Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 900


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia Lumia 900

(RM-823)

Four colours, one brilliant phone

 

 

http://i.webapps.microsoft.com/r/image/view/-/3843020/respXXL/1/-/Nokia-Lumia-900-black-front.png http://i.webapps.microsoft.com/r/image/view/-/3843022/respXXL/1/-/Nokia-Lumia-900-black-side.png

______________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

9 Ιανουαρίου 2012

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας:

Ιούνιος 2012

 

Περιγραφή συσκευής:

The Nokia Lumia 900 is a smooth unibody device featuring Windows Phone 7.5 operating system and 1.4 GHz processor. The device brings the best browsing experience with IE9 hardware accelerated graphics and HTML5 support. Other key features include a large 4.3" ClearBlack AMOLED display and an 8 megapixel camera with Carl Zeiss lens and dual-LED flash. Develop apps for this device with XNA and Silverlight frameworks and build web experiences using Internet Explorer 9. Supported operating bands depend on the country/region where the device is available:

  • AT&T variant / RM-808: ESGM 850/900/1800/1900, WCDMA 850/1900/2100, LTE band 4 (1700/2100) & 17 (700), LTE Cat 3 (50 Mbps Downlink, 25 Mbps Uplink), HSDPA Cat14 (21 Mbps), HSUPA Cat 6 (5.76 Mbps) and WLAN.
  • Global variant / RM-823: ESGM 850/900/1800/1900, WCDMA 850/900/1900/2100, HSDPA+ Dual Carrier Cat 24 (42 Mbps), HSUPA Cat 6 (5.76 Mbps) and WLAN.

______________________________________

 

Λειτουργικό σύστημα:

Microsoft Windows Phone 7.5 (Mango)

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

2175.2905.885x.124x0

 

Δείκτης SAR:

1,33 W/kg

 

Ελληνικό product code:

 

______________________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Φωτογραφίες

Δελτίο τύπου

Data Sheet

Οδηγός χρήσεως

Edited by niotheros
Ενημέρωση συνδέσμων
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 160
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι κάτοχος του RAZR XT910 και σήμερα "έπεσε" στα χέρια μου το 800. Μιλάμε μου άρεσε πάρα πολύ το κινητό.

Όταν βγει το 910 με βλέπω να αλλάζω.

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

ποιες οι διαφορες του απο το 800???? εκτος απο την οθονη φυσικααα

 

 

Έχει κάμερα μπροστά το 900/910,δεν έχει το κυρτό γυαλί του 800 και λένε ότι θα έχει 12 mp κάμερα αντί 8 mp του 800.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποτε αναμενεται το 910 στην ευρωπη???

 

Η ΝΟΚΙΑ δήλωσε πως το 910 ήταν απλές φήμες και τίποτα παραπάνω, μέχρι στιγμής περιμένουμε το Lumia 900

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Παιδιά το γυροσκόπειο που ακριβώς το χρησιμοποιούμε;

σε παιχνιδια και σε εφαρμογες στυλ reality browser.

στην ουσια ειναι αχρηστο σε εμενα τουλαχιστων εμενα δεν με εχει βολεψει πουθενα

ειδικα στα παιχνιδια πρεπει να εισαι χειρουργος για να το δουλεψεις.

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίο, η Siri πιστεύει οτι το Nokia Lumia 900 είναι το καλύτερο κινητό :p

http://mynokiablog.com/2012/05/11/siri-thinks-you-should-get-a-lumia-900-in-cyan/

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εδω και 10 μερες χρησιμοποιω ως κυριο τηέφωνο ενα Lumia 900. Η συσκευη ειναι καταπληκτικη. Απροβληματιστρη λειτουργια σε ολες τις εργασιες. Να αναφερω σε αυτο το σημειο οτι οσοι νομιοζυν οτι ειναι απλα ενα μεγενθυμενο 800 θα πεσουν εξω. Η οθονη ειναι βελτιωμενη και λογω μεγεθους αλλα και λογω μη-pentile. Πραγματικα πολυ ωραια χρωματα και απιστευτο μαυρο. Εχω σεταρει φουλ SN (FB και Twitter), yahoo mail, outlook mail, live mail. Ολα δουλευουν απροβληματιστα και απιστευτα γρηγορα.

Πολυ καλη μπροστινη καμερα για χρηση Skype και Tango.

 

Γενικα μια συσκευη που ευχαριστως θα αγοραζα.

 

Αν εχετε καποια ερωτηση εδω ειμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο ειναι "βράχος" δείτε αυτό

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και εγώ του 900 εδώ και λίγες μέρες...απο Αγγλία (phones4u)...Το κινητό είναι απίστευτα εύχρηστο και γρήγορο! Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς για το update και γενικά που βρίσκω πληροφορίες για να ξέρω αν έχω την τελευταία έκδοση!!! Ευχαριστώ :-)
Link to comment
Share on other sites

Έχει και αυτό το τηλέφωνο το κλασικο θεμα των windows phones που μολις κλείσει η οθόνη κλείνει και το wifi και ετσι δεν ερχονται ειδοποιήσεις (με mobile data απενεργοποιημένο πάντα) ;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το είδα από κοντά. Ένα μεγενθυμένο 800 που με απογοήτευσε καθώς η μεγενθυμένη λογική του N9/800 οδηγεί σε πολύ άβολο πιάσιμο. Ναι μεν είναι καμπυλωτό και βολεύει όταν το κρατάς αλλά λόγο του μεγαλύτερου πλάτους όταν πας να πατήσεις κάποιο από τα κουμπιά σε δυσκολεύει το ίσιο κάτω μέρος κάτι που δε φαίνετια πολύ στο 800.

 

Επίσης το ευθύ γυαλί μπροστά αντί για το κυρτό αφαιρεί πολλούς πόντους εμφάνισης.

 

Απερίφθει για μένα.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το είδα από κοντά. Ένα μεγενθυμένο 800 που με απογοήτευσε καθώς η μεγενθυμένη λογική του N9/800 οδηγεί σε πολύ άβολο πιάσιμο. Ναι μεν είναι καμπυλωτό και βολεύει όταν το κρατάς αλλά λόγο του μεγαλύτερου πλάτους όταν πας να πατήσεις κάποιο από τα κουμπιά σε δυσκολεύει το ίσιο κάτω μέρος κάτι που δε φαίνετια πολύ στο 800.

 

Επίσης το ευθύ γυαλί μπροστά αντί για το κυρτό αφαιρεί πολλούς πόντους εμφάνισης.

 

Απερίφθει για