhgwn!

 

To xrhmatiko gia to diplwma einai peripou 400e(ektos an den se endiaferei)!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, απλά είπα μήπως γνωρίζει κανείς περισσότερα.400 ευρώ εν μέσω καλοκαιριού; Άσε, καλύτερα με το αμάξι και air-condition μέχρι να τα βρω.
Link to comment
Share on other sites

δινεις για 125 παλι, και σηματα και τα παντα.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

και οχι στην Τροχαια αλλα στο μηχανολογικο.το παλιο το διπλωμα χρησιμευει για ενθυμιο :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και οχι στην Τροχαια αλλα στο μηχανολογικο.το παλιο το διπλωμα χρησιμευει για ενθυμιο :p

Στο μηχανολογικο τι δουλειά εχει? Σε σχολη οδηγών πρέπει να πάει

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Το μηχανολογικο εκδιδει τα διπλωματα.αλλωστε μπορεις και μονος σου να πας τα χαρτια και να τα καταθεσεις και οταν ερθει η ωρα να δωσεις για διπλωμα να σε καλεσουν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μηχανολογικο εκδιδει τα διπλωματα.αλλωστε μπορεις και μονος σου να πας τα χαρτια και να τα καταθεσεις και οταν ερθει η ωρα να δωσεις για διπλωμα να σε καλεσουν.

 

 

Για να δωσεις πρεπει να εχεις κανει καπιες ωρες μαθημα σε δασκαλο οδηγισει, οποτε γιατι να μπεις στο προβλημα να καταθετεις τα χαρτια σου να κανεις και να δειχνεις αφου μπορεις να στα κανουν στην σχολη αφου ουτος η αλλως θα τους πληρωσεις

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι αυτο που λες ισχυει μονο για αυτοκινητο και οχι για μοτοσυκλετα!.παντως αν εχεις τα κοτσια και πας να τα καταθεσεις μονος σου..πληρωνεις λιγοτερο.εγω οταν ειχα βγαλει διπλωμα μου ειχε κοστισει μαζι με μαθηματα και ολα'τα αλλα 50000δρχ.τωρα εδω στην πολη μου η τιμες ειναι λογικες και ολοι οι φοιτητες επιλεγουν εδω να βγαλουν διπλωμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι αυτο που λες ισχυει μονο για αυτοκινητο και οχι για μοτοσυκλετα!.παντως αν εχεις τα κοτσια και πας να τα καταθεσεις μονος σου..πληρωνεις λιγοτερο.εγω οταν ειχα βγαλει διπλωμα μου ειχε κοστισει μαζι με μαθηματα και ολα'τα αλλα 50000δρχ.τωρα εδω στην πολη μου η τιμες ειναι λογικες και ολοι οι φοιτητες επιλεγουν εδω να βγαλουν διπλωμα.

 

Πρεπει και στην μηχανη. Πριν 2 χρονια πειρε το διπλωμα ο πατερας μου και παροτι οδηγαει απο 12 χρονων επρεπε να παει στην σχολη για τα τυπικα μαθηματα

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι αυτο που λες ισχυει μονο για αυτοκινητο και οχι για μοτοσυκλετα!.παντως αν εχεις τα κοτσια και πας να τα καταθεσεις μονος σου..πληρωνεις λιγοτερο.εγω οταν ειχα βγαλει διπλωμα μου ειχε κοστισει μαζι με μαθηματα και ολα'τα αλλα 50000δρχ.τωρα εδω στην πολη μου η τιμες ειναι λογικες και ολοι οι φοιτητες επιλεγουν εδω να βγαλουν διπλωμα.
γιατί θέλει κότσια για να καταθέσεις χαρτιά μόνος σου;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Εσυ τι λες...οτι ειναι ευκολο!? αυτην η υπηρεσια εχει πολυ γραφειοκρατεια και αν πας μονος με υφος "ψαρωμενο" θα πεσουν να σε φανε και οτι δεν γινεται (ετσι,αλλιως) και θα σε κανουν πασα σε σχολη,γιατι ετσι οπως ειναι το συστημα πρεπει να βγαλουν και οι σχολες.ιδια διαδικασια αν πας να την κανεις μονος σου και μετα επιλεξεις την σχολη θα πληρωσεις κανενα 200αρικο πιο φθηνα.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia ean exw paei se mia sxolh kai exw bgalei kartela ekei mporw apla na allaksw sxolh kai na krathsw th idia kartela wste na mhn xreiastei allos tosos xronos na ksanabgalw?(apla thelw na allaksw sxolh)

ναι γινεται..αλλωστε αυτη η καρτελα μπορεις να την παρεις απ΄την σχολη σου και αν αυτος σου κανει μαγκιες μπορεις να πας στο μηχανολογικο της περιοχης σου (εκει που δεινεις σηματα) και να ζητησεις την καρτελα απο'κει.

τι εγινε και θελεις να αλλαξεις σχολη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

"ladwma" peftei?

 

Αν οι γωνεις σου δεν υπογραψουν δεν πας να τους δωσεις και ολη την καλαματα, διπλωμα δεν βγαζεις. Και ασε της πλαγιες οδους, παρτο κανονικα

 

Οσο για του που πας, απλο, στην τροχαια. Αλλα τωρα και να πας θα σε διωξουν κλοτσιδωμ, μια μερα αφοτου κλεισεις τα 16 και μετα μπορεις να καταθεσεις τα χαρτια

Link to comment
Share on other sites

"ladwma" peftei?

 

Oute na to skeftesai!

 

Genika mhn kaneis paravaseis giati se periptwsh atuximatos tha ta vreis mprosta sou!Sthn kaluterh periptwsh an se stamathsoun na sou kopsoun klhsh kai na pas sta dikasthria!

 

To provlima sou einai oti den theloun oi dikoi sou na pareis mixanaki?

Link to comment
Share on other sites

kalimera einai dynaton na vgaleis diplwma xwris ypografi gonea?

Episis kanena katastima me metaxeirismenes vespes k tetoia stn 8essaloniki xerete?

euxaristw..

 

Γίνεται μετά τα 17 χωρίς υπογραφή γονέα για 50άρι...

Link to comment
Share on other sites

Απο τα 16 ειναι. 16 και μια μερα

 

Από τα 16 είναι με υπογραφή (όπως έβγαλα εγώ).Από 17 είναι χωρίς υπογραφή, δηλαδή μπορείς μόνος σου:)

Link to comment
Share on other sites

Από τα 16 είναι με υπογραφή (όπως έβγαλα εγώ).Από 17 είναι χωρίς υπογραφή, δηλαδή μπορείς μόνος σου:)

 

Eisai 100% sigouros?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...