Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν αξίζει να περάσει την JB; Είναι χειρότερη;

 

Το χειρότερο ή καλύτερο έχει να κάνει μάλλον με την εκάστοτε συσκευή και τον τρόπο που την λειτουργεί ο καθένας. Προσωπικά όπως λέω και παραπάνω, είμαι πολύ ευχαριστημένος, μου διόρθωσε μάλιστα και κάποια θεματάκια που έχει με την gb το κινητό. Δουλέυω με λίγες εφαρμογές το κινητό και το έχω κυρίως για επικοινωνίες και ενημερώση, όχι για παιχνίδια. Δεν έχει γίνει πιο αργό, ενώ θαρρώ ότι ένα θέμα που είχε με καθυστερημένη απόκριση όταν απαντούσα δεν υπάρχει πλέον, ενώ και κάποιες επανεκκινήσεις στο φλου, έχουν σταματήσει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πριν αλλάξω τι συσκευή η τελευταία ιταλική,επίσημη rom έδειξε αρκετά βελτιωμένη.Την χρησιμοποίησα επίτηδες χωρίς cocore για να σιγουρευτώ και έδειχνε μια χαρά.

Build Date:05.12.2013

Changelist:1485715

Link to comment
Share on other sites

^Συμφωνώ και εγώ αυτή έχω τώρα XXLQL-ITV και μου φαίνεται αρκετά βελτιωμένη,ο dialer και οι επαφές επιτέλους ανοίγουν γρηγορότερα και η όλη απόκριση του κινητού είναι καλύτερη.
Link to comment
Share on other sites

^Συμφωνώ και εγώ αυτή έχω τώρα XXLQL-ITV και μου φαίνεται αρκετά βελτιωμένη,ο dialer και οι επαφές επιτέλους ανοίγουν γρηγορότερα και η όλη απόκριση του κινητού είναι καλύτερη.

 

Μπορουμε να περασουμε αλλη jelly bean? Εγω εκανα αναβαθμιση μεσω κιες την ελκηνικη!

Εσυ για πια μιλας φιλε dimitri?

Link to comment
Share on other sites

Για αυτή http://samsung-updates.com/details/21756/Galaxy_S_Advance/GT-I9070/ITV/I9070XXLQL.html

Μπορεί όποιος θέλει να την περάσει με odin.

καλησπέρα και καλη χρονια.για να σβησω όλα τα αρχεια από το κινητο μου μιας και θελω να το πουλησω αρκει μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων?

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξες θέμα φίλε τώρα. Και να τα σβήσεις όλα με ένα πρόγραμμα κάποιος μπορεί να τα επαναφέρει τα αρχεία σου σε κάποιο βαθμό. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να γεμίσεις την μνήμη του κινητού με σαβούρα π.χ μια ταινία copy paste μέχρι να γεμίσει η μνήμη και μετά να κάνεις επαναφορά. Έτσι αν κάποιος προσπαθήσει να επαναφέρει τα αρχεία, θα επαναφέρει το πιθανότερο μόνο την σαβούρα που έβαλες σκόπιμα.

 

Καλή χρονιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλη χρονια.για να σβησω όλα τα αρχεια από το κινητο μου μιας και θελω να το πουλησω αρκει μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων?

