Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω βάλει την carbon kitkat και δεν μπορώ να στείλω μνμ με πολλούς χαρακτήρες, πάνω από 80 νομίζω, ξέρει κανείς πως μπορώ να το διορθώσω;

 

Κατέβασε το textra sms από το playstore..

Μετά πήγαινε στις ρυθμίσεις του και κάτω κάτω κάνε τικ την επιλογή compact SMS

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες, για βοηθήστε λιγάκι. Το s advance το είχα πάρει δώρο στην κυρά και πάνω που ήμασταν έτοιμοι να το αλλάξουμε μετά από 2 χρόνια συμβίωσης, έκανε βουτιά στον κουβά με το νερό.... Έκανα τα προβλεπόμενα, το έλυσα,το στέγνωσα, το άφησα 2 μέρες να στεγνώσει προσεχτικά στο καλοριφερ, το άνοιξα, δούλεψε αλλά :δεν δούλευε η κάμερα και δυστυχώς δεν φόρτιζε (στην αρχή φόρτιζε αργά)...

Υπάρχει τρόπος να σωθεί το φωτογραφικό υλικό από την συσκευή;

Όταν το κουμπώνω στον υπολογιστή, κάνει την δόνηση αλλά δεν ανάβει και στον υπολογιστή δεν το βλέπω.

Για δώστε τα φώτα σας...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, για βοηθήστε λιγάκι. Το s advance το είχα πάρει δώρο στην κυρά και πάνω που ήμασταν έτοιμοι να το αλλάξουμε μετά από 2 χρόνια συμβίωσης, έκανε βουτιά στον κουβά με το νερό.... Έκανα τα προβλεπόμενα, το έλυσα,το στέγνωσα, το άφησα 2 μέρες να στεγνώσει προσεχτικά στο καλοριφερ, το άνοιξα, δούλεψε αλλά :δεν δούλευε η κάμερα και δυστυχώς δεν φόρτιζε (στην αρχή φόρτιζε αργά)...

Υπάρχει τρόπος να σωθεί το φωτογραφικό υλικό από την συσκευή;

Όταν το κουμπώνω στον υπολογιστή, κάνει την δόνηση αλλά δεν ανάβει και στον υπολογιστή δεν το βλέπω.

Για δώστε τα φώτα σας...

 

Το κινητό ανάβει? Αν ναι θα πρέπει να είσαι γρήγορος γιατί η μπαταρία δεν θα αντέξει πολυ.. Κατέβασε το airdroid και στείλε τις φωτογραφίες ασύρματα στον υπολογιστή..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που βλέπει βίντεο στο youtube χωρίς να έχει προβλήματα;

Πραγματικά με έχει τρελάνει!

Πρέπει να να μπω μια φορά να κρασάρει ο τόπος και να παγώσει το κινητό για κανά πεντάλεπτο και όταν ξανανοίξει η εφαρμογή όλα μέλι γάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ανάβει? Αν ναι θα πρέπει να είσαι γρήγορος γιατί η μπαταρία δεν θα αντέξει πολυ.. Κατέβασε το airdroid και στείλε τις φωτογραφίες ασύρματα στον υπολογιστή..

 

Όχι δυστυχώς δεν ανάβει, απλά όταν του δίνω ρεύμα κάνει δόνηση, δείχνει ότι υπάρχει ζωή αλλά η οθόνη δεν ανάβει πλέον. Μπορώ να κάνω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς δεν ανάβει, απλά όταν του δίνω ρεύμα κάνει δόνηση, δείχνει ότι υπάρχει ζωή αλλά η οθόνη δεν ανάβει πλέον. Μπορώ να κάνω κάτι;

 

Εσύ δεν νομίζω.. Μήπως αν το πας στο Service καταφέρουν και σώσουν τις φωτογραφίες σου με κάποιο άλλο τρόπο.. Αλλά δεν ξέρω πόσο θα στοιχίζει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως κάποιος που έχει ασχοληθεί με φλασάρισμα της συγκεκριμένης συσκευής, έχει βγάλει κάποιο συμπέρασμα για το πoιο λογισμικό δουλεύει πιο απροβλημάτιστα; Το δικό μου φοράει το τελευταίο που δόθηκε στο Ελλάντα (LQE) και ρουφάει την μπαταρία στα καλά καθούμενα.

Δείτε παράδειγμα από 3 μέρες σχεδόν σε αναμονή χωρίς καν κάρτα SIM μέσα αμέσως μετά από factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή το βλέπεις καθόλου σαν συσκευή?

