Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το S ADVANCE και μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα:

κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση του τηλεφώνου ή το κλείνω κ το ανοίγω ξανά μετά από ώρες,

μου εξαφανίζει από την αρχική οθόνη κάποια από τα εικονίδια των εφαρμογών/παιχνιδιών που έχω εγκαταστήσει.

Το θέμα είναι ότι δεν εξαφανίζονται εντελώς από τη συσκευή αλλά από εκεί που τα τοποθετώ εγώ.

Γνωρίζει κάποιος κάτι γι αυτό να με βοηθήσει?

Ευχαριστώ !!!!

 

Μηπως εχεις μεταφέρει τις συγκεκριμένες εφαρμογές στην εξωτερική sd ???

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μηπως εχεις μεταφέρει τις συγκεκριμένες εφαρμογές στην εξωτερική sd ???[/

 

στην αρχή μου το πρωτοπαρουσίασε με εφαρμογές που τις είχα στην sd. Μετά δοκίμασα με εφαρμογές που ήταν στο τηλέφωνο και μου έκανε πάλι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις μεταφέρει τις συγκεκριμένες εφαρμογές στην εξωτερική sd ???[/

 

στην αρχή μου το πρωτοπαρουσίασε με εφαρμογές που τις είχα στην sd. Μετά δοκίμασα με εφαρμογές που ήταν στο τηλέφωνο και μου έκανε πάλι το ίδιο.

 

Αν η εφαρμογές ειναι στο τηλεφωνο και οχι στην εξωτερική μνήμη και συνεχιζει να στο κανει τότε δοκίμασε ρυθμίσεις >διαχείρισή εφαρμογών >όλα >βρες τον launcher και κανε μια εκκαθάριση δεδομένων .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραίο άρθρο! :) Δηλαδή, η συσκευή σε 3g εκπέμπει λιγότερη ακτινοβολία; :worry: Αλλά, στο ακριβώς επόμενο bullet ( :confused: ) λέει ότι με χαμηλό σήμα πρέπει να αποφεύγουμε να χρησιμοποιούμε το κινητό μας. Και αν σκεφτούμε και το πόσο καλό είναι το 3g δίκτυο στην Ελλάδα... :rolleyes:

 

Παιδια καλησπέρα, 4 ερωτησεις κι εδω, κανω shortlisting!.

 

Σε κινητο που δε θα γινει root

 

1. Η μπαταρια πόσο βγαζει με

1-1,5 ωρα τηλεφωνικες κλησεις , κανα 2ωρο wifi browsing σε sites-blogs,

και 0,5- 1 ωρα u tube? Σε φωτεινότητα οθονης ας πουμε 40%.

 

2. Εαν το κινητο φορτιζει, του κανεις ζημια αν εκείνη την ωρα ακούς πχ ραδιοφωνο ή κανεις browsing?

 

3. Ισχυει οτι η μπαταρια ειναι αδυναμη-κανει γρηγορα drain?

 

4. Υπαρχουν μεγαλυτερες official μπαταριες? Θελω με την παραπανω χρηση που περιεγραψα να βγαζει από 9 το πρωι μεχρι 9 το βραδυ.

 

Ευχαριστώ!

 

1. Τη μέρα την έχεις άνετα.

 

2. Δε νομίζω. Απλά θα "τρως" ακτινοβολία και από τη φόρτιση, πέρα από το σήμα του παρόχου σου.

 

3. Καθόλου αδύναμη. 1 μέρα συνέχεια στο internet, facebook, skype, mails σε 3g ή wifi, κλήσεις σχεδόν καθόλου, ελάχιστα μηνύματα και το βράδυ μένει πάντα ένα 18% -15%. :) Εχω γράψει και ένα πιο αναλυτικό post πιο πίσω στο ίδιο thread.

 

4. Δε γνωρίζω για άλλες μπαταρίες, αλλά όπως σου έγραψα και πιο πάνω η δική του μπαταρία είναι παραπάνω από ικανοποιητική.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου πάντως smartphone τέτοιου επιπέδου (και γενικότερα όχι για το συγκεκριμένο) χωρίς 3g και συνεχή σύνδεση στο ίντερνετ είναι σαν να αγοράζεις φεράρι και την πας με 60 για να μην καίει πολύ...Εγώ έχω ανοιχτό πάντα το 3g ,viber συνέχεια, φεισμπουκ, ενημερώσεις τις ειδήσεις και τον καιρό , τα εμαιλ να έρχονται κτλ. Το παίρνεις απόφαση ότι θα το φορτίζεις κάθε βράδυ και τέλος. Προσωπική μου γνώμη πάντα , άλλωστε και τα προγράμματα 3g έχουν πέσει πολύ..
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου πάντως smartphone τέτοιου επιπέδου (και γενικότερα όχι για το συγκεκριμένο) χωρίς 3g και συνεχή σύνδεση στο ίντερνετ είναι σαν να αγοράζεις φεράρι και την πας με 60 για να μην καίει πολύ...Εγώ έχω ανοιχτό πάντα το 3g ,viber συνέχεια, φεισμπουκ, ενημερώσεις τις ειδήσεις και τον καιρό , τα εμαιλ να έρχονται κτλ. Το παίρνεις απόφαση ότι θα το φορτίζεις κάθε βράδυ και τέλος. Προσωπική μου γνώμη πάντα , άλλωστε και τα προγράμματα 3g έχουν πέσει πολύ..

