Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σωστός ο Petran,ούτε email δεν έρχεται και αν θέλεις να επέμβεις στις εφαρμογές συστήματος χρειάζεσαι και τη donate version.

Ξέχασα να πω ότι μονο σε root.. έτσι?

 

Αξίζει η donate τα λεφτά της;;

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι ο CoCore 6.8 ελευθερώνει 40-50 mb extra ram;

 

Μετά το reboot έγραψε 288 και έμεινα κάγκελο!

(Με όριο διεργασιών παρασκηνίου 4)

 

Mpatzakas:Περνα την δωρεάν και βλέπεις άμα σου κάνει δουλειά.

Και για εφαρμογές συστήματος κανε αλλαγή από Titanium Backup σε εφαρμογές χρηστη.

Edited by nikpoth
Link to comment
Share on other sites

Για ό,τι άλλο χρειαστείτε που αφορά εφαρμογές υπάρχει η ενότητα Android.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καποιες ερωτησουλες απο εναν αρχαριο στο κινητο...

1)Σκεφτομαι να πειραματειστω με ρομ και κερνελ,για πρωτη φορα.Ποιους συνδυασμους μου προτεινειτε ως πιο λειτουργικους και που μπορω να βρω το καθενα?

2)Βρηκα τον οδηγο για root απο το xda,ειναι ευκολος στα βηματα του?Και επισης,αν θελησω να κανω unroot ειναι ευκολη διαδικασια,υπαρχει καπου οδηγος?

Link to comment
Share on other sites

Με τον 6,8 άφησα την μπαταρία το βράδυ πριν πέσω για ύπνο στο 56% μετά από 8 ώρες που ξύπνησα ήταν στο 16%!!!Δεν μου το είχε κάνει με 6,2 αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Με τον 6,8 άφησα την μπαταρία το βράδυ πριν πέσω για ύπνο στο 56% μετά από 8 ώρες που ξύπνησα ήταν στο 16%!!!Δεν μου το είχε κάνει με 6,2 αυτό.

και εγω το ιδιο επαθα και πολλοι αλλοι το ιδιο λενε στο xda,εβαλα παλι το 6,2 και επανηλθαν ολα σωστα,ασε που φορτιζα και ξεφορτιζε χωρις να κανω καμμια χρηση:worry:

Link to comment
Share on other sites

εγω απο εχθες που εχω βαλει την 6.8 δεν εχω παρατηρησει καποια αλλαγη στην μπαταρια.

επισης μου εχει απελευθερωσει και αλλα 50mb περιπου απο την ram .

Link to comment
Share on other sites

Δυο μέρες με 6.8 εχω δει μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας και ιδια χρηση μνημης ram....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...απο τα χριστουγεννα ειμαι κατοχος του galaxy s advance...πριν κανενα μηνα ειπα και εγω να περασω την εκδοση jelly bean...πριν την περασω την νεα εκδοση το κινητο ηταν πολυ καλο αρκετα γρηγορο και πολυ ευχρηστο...αφου την περασα το κινητο ηταν πιο ευχρηστο πιο εντυπωσιακο κατα την αποψη μου αλλα και πιθανα λιγο πιο αργο σε σχεση με πριν...τεσπα τις τελευταιες μερες αντιμετωπιζω καποια προβληματα...το κινητο ενω ειναι ανοιχτο οποιος προσπαθησει να με καλεσει δειχνει λες και ειναι κλειστο...κολλαει παρα πολυ στα ξαφνικα και επιπλεον οταν προσπαθησω να παρω εγω τηλεφωνο ενω εχει σημα και παταω κληση μου εμφανιζει το μηνυμα μη εγγεγραμενος στο δικτυο(ενω εχω σημα) αυτο εχει συμβει 3 με 4 φορες τις τελευταιες 2 μερες..και ρωταω εγω απο τι μπορει να εχει γινει αυτο??απο κανενα ιο?μηπως λογω της εκδοσης jelly bean??και τι μπορω να κανω εγω απο εδω και περα...οπως καταλαβατε θελω τα φωτα σας!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...απο τα χριστουγεννα ειμαι κατοχος του galaxy s advance...πριν κανενα μηνα ειπα και εγω να περασω την εκδοση jelly bean...πριν την περασω την νεα εκδοση το κινητο ηταν πολυ καλο αρκετα γρηγορο και πολυ ευχρηστο...αφου την περασα το κινητο ηταν πιο ευχρηστο πιο εντυπωσιακο κατα την αποψη μου αλλα και πιθανα λιγο πιο αργο σε σχεση με πριν...τεσπα τις τελευταιες μερες αντιμετωπιζω καποια προβληματα...το κινητο ενω ειναι ανοιχτο οποιος προσπαθησει να με καλεσει δειχνει λες και ειναι κλειστο...κολλαει παρα πολυ στα ξαφνικα και επιπλεον οταν προσπαθησω να παρω εγω τηλεφωνο ενω εχει σημα και παταω κληση μου εμφανιζει το μηνυμα μη εγγεγραμενος στο δικτυο(ενω εχω σημα) αυτο εχει συμβει 3 με 4 φορες τις τελευταιες 2 μερες..και ρωταω εγω απο τι μπορει να εχει γινει αυτο??απο κανενα ιο?μηπως λογω της εκδοσης jelly bean??και τι μπορω να κανω εγω απο εδω και περα...οπως καταλαβατε θελω τα φωτα σας!