 

Όχι, δεν το βλέπω δυστυχώς... Έκανα βλακεία που δεν επιχείρησα να τις περάσω όσο δούλευε... Δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να κάνω ή να δοκιμάσω...

Link to comment
Share on other sites

Δε θα έλεγα 40% κατανάλωση σε 4 ημέρες άσχημο αποτέλεσμα, ακόμα και σε αναμονή.

 

Μάλλον δεν πρόσεξες ότι το κινητό ήταν ξύπνιο μόνο του...

 

Anyway θα δοκιμάσω να φλασάρω κάνα λογισμικό να παίξω λίγο αλλά θέλω να ρωτήσω δυο πραγματακια.

Πότε μετράει ο flash counter? Αν φλασάρω επίσημο λογισμικό με επίσημο κέρνελ μετράει; Ή μόνο όταν περαστεί custom kernel;

Αν μετράει και με official rom και θέλω να το μηδενίσω, χρειάζομαι root? Μετά πως κάνω ξε-ροοτ? :p (εκτός από το να ξαναπεράσω official rom και ξαναγράψει ο counter)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Οκ έβγαλα άκρη στα ερωτήματα μου τελικά :p

αλλά θα ήθελα να ρωτήσω, για stock firmware ποιον kernel προτιμάτε;

Ευχαριστώ!

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Οκ έβγαλα άκρη στα ερωτήματα μου τελικά :p

αλλά θα ήθελα να ρωτήσω, για stock firmware ποιον kernel προτιμάτε;

Ευχαριστώ!

Για stock firmware μόνο Cocore-E.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα υπαρχει καμια σταθερη εκδοση να βαλω στο κινητο;;;Εχω βαλει αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2578599 αλλα δεν μου διαβαζει τις επαφες από την σιμ και μερικες φορες σβηνει η οθονη για κλασματα..
Link to comment
Share on other sites

Για stock firmware μόνο Cocore-E.

 

Ωραία! Τον έβαλα, έχει πολύ πράμμα να ψάξω βέβαια :p

 

Ράδιο σε custom roms τύπου cyanogenmod παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Τον έβαλα, έχει πολύ πράμμα να ψάξω βέβαια :p

 

Ράδιο σε custom roms τύπου cyanogenmod παίζει;

Ράδιο δεν έχω βρει σε καμία custom, σχεδόν το είχα ξεχάσει ότι έχει το κινητό μας. Μιλώντας για custom roms να πω ότι μετα από πέρασμα όλων σχεδόν των KitKat roms που έχουν βγει πήρα τη μεγάλη απόφαση ότι δεν πάει άλλο με τα κολλήματα και γύρισα στην CM 10.2 (Build 10022014 συγκεκριμένα) και το κινητό πλέον δουλεύει απροβλημάτιστα δεδομένων των δυνατοτήτων του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια τελικα υπαρχει καμια σταθερη εκδοση να βαλω στο κινητο;;;Εχω βαλει αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2578599 αλλα δεν μου διαβαζει τις επαφες από την σιμ και μερικες φορες σβηνει η οθονη για κλασματα..

Για την οθόνη είναι γνωστό πρόβλημα του τελευταίου kernel, φλασαρε το παρακάτω kernel από τον hastalafiesta και θα διορθωθεί.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=56743122

Link to comment
Share on other sites

Αφού δε παίζει ράδιο σε cm απλά το ξεχνάω ότι υπάρχουν και αυτές οι custom. Έψαχνα λοιπόν πριν για κάποια custom βασισμένη σε στοκ αλλά δε βρήκα κάτι αξιόλογο. Δοκίμασα την harshjelly αλλά με χάλαγαν κάποια πράγματα ειδικά στην notification bar. Είδα σε screenshots και του Hastalafiesta την HastaRom αλλά δε μ' αρέσει όπως έχει αλλάξει τα toggles στο quickpanel (κυρίως η κίνηση δεδομένων είναι σε πολύ λάθος μέρος) και το κακό είναι ότι κανένας δεν έχει φτιάξει τη δυνατότητα να τα αλλάζεις σειρά μόνος σου από τις ρυθμίσεις.