 

Αν ήταν έτσι, σε αυτή τη χώρα ελάχιστοι θα έπρεπε να είχαν τέτοιες συσκευές.

 

Το 3G παραπαίει ακόμα και στην Αθήνα. Μένω Νότια Προάστια και μέσα στο σπίτι πότε υπάρχει και πότε δεν υπάρχει 3G.

Και φυσικά εναλλάσσεται συνεχώς μεταξύ 2G και 3G.

Άμα είναι να πρέπει να βγω στο μπαλκόνι μπας και, ε μπιπ με.

 

Έφεραν το 4G και ακόμα δεν υπάρχει 3G.

 

Όσο για τα προγράμματα συμβολαίου, δε θα το σχολιάσω καν (ή μήπως μόλις το έκανα; :Ρ).

 

Όπως το 'πες λοιπόν, η προσωπική σου γνώμη είναι αυτό ακριβώς. Προσωπική.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι το 3g στην Ελλάδα είναι χάλι μάυρο. Δεν ξέρω τι χρήση κάνεις στο κινητό αλλά πάντως για τις νορμάλ εφαρμογές δεν νομίζω να χρειάζεσαι κάτι να πετάει.(εκτος αν θέλεις να μιλάς και από 3g όπου εκεί χρειάζεται πραγματικά πολύ καλό σημα) . Τώρα για Θεσσαλονίκη που μένω και με wind που δεν φημίζεται και για το σήμα της έχω καταφέρει να ακούσω tune in radio streaming χωρίς καθόλου διακοπές σε μια διαδρομή από κέντρο μέχρι Καλαμαριά..Στο σπίτι εννοείται πως χρησιμοποιώ μόνο wifi γιατί ούτε εγώ έχω καλό σήμα. Τώρα για τα πακέτα νομιζω πως με 5 ευρώ 100 mb κάπου εκεί έιναι όλες οι εταιρίες και πιστέυω φτάνουν για απλή χρήση , αν δεν βλέπεις βίντεο κτλ.

από εκει και πέρα την τσέπη του την ξέρει ο καθένας καλύτερα..

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι το 3g στην Ελλάδα είναι χάλι μάυρο. Δεν ξέρω τι χρήση κάνεις στο κινητό αλλά πάντως για τις νορμάλ εφαρμογές δεν νομίζω να χρειάζεσαι κάτι να πετάει.(εκτος αν θέλεις να μιλάς και από 3g όπου εκεί χρειάζεται πραγματικά πολύ καλό σημα) . Τώρα για Θεσσαλονίκη που μένω και με wind που δεν φημίζεται και για το σήμα της έχω καταφέρει να ακούσω tune in radio streaming χωρίς καθόλου διακοπές σε μια διαδρομή από κέντρο μέχρι Καλαμαριά..Στο σπίτι εννοείται πως χρησιμοποιώ μόνο wifi γιατί ούτε εγώ έχω καλό σήμα. Τώρα για τα πακέτα νομιζω πως με 5 ευρώ 100 mb κάπου εκεί έιναι όλες οι εταιρίες και πιστέυω φτάνουν για απλή χρήση , αν δεν βλέπεις βίντεο κτλ.

από εκει και πέρα την τσέπη του την ξέρει ο καθένας καλύτερα..

 

και ακομη φθηνοτερα φιλος. Το cu me 5 ευρω δινει 500mb οποτε κι εμενα το advance είναι στο 3g συνεχεια (2 emails-fb-skype) εκτος του σπιτιου βεβαια που εχω wifi οπως λες κι εσυ! Τι στο καλο τα πηραμε (αναλογα με το πορτοφολι του καθενα) αν δεν μπορουμε να τα λιωσουμε τα κινητακια αμα σκεφτομαστε μπαταρίες, και αλλες τετοιες φθορες απ την χρηση? (σορυ αν ειμαι :offtopic:)

Edited by Manossef
Link to comment
Share on other sites

Σε άλλες χώρες έχουν unlimited κι εσείς λέτε για 5€ τα 100ΜΒ ή τα 500ΜΒ.

