Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:lol::lol: Καί κλάμα ρέ παιδάκι μου,που ελεγε πριν 30 χρονια ο Χάρη Κλύν

Δεν βαριέσαι κάθε εμποδιο για καλο λενε,μια χαρα ειναι και έτσι με την GB.

 

φιλε μου μια χαρα JB αλλα αμα ηταν ετσι δεν θα το επαιρνα το advance πολυ απλα

 

Μη βιάζεστε να κρίνεται την έκβαση μιας καταστάσης.

 

Και τώρα που το ξαναέφερε η κουβέντα από ότι είχε πάρει το μάτι μου πριν από καιρό, στο official page στο facebook, η ίδια η Samsung Hellas έχει απαντήσει: "Αναβάθμιση θα γίνει, απλώς δεν γνωρίζουμε τις συγκεκριμένες ημερομηνίες."

 

βασικα εχεις δικαιο καπως ετσι ειναι τα πραγματα

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Δεν μπορω να δω το link.. Υπαρχουν δυο ρουμανικες η coa η οποια ειναι για cosmote και εχει παλιοτερο changelist την οποια δοκιμσσα καθως ηταν η default για το κινητο και αυτη που εχω τωρα και ειναι η μονη που δεν εχω προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να δω το link.. Υπαρχουν δυο ρουμανικες η coa η οποια ειναι για cosmote και εχει παλιοτερο changelist την οποια δοκιμσσα καθως ηταν η default για το κινητο και αυτη που εχω τωρα και ειναι η μονη που δεν εχω προβλημα....

 

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9070

εδω το βλεπεις!!!

Link to comment
Share on other sites

με τη ρουμανικη ρομ 4.1.2 του φιλου παραπανω το τηλεφωνο πεταει !! κανενα lag scrooling μια χαρα!! πραγματικα αλλο τηλεφωνο! βαλτε την αφοβα!
Link to comment
Share on other sites

με τη ρουμανικη ρομ 4.1.2 του φιλου παραπανω το τηλεφωνο πεταει !! κανενα lag scrooling μια χαρα!! πραγματικα αλλο τηλεφωνο! βαλτε την αφοβα!

 

την εχεις καιρο? ειναι μια χαρα ολα κομπλε δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

την εχεις καιρο? ειναι μια χαρα ολα κομπλε δηλαδη?

 

Εγω την χρησιμοποιώ 8 μερες... Κατι ψιλολαωκαρισματα εχω δει που και που αλλα δεν εχω αλλα προβλήματα. Με τις άλλες τζελι το τηλέφωνο μου εσβηνε η εκανε επανεκινησεις 2-3 φορές τη εβδομάδα..

Link to comment
Share on other sites

Εγω την χρησιμοποιώ 8 μερες... Κατι ψιλολαωκαρισματα εχω δει που και που αλλα δεν εχω αλλα προβλήματα. Με τις άλλες τζελι το τηλέφωνο μου εσβηνε η εκανε επανεκινησεις 2-3 φορές τη εβδομάδα..

 

αχα ωραια! εχεις αλλαξει κερνελ και τετοια? η απλα η ρουμανικη 4.1

Link to comment
Share on other sites

αχα ωραια! εχεις αλλαξει κερνελ και τετοια? η απλα η ρουμανικη 4.1

 

CoCore 6.8 kernel

Link to comment
Share on other sites

οσοι ενδιαφέρεστε για screen protector, ρίξτε μια ματιά σ αυτον

http://www.ebay.com/itm/6-x-Screen-Protectors-for-Samsung-GT-i9070-Galaxy-S-Advance-Film-Guard-Cover-/180981382107?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item2a2354bbdb

 

τις παρήγγειλα Τετάρτη μεσημέρι και Παρασκευή τις είχα..δεν κάνουν ''νερά'' στην οθόνη και γλιστράει πολυ καλά το δάχτυλο.

η συσκευασία είχε μεσα και πανάκι και κάρτα τοποθέτησης αλλα και αυτοκόλλητα για τη σκόνη. όσοι δε θέλετε να περιμένετε πολύ απο Κινα/Χονγκ κονγκ προτιμήστε τον, εγω έμεινα ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρακολουθω το forum αρκετο καιρο αλλα πρωτη φορα γραφω. Πήρα το τηλ. των Φεβρουάριο

και είμαι απολυτα ευχαριστημενος και μεχρι και τον μαιο ολα καλα.

Τον μαιο μου βγαζει αναβαθμηση το samsung apps και την κανω, μετα μου ετρωγε την μπαταρια χωρις

χρηση σε μια ημερα, ενω πρωτα εβγαζα 3-4 ημερες με χρηση σαν τηλ., αφου το εψαξα μερικες ημερες και

δεν καταφερα να βρω κατι, εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων και εστρωσε. μετα απο καμια

εβδομαδα εκανα παλι την αναβαθμηση αλλα αυτην την φορα δεν ειχα προβλημα και δεν ξερω γιατι μου το εκανε αυτο.

