Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστώ, μου έλυσες την απορία, να υποθέσω πως το ίδιο ισχύει και για τα υπόλοιπα δηλαδή φορτιστές hands-free ακουστικά, μιλώντας πάντα για αξεσουάρ του κινητού εδώ του Galaxy S Advance και ίδιας γενιάς κινητών;

 

Όλα τα πάντα κάνουν σε ότι συσκευή έχει την ίδια θύρα.. Με μια επιφύλαξη για τα ακουστικά γιατί υπάρχουν διάφορες θύρες και παίζει να μην λειτουργούν σωστά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά... Μάλλον ήρθε η ώρα να αλλάξω μπαταρία. Δεν αντέχεται άλλο η κατάσταση.

Στο Aliexpress έχει μπαταρίες από 5 ευρώ 1800αρες και 2400αρες.

Τις έχει δοκιμάσει κανείς.

Είναι καλές;

Έχει να μου προτείνει κάνεις καμιά μπαταρία που έχει δοκιμάσει;

Edited by geopip
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... Μάλλον ήρθε η ώρα να αλλάξω μπαταρία. Δεν αντέχεται άλλο η κατάσταση.

Στο Aliexpress έχει μπαταρίες από 5 ευρώ 1800αρες και 2400αρες.

Τις έχει δοκιμάσει κανείς.

Είναι καλές;

Έχει να μου προτείνει κάνεις καμιά μπαταρία που έχει δοκιμάσει;

φιλε μου εγω απο ebay εχω παρει μια,ψιλομετρια σε αποδοση.

μην περιμενεις και θαυματα σε τετοιες τιμες,οτι πληρωνεις παιρνεις.στο public μου ζητησαν 12 ευρω για τη μπαταρια του,αλλα ειπα οτι δεν αξιζει.

http://www.ebay.com/itm/221741573655?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Mια ερωτηση να κανω κ εγω,εχω περασει cyanogen unofficial 11 4.4.4 και δεν ειμαι κ πολυ ευχαριστημενος.

κανει κατι φλας η οθονη,κολλαει το βιντεο της καμερας και κατι αλλοα που δεν τα θυμαμαι,αλλα το πολυ σπαστικο ειναι οτι εξαφανιζονται οι συντομευσεις απο την επιφανεια εργασιας.

δεν ειμαι 100% σιγουρος,αλλα νομιζω οτι εξαφανιζονται καποιες εφαρμογες που ειναι αποθηκευμενες στην sd.

υπαρχει καποια 100% σταθερη CM?

δε με νοιαζει να πηγαινει μαλλια,αλλα να δουλευουν ολα σωστα,γιατι θα φυγει απο κανα παραθυρο αν το ξανακανει..

Link to comment
Share on other sites

Mια ερωτηση να κανω κ εγω,εχω περασει cyanogen unofficial 11 4.4.4 και δεν ειμαι κ πολυ ευχαριστημενος.

κανει κατι φλας η οθονη,κολλαει το βιντεο της καμερας και κατι αλλοα που δεν τα θυμαμαι,αλλα το πολυ σπαστικο ειναι οτι εξαφανιζονται οι συντομευσεις απο την επιφανεια εργασιας.

δεν ειμαι 100% σιγουρος,αλλα νομιζω οτι εξαφανιζονται καποιες εφαρμογες που ειναι αποθηκευμενες στην sd.

υπαρχει καποια 100% σταθερη CM?

δε με νοιαζει να πηγαινει μαλλια,αλλα να δουλευουν ολα σωστα,γιατι θα φυγει απο κανα παραθυρο αν το ξανακανει..

 

Καλά, αυτό το κάνει και με official, non root, JB. :mad:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

να το φουνταρω δλδ?

 

Θα σου προτεινα να περασεις μια τελευταια official με Odin πρωτα και μετα την ρομ του Vanir (AOSP), που εγω την βρηκα εξαιρετικα γρηγορη και σταθεροτατη. Ειναι εδω.

 

Παντως, επειδη οπως βλεπω η υποστηριξη δεν εχει σταματησει και εχει βγει ακομα και lillipop 5.1.1 γι αυτη την συσκευη, (εδω)θα ¨επαιζα" λιγακι μαζι του πριν το φουνταρω.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα να περασεις μια τελευταια official με Odin πρωτα και μετα την ρομ του Vanir (AOSP), που εγω την βρηκα εξαιρετικα γρηγορη και σταθεροτατη. Ειναι εδω.

 

Παντως, επειδη οπως βλεπω η υποστηριξη δεν εχει σταματησει και εχει βγει ακομα και lillipop 5.1.1 γι αυτη την συσκευη, (εδω)θα ¨επαιζα" λιγακι μαζι του πριν το φουνταρω.