 

Για μένα είναι πολλά, ειδικά απ' τη στιγμή που όπως είπα σε άλλες χώρες είναι αλλιώς τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλες χώρες έχουν unlimited κι εσείς λέτε για 5€ τα 100ΜΒ ή τα 500ΜΒ.

 

Για μένα είναι πολλά, ειδικά απ' τη στιγμή που όπως είπα σε άλλες χώρες είναι αλλιώς τα πράγματα.

Αν είναι να συγκρίνουμε με το εξωτερικό το θέμα τηλεπικοινωνίες θα μας πάρουν τα κλάματα...Στην Γαλλία εχει 100mb adsl με 30 ευρώ και φουλ πακ σαν του νοβα με 15..Το θέμα είναι ότι για τα ελληνικά δεδομένα ένα πακετάκι δεδομένων δεν είναι εξωπραγματικά ακριβό..Αν περιμένουμε να πάνε οι τιμές όπως στην υπόλοιπη ευρώπη καήκαμε..

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο άρθρο! :) Δηλαδή, η συσκευή σε 3g εκπέμπει λιγότερη ακτινοβολία; :worry: Αλλά, στο ακριβώς επόμενο bullet ( :confused: ) λέει ότι με χαμηλό σήμα πρέπει να αποφεύγουμε να χρησιμοποιούμε το κινητό μας. Και αν σκεφτούμε και το πόσο καλό είναι το 3g δίκτυο στην Ελλάδα... :rolleyes:

 

 

 

1. Τη μέρα την έχεις άνετα.

 

2. Δε νομίζω. Απλά θα "τρως" ακτινοβολία και από τη φόρτιση, πέρα από το σήμα του παρόχου σου.

 

3. Καθόλου αδύναμη. 1 μέρα συνέχεια στο internet, facebook, skype, mails σε 3g ή wifi, κλήσεις σχεδόν καθόλου, ελάχιστα μηνύματα και το βράδυ μένει πάντα ένα 18% -15%. :) Εχω γράψει και ένα πιο αναλυτικό post πιο πίσω στο ίδιο thread.

 

4. Δε γνωρίζω για άλλες μπαταρίες, αλλά όπως σου έγραψα και πιο πάνω η δική του μπαταρία είναι παραπάνω από ικανοποιητική.

 

ευχαριστω για τις πληροφοριες φιλε.

 

ο καθεναςπου μενει εκτος αθηνας- θεσσαλονικης μπορει να γραψει βιβλιο για την ανυπαρξια κ την ασταθεια του 3g. Και για τις χρεωσεις επισης.

Ας κανουν το 3g με σοβαρη καλυψη κ σταθεροτητα και με λογικες τιμες κ ας αφησουν τα παραμυθια του 4g για την ωρα.

 

..... Τι στο καλο τα πηραμε (αναλογα με το πορτοφολι του καθενα) αν δεν μπορουμε να τα λιωσουμε τα κινητακια αμα σκεφτομαστε μπαταρίες, και αλλες τετοιες φθορες απ την χρηση? (σορυ αν ειμαι :offtopic:)

 

Manossef, αυτο που λες ειναι λογικό κ συμφωνω.

 

Βεβαια δεν ισχυει στην προβατο-Ελλαδα, οπου αγοραζονται σωρηδoν superphablets κ iphones και S3 απο ανθρωπους κυριως ανηλικους ή στη μετεφηβικη ηλικια ή γκατζετακιδες\χομπιστες (αυτες οι 3 κατηγοριες ειναι η πλειοψηφια ας μη γελιομαστε) και οι περισσοτεροι κανουν αναπαντητες...προφανως υπερβαινουν το πορτοφολι τους...κ σ αυτους αναφερομαι. Οτι τ αγοραζουν κι οταν δεν εχουν(με) oυτε να τα συντηρησουν ουτε να τα λειτουργησουν...τεσπα...for future reference off topic!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

αυτο σκεφτηκα κατα την επιλογη συσκευης μεταξυ μιας μεσαιας σε αρκετα καλη τιμη (240Ε) οπως αυτης με σχετικα καλες δυνατοτητες και wired ολη μερα παρα κατι ακριβοτερο (iphone-s3) οπως λες κι εσυ και να το ριχνω στις αναπαντητες ή ιντερνετ με το σταγονομετρο. Βεβαια αν βγει το τεσσαρι και πεσει η τιμη του σ3 (που δεν νομιζω να πεσει πολυ) δεν θα πω και οχι :lol:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάς και το Nexus 4;

 

Με ~300€ μπορείς να έχεις το 8άρι. Το αναφέρω μιας και κοιτάς για το S Advance που είναι αποκλειστικά 8άρι, παρόλο που έχει και card slot.