Τον ιουνιο συνδεσα το τηλ. στον η/υ ανοιξα το kies και μου εβγαλε αναβαθμηση, χωρις να δωσω μεγαλη σημασια

για το τι αναβαθμηση ηταν, την εκανα, αφου καθηστερουσε καταλαβα οτι θα ηταν η jb, μου εκανε αναβαθμηση το kies μονο του,

Tο τηλ. ειναι οπως το πηρα και πλυν απο καποιες εφαρμογες που εχω κατεβασει εγω, δεν του εχω κανει ουτε root ουτε τιποτα.

απο οτι διαβαζω στο forum η ελληνικη jb δεν εχει βγει. στης πληροφοριες συσκευης στην κατασταση μου γραφει επισημη εκδοση

και στην εκδοση android 4.1.2. θεμα με την μπαταρια ειχα και εδω, αφου δεν βρηκα και παλι τιποτα μου ειπε ενας φιλος μου

οτι η sony γραφει στο προσπεκτους της, επανεκκινηση καθε μερα, εκανα και εγω μια δεν ειχα να χασω τιποτα, ολες οι εφαρμογες

που ειχα στη αρχικη οθονη εφυγαν απο εκει και επρεπε να μπω στης εφαρμογες για να της βρω, το αφησα ετσι μερικες μερες και κανενα προβλημα

οταν εβαλα παλι τα εικονιδια μπροστα παλι ειχα θεμα, οποτε επανεκκινιση και το αφησα. Τωρα με λογικη χρηση βγαζω τουλαχιστον 4 ημερες.

ΣΥΓΝΩΜΗ αν σας κουρασα.

Edited by andreas_09
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα.συγνωμη αλλα ειμαι λιγο ασχετος αλλα θα ηθελα λιγο απο την πειρα σας.:) για να αναβαθμισω σε jb χρειαζετε εκτος απο την διαδικασια αλλαγης απο 2.3 σε jb κατι αλλο?ή μονο αυτο?ξερω πως εχει αναφερθει πολλες φορες στο forum αλλα αν μπορουσατε να βοηθησετε θα το εκτιμουσα. βεβαια αν ειναι ευκολο και ενα λινκ με δομιμασμενο για ελλαδα cosmote galaxy θα μου το κανατε ακομα πιο ευκολο.ευχαριστω εκ των προτερων :):):):):)
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Απο προχτες δεν μπορω να ανανεωσω στο widget accuweather τον καιρο της ημερας... Παταω κατω δεξια το κουμπι της ανανεωσης, δειχνει οτι φορτωνει αλλα τελικα μενει ιδιο. Εννοειται οτι ειμαι συνδεδεμενος στο internet...Το θεμα ειναι οτι με τη jb δεν μπορω να να το καταργησω και να το ξαναπερασω....καμια ιδεα κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Απο προχτες δεν μπορω να ανανεωσω στο widget accuweather τον καιρο της ημερας... Παταω κατω δεξια το κουμπι της ανανεωσης, δειχνει οτι φορτωνει αλλα τελικα μενει ιδιο. Εννοειται οτι ειμαι συνδεδεμενος στο internet...Το θεμα ειναι οτι με τη jb δεν μπορω να να το καταργησω και να το ξαναπερασω....καμια ιδεα κανεις?

 

Τσεκάρισε αν εχεις ανοιχτο τον συγχρονισμο δεδομενων,και δοκιμασε να ανοιξεις το gps,αν οχι πατα πανω στο accuweather να ανοιξει η εφαρμογη κανονικα και πατα ανανεωση ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ρε φίλοι!

 

Λοιπόν .....βγάζω foto και μόλις πάει να την αποθηκεύσει "κολλάνε" τελείως τα πάντα του(!) σε σημείο που χρειάστηκε να βγάλω και την μπαταρία κάποιες φορές!

Δεν έχει συμβεί μόνο μια φορά αλλά πάαααααρα πολλές τον τελευταίο καιρό .....και λέω τον τελευταίο καιρό γιατί από την αρχή δεν είχα πρόβλημα!

 

Κάποιος με αντίστοιχο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ρε φίλοι!

 

Λοιπόν .....βγάζω foto και μόλις πάει να την αποθηκεύσει "κολλάνε" τελείως τα πάντα του(!) σε σημείο που χρειάστηκε να βγάλω και την μπαταρία κάποιες φορές!

Δεν έχει συμβεί μόνο μια φορά αλλά πάαααααρα πολλές τον τελευταίο καιρό .....και λέω τον τελευταίο καιρό γιατί από την αρχή δεν είχα πρόβλημα!

 

Κάποιος με αντίστοιχο πρόβλημα;

 

Με ποιο τροπο βγαζεις φωτο? Με την στοκ εφαρμογη η εχεις βαλει καποια αλλη? Επισης μηπως εχεις εγκατεστημενα πολλες εφαρμογες κ λαγκαρει γενικοτερα?

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο βγαζεις φωτο? Με την στοκ εφαρμογη η εχεις βαλει καποια αλλη? Επισης μηπως εχεις εγκατεστημενα πολλες εφαρμογες κ λαγκαρει γενικοτερα?

