Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γενικά Dynamite επειδή σε βλέπω οτι ψάχνεσαι, πιστεύω οτι χρησιμοποιείς το Greenify...? ;)

 

Έλα φίλε μου σε ευχαριστώ για την αναλυτική απάντηση! Ενδιαφέρουσα λοιπόν η νέα αργεντίνικη jb! Εκτός από το μικρό lag που έχει στο να ανοίξει μηνύματα, dialer και το σπαστικό να επιλέγω 4 διεργασίες στο παρασκήνιο κάθε φορά που ανοίγω το κινητό, δεν έχω παράπονα από την ελληνική stock. Οπότε δεν χρησιμοποιώ το Greenify.

Ναι μου αρέσει η τεχνολογία και προσπαθώ να μένω ενήμερος. Σου προτείνω να δοκιμάσεις την εφαρμογή button savior. Με διευκολύνει στο να χειρίζομαι εύκολα και γρήγορα το κινητό με τον αντίχειρα χωρίς να πατώ τα physical buttons.

 

Και όποιος ενδιαφέρεται για τα smartwatches ας έρθει να τα λέμε στο thread που άνοιξα : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=390592 Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το SCS το αλλάζει αυτόματα σε αυτό της Αργεντινής (I9070UVOLP8) με το Firmware που κατέβασα από το Sammobile.

 

Το Checkάρα και τώρα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Dynamite... Φυσάει η Αργεντίνικη!!!

 

Είχα διαβάσει κάποια πολύ καλά σχόλια σε sites του εξωτερικού πριν την περάσω, αλλά ξέρεις άμα δεν το δοκιμάσεις ο ίδιος... ;)

 

Και ξανά Checkαρα αυτό με τον Dialer και τα Contacts, με full εφαρμογές μέσα, και πίστεψε με δουλεύει όπως πρέπει να δουλεύει, κάνει όντως ένα δευτερόλεπτο να ανοίξει, όποτε όλα ήταν θέμα Kernel... ;)

 

Ξεκινάει με 310-310 MBs free memory!! ;)

 

Και μετά με Full προγράμματα, αλλά και με Greenify στα 200 σταθερά!!

 

Γενικά είναι όπως έπρεπε να ήταν από την αρχή... ;)

 

Όταν αποφασίσεις να κάνεις format, μην το σκεφτείς καν!!! ;)

 

Thanks για την εφαρμογή... :)

 

Ωραίο και το Thread... ;)

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι...

 

Χρησιμοποιείτε εφαρμογές για μπλοκάρισμα των διαφημίσεων;

Και αν ναι ποια??

 

Χρησιμοποίησα πρόσφατα το Adaway, και μου Μάμησε την συσκευή, γι'αυτό μπήκα στην διαδικασία φορμαρίσματος και δοκιμών κάποιων Custom roms που είχα στο μυαλό μου... ;)

 

Για μπλοκάρισμα διαφημίσεων φίλε konstantinos77,η καλύτερη εφαρμογή Adfree.

Link to comment
Share on other sites

Για μπλοκάρισμα διαφημίσεων φίλε konstantinos77,η καλύτερη εφαρμογή Adfree.

 

Επικινδυνότητα???

lol lol :p

 

Πέρα από την πλάκα...

Γιατί το Adaway με προειδοποιούσε σε κάθε update και restart να μην χρησιμοποιεί καμία εφαρμογή την Sd card γιατί θα γινόταν corrupted, κάτι και που έγινε... ;)

 

Θα το δοκιμάσω, αλλά μόνο εφόσον κάνω ένα Nandroid Backup... ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις έτρεξα και ένα Antutu, να και έπρεπε αν το τρέξω από την αρχή του format αλλά το ξέχασα, και παρ'οτι 50-60 εφαρμογές εγκατεστημένες... 9980!! ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

10100 το δεύτερο Test... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς όταν ξεκινάς το πρώτο setup της συσκευής, στην αρχική οθόνη...

 

Δεν το κοίταξα φίλε μου γιατί το βάζω στα Αγγλικά πάντα... :)

 

Και κάποιος άλλος φίλος την πέρασε πριν από εμένα, εδώ στο myphone, δες στην προηγούμενη σελίδα νομίζω...