 

Και βέβαια μιλάμε για συσκευή ανώτερη σε όλα, συν ότι (λογικά) θα πάρει πρώτη την Key Lime Pie.

 

Βέβαια είναι και πιο μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάς και το Nexus 4;

 

Με ~300€ μπορείς να έχεις το 8άρι. Το αναφέρω μιας και κοιτάς για το S Advance που είναι αποκλειστικά 8άρι, παρόλο που έχει και card slot.

 

Και βέβαια μιλάμε για συσκευή ανώτερη σε όλα, συν ότι (λογικά) θα πάρει πρώτη την Key Lime Pie.

 

Βέβαια είναι και πιο μεγάλη.

 

Με 300 από πού φίλε μου ;;

Link to comment
Share on other sites

Από Play Store τώρα που ομαλοποιήθηκε η κατάσταση με τη διαθεσιμότητα.

 

Τέλος πάντων, είμαστε εκτός θέματος, απλά το ανέφερα επειδή είπε ότι ψάχνεται για συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Για σας , από χθες είμαι και εγώ κάτοχος του s advance ..

Καθώς έρχομαι από άλλη πλατφόρμα ( 3 χρόνια maemo ) , δεν έχω ιδέα τι παίζει στο android ..

Με το ροοτ μπορούμε να στείλουμε της διαφημίσεις ? Αν ναι , έχω την έκδοση XXLK2 update δεν μου βρίσκει , λογικά εχω την τελευταία έκδοση ..

πως μπορώ να κάνω ροοτ ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Υπαρχει και αναλογο για το κινητακι μας?

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/-QWERTY-Keyboard-Case-for-Samsung-Galaxy-S3-with-Detachable-Bluetooth/150959139256/item

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μαζί με θήκη δε βλέπω κάτι, αλλά απλά keyboards υπάρχουν.

 

Κανά νέο για την αναβάθμιση σε Jelly Bean στην Ελλάδα, έχουμε;

Link to comment
Share on other sites

Για σας , από χθες είμαι και εγώ κάτοχος του s advance ..

Καθώς έρχομαι από άλλη πλατφόρμα ( 3 χρόνια maemo ) , δεν έχω ιδέα τι παίζει στο android ..

Με το ροοτ μπορούμε να στείλουμε της διαφημίσεις ? Αν ναι , έχω την έκδοση XXLK2 update δεν μου βρίσκει , λογικά εχω την τελευταία έκδοση ..

πως μπορώ να κάνω ροοτ ?

 

Ετσι κανεις ροοτ και μετα διωχνεις κ τις διςφημισεις κ οτι γουσταρεις :)

 

http://theandroidrom.com/how-to-root-samsung-galaxy-s-advance-gt-i9070-with-android-4-1-2-jelly-bean/

Link to comment
Share on other sites

Ετσι κανεις ροοτ και μετα διωχνεις κ τις διςφημισεις κ οτι γουσταρεις :)

 

http://theandroidrom.com/how-to-root-samsung-galaxy-s-advance-gt-i9070-with-android-4-1-2-jelly-bean/

 

Στο link που μου έδωσες λέει

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 with latest Android 4.1.2 Jelly Bean Official Firmware.

εγώ έχω τη GB και όχι την JB .. δουλεύει και στο δικό μου αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Στο link που μου έδωσες λέει

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 with latest Android 4.1.2 Jelly Bean Official Firmware.

εγώ έχω τη GB και όχι την JB .. δουλεύει και στο δικό μου αυτό ?

 

Οχι αυτο ειναι για jb. Ψαξε λιγο υπαρχει κ για gb

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην δικη μου και σε μια ακομη το κανει, αρα δεν εισαι μονο εσυ ο " τυχερος ".:)

 

εμένα όχι, μήπως είναι σε συνδιασμό με κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

παίδες έχω στον υπολογιστή μια ιστοσελιδα με database απο την εταιρεία η οποία χρειάζεται java runtime ή κάτι τέτοιο. Στο κινητό έχω Dolphin για περιήγηση αλλά όταν προσπαθώ να δώ την ίδια δεν κάνει κάτι.

Βγάζει ένα παράθυρο που λέει "Detecting Java ..." αλλά δεν κάνει κάτι.

ασυμβατότητα μάλλον ;;; καμία σκέψη ;;;

απο το λίγο που το έψαξα πρέπει να εγκαταστήσω το "java runtime environment" για android αλλα δεν το βρίσκω το play store....

Edited by Grgasteus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...