 

Τώρα έβαλα stock LPK παρέα με CoCore r16 και καθάρισα αρκετό bloat. Λέω να το αφήσω έτσι να δω πως πάει.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δε παίζει ράδιο σε cm απλά το ξεχνάω ότι υπάρχουν και αυτές οι custom. Έψαχνα λοιπόν πριν για κάποια custom βασισμένη σε στοκ αλλά δε βρήκα κάτι αξιόλογο. Δοκίμασα την harshjelly αλλά με χάλαγαν κάποια πράγματα ειδικά στην notification bar. Είδα σε screenshots και του Hastalafiesta την HastaRom αλλά δε μ' αρέσει όπως έχει αλλάξει τα toggles στο quickpanel (κυρίως η κίνηση δεδομένων είναι σε πολύ λάθος μέρος) και το κακό είναι ότι κανένας δεν έχει φτιάξει τη δυνατότητα να τα αλλάζεις σειρά μόνος σου από τις ρυθμίσεις.

 

Τώρα έβαλα stock LPK παρέα με CoCore r16 και καθάρισα αρκετό bloat. Λέω να το αφήσω έτσι να δω πως πάει.

 

Λάθος το ότι δεν υπάρχει ραδιόφωνο σε custom roms.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059296

Link to comment
Share on other sites

Λάθος το ότι δεν υπάρχει ραδιόφωνο σε custom roms.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059296

 

Δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για το spirit δυστυχώς (τουλάχιστον για το i9000) Άσε που είναι πανάκριβο. Αν ήταν φθηνότερο θα τον κέρναγα μία μπύρα όπως λέει κι αυτός, αλλά 7 ευρώ να τα βάλει...... :X

 

Edit: βλέπω λεει free xda download αλλά δε βγάζω άκρη με τόσα link!!! Τι είναι τι και ποιο που τι και πως; :confused:

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για το spirit δυστυχώς (τουλάχιστον για το i9000) Άσε που είναι πανάκριβο. Αν ήταν φθηνότερο θα τον κέρναγα μία μπύρα όπως λέει κι αυτός, αλλά 7 ευρώ να τα βάλει...... :X

 

Edit: βλέπω λεει free xda download αλλά δε βγάζω άκρη με τόσα link!!! Τι είναι τι και ποιο που τι και πως; :confused:

 

http://d-h.st/H4x εδώ η free έκδοση.Δεν ξέρω τι περιορισμούς έχει.Εγώ πάντως έχω την πλήρη έκδοσή και λειτουργεί απροβληματιστα.

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλε ένας συμφορουμίτης με ΠΜ μία φρέσκια έκδοση του spirit 2. Αυτό στο λινκ σου δείχνει αρκετά παλιό πάντως!

 

Ίσως δε ξέρεις για τι προβλήματα μιλάω :p Προκαλούσε hardware πρόβλημα στη συσκευή τουλάχιστον αν έπαιζε σε ανοιχτή ακρόαση...

Link to comment
Share on other sites

Παντως εδω και 1,5 χρονο που το χρησιμοποιω δεν μου δημιουργησε καποιο hardware προβλημα στην συσκευη.Πιθανο να ισχυει.
Link to comment
Share on other sites

Ε οκ απλά είχα ακούσει ότι υπήρχαν κρούσματα τουλάχιστον στο i9000 που παρακολουθουσα τότε. (έκαιγε το ηχείο, μάλλον όταν άκουγες στο μεγάφωνο) Ίσως έφταιγε κάποιο bug που διορθώθηκε κιόλας δε ξέρω! Αλλά σε γενικές γραμμές θα ήθελα να το αποφύγω το spirit. Μου έκατσε στραβά από τότε. ΟΚ δε λέω το έβαλα αλλά σπάνια ακούω ράδιο εγώ. Στο i9070 όμως που θα παίζει ράδιο συχνά άφησα stock rom.
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι εχετε carbon rom εχετε θεματα με το candy crush??

σε εμενα φορτωνει και τελικα δεν ανοιγει ενω στο ταμπλετ δουλευει μια χαρα :)

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις παλικαρια ειμαι τελειως ασχετος με οσες επιστιμονικες ωρολογιες γραφετε-απλα θελω να ρωτησω..

 

υπαρχει καποια εκδοση που μπορω να περασω χωρις να δυσλειτουργει το κινητο μου? εχω την 2.3.6 εκδοση

 

αν οχι..στην παραπανω ερωτηση...-αν κανω επαναφορα εργοστασιακης λειτουργειας...χανω επαφες κ εφαρμογες κ βιντεο εικονες??τι πρεπει να προσεξω δλδ μιας κ εσεις τα ξερετε καλυτερα?

 

ευχαριστω πολυ για τις οποιες απαντησεις σας!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...