 

Αλλά πρέπει να την έχει γιατί είχε μεγάλη λίστα επιλογών, αν θυμάμαι καλά... ;)

Όχι δεν με ενδιαφέρει να υπάρχει στην αρχική επιλογή, απλά ρωτάω αν υπάρχει στις διαθέσιμες ώστε να μπορείς να την επιλέξεις έστω και αργότερα. Αφού την έχεις την Αργεντίνικη για ρίξε μια ματιά στις διαθέσιμες γλώσσες και πες!

Link to comment
Share on other sites

Sorry το ξέχασα οτι μπορώ να αλλάξω γλώσσα και από μέσα...

Μου έχει Flashάρει το κεφάλι με τα Flashαρίσματα... lol lol :p

 

Ναι έχει και Ελληνικά φίλε μου!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες και Χρόνια Πολλά.Ένα θέμα που δεν μπορώ να βγάλω άκρη εδώ και καιρό.Samsung Galaxy S Advance με έκδοση android 2.3.6 και viber 4.2.1 ενεργοποιώντας τη χρήση πακέτων δεδομένων δε λειτουργεί το viber παρά μόνο με το wifi.Έχει τύχει σε κάποιον?
Link to comment
Share on other sites

Sorry το ξέχασα οτι μπορώ να αλλάξω γλώσσα και από μέσα...

Μου έχει Flashάρει το κεφάλι με τα Flashαρίσματα... lol lol :p

 

Ναι έχει και Ελληνικά φίλε μου!! ;)

Thx for the info!

 

Από bloatware έχει κάτι παραπάνω σε σχέση με την επίσημη ελληνική;Επίσης με τον default launcher πάει καλά το κινητό η χρειάζεται να μπει κάποιος άλλος;Τέλος το όριο των 4 διεργασιών είναι και δω απαραίτητο;

 

Όταν το δουλέψεις το κινητό εντατικά και ένα α χρονικό διάστημα αν μπορείς κανε μια δεύτερη αξιολόγηση ώστε να δούμε το πόσο εν τέλη βελτιώθηκε η rom!

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς ευχαριστώ τον Sofos_5 που εκμεταλευόμενος τις συμβουλές του διόρθωσα το κινητό του μεγάλου μου γιού (Alcatel).

Στο φόρουμ αυτό υπάρχουν πολλοί που μας βοηθήσανε να ξεστραβοθούμε και αντί να πάμε να πετάξουμε το κινητό μπορέσαμε και το φέραμε στα μέτρα μας.

the_dynamite η πρότασή σου για τις τυπικό όριο ήταν μονόδρομος για τους πιο πολλούς μας. Επίσης το θέμα για τα smartwatches θα έχει πολύ ενδιαφέρον και θα το παρακολουθώ.

konstantinos77 είσαι ο πιο δυναμικός φορουμίστας μας και ότι παθαίνεις και μεθαίνεις έχεις την διάθεση και το μοιρέζεσαι μαζί μας. Πάντως αν έχεις φτιάξει με την stock της Αργεντινής τόσο γρήγορο και σταθερό κινητό μη του βάλεις Greenfy, θα το σκωτώσεις. Το Greenιfy είναι εμπόδιο στο κινητό. Σκέψου ότι τον χρόνο που κάνει για να ξεπαγώσει μία εφαρμογή και να στη σερβίρει θα ξοδέψει πόρους από cpu και μνήμη. Αυτό που μπορεί να κάνει είνα να σταθεροποιεί το κινητό. Χωρίς x-posed και greenify antutu 10200. Με αυτά λιγότερο 9300, και πίστεψέ μου και το δούλεψα σωστά αλλα και το πλήρωσα. Μαλιστα αναγκαζόμουν και ξαναπερνούσα την κάθε ρομ γιατι το σύστημα δεν επανερχόνταν απλώς με την αφαίρεσή τους. Ακόμα μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις τι παραπάνω έχεις με τη stock που δεν έχω εγώ με την Harsh (γρηγορή και σταθερή); Καταλαβαίνεις ότι δύσκολα ξαναμπαίνω στη stock μετά από από το κρύωμα αυτό που φάγαμε εδώ και ένα χρόνο. Και μια ερώτηση. Επειδή δεν έχω χρησιμοποιείσει το Ondin. Μπορείς όποια rom και kernel έχεις να σου αναγνωρίσει το κινητό και να σου περάσει το firmware που θέλεις; Ασχέτως αν έχεις cm11-10 ή κάποια kitkat;