 

εχεις δοκιμασει λολιποπ,θα την αντεξει?

αναφερει οτι εχει Bug στην καμερα,οποτε κοπηκε απευθειας,το θεμα ειναι να ειναι λειτουργικο πανω απο ολα..

εχω 4.4.4 επανω,πρεπει να την ξαναπερασω με odin?

Edited by webassasin
Link to comment
Share on other sites

εχεις δοκιμασει λολιποπ,θα την αντεξει?

αναφερει οτι εχει Bug στην καμερα,οποτε κοπηκε απευθειας,το θεμα ειναι να ειναι λειτουργικο πανω απο ολα..

εχω 4.4.4 επανω,πρεπει να την ξαναπερασω με odin?

 

Lollipop δεν εχω δοκιμασει και δυστυχως δεν χρησιμοποιω εγω την συσκευη πια.

Αλλα η αλλη που σου προτεινα, μου εχει αφησει τις καλυτερες εντυπωσεις.

Θα στο προτεινα να περασεις μια official πρωτα και μετα απο πανω την Vanir, ωστε να εχεις μια απολυτα καθαρη εγκατασταση.

Και ετσι οπως εισαι μπορεις να την περασεις, αλλα για να εισαι απολυτα σιγουρος, περνα και την official πρωτα.

Η κανε μια δοκιμη να την περασεις απο πανω απο την CM και αν δεν σε ικανοποιησει δεν χανεις τιποτα να περασεις και μια Official και μετα την Vanir AOSP, ως τελευταια λυση.

Καλη επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites

Την περασα,ολα καλα φαινονται παρ'ολο που δεν εκανα εντελως clean install.

wifi,data,καμερα ολα καλα.

θα δειξει μολις βαρυνει το ποσο καλη ειναι,προς το παρων δε βλεπω κατι αρνητικο,κατα τη γνωμη μου παντα.

σε ευχαριστω,αυριο που θα βρω wifi θα κανω τις απαραιτητες εγκαταστασεις κ εκει θα δουμε ποσα απιδια πιανει ο σακος.

ειχα τη cm11 και δε με αφηνε ξαφνικα να βαλω οτι ηχο ηθελα για notification στο fb messenger.

η μηπως ειναι γενικο update της εφαρμογης?

οπως κ να εχει εψαχνα να την αλλαξω,μονο κ μονο επειδη μου εξαφανιζε τα εικονιδια,οπως αναφερω παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Την περασα,ολα καλα φαινονται παρ'ολο που δεν εκανα εντελως clean install.

wifi,data,καμερα ολα καλα.

θα δειξει μολις βαρυνει το ποσο καλη ειναι,προς το παρων δε βλεπω κατι αρνητικο,κατα τη γνωμη μου παντα.

σε ευχαριστω,αυριο που θα βρω wifi θα κανω τις απαραιτητες εγκαταστασεις κ εκει θα δουμε ποσα απιδια πιανει ο σακος.

ειχα τη cm11 και δε με αφηνε ξαφνικα να βαλω οτι ηχο ηθελα για notification στο fb messenger.

η μηπως ειναι γενικο update της εφαρμογης?

οπως κ να εχει εψαχνα να την αλλαξω,μονο κ μονο επειδη μου εξαφανιζε τα εικονιδια,οπως αναφερω παραπανω.

 

Χαιρομαι που σε βοηθησα.

Ελπιζω να συνεχιστει η καλη εμπειρια χρησης και αφου το φορτωσεις.

Θα σου προτεινα βεβαια να περασεις και Greenify, αν δεν εχεις ηδη, ωστε να μην παραφορτωνεται και σερνεται, δινοντας μεγαλυτερη αυτονομια στην μπαταρια σου παραλληλα.

Επισης το Greenify εχει και widget που κλεινει την οθονη, κανοντας παραλληλα και greenify τις εφαρμογες.

Εμενα με εχει βολεψει πολυ σε ολες τις συσκευες που εχουν περασει απ τα χερια μου, ανεξαρτητα απο την επεξεργαστικη ισχυ τους.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιουσα στο NeoV Greenify,αλλα δεν εβλεπα κ μεγαλη διαφορα.

σε αυτο ειμαι μονιμως σε φαση δοκιμης rom,οποτε δεν εχω προσεξει.

θα το περασω αυριο,αφου λες και εσυ οτι ειναι καλη η ρομ και βλεπουμε.

απλα εχω κουραστει να ψαχνω το κατι παραπανω στις ρομ,θελω μια που απλα να δουλευει κομπλε σε ολα.