 

Ποιας χωρας την jelly bean εβαλες?

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα την σερβικη..υπαρχει τροπος να το δω για το σιγουρεψω?

 

Στις ρυθμισεις στο σχετικα με το τηλεφωνο κατω κατω... το kernel version

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις στο σχετικα με το τηλεφωνο κατω κατω... το kernel version

 

Εκδοση kernel

3.0.31-660490

se.infra@SEP-94 #2

SMP PREEMPT TUE Dec 18 14:41:18

KST 2012

Στο γραφω οτι γραφει..

Link to comment
Share on other sites

Εκδοση kernel

3.0.31-660490

se.infra@SEP-94 #2

SMP PREEMPT TUE Dec 18 14:41:18

KST 2012

Στο γραφω οτι γραφει..

 

Προτινω να βάλεις καποια αλλη εκδοση αν θες 4.1.2.. εχω ειχα δοκιμασει ρωσικη σερβικη και UK και ολες μου εκαναν αυτα που λες και εσυ...

μπες εδω http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9070

και βρες μια που να εχει μεγαλο Changelist. το δικο σου ειναι 660490 εγω τωρα εχω την τουρκικη με 1134877.. Δεν εχω κανενα θεμα με το σημα και τις κλησεις πια και δεν εχω πειραξει κατι αλλο. Το μονο προβλημα ειναι οτι η ένδειξη του σηματος πολλες φορες ειναι λαθος αφου λεει πως δεν εχω σημα ενω δεχομαι κανονικα και μπορω να κανω κλησεις

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ....να φανταστω θα πρεπει να κανω και factory reset εε???

και μια τελευταια ερωτηση τα προγραμματα τυπου facebook πως τα σταματας απο το να δουλευουν στο παρασκηνιο...εχω βαλει ποσα task killer κλπ και τπτ...με το μολις που μου ερθει μια ειδοποιηση στο face το κινητο χτυπαει

Link to comment
Share on other sites

Τελειωνει και ο Ιουνιος και ακομα η Ελληνικη jb δεν φαινεται στον οριζοντα.Μηπως ειναι περικοπη της τροικας και αυτη?Η Samsung hellas οπως βλεπουμε "αγρον αγοραζει"!!!Κατι να παει καλα σε αυτη την χωρα δεν γινεται.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα....είχα στη τσέπη του μαγιό μου το κινητό..και πάτησε απο μόνο του υπεβολικά πολλές φορές το μοτίβο..το έκανε λάθος και τώρα μου ζητάει το gmail & psw που είχα βάλει...το θέμα είναι πως δεν θυμάμαι το email που είχα βάλει........βοήθεια ;....έχω σημαντικά αρχεία μέσα, δε μπορώ να τα χάσω..!!
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αρχεία όπως εικόνες, βίντεο και γενικά ό,τι έχεις αποθηκεύσει στην εσωτερική SDCard απ' ότι γνωρίζω δεν χάνονται αν κάνεις Factory Reset.

Βέβαια οι επαφές, τα μηνύματα και οι ρυθμίσεις σου θα διαγραφούν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

ναι...γι αυτό φοβάμαι..δεν έχω επιπλέον μνήμη...ό,τι έχω είναι στη μνήμη του κινητού..αλλα με το factory reset δε ξέρω αν διαγράφονται αυτά απο μέσα....οι επαφές, ρυθμίσεις και μηνύματα δεν με πολυνοιάζει να τα χάσω..
Link to comment
Share on other sites

Μολις ολοκληρωθει η φόρτιση και βγαλω το κινητο απο τον φορτιστη,η μπαταρια απο το 100% πεφτει σχεδον αμεσως στο 96% κ μεσα σε ελαχιστα λεπτα στο 91-92% με ελαχιστη χρηση ιντερνετ...εχει κανεις ιδεα γιατι γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

ναι...γι αυτό φοβάμαι..δεν έχω επιπλέον μνήμη...ό,τι έχω είναι στη μνήμη του κινητού..αλλα με το factory reset δε ξέρω αν διαγράφονται αυτά απο μέσα....οι επαφές, ρυθμίσεις και μηνύματα δεν με πολυνοιάζει να τα χάσω..

 

Ξέρω ότι το κινητό έχει 2GB ROM οπότε ο αποθηκευτικός χώρος είναι σε διαφορετικό partition του κινητού απ' ότι το Firmware οπότε λογικά τα αρχεία σου δεν θα πειραχτούν.

Βέβαια δεν έχεις και καμία άλλη επιλογή. Γι' αυτό πρέπει να κρατάμε συχνά Backup των σημαντικών αρχείων μας!

 

Μολις ολοκληρωθει η φόρτιση και βγαλω το κινητο απο τον φορτιστη,η μπαταρια απο το 100% πεφτει σχεδον αμεσως στο 96% κ μεσα σε ελαχιστα λεπτα στο 91-92% με ελαχιστη χρηση ιντερνετ...εχει κανεις ιδεα γιατι γινεται αυτο?

 

Πέφτει γιατί υπάρχει μια δικλείδα ασφαλείας που δεν αφήνει την μπαταρία να φορτίσει στο 100% γιατί δεν της κάνει καλό.

Τώρα όταν λες ότι σου πέφτει στο 91-91% με χρήση Internet τι εννοείς; Πόση ώρα κάνεις χρήση του Internet, με τι φωτεινότητα και επίσης χρησιμοποιείς Wi-Fi ή Data;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...