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στη συνέχεια ρυθμίσεις-->χώρος αποθήκευσης-->Διαμόρφωση συσκευής αποθήκευσης USB για να σβήσεις τα περιεχόμενα της εσωτερικής μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...ειναι η πρωτη φορα που γραφω αν και παρακολουθω τις συζητησεις εδω και καιρο...εχω εδω και 10 μηνες το galaxy s advance στην αρχη ολα ηταν καλα ημουν ευχαριστημενος παρα πολυ...μετα απο καποιο καιρο το κινητο ενω ηταν ανοικτο και εδειχνε οτι εχει σημα δεν μπορουσα να κανω καμια κληση αλλα ουτε και να δεχθω...επρεπε να κλεισω και να ξανα ανοιξω την συσκευη για να διορθωθει το προβλημα..μετα την ανανεωση(jelly bean) τα προβληματα φανηκε οτι επιλυθηκαν...περασαν 2-3 μηνες και μετα το ιδιο προβλημα ενω εδειχνε το κινητο οτι εχει σημα δεν μπορουσαν να κανω κληση αλλα ουτε να δεχθω και εμφανιζε το μηνυμα cannot register on network..πηρα το κινητο και το πηγα σε καταστημα στης samsung στην νικαια.μετα απο 3 μερες με πηραν τηλεφωνο και μου ειπα οτι το προβλημα ηταν μια δυσλειτουργια του λογισμικου..ολα φαινοντουσαν μια χαρα μεχρι που τις τελευταιες μερες το κινητο σβηνει απο μονο του εντελως ξαφνικα και ενω εχει μπαταρια...εχει καποιος παρομοια εμπειρια?λεω να το ξανα παω στην samsung και να ζητησω αλλαγη μιας και δεν ειναι δυνατον το κινητο να εχει βγαλει τοσα προβληματα..τωρα το κατα ποσο θα μου το αλλαξουν ειναι αγνωστο...εχει κανεις καποια αλλη ιδεα?

Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας και καλη χρονια με υγεια και ευτυχια!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...ειναι η πρωτη φορα που γραφω αν και παρακολουθω τις συζητησεις εδω και καιρο...εχω εδω και 10 μηνες το galaxy s advance στην αρχη ολα ηταν καλα ημουν ευχαριστημενος παρα πολυ...μετα απο καποιο καιρο το κινητο ενω ηταν ανοικτο και εδειχνε οτι εχει σημα δεν μπορουσα να κανω καμια κληση αλλα ουτε και να δεχθω...επρεπε να κλεισω και να ξανα ανοιξω την συσκευη για να διορθωθει το προβλημα..μετα την ανανεωση(jelly bean) τα προβληματα φανηκε οτι επιλυθηκαν...περασαν 2-3 μηνες και μετα το ιδιο προβλημα ενω εδειχνε το κινητο οτι εχει σημα δεν μπορουσαν να κανω κληση αλλα ουτε να δεχθω και εμφανιζε το μηνυμα cannot register on network..πηρα το κινητο και το πηγα σε καταστημα στης samsung στην νικαια.μετα απο 3 μερες με πηραν τηλεφωνο και μου ειπα οτι το προβλημα ηταν μια δυσλειτουργια του λογισμικου..ολα φαινοντουσαν μια χαρα μεχρι που τις τελευταιες μερες το κινητο σβηνει απο μονο του εντελως ξαφνικα και ενω εχει μπαταρια...εχει καποιος παρομοια εμπειρια?λεω να το ξανα παω στην samsung και να ζητησω αλλαγη μιας και δεν ειναι δυνατον το κινητο να εχει βγαλει τοσα προβληματα..τωρα το κατα ποσο θα μου το αλλαξουν ειναι αγνωστο...εχει κανεις καποια αλλη ιδεα?

Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας και καλη χρονια με υγεια και ευτυχια!

 

πηγαινε το εδω http://www.smartec.gr/ ειναι το καλυτερο με διαφορα και με αμεση εξυπηρετηση,ειδικα εαν μενεις κοντα στην περιοχη αυτη!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...ειναι η πρωτη φορα που γραφω αν και παρακολουθω τις συζητησεις εδω και καιρο...εχω εδω και 10 μηνες το galaxy s advance στην αρχη ολα ηταν καλα ημουν ευχαριστημενος παρα πολυ...μετα απο καποιο καιρο το κινητο ενω ηταν ανοικτο και εδειχνε οτι εχει σημα δεν μπορουσα να κανω καμια κληση αλλα ουτε και να δεχθω...επρεπε να κλεισω και να ξανα ανοιξω την συσκευη για να διορθωθει το προβλημα..μετα την ανανεωση(jelly bean) τα προβληματα φανηκε οτι επιλυθηκαν...περασαν 2-3 μηνες και μετα το ιδιο προβλημα ενω εδειχνε το κινητο οτι εχει σημα δεν μπορουσαν να κανω κληση αλλα ουτε να δεχθω και εμφανιζε το μηνυμα cannot register on network..πηρα το κινητο και το πηγα σε καταστημα στης samsung στην νικαια.μετα απο 3 μερες με πηραν τηλεφωνο και μου ειπα οτι το προβλημα ηταν μια δυσλειτουργια του λογισμικου..ολα φαινοντουσαν μια χαρα μεχρι που τις τελευταιες μερες το κινητο σβηνει απο μονο του εντελως ξαφνικα και ενω εχει μπαταρια...εχει καποιος παρομοια εμπειρια?λεω να το ξανα παω στην samsung και να ζητησω αλλαγη μιας και δεν ειναι δυνατον το κινητο να εχει βγαλει τοσα προβληματα..τωρα το κατα ποσο θα μου το αλλαξουν ειναι αγνωστο...εχει κανεις καποια αλλη ιδεα?

Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας και καλη χρονια με υγεια και ευτυχια!

 

Δυστυχως αυτο ειναι το κινητο και με jelly bean! Οπου και να πας δεν θα διορθωθει αυτο φιλε μου! Ισως ενα hard reset βοηθησει αλλα μονο προσωρινα! Η μονη λυση για μενα αλλαγη κινητου! Αν δεν μπορεις οικονομικα ψαξου να βαλεις καποια custom rom ! Αλλα πιστευω οτι αλλαγη κινητου ειναι μονοδρομος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα η ξαδέρφη μου εχει ενα advance με την XXLQ-ITV με cocore 7.0 αλλα κολλάει υπερβολικά και πρέπει να βγει η μπαταρία για να ξεκολλήσει, χθες τραβούσε βιντεο και κόλλησε και το εχασε, ποια ρομ μου προτείνετε να της περάσω που να ειναι ποιο σταθερή?απο εφαρμογες εχει τo viber, facebook κ handcent sms. Edited by komatias
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα η ξαδέρφη μου εχει ενα advance με την XXLQ-ITV με cocore 7.0 αλλα κολλάει υπερβολικά και πρέπει να βγει η μπαταρία για να ξεκολλήσει, χθες τραβούσε βιντεο και κόλλησε και το εχασε, ποια ρομ μου προτείνετε να της περάσω που να ειναι ποιο σταθερή?απο εφαρμογες εχει τo viber, facebook κ handcent sms.

 

Με τρεις εφαρμογές και της κολλάει? Πέρνα την stock rom μέσω Kies και κάνε ένα factory reset. Πάει σφαίρα...

 

Υ.Σ.: Ο πατέρας έχει την I9070OXXLQE.

Edited by djpace
http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με τρεις εφαρμογές και της κολλάει? Πέρνα την stock rom μέσω Kies και κάνε ένα factory reset. Πάει σφαίρα...

 

Υ.Σ.: Ο πατέρας έχει την I9070OXXLQE.

Ποια ομως την τελευταία ιταλική η την ελληνική? γιατι ειναι ελληνικό τηλ.Χωρίς ρουτ και κερμελ ετσι?

Τελικά σήμερα της περασα τηην τελευταία ιταλική με επαναφορά πριν και μετα αλλα μαύρο χαλι και αυτη, εχετε να μου προτείνετε κατι καλο?

Edited by komatias
Link to comment
Share on other sites

Με τρεις εφαρμογές και της κολλάει? Πέρνα την stock rom μέσω Kies και κάνε ένα factory reset. Πάει σφαίρα...

 

Υ.Σ.: Ο πατέρας έχει την I9070OXXLQE.

 

σφαιρα???μηπως εχεις αλλο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Όχι Το Ίδιο Έχω και Εγώ!!!!

ΜΑΜΑΕΙ!!!!!!!!!!!!!!

Και με την KitKat θα ΜΑΜΑΕΙ Πολύ Πολύ Περισσότερο!!!!!!!!!!!

 

Και θα την πάρει και από την Samsung και θα με Θυμηθείτε... ;)

 

Kisses... :-)

Link to comment
Share on other sites

θα την πάρει... Γιατί Άμα δεν την πάρει, αυτή θα χάσει και φαίνεται να το έχεις καταλάβει τελευταία... ;)

Δεν έβγαλε τυχαία την ανακοίνωση... Ξέρει αυτή τι κάνει, μην αγχώνεστε... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Με τρεις εφαρμογές και της κολλάει? Πέρνα την stock rom μέσω Kies και κάνε ένα factory reset. Πάει σφαίρα...

 

Υ.Σ.: Ο πατέρας έχει την I9070OXXLQE.

 

Σφαίρα; Απολύτως stock η rom; :confused: Γιατί κι εγώ τελείως stock έχω το δικό μου, αλλά τα 1 με 2 μεγάλα lags την ημέρα δεν τα γλυτώνω. Κι ας έχω μέχρι 4 τις διεργασίες στο παρασκήνιο...

 

P.S.: Με Wipe data πριν και μετά την εγκατάσταση της 4.1.2.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σφαίρα; Απολύτως stock η rom; :confused: Γιατί κι εγώ τελείως stock έχω το δικό μου, αλλά τα 1 με 2 μεγάλα lags την ημέρα δεν τα γλυτώνω. Κι ας έχω μέχρι 4 τις διεργασίες στο παρασκήνιο...

 

P.S.: Με Wipe data πριν και μετά την εγκατάσταση της 4.1.2.

 

Τα Lags που βλέπετε καμιά φορά ρε παιδιά, συνήθως σε παιχνίδια. Να ξέρετε οτι δεν φταίει η συσκευή τόσο, όσο ο προβληματικός κώδικας της εκάστοτε εφαρμογής-παιχνίδι.

Αυτό που σας λέω 100% επιβεβαιωμένο, γιατί έχω θα έλεγα Πολλές εφαρμογές στο SGSA και αρκετά παιχνίδια και συγκρίνω τα Lags που λέτε με έναν φίλο που έχουμε κατα 90% τις ίδιες εγκαταστάσεις και έχει τα ίδια προβλήματα σε HTC One X+ ...

 

Αυτά ενημερωτικά... :) ;)

 

Και γενικά αντικατέστησα τον Default Launcher με Nova Premium γιατί ναι είμαι σίγουρος οτι δεν είναι τόσο "καλογραμμένοι" σε κώδικα οι Defaults της εκάστοτε εταιρίας... ;-)

 

Αυτά...

Και κανένα Lag!!!

Εκτός αν τρέξω κάποιο παιχνίδι, συνήθως καινούργια έκδοση, που περιμένω το Update του, αν με ενδιαφέρει σαν εφαρμογή... ;-)

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

Τα Lags που βλέπετε καμιά φορά ρε παιδιά, συνήθως σε παιχνίδια. Να ξέρετε οτι δεν φταίει η συσκευή τόσο, όσο ο προβληματικός κώδικας της εκάστοτε εφαρμογής-παιχνίδι.

Αυτό που σας λέω 100% επιβεβαιωμένο, γιατί έχω θα έλεγα Πολλές εφαρμογές στο SGSA και αρκετά παιχνίδια και συγκρίνω τα Lags που λέτε με έναν φίλο που έχουμε κατα 90% τις ίδιες εγκαταστάσεις και έχει τα ίδια προβλήματα σε HTC One X+ ...

 

Αυτά ενημερωτικά... :) ;)

 

Και γενικά αντικατέστησα τον Default Launcher με Nova Premium γιατί ναι είμαι σίγουρος οτι δεν είναι τόσο "καλογραμμένοι" σε κώδικα οι Defaults της εκάστοτε εταιρίας... ;-)

 

Αυτά...

Και κανένα Lag!!!

Εκτός αν τρέξω κάποιο παιχνίδι, συνήθως καινούργια έκδοση, που περιμένω το Update του, αν με ενδιαφέρει σαν εφαρμογή... ;-)

 

 

εισαι στοκ ρομ? ροοτ ?και αλλαγμενο κερνελ?

Link to comment
Share on other sites

Stock JB!!

 

Τίποτα άλλο...

 

Με 16Giga Micro SDHC Class 10 (υποτίθεται οτι μειώνει και καλά λίγο της επιδώσεις της κάθε συσκευής... λένε μερικοί... καμία σχέση !!)

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...