 

 

Ναι, ναι φίλε μου, με την στοκ εφαρμογή. Και ναι .....η αλήθεια είναι πως έχω αρκετές εφαρμογές εγκατεστημένες!

Υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτό λες;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι φίλε μου, με την στοκ εφαρμογή. Και ναι .....η αλήθεια είναι πως έχω αρκετές εφαρμογές εγκατεστημένες!

Υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτό λες;

 

πολυ πιθανον γιατι ετσι και αλλιως απο μονο του σαν app εχει ενα πολυ μικρο lag οποτε σκεψου να ζοριτεται γενικοτερα το τηλεφωνο! θα σου προτεινα να κατεβασεις αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard&hl=el και να σβησεις οτι δεν χρειαζεσαι δεν υπαρχει να φορτωνεις το κινητο με περριτα πραγματα! και αν παλι δεν δεις διαφορα ενα factory reset εσχατη λυση!

Link to comment
Share on other sites

πολυ πιθανον γιατι ετσι και αλλιως απο μονο του σαν app εχει ενα πολυ μικρο lag οποτε σκεψου να ζοριτεται γενικοτερα το τηλεφωνο! θα σου προτεινα να κατεβασεις αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard&hl=el και να σβησεις οτι δεν χρειαζεσαι δεν υπαρχει να φορτωνεις το κινητο με περριτα πραγματα! και αν παλι δεν δεις διαφορα ενα factory reset εσχατη λυση!

 

Καλημέρα και πάλι!

 

Κατέβασα λοιπόν το cleanmaster .....έκανα εκκαθάριση περίπου 15 εφαρμογών(!) αλλά το πρόβλημα παραμένει! Και μπορώ να πω πως όσο πάει γίνεται και χειρότερο.

Απ' ότι καταλαβαίνω δεν αντιμετώπισε κάποιος άλλος αντίστοιχο πρόβλημα με το δικό μου. Να υποθέσω πως έχει πρόβλημα η συσκευή και να την κάνω πακέτο να τους την πάω πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ρε φίλοι!

 

Λοιπόν .....βγάζω foto και μόλις πάει να την αποθηκεύσει "κολλάνε" τελείως τα πάντα του(!) σε σημείο που χρειάστηκε να βγάλω και την μπαταρία κάποιες φορές!

Δεν έχει συμβεί μόνο μια φορά αλλά πάαααααρα πολλές τον τελευταίο καιρό .....και λέω τον τελευταίο καιρό γιατί από την αρχή δεν είχα πρόβλημα!

 

Κάποιος με αντίστοιχο πρόβλημα;

 

Έλεγξε την κάρτα μνήμης μήπως έχει αυτή πρόβλημα... δοκίμασε να βάλεις μία άλλη ή να ρυθμίσεις να αποθηκεύονται στην μνήμη του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Έλεγξε την κάρτα μνήμης μήπως έχει αυτή πρόβλημα... δοκίμασε να βάλεις μία άλλη ή να ρυθμίσεις να αποθηκεύονται στην μνήμη του κινητού.

 

Ρε συ αδερφούλη ....είσαι Θεός ρε συ! :happy:

 

Το πρόβλημα το είχα από τότε που είχα ορίσει ως μέσο αποθήκευσης την κάρτα μνήμης αλλά δεν πήγε καθόλου το μυαλό μου εκεί!

Άλλαξα λοιπόν αυτή την επιλογή και όλα δείχνουν καλά!

 

Να είσαι καλά ρε man .....ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας.. με την 2.3 είχε επιλογή στις ρυθμίσεις να μην με παίρνουν με απόκρυψη αλλά με την jelly δεν μπορώ να βρω κάτι τέτοιο.. υπάρχει τρόπος να το ξαναβάλω; ; ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας.. με την 2.3 είχε επιλογή στις ρυθμίσεις να μην με παίρνουν με απόκρυψη αλλά με την jelly δεν μπορώ να βρω κάτι τέτοιο.. υπάρχει τρόπος να το ξαναβάλω; ; ευχαριστώ :)

 

Από την εφαρμογή των κλήσεων (Τηλέφωνο) πήγαινε στις ρυθμίσεις κλήσεων -> Απόρριψη κλήσης και ενεργοποιείς την λειτουργία αυτόματης απόρριψης.

Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή των κλήσεων (Τηλέφωνο) πήγαινε στις ρυθμίσεις κλήσεων -> Απόρριψη κλήσης και ενεργοποιείς την λειτουργία αυτόματης απόρριψης.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση!!! με έσωσες :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,να ρωτησω ρε παιδια εδω και καποιο διαστημα δεν μου δουλευε το skype περιμενα να βγει καποια αναβαθμιση μπας και λυθει αλλα τπτ.το απεγκατεστησα και κατα την εγκατασταση μου βγαζει ενα μηνυμα που λεει αγνωστος κωδικος σφαλματος κατα την εγκατασταση της εφαρμογης.εχει τυχει σε κανεναν αλλο?το κινητο εχει τη γερμανικη jb και ειναι ρουτ. Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...