δε φανταζεσαι τι απογοητευση εφαγα εκει που ειχα περασει ολες τις εφαρμογες μου,ειχα κανει ολες τις ρυθμισεις,ειχα περασει κ οτι εφαρμογη περνουσε στην sd και ξαφνικα βλεπω να λειπουν 4 εφαρμογες απο την επιφανεια εργασιας,μετα απο αποσυνδεση απο το Pc..

****** εχω μια εντυπωση οτι δε δουλευουν τα δεδομενα στη ρομ που κατεβασα..

Edited by webassasin
Link to comment
Share on other sites

Παντως, επειδη οπως βλεπω η υποστηριξη δεν εχει σταματησει και εχει βγει ακομα και lillipop 5.1.1 γι αυτη την συσκευη, (εδω)θα ¨επαιζα" λιγακι μαζι του πριν το φουνταρω.

 

 

Τη δοκίμασε κανείς τη Lollipop 5.1.1 ?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά πιο πανω. Τα έχω δώσει. Ποστ 6160

Αν δεν σου δουλεύουν τα data, κοιτά τις ρυθμίσεις του APN και περνά τις χειροκίνητα.

Edited by nininikos
Link to comment
Share on other sites

Κοιτά πιο πανω. Τα έχω δώσει. Ποστ 6160

νομιζα οτι χρειαζεται να φλασαρω πρωτα,δεν το καταλαβα.

edit μηπως ηθελε φλασαρισμα πρωτα η λολιποπ?

κολλησε το κινητο..

θελει απαραιτητα wipe cache μετα απο καθε ενα απο τα 2 install?

Edited by webassasin
Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα να περασεις μια τελευταια official με Odin πρωτα και μετα την ρομ του Vanir (AOSP), που εγω την βρηκα εξαιρετικα γρηγορη και σταθεροτατη. Ειναι εδω.

 

Παντως, επειδη οπως βλεπω η υποστηριξη δεν εχει σταματησει και εχει βγει ακομα και lillipop 5.1.1 γι αυτη την συσκευη, (εδω)θα ¨επαιζα" λιγακι μαζι του πριν το φουνταρω.

 

δε μου δουλευουν τα δεδομενα,εχουμε καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Περνά χειροκίνητα τις ρυθμίσεις του δικτυου σου. (APN)

 

δεν καταφερα τποτ,το δοκιμασα χειροκινητα αλλα καμια αλλαγη,εστειλα και 2 μηνυματα για να μου στειλουν ρυθμισεις αλλα δεν ηρθε τποτ..

Edited by webassasin
Link to comment
Share on other sites

Κοιτά πιο πανω. Τα έχω δώσει. Ποστ 6160

Αν δεν σου δουλεύουν τα data, κοιτά τις ρυθμίσεις του APN και περνά τις χειροκίνητα.

 

Το λινκ του τοπικ της rom έχεις δώσει πιο πίσω και όχι λινκ για download.

Από που την κατέβασες;

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ του τοπικ της rom έχεις δώσει πιο πίσω και όχι λινκ για download.

Από που την κατέβασες;

 

αν ψαξεις στο τοπικ θα βρεις τα links,εχει και τη σελιδα του ο τυπας.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το link για κατεβασμα εχει αφαιρεθεί απο τον διαχειριστή(Mod Edit links removed).

Mod Edit

 

Thread closed

 

@ [OP] ... Please read PM

 

malybru

Forum Moderator

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω πουθενά link για lollipop download ...

 

εχει βαλει τη σελιδα του,εκει θα βρεις τα αρχεια.

Περνά χειροκίνητα τις ρυθμίσεις του δικτυου σου. (APN)

 

δεν εβγαλα ακρη,πηρα και την εξυπηρετηση να μου στειλουν ρυθμισεις,αλλα δεν ηρθε τποτ..

edit:ξανακαλεσα την εξυπηρετηση να μου πουν τις ρυθμισεις,δεν ειχαν καμια απολυτως σχεση με αυτες που ειχα βρει στη σελιδα της κοσμοτε.

κομπλε τωρα το εργαλειο,παμε για εγκατασταση εφοαρμογων.

κριμα που δεν εχει το apolo μεσα,εχετε να προτεινετε καποιο media player?

Edited by webassasin
Link to comment
Share on other sites

Επιτρεπονται active links απο mediafire ?

εχω τα links και τα αρχεια,αν τα θελει καποιος.

link απο αρχειο txt στο dropbox μου,ζητω συγγνωμη απο τωρα σε περιπτωση που δεν επιτρεπεται,απλα θελω να βοηθησω τους ξενυχτιδες..

https://www.dropbox.com/s/0npzh1tdy7lr5vs/12.1%20lolipop.txt?dl=0

Edited by webassasin
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...