Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά υπάρχει κάποια λύση σταθερή στην 4.1.2 ή θέλει πέταμα το τηλέφωνο?

Και η 2.3.6 απαράδεκτη ήταν, ούτε scrolling δεν μπορούσα να κάνω

 

εγω δεν εχω πρόβλημα με την σέρβικη και τον cocore 5.0

το μοναδικό ψεγάδι που παρατηρώ καμιά φορά ειναι οτι μου χαμηλώνει την ένταση στο ηχείο και στο ακουστικό απο μόνο του και πρέπει να τον ανεβάσω πάλι απ τα πλήκτρα στο πλάι.

μεθαύριο κλείνει 3 μήνες ''πειραγμένο'' το τηλέφωνο και μόνο μια φορά μου έκανε restart ολο αυτό το διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά υπάρχει κάποια λύση σταθερή στην 4.1.2 ή θέλει πέταμα το τηλέφωνο?

Και η 2.3.6 απαράδεκτη ήταν, ούτε scrolling δεν μπορούσα να κάνω

 

Θελει τον κσταλληλο συνδιασμο ρομ και κερνελ που ειναι διαφορετικος για καθε κινητο...Λογικα ειναι θεμα region. Εμενα ειναι ρουμανικο το κινητο και με ρομ για αλλες χωρες ειχε προβληματα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω απογοητευτεί πλήρως απο το κινητό. Το έχω σχεδό 1 χρόνο απο πέρυσι τον Οκτώβρη, με μαμά 2.3.6 ελληνικό και πλέον σκέφτομαι τις επιλογές μου. Είτε να πάρω το Moto X όταν βγεί εάν κοστίζει 299 ευρώ όπως φημολογείτε είτε να πάρω κάποιο άλλο φθηνό και να προπαραγγείλω απο τώρα το ubuntu edge για τον Μάη του 2014. Ίσως και να περιμένω να δώ τι συσκευές θα βγούν με το Tizen OS.

Το συγκεκριμένο κινητό πάντως ήταν το πρώτο μου με Android και με απογοήτευσε αρκετά και σαν λειτουργικό αλλα και σαν κινητό. Ευτυχώς λειτουργεί ακόμα ακόμα άψογα το Wave I με Bada 2.0 και κάνω την δουλειά μου με την 2η σύνδεση.

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω απογοητευτεί πλήρως απο το κινητό. Το έχω σχεδό 1 χρόνο απο πέρυσι τον Οκτώβρη, με μαμά 2.3.6 ελληνικό και πλέον σκέφτομαι τις επιλογές μου. Είτε να πάρω το Moto X όταν βγεί εάν κοστίζει 299 ευρώ όπως φημολογείτε είτε να πάρω κάποιο άλλο φθηνό και να προπαραγγείλω απο τώρα το ubuntu edge για τον Μάη του 2014. Ίσως και να περιμένω να δώ τι συσκευές θα βγούν με το Tizen OS.

Το συγκεκριμένο κινητό πάντως ήταν το πρώτο μου με Android και με απογοήτευσε αρκετά και σαν λειτουργικό αλλα και σαν κινητό. Ευτυχώς λειτουργεί ακόμα ακόμα άψογα το Wave I με Bada 2.0 και κάνω την δουλειά μου με την 2η σύνδεση.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι τόσο "άχρηστο" για σένα... τι δεν μπορέσες να κάνεις μέσα σε αυτόν τον 1 χρόνο;;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos εχς το galaxy s advance εδω κ 4 μερες και οταν το σινδεσα με το κιες εκανα την αναβαθμιση σε jaly bean 4.1.2 κ επειδη καταναλωνε πολυ μνημη ram to κινητο ειπα να το γιρισω μεσω odios σε 2.3.6 επιδη δεν τα ξερω και πολυ καλα,το εκανα με αποτελεσμα να ειναι νεκρο το τηλεφωνο τωρα και ουτε μπενει σε recovery menu ουτε τπτ,ακομα κ ο υπολογιστη δεν το βγαζει καθολου οταν το συνδεσω.υπαρχει κανεις που να μπορει να με βοιθησει?υπαρχει περιπτοση να το καληψει η εγγυηση?