Μπορείς να κάνεις και downgrade;

dimitris99 φίλε ευχριστούμε και εσένα που μας ενημερώνεις για τις custom rom. Εσύ δεν γυρίζεις πίσω. Η kitkat που προτείνεις είναι γρήγορη και σταθερή; Τι δεν παίζει; Γιατί αν αλλάξω κάτι πλέον στο κινητό αυτό θα είναι μάλλον προς kitkat. Αν θέλεις συνέχισε να μας ενημερώνεις.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με carbon . για να παω στην harsh πρεπει να φλασαρω ξανα απο πανω ας πουμε την στοκ αργεντινικη και μετα να περασω στην custom?

πριν φλασαρω την αργεντινικη τι κανω περα απο factory reset και wipe cache ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια χαρα στη παρεα! Θελω να ρωτησω κατι! Εχω ενα s advance root stock jelly mε cocore 8.2! Να βαλω τον 9.0?ειναι stable? Ειναι καλυτερος θα δω καποια διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

ειμαι με carbon . για να παω στην harsh πρεπει να φλασαρω ξανα απο πανω ας πουμε την στοκ αργεντινικη και μετα να περασω στην custom?

πριν φλασαρω την αργεντινικη τι κανω περα απο factory reset και wipe cache ?

 

Ναι φίλε μου, με το Odin Flashαρε την Αργεντίνικη από το Sammobile, Clean και μέσα από το κινητό και από recovery και πριν και μετά.

Και παίξε με την Αργεντίνκη, πριν βάλεις την Harsh... ;)

Να μας πεις την γνώμη σου, γιατί φαίνεται απίστευτο αλλά είναι αληθινό... lol lol :p

Link to comment
Share on other sites

konstantinos77 είσαι ο πιο δυναμικός φορουμίστας μας και ότι παθαίνεις και μεθαίνεις έχεις την διάθεση και το μοιρέζεσαι μαζί μας. Πάντως αν έχεις φτιάξει με την stock της Αργεντινής τόσο γρήγορο και σταθερό κινητό μη του βάλεις Greenfy, θα το σκωτώσεις. Το Greenιfy είναι εμπόδιο στο κινητό. Σκέψου ότι τον χρόνο που κάνει για να ξεπαγώσει μία εφαρμογή και να στη σερβίρει θα ξοδέψει πόρους από cpu και μνήμη. Αυτό που μπορεί να κάνει είνα να σταθεροποιεί το κινητό. Χωρίς x-posed και greenify antutu 10200. Με αυτά λιγότερο 9300, και πίστεψέ μου και το δούλεψα σωστά αλλα και το πλήρωσα. Μαλιστα αναγκαζόμουν και ξαναπερνούσα την κάθε ρομ γιατι το σύστημα δεν επανερχόνταν απλώς με την αφαίρεσή τους. Ακόμα μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις τι παραπάνω έχεις με τη stock που δεν έχω εγώ με την Harsh (γρηγορή και σταθερή); Καταλαβαίνεις ότι δύσκολα ξαναμπαίνω στη stock μετά από από το κρύωμα αυτό που φάγαμε εδώ και ένα χρόνο. Και μια ερώτηση. Επειδή δεν έχω χρησιμοποιείσει το Ondin. Μπορείς όποια rom και kernel έχεις να σου αναγνωρίσει το κινητό και να σου περάσει το firmware που θέλεις; Ασχέτως αν έχεις cm11-10 ή κάποια kitkat;

Μπορείς να κάνεις και downgrade; .

 

ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΝΙΚΗΤΗΣ!!!!!! lol lol :p

 

Από που να αρχίσω τώρα με τόσα που μου γράφεις Ιάκωβε... Ας τα πάρω ένα ένα...

 

GREENIFY...

Λοιπόν, δεν θα συμφωνήσω μαζί σου, και θα σου πω γιατί...

Πρώτα απ'όλα το Greenify μπορεί να φαίνεται ένα απλό πρόγραμμα αλλά δεν είναι. Για να δουλέψει σωστά και όπως πρέπει και για να δώσει αυτά που μπορεί να δώσει, ο χρήστης πρέπει να γνωρίζει μερικά πράγματα και αν δεν τα γνωρίζει λίγο άμα τα ψάξει θα τα βρει, στις σελίδες του προγραμματιστή στο Google+ και στο XDA.

Το πιο βασικό είναι οτι κάνουμε Greenify ΜΟΝΟ τις εφαρμογές οι οποίες "βαραίνουν" ένα smartphone και εφαρμογές που δεν χρησιμοποιούμαι συχνά!! Και ακόμα καλύτερα εφαρμογές οι οποίες κάνουν οτι θέλουν μόνες τους, λες και νομίζουν οτι δεν υπάρχουν άλλες εφαρμογές που χρησιμοποιεί ο χρήστης, και δεν "σέβονται στην κυριολεξία την συσκευή του κάθε εκάστοτε χρήστη, απλά τις ενδιαφέρει να τρέχουν συνεχόμενα.Δεν είναι τυχαίο οτι τέτοιου είδους εφαρμογές είτε δεν έχουν επιλογή εξόδου, είτε τρέχουν κανονικά ως διεργασία συνεχόμενα, ούτε καν σαν Cached apps κτλ...

Δύο τέτοια καλά παραδείγματα που μου έρχονται σύμφωνα πάντα με τα δικά μου γούστα είναι του Facebook και ο e-mail client της Yahoo. Έχουν τα παραπάνω χαρακτηριστικά!! ;)

Εκεί έρχεται το Greenify!! και κάνει μία λειτουργία που είναι άκρως απαραίτητη ώστε να συνεχίσει να λειτουργεί μία συσκευή σχεδόν όπως όταν λειτουργούσε όταν την έπιασες για πρώτη φορά στα χέρια σου...

Βέβαια Greenify κάνεις σε εφαρμογές που θες να τις χρησιμοποιήσεις και μετά πολύ απλά και φυσιολογικά να τις κλείσεις!!

Δεν μιλάμε για εφαρμογές που θες να έχεις συνεχόμενη επαφή πχ Viber (στο παράδειγμα μπορεί να είναι και το Facebook, ανάλογα τα γούστα του καθένα...)

Κάτι που θέλει πολύ μεγάλη προσοχή είναι οτι δεν κάνουμε Greenify οτι εφαρμογή έχουμε ή δεν χρησιμοποιούμε συχνά πχ παιχνίδια, παρά μόνο αν αυτά τρέχουν ανεξέλεγκτα!!

Και πως το βλέπουμε αυτό; Από το Application Manager του λειτουργικού, καλό είναι να βλέπουμε και ποιες γίνονται Cached ενώ ξέρουμε οτι δεν είναι απαραίτητο να γίνονται, παιχνίδια πχ.

Άλλο πρόγραμμα που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε και βοηθάει είναι το wakelock detector.

Και μας βοηθάει πολύ και ο analyzer του Greenify του ίδιου.

Α και από την ανάλυση της μπαταρίας μπορούμε να δούμε αν κάτι δεν πάει καλά.

Κοινώς όλο αυτό γίνεται σιγά σιγά και κατά την διάρκεια χρήσης της συσκευής...

 

Όσο αφορά το σκορ του Antutu τώρα. Το 10100 που ανάφερα, είναι με 144 εφαρμογές και παιχνίδια μέσα στην συσκευή και με μία 64άρα microSD card και με το Greenify, αν δεν είχα το Greenify και σωστά ρυθμισμένο, φαντάζεσαι πιστεύω τι σκορ θα είχα... ;)

Ξέχασα να κάνω ένα τεστ μόλις φόρμαρα την συσκευή, ή άντε με 10-20 εφαρμογές μέσα, το σκορ θα ήταν σίγουρα πολύ μεγαλύτερο από 10100... ;)

 

Μία άλλη απορία που έχεις Ιάκωβε με το Greenify και μόλις την είδα.

Όταν λες "αναγκαζόμουν και ξανά περνούσα την κάθε ρομ γιατι το σύστημα δεν επανερχόταν απλώς με την αφαίρεσή τους" μάλλον εννοείς οτι η εφαρμογές ήταν Greenified ακόμα και αν το αφαίρεσες, αυτό καταλαβαίνω.

Αυτό είναι φυσιολογικό για την λειτουργία του Greenify και στο αναφέρει όταν πας να κάνεις μία εφαρμογή Degreenify, οτι δηλαδή η εφαρμογή θα συνεχίσει να είναι Greenifed μέχρι να την ξανά τρέξεις ο ίδιος, γι'αυτό έχει ένα Tab σαν "Play" αν πρόσεξες. Ο πιο σωστός τρόπος για να κάνεις Degreenified μία εφαρμογή είναι να την επιλέξεις να πατήσεις το κουμπί "Play" που έλεγα πριν και μετά να επιλέξεις Degreenify...

 

Όσο αφορά την Harsh, στην αρχή μου άρεσε, αλλά όσο την δούλευα και την έψαχνα όχι και τόσο...

Καλή, απλά καλή για εμένα, δηλαδή δεν μπορώ να πιστέψω οτι δεν υπάρχει σε Based stock roms καλύτερη, ούτε καν!!

Υπερβολικά πειραγμένη για τα δικά μου γούστα...

Κάτι που με χαλούσε ιδιαίτερα είναι η notification bar που έχει βάλει, δεν την λες ιδιαίτερα εμφανίσιμη και δεν παραμετροποιείται και ούτε καν επιλογή να είναι Disabled, αν δεν την θες πχ...

Τέλος πάντων, καλή και γρήγορη η Harsh αλλά όταν πέρασα της Αργεντινής κατάλαβα τι σημαίνει Ταχύτητα και Σταθερότητα!! :)

Και πίστεψε με και εγώ δεν το περίμενα... ;)

Την Ελληνική ήταν να περάσω πάλι και έπεσα πάνω σε κάτι σχόλια σε sites του εξωτερικού για την Αργεντίνικη, και είδα οτι βγήκε τώρα και οτι το Change list είναι το πιο πρόσφατο και όταν την έβαλα είδα τι είναι το change list... Ο KERNEL!!! ;)

 

ODIN...

Λοιπόν, απ'όσο έχω ψαχτεί, ναι μπορείς να Flashάρεις με το Odin ότι θες, απλά θα αυξηθεί ο Binary Counter Με αυτό τον τρόπο...

Αν είσαι σε Custom αυτό που έκανα εγώ, ήταν να Flashάρω με Odin την stock και μετά με custom recovery την custom rom που θέλω.

 

Για downgrade δεν γνωρίζω τίποτα. Στο XDA...

 

Αυτά τα Ολίγα... :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, είμαι κι εγώ ένας από εκείνους που έκαναν downgrade, λόγω των κολλημάτων της Jelly Bean. Εδώ και 2 ημέρες δοκίμασα την πιο πρόσφατη έκδοση της Αργεντινής (όχι την Personal) την οποία πέρασα μέσω ODIN. Το κινητό είναι το ίδιο γρήγορο με την 2.3 που είχε, δεν κολλάει τίποτα και πουθενά και σας συνιστώ ανεπιφύλακτα να τη δοκιμάσετε γιατί δεν έχει κανένα πρόβλημα και ιδίως κανένα κόλλημα.

 

Πες τα ρε britgreek γιατί δεν με πιστεύουν!!! lol lol lol :p

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΝΙΚΗΤΗΣ!!!!!! lol lol :p

 

Από που να αρχίσω τώρα με τόσα που μου γράφεις Ιάκωβε... Ας τα πάρω ένα ένα...

 

GREENIFY...

Λοιπόν, δεν θα συμφωνήσω μαζί σου, και θα σου πω γιατί...

Πρώτα απ'όλα το Greenify μπορεί να φαίνεται ένα απλό πρόγραμμα αλλά δεν είναι. Για να δουλέψει σωστά και όπως πρέπει και για να δώσει αυτά που μπορεί να δώσει, ο χρήστης πρέπει να γνωρίζει μερικά πράγματα και αν δεν τα γνωρίζει λίγο άμα τα ψάξει θα τα βρει, στις σελίδες του προγραμματιστή στο Google+ και στο XDA.

Το πιο βασικό είναι οτι κάνουμε Greenify ΜΟΝΟ τις εφαρμογές οι οποίες "βαραίνουν" ένα smartphone και εφαρμογές που δεν χρησιμοποιούμαι συχνά!! Και ακόμα καλύτερα εφαρμογές οι οποίες κάνουν οτι θέλουν μόνες τους, λες και νομίζουν οτι δεν υπάρχουν άλλες εφαρμογές που χρησιμοποιεί ο χρήστης, και δεν "σέβονται στην κυριολεξία την συσκευή του κάθε εκάστοτε χρήστη, απλά τις ενδιαφέρει να τρέχουν συνεχόμενα.Δεν είναι τυχαίο οτι τέτοιου είδους εφαρμογές είτε δεν έχουν επιλογή εξόδου, είτε τρέχουν κανονικά ως διεργασία συνεχόμενα, ούτε καν σαν Cached apps κτλ...

Δύο τέτοια καλά παραδείγματα που μου έρχονται σύμφωνα πάντα με τα δικά μου γούστα είναι του Facebook και ο e-mail client της Yahoo. Έχουν τα παραπάνω χαρακτηριστικά!! ;)

Εκεί έρχεται το Greenify!! και κάνει μία λειτουργία που είναι άκρως απαραίτητη ώστε να συνεχίσει να λειτουργεί μία συσκευή σχεδόν όπως όταν λειτουργούσε όταν την έπιασες για πρώτη φορά στα χέρια σου...

Βέβαια Greenify κάνεις σε εφαρμογές που θες να τις χρησιμοποιήσεις και μετά πολύ απλά και φυσιολογικά να τις κλείσεις!!

Δεν μιλάμε για εφαρμογές που θες να έχεις συνεχόμενη επαφή πχ Viber (στο παράδειγμα μπορεί να είναι και το Facebook, ανάλογα τα γούστα του καθένα...)

Κάτι που θέλει πολύ μεγάλη προσοχή είναι οτι δεν κάνουμε Greenify οτι εφαρμογή έχουμε ή δεν χρησιμοποιούμε συχνά πχ παιχνίδια, παρά μόνο αν αυτά τρέχουν ανεξέλεγκτα!!

Και πως το βλέπουμε αυτό; Από το Application Manager του λειτουργικού, καλό είναι να βλέπουμε και ποιες γίνονται Cached ενώ ξέρουμε οτι δεν είναι απαραίτητο να γίνονται, παιχνίδια πχ.

Άλλο πρόγραμμα που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε και βοηθάει είναι το wakelock detector.

Και μας βοηθάει πολύ και ο analyzer του Greenify του ίδιου.

Α και από την ανάλυση της μπαταρίας μπορούμε να δούμε αν κάτι δεν πάει καλά.

Κοινώς όλο αυτό γίνεται σιγά σιγά και κατά την διάρκεια χρήσης της συσκευής...

 

Όσο αφορά το σκορ του Antutu τώρα. Το 10100 που ανάφερα, είναι με 144 εφαρμογές και παιχνίδια μέσα στην συσκευή και με μία 64άρα microSD card και με το Greenify, αν δεν είχα το Greenify και σωστά ρυθμισμένο, φαντάζεσαι πιστεύω τι σκορ θα είχα... ;)

Ξέχασα να κάνω ένα τεστ μόλις φόρμαρα την συσκευή, ή άντε με 10-20 εφαρμογές μέσα, το σκορ θα ήταν σίγουρα πολύ μεγαλύτερο από 10100... ;)

 

Μία άλλη απορία που έχεις Ιάκωβε με το Greenify και μόλις την είδα.

Όταν λες "αναγκαζόμουν και ξανά περνούσα την κάθε ρομ γιατι το σύστημα δεν επανερχόταν απλώς με την αφαίρεσή τους" μάλλον εννοείς οτι η εφαρμογές ήταν Greenified ακόμα και αν το αφαίρεσες, αυτό καταλαβαίνω.

Αυτό είναι φυσιολογικό για την λειτουργία του Greenify και στο αναφέρει όταν πας να κάνεις μία εφαρμογή Degreenify, οτι δηλαδή η εφαρμογή θα συνεχίσει να είναι Greenifed μέχρι να την ξανά τρέξεις ο ίδιος, γι'αυτό έχει ένα Tab σαν "Play" αν πρόσεξες. Ο πιο σωστός τρόπος για να κάνεις Degreenified μία εφαρμογή είναι να την επιλέξεις να πατήσεις το κουμπί "Play" που έλεγα πριν και μετά να επιλέξεις Degreenify...

 

Όσο αφορά την Harsh, στην αρχή μου άρεσε, αλλά όσο την δούλευα και την έψαχνα όχι και τόσο...

Καλή, απλά καλή για εμένα, δηλαδή δεν μπορώ να πιστέψω οτι δεν υπάρχει σε Based stock roms καλύτερη, ούτε καν!!

Υπερβολικά πειραγμένη για τα δικά μου γούστα...

Κάτι που με χαλούσε ιδιαίτερα είναι η notification bar που έχει βάλει, δεν την λες ιδιαίτερα εμφανίσιμη και δεν παραμετροποιείται και ούτε καν επιλογή να είναι Disabled, αν δεν την θες πχ...

Τέλος πάντων, καλή και γρήγορη η Harsh αλλά όταν πέρασα της Αργεντινής κατάλαβα τι σημαίνει Ταχύτητα και Σταθερότητα!! :)

Και πίστεψε με και εγώ δεν το περίμενα... ;)

Την Ελληνική ήταν να περάσω πάλι και έπεσα πάνω σε κάτι σχόλια σε sites του εξωτερικού για την Αργεντίνικη, και είδα οτι βγήκε τώρα και οτι το Change list είναι το πιο πρόσφατο και όταν την έβαλα είδα τι είναι το change list... Ο KERNEL!!! ;)

 

ODIN...

Λοιπόν, απ'όσο έχω ψαχτεί, ναι μπορείς να Flashάρεις με το Odin ότι θες, απλά θα αυξηθεί ο Binary Counter Με αυτό τον τρόπο...

Αν είσαι σε Custom αυτό που έκανα εγώ, ήταν να Flashάρω με Odin την stock και μετά με custom recovery την custom rom που θέλω.

 

Για downgrade δεν γνωρίζω τίποτα. Στο XDA...

 

Αυτά τα Ολίγα... :p

 

Konstantinos77 Ευχαριστώ για την απάντηση. Μπορώ να πω ότι με κάλυψες σε πολλά αλλα με προβλημάτισες μήπως ξαναδοκιμάσω Greenify και stock.

Link to comment
Share on other sites

Konstantinos77 Ευχαριστώ για την απάντηση. Μπορώ να πω ότι με κάλυψες σε πολλά αλλα με προβλημάτισες μήπως ξαναδοκιμάσω Greenify και stock.

 

Όπως σου τα είπα είναι σχετικά με το greenify.

Και εγώ έκανα το λάθος να Greenifάρω σχεδόν τα πάντα από εφαρμογές μου, φυσικό είναι έτσι να έχεις κατανάλωση πόρων και μπαταρίας... ;)

 

Greenifάρεις ΜΟΝΟ οτι τρέχει ανεξέλεγκτα ή ότι δεν υπάρχει λόγος να γίνεται Cached γιατί δεν το χρησιμοποιείς συχνά.

Με λίγα λόγια στις 144 apps που έχω 10-20 το πολύ είναι για Greenify... ;)

 

Περίμενε να πάρεις και άλλες απόψεις όσον αφορά την Αργεντίνικη... ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν και όσο αφορά προγράμματα για το SGSA, δοκίμασα Dynamite το button savior, καλό, αλλά πιστεύω οτι σε αυτή τη κατηγορία προγραμμάτων καλύτερο και πολύ πιο ελαφρύ, δεν τρέχει σαν διεργασία,αλλά μόνο ως Cached, είναι το γνωστό Power Toggles.

 

Και σας έχω και ένα προγραμματάκι το οποίο βρήκα πρόσφατα, το οποίο και τέλεια δουλεύει και ελαφρύ είναι (Cached) και λύνει με την μία το πρόβλημα αποθηκευτικού χώρου, ιδιαίτερα για όποιον θέλει να έχει όσα παιχνίδια χωράει η εξωτερική του microSD card!! ;)

 

Και δουλεύει και πολύ καλύτερα και πολύ πιο απλά από λύσεις τύπου Link2SD!!

FolderMount!!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devasque.fmount

 

Στην δωρεά του έκδοση είναι πλήρως λειτουργικό, απλά σε αφήνει να κάνεις μέχρι 3 παιχνίδια η προγράμματα Pairs στην εξωτερική κάρτα, για όποιον θέλει να αυξήσει στην κυριολεξία την εσωτερική μνήμη του smartphone του, επιβάλλεται η αγορά του... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον παρουσιάζει το power toggles, ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω αλλά κάνει αλλη δουλειά σε σχέση με το button savior. Mε το button savior, μπορείς να χειριστείς βασικές εντολές του κινητού, όπως back, home, volume up and down, access to dialer, to camera, screen off and lock κτλ. με τον αντίχειρα, χωρίς να πατάς κανένα από τα φυσικά πλήκτρα. Το power toggles έχει να κάνει με συντομεύσεις εφαρμογών και λειτουργιών όπως data on-off στη home screen και στην notification bar, από ότι κατάλαβα δηλαδή. Edited by the_dynamite
Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε το το Power Toggles...

Έχει πολλά, και Lock screen έχει και ότι θες έχει...

Και Recen application έχει (Home button) και είναι όσο πιο ελαφρύ γίνεται να είναι ένα πρόγραμμα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Οk, θα το κοιτάξω. Σε κάθε περίπτωση το savior είναι πιο εύκολο στην εκμάθηση του αφού κάνει συγκεκριμένα πράγματα μόνο. 5, 7mb ραμ πιάνει, δεν είναι τίποτα σημαντικό.
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την αργεντινικη και προς το παρων πολυ σταθερη. konstantinos77 ποια εκδοση του cocore χρηιμοποιεις ? προς το παρων με stock και η μπαταρια μου ειναι πολυ καλη.

μην βαλω καποια που θα μου χαλασει την σταθεροτητα της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια χαρα στη παρεα! Θελω να ρωτησω κατι! Εχω ενα s advance root stock jelly mε cocore 8.2! Να βαλω τον 9.0?ειναι stable? Ειναι καλυτερος θα δω καποια διαφορα?

 

παιδια καποιος μια γνωμη?

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την αργεντινικη και προς το παρων πολυ σταθερη. konstantinos77 ποια εκδοση του cocore χρηιμοποιεις ? προς το παρων με stock και η μπαταρια μου ειναι πολυ καλη.

μην βαλω καποια που θα μου χαλασει την σταθεροτητα της μπαταριας.

 

Μείνει με το Stock, η γνώμη μου, και πολύ καλός είναι και σταθερός και ασφαλής... ;)

Καλή η Αργεντίνικη εεε... lol lol :p

Δούλεψε την, έγώ την έχω ξεπατώσει και μία χαρά πάει.

Αν θες μετά δοκίμασε, τώρα που είναι η αρχή και την Harsh, αλλά προσωπικά δεν είδα τίποτα καλύτερο σε σχέση με την Αργεντίνικη, αν σου πω πιο πολύ μου άρεσε η Αργεντίνικη... :)

 

Είδες με πόση μνήμη ελεύθερη ξεκινάει?? ;) (πριν αρχίσεις και το φορτώνεις... ;) )

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κάποιος kernel ή custom rom που να προσθέτει usb otg στο κινητό;

 

Το δουλεύουν ακόμα, έχουν καταφέρει να δώσουν ρεύμα μέχρι στιγμής, αυτό και τίποτα άλλο... ;)

Αναμένουμε... :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...