Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ότι φαίνεται πρέπει να έγινε..Αα και κατι αλλο να ρωτησω..οταν με το καλο βγει η ελληνικη εκδοση την περναμε παλι με odin και ειναι ολα κανονικα? θα παιρνουμε και τα update? γιατι τωρα μου λεει οτι δεν μπορω να κανω update.. Edited by Mpatzakas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας, κ μενα μου κολλαει πολλες φορες ή μαυριζει η οθονη ή κανει επανεκκινησεις. προσπαθω να μην εκνευριζομαι αλλα δεν ειμαι και ανθρωπος της υπομονης. τα προγραμματα που εχω βαλει ειναι τa facebook,subway surf, instgram,clean master και to avast.

ααα κατι ακομη το κιες το βασικο οχι το λαιτ σταματησε να δουλευει και δεν ανοιγει ενω το λαιτ, ανοιγει. διαβασα οτι λυσεις υπαρχουν στον κυβερνοχωρο αλλα τιποτα. ωραια η Samsung... να το χαιρεται.

 

delete το avast δεν υπαρχει λογος να το χεις και να τρεχει

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω αυτη την στιγμη την παλια, σερβικη ρομ...αξιζει λετε να βαλω μια απ τις καινουργιες ή να περιμενω την ελληνικη?
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω αυτη την στιγμη την παλια, σερβικη ρομ...αξιζει λετε να βαλω μια απ τις καινουργιες ή να περιμενω την ελληνικη?

 

Αν δεν έχεις θεματα περιμενε την Ελληνικη. Εγω με την Σερβικη ειχα θεμα με το wifi και το accuweather widget και την αλλαξα με την Πολωνική. Εκανα και root εβαλα custom kernel και αφαιρεσα ολο το bloatware της Samsung αλλα δεν υπάρχει καμια διαφορά στην αποδοση σε σχεση με τα stock....

Link to comment
Share on other sites

ισχυει οτι δεν παιζουν και πολλες διαφορες με τα κερνελ και το ρουταρισμα.

αν φλασαρουμε ξανα απο πανω την πολωνικη μηδενιζει ο binary counter ?

Edited by ksexou
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι κάνετε όλα καλά; Έχω ένα samsung galaxy s advance εδώ και αρκετούς μήνες και από τότε που το πήρα όταν έχω 3g(έχω whats up από cosmote) και προσπαθώ να μπώ σε application που χρησιμοποιεί ίντερνετ μου λέει ότι υπάρχει πρόβλημα στην σύνδεση(άλλα όταν μπαίνω από τον browser όλα καλά!). Επίσης όταν έχω ανοιχτό το wifi τα applications που χρησιμοποιούν internet δουλεύουν μια χαρά. Πριν πάρω αυτό το κινητό είχα ένα samsung galaxy 3 και δεν είχε κανένα πρόβλημα με το 3g. Τι λέτε ότι μπορεί να φταίει;

(έχει την εργοστασιακή έκδοση δεν του έχω κάνει root ούτε το έχω πειράξει)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι κάνετε όλα καλά; Έχω ένα samsung galaxy s advance εδώ και αρκετούς μήνες και από τότε που το πήρα όταν έχω 3g(έχω whats up από cosmote) και προσπαθώ να μπώ σε application που χρησιμοποιεί ίντερνετ μου λέει ότι υπάρχει πρόβλημα στην σύνδεση(άλλα όταν μπαίνω από τον browser όλα καλά!). Επίσης όταν έχω ανοιχτό το wifi τα applications που χρησιμοποιούν internet δουλεύουν μια χαρά. Πριν πάρω αυτό το κινητό είχα ένα samsung galaxy 3 και δεν είχε κανένα πρόβλημα με το 3g. Τι λέτε ότι μπορεί να φταίει;

(έχει την εργοστασιακή έκδοση δεν του έχω κάνει root ούτε το έχω πειράξει)

 

Δοκιμασε το παρακάτω

Πηγαινε ρυθμισεις --> δικτυα κινητης τηλεφωνιας --> ονοματα σημειων προσβασης --> αν ειναι μαρκαρισμενο σε cosmote wap δεν δινεται επιλογη για cosmote internet --> πατα cosmote internet πηγαινε τερμα κατω που λεει τυπος APN και βάλε internet + dun ,και μετα μπορεις να τσεκαρεις το cosmote internet ,και οχι το cosmote wap.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το παρακάτω

Πηγαινε ρυθμισεις --> δικτυα κινητης τηλεφωνιας --> ονοματα σημειων προσβασης --> αν ειναι μαρκαρισμενο σε cosmote wap δεν δινεται επιλογη για cosmote internet --> πατα cosmote internet πηγαινε τερμα κατω που λεει τυπος APN και βάλε internet + dun ,και μετα μπορεις να τσεκαρεις το cosmote internet ,και οχι το cosmote wap.

 

1000 ευχαριστώ ρε φίλε αυτό ήτανε να σαι καλά και νόμιζα τόσο καιρό ότι έφταιγε η Cosmote!!

Link to comment
Share on other sites

1000 ευχαριστώ ρε φίλε αυτό ήτανε να σαι καλά και νόμιζα τόσο καιρό ότι έφταιγε η Cosmote!!

 

Χαιρομαι που βοήθησα,και εγώ ψαχουλευοντας το ειχα βρει,στο APN και με σκετο internet δουλευει,αλλα δεν θα δουλευει αν το εχεις σαν wi-fi hotspot (θα το βρει σαν wi-fi hotspot αλλα δεν θα εχει internet )και γιαυτο θελει και το + dun.

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα σαν δευτερη συσκευη,πραγματικα δειχνει αψογο.

λοιπον πειτε που θα βρω οδηγο για root και ποσο απλο ειναι?

επισης αλλη rom?δοκιμασμενη?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πανεύκολο το root δες αυτόν τον οδηγό εξηγεί τα πάντα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341

 

πολυ ωραια,αλλη μια ερωτηση,χρειαζεται τιποτα για μηδενισμο του counter Η οχι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απ όσο ξέρω o counter αυξάνεται αν φλασάρεις μέσω odin οτιδήποτε MH samung,ότι και να κάνεις από αυτά που λέει ο οδηγός δεν θα αυξηθεί ο counter.
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια,αλλη μια ερωτηση,χρειαζεται τιποτα για μηδενισμο του counter Η οχι?

Με αυτή την εφαρμογή ο counter μηδενίζει, αλλά δεν θα σου χρειαστεί αν απλά φλασάρεις μια ρομ με όντιν.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.triangleaway&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImV1LmNoYWluZmlyZS50cmlhbmdsZWF3YXkiXQ..

Link to comment
Share on other sites

Εξαίρετα,είμαι και root και με περασμένη την 4.1.ωστόσο πια rom είναι αυτή πού μου έδωσε ο φίλος στο link?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εχθές παιδες μετα απο πολυ σκέψη αποφάσισα να περάσω την http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2182697 και τελικα την περασα!εκανα restore ολες της εφαρμογες μου και ολα ειναι πολυ καλα!!!:)βρηκα μονο ενα bug προς το παρον(οταν πας να γράψεις μνμ και το εχεις στα ελληνικά γραφει παλι με αγγλικά γράμματα αλλα ειναι bug του samsung keyboard:( εβαλα αλλο keyboard και ολα καλα γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημένος απο αυτην την ρομ δοκημαστε την αφοβα οποιος θελει!!!εμενα προς παρον μου φενεται καλύτερη απο οποιαδήποτε stock rom που κυκλοφορουν!!!!:D
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

σκεφτομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο και απ'οτι εχω διαβασει εχει πολυ καλες κριτικες και αξιζει τα λεφτα του.θα ηθελα να μου πειτε εσεις οι πιο εμπειροι ποια ειναι τα "αδυναμα" στοιχεια του κινητου και αν καποια απ'αυτα διορθωνονται με καποιο τροπο.μιας και ειμαι μικρος σε ηλικια δεν ξερω και πολλα απο android κινητα αλλα εχω μια ιδεα απο το android κινητο του πατερα μου γι'αυτο το λογο πιστευω πως δεν θα με απαγοητευσει το κινητο απλα θελω να ξερω ακριβως σε τι υστερει.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή για τα λεφτά τις είναι τούμπανο.

Αν είχε 1gb ram θα ήταν το ιδανικό αλλα...σίγουρα θα είχε και 50 euro παραπάνω.

Στα 180 euro δεν βλέπω κάτι καλύτερο.Αν ανεβείς σε χρήματα υπάρχουν εξίσου καλές επιλογές και ακόμα καλύτερες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

σκεφτομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο και απ'οτι εχω διαβασει εχει πολυ καλες κριτικες και αξιζει τα λεφτα του.θα ηθελα να μου πειτε εσεις οι πιο εμπειροι ποια ειναι τα "αδυναμα" στοιχεια του κινητου και αν καποια απ'αυτα διορθωνονται με καποιο τροπο.μιας και ειμαι μικρος σε ηλικια δεν ξερω και πολλα απο android κινητα αλλα εχω μια ιδεα απο το android κινητο του πατερα μου γι'αυτο το λογο πιστευω πως δεν θα με απαγοητευσει το κινητο απλα θελω να ξερω ακριβως σε τι υστερει.

 

Η λέξη "υστερεί" που χρησιμοποιείς ορίζεται συγκριτικά. Αυτή τη στιγμή το Advance είναι το καλύτερο στην κατηγορία του (160-200€). Συγκριτικά, λοιπόν, δεν υστερεί πουθενά.

 

Εκεί που ίσως ο χρήστης αντιλαμβάνεται κάποια υστέρηση στις επιδόσεις, είναι στο multitasking εξαιτίας των 768MB RAM. Αναλογιζόμενος ότι μέχρι χθες ακόμα και οι ναυαρχίδες του Android (S3, One X, 4x κτλ) είχαν μόνο 256MB RAM επιπλέον, αντιλαμβάνεσαι ότι δεν είναι πρόβλημα τόσο του κινητού όσο του (μη-αποδοτικού) Android.

 

Σε value for money, ίσως είναι η καλύτερη επιλογή αυτή τη στιγμή στο στρατόπεδο Android, μέχρι τα 270€ του LG Optimus 4x.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

ενταξει πιστευω πως θα ειναι μια χαρα για τις αναγκες μου.περισσοτερο θελω γενικα ενα καινουργιο κινητο ειδικα αφης γιατι προβλεπεται δυσκολο καλοκαιρι.δεν θα το κουραζω γενικα και οσο αφορα τα 768 ραμ δεν με πολυενδιαφερει μιας και το θελω για τραγουδια,βιντεο,φωτογραφιες και λιγο λιγοτερο για παιχνιδια και ιντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

ισχυει οτι δεν παιζουν και πολλες διαφορες με τα κερνελ και το ρουταρισμα.

αν φλασαρουμε ξανα απο πανω την πολωνικη μηδενιζει ο binary counter ?

 

Αν εχει γραψει ο binary counter, μηδενιζει με δυο τροπους και πρεπει να εισαι σε root mode. Ο πρωτος τροπος ειναι με την εφαρμογη triangle away που εγραψε ο φιλος πιο πανω, η οποια δεν ειναι δωρεαν, και ο δευτερος τροπος τον οποιο εχω δοκιμασει, με την δωρεαν εφαρμογη terminal emulator γραφοντας αυτα που θα βρεις εδω και το οποιο εχει ξανααναφερθει επισης στο παρον νημα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137518

Link to comment
Share on other sites

Εξαίρετα,είμαι και root και με περασμένη την 4.1.ωστόσο πια rom είναι αυτή πού μου έδωσε ο φίλος στο link?

 

Αυτό το firmware που δίνει στο xda είναι το τελευταίο σέρβικο (TSR XXLQE) κατά γενική ομολογία είναι από τα καλύτερα και το προτιμούν αρκετοί.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω πως το 90% και βαλε των ποστ αφορουν την αναβαθμιση σε τζελυ.

 

Προσωπικα αυτο που θα με ενδιεφερε περισσοτερο να δω σε ενα θεμα σαν και αυτο, ειναι tips & tricks που θα κανουν την ζωη μας με το συγκεκριμενο κινητο πιο ευκολη. π.χ. πως στις επαφες εαν κανουμε slide δεξια κανει κληση, ενω αριστερα στέλνει μυνημα. Η πχ πως με κεντρικο home button & power button ταυτοχρονα περνει screenshot της οθονης.

 

Θα με ενδιεφερε εαν υπηρχε ενας συνδυασμος πληκτρων που να αλλαζει τραγουδι σε μια playlist (π.χ. για να ειναι ευκολη η αλλαγη τραγουδιου ενω τρεχω η κανω ποδηλατο) έχετε αλλα tips που γνωριζετε και θελετε να τα μοιραστείτε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ασχοληθεί κανείς με custom roms;;;Καμιά πρόταση;

 

φιλε μου δες στο πιο πάνω ποστ εχω γράψει μια ρομ που εχω περασει εγω και ειμαι πολυ ευχαριστημένος:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...