 

μεσω odin ηθελα να πω.ευχαριστω

 

 

:!:-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

Κράτα πατημένο ταυτόχρονα volume up /power /home button μπες σε recovery και κανε wipe data factory reset .

Αν δεν μπαίνει σε recovery προσπάθησε να το βαλεις σε download mode ώστε να περάσεις ξανά την rom ,εκτος βεβαία αν έβαλες λάθος firmware και το τηλέφωνο επαθε hard brick .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ουτε στο recovery menu μπενει φιλε μου ουτε στο downloand mode. πιστευω που εβαλα το σωστο firmware. ποιο σιγκεκρημενα αυτο (I9070XXLK2_I9070OJVLG1_HOME.tar.md5). βεβαια οταν τελιωσε πηγε να ανηξει κ εμενα εκει που γραφει samsung s advance k δεν ανηγε,μετα του εβγαλα την παταρια κ την ξαναεβαλα κ τωρα δεν κανει τπτ
Link to comment
Share on other sites

ουτε στο recovery menu μπενει φιλε μου ουτε στο downloand mode. πιστευω που εβαλα το σωστο firmware. ποιο σιγκεκρημενα αυτο (I9070XXLK2_I9070OJVLG1_HOME.tar.md5). βεβαια οταν τελιωσε πηγε να ανηξει κ εμενα εκει που γραφει samsung s advance k δεν ανηγε,μετα του εβγαλα την παταρια κ την ξαναεβαλα κ τωρα δεν κανει τπτ

Ειχε αρκετή μπαταρία πριν αρχίσεις την διαδικασία ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ναι σχεδων foul

 

Βγάλε την μπαταριά α στην κάνα πεντάλεπτο και μετά προσπάθησε ξανά ,αν δεν ανοίξει πας για service ,εκτός και αν κάποιο άλλο παιδί έχει κάποια λύση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταριά α στην κάνα πεντάλεπτο και μετά προσπάθησε ξανά ,αν δεν ανοίξει πας για service ,εκτός και αν κάποιο άλλο παιδί έχει κάποια λύση .

οκ φιλε μου το δοκιμαζω τωρα,σε ευχαρηστω παντως! αυτο υπαρχει περιπτοση να μου το καλιφθει στην εγγυηση εαν δεν ανηξει?το κινητο το εχω 4 ημερες μονο

Link to comment
Share on other sites

90% θα στο καλύψουν.. βέβαια δεν θα τους πεις ότι πήγες να το "πειράξεις".. θα πεις το είχα στη φόρτιση έκλεισε και δεν ξανάνοιξε
Link to comment
Share on other sites

90% θα στο καλύψουν.. βέβαια δεν θα τους πεις ότι πήγες να το "πειράξεις".. θα πεις το είχα στη φόρτιση έκλεισε και δεν ξανάνοιξε

 

θα παω αυριο το πρωι στο χαιδαρι στην smartec.αυτο θα τους πω φιλε μου και μακαρι να μου το περασουν.σε ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos εχς το galaxy s advance εδω κ 4 μερες και οταν το σινδεσα με το κιες εκανα την αναβαθμιση σε jaly bean 4.1.2 κ επειδη καταναλωνε πολυ μνημη ram to κινητο ειπα να το γιρισω μεσω odios σε 2.3.6 επιδη δεν τα ξερω και πολυ καλα,το εκανα με αποτελεσμα να ειναι νεκρο το τηλεφωνο τωρα και ουτε μπενει σε recovery menu ουτε τπτ,ακομα κ ο υπολογιστη δεν το βγαζει καθολου οταν το συνδεσω.υπαρχει κανεις που να μπορει να με βοιθησει?υπαρχει περιπτοση να το καληψει η εγγυηση?

 

μεσω odin ηθελα να πω.ευχαριστω

 

 

:!:-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

 

Είσαι βέβαιος ότι ακολούθησες πιστά αυτή τη διαδικασία: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2100642 ;

Η επιστροφή σε 2.3.6 είναι πιο πολύπλοκη από την αναβάθμιση σε 4.1.2

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Είσαι βέβαιος ότι ακολούθησες πιστά αυτή τη διαδικασία: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2100642 ;

Η επιστροφή σε 2.3.6 είναι πιο πολύπλοκη από την αναβάθμιση σε 4.1.2[/QU

 

μαλων οχι.εγω πατισα μονο το pda κ του εβαλα το αρχειο που αποσιμπιεσα.στο pit kai csc δεν εβαλα τπτ.επισησ το εκανα με τον odin 1.83. μιπως μπορεις να με βοιθησεις?

Edited by jimbadou
Link to comment
Share on other sites

Είσαι βέβαιος ότι ακολούθησες πιστά αυτή τη διαδικασία: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2100642 ;

Η επιστροφή σε 2.3.6 είναι πιο πολύπλοκη από την αναβάθμιση σε 4.1.2

 

για να γίνει το downgrade, πρώτα περνάμε στην κάρτα μνήμης τα αρχεία που δίνει ο οδηγός στο xda και μετά φλασαρουμε με το odin;

μπορεί καποιος να το εξηγήσει λίγο πιο αναλυτικά;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι βέβαιος ότι ακολούθησες πιστά αυτή τη διαδικασία: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2100642 ;

Η επιστροφή σε 2.3.6 είναι πιο πολύπλοκη από την αναβάθμιση σε 4.1.2[/QU

 

μαλων οχι.εγω πατισα μονο το pda κ του εβαλα το αρχειο που αποσιμπιεσα.στο pit kai csc δεν εβαλα τπτ.επισησ το εκανα με τον odin 1.83. μιπως μπορεις να με βοιθησεις?

 

Φίλε μου, δεν το έχω κάνει. Κι εγώ όταν έβαλα την 4.1.2 δε μου άρεσε στην αρχή και πήγα να ξανακατέβω όπως εσύ στην 2.3.6 και δε μου άνοιγε το κινητό. Τελικά ξαναπέρασα την 4.1.2 και άνοιξε κανονικά. Τώρα δε σκέφτομαι να ξανακατέβω, μια χαρά δουλεύει η 4.1.2. Πάντως μη φοβάσαι, το κινητό σου δεν έχει πάθει τίποτα. Περισσότερα θα σου πει καποιος που το έχει κάνει ή διάβασε προσεχτικά τις οδηγίες.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε μου, δεν το έχω κάνει. Κι εγώ όταν έβαλα την 4.1.2 δε μου άρεσε στην αρχή και πήγα να ξανακατέβω όπως εσύ στην 2.3.6 και δε μου άνοιγε το κινητό. Τελικά ξαναπέρασα την 4.1.2 και άνοιξε κανονικά. Τώρα δε σκέφτομαι να ξανακατέβω, μια χαρά δουλεύει η 4.1.2. Πάντως μη φοβάσαι, το κινητό σου δεν έχει πάθει τίποτα. Περισσότερα θα σου πει καποιος που το έχει κάνει ή διάβασε προσεχτικά τις οδηγίες.

 

πως περασες μετα της 4.1.2 μετα αφου δεν σου ανηγε το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

 

πως περασες μετα της 4.1.2 μετα αφου δεν σου ανηγε το κινητο?

 

Δε διάβασα προσεχτικά ότι δε σου ανοίγει ούτε σε recovery mode... Εμένα άνοιγε και έγραφε samsung και κολλούσε εκεί. Αν κάποιος πιο ειδικός δε σε βοηθήσει, μάλλον πας για σέρβις.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

 

Δε διάβασα προσεχτικά ότι δε σου ανοίγει ούτε σε recovery mode... Εμένα άνοιγε και έγραφε samsung και κολλούσε εκεί. Αν κάποιος πιο ειδικός δε σε βοηθήσει, μάλλον πας για σέρβις.

 

ok! σε ευχαριστω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

 

Δε διάβασα προσεχτικά ότι δε σου ανοίγει ούτε σε recovery mode... Εμένα άνοιγε και έγραφε samsung και κολλούσε εκεί. Αν κάποιος πιο ειδικός δε σε βοηθήσει, μάλλον πας για σέρβις.

 

Αν δεν ανοιγει με τιποτα τοτε μαλλον εχει καει η κεντρικη πλακετα... οποτε δε μπορουν να δουν στο σερβις τι ειχες κανει στο κινητο.... Απλα πηγαινε το και πες τους πως σου εκλεισε ξαφνικα και δεν αναβει η οτι το συνεδεσες στο κιες να κανεις update (εκεινο το μικρο update της 2.3.6 οχι αυτο που σε παει στην 4.1.2)

Απλα σιγουρεψου πως δεν ανοιγει με τιποτα

 

Βρηκα τυχαια αυτο που υποτίθεται μειωνει το λαγκ.. θελει ρουτ.. το δοκιμαζω τωρα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1987032

 

Αισθητη διαφορα με το που το εβαλα.... τα τικαρα ολα και εβαλα την επιλογη aggressive.. οντως μειωνει πολυ το λαγκ στα μενου και τις μεταβασεις... μενει να δω πως τα παει η μπαταρια με αυτο πανω

Edited by strange_thomas
Link to comment
Share on other sites

τελικα το πηγα στο μαγαζι που το πηρα κ του ειπα ακριβως τι εκανα,ηταν ενα καλο παλικαρι εκει,μου ειπε οτι θα το κοιταζε ενας τεχνικος που εχουν εκει κ θα με επερνε τηλεφωνο να μου πει.τελικα το κοιταξε κ με πηρε.μου ειπε οτι το τηλεφωνο δεν εχει κανενα προβλημα,ειναι μια χαρα απλως εχει μπλοκαρει κ πρεπει να παει στο service της samsung για να το ξυπνιση.θα το φτιαξουν χωρις χρεωση μου ειπε απλως θα εχει την 4.1.2 εκδοση κ οτι θα ειναι ετημω δευτερα-τριτη.μακαρι να γηνει ετσι παιδια κ δεν προκετε να το ξαναπηραξω ξανα

ποτε

Link to comment
Share on other sites

τελικα το πηγα στο μαγαζι που το πηρα κ του ειπα ακριβως τι εκανα,ηταν ενα καλο παλικαρι εκει,μου ειπε οτι θα το κοιταζε ενας τεχνικος που εχουν εκει κ θα με επερνε τηλεφωνο να μου πει.τελικα το κοιταξε κ με πηρε.μου ειπε οτι το τηλεφωνο δεν εχει κανενα προβλημα,ειναι μια χαρα απλως εχει μπλοκαρει κ πρεπει να παει στο service της samsung για να το ξυπνιση.θα το φτιαξουν χωρις χρεωση μου ειπε απλως θα εχει την 4.1.2 εκδοση κ οτι θα ειναι ετημω δευτερα-τριτη.μακαρι να γηνει ετσι παιδια κ δεν προκετε να το ξαναπηραξω ξανα

ποτε

 

Τελικά ... Την περνούμε και επίσημα την jelly ;

Link to comment
Share on other sites

τελικα το πηγα στο μαγαζι που το πηρα κ του ειπα ακριβως τι εκανα,ηταν ενα καλο παλικαρι εκει,μου ειπε οτι θα το κοιταζε ενας τεχνικος που εχουν εκει κ θα με επερνε τηλεφωνο να μου πει.τελικα το κοιταξε κ με πηρε.μου ειπε οτι το τηλεφωνο δεν εχει κανενα προβλημα,ειναι μια χαρα απλως εχει μπλοκαρει κ πρεπει να παει στο service της samsung για να το ξυπνιση.θα το φτιαξουν χωρις χρεωση μου ειπε απλως θα εχει την 4.1.2 εκδοση κ οτι θα ειναι ετημω δευτερα-τριτη.μακαρι να γηνει ετσι παιδια κ δεν προκετε να το ξαναπηραξω ξανα

ποτε

 

Έχω περιέργεια ποίας χώρας θα σου περάσουν..

Μόλις παραλάβεις με το καλο κανε ένα post.

Link to comment
Share on other sites

λογικα ναι.αμα το σινδεθεις μεσω kies θα στο βγαλει το update να το κανεις,εαν εχεις την παλια εκδοση..καθαρα προσωπικη μου αποψει αν δεν τα εχεις τα 4,1,2 μην τα βαλειςς.ειναι πολυ βαρια.καλητερα τα παλια.

 

Έχω περιέργεια ποίας χώρας θα σου περάσουν..

Μόλις παραλάβεις με το καλο κανε ένα post.

 

οκ φιλε μου..τι να πω,του ****** ελληνικα πρεπει να εχει τουλαχιστων. αντιπροσωπεια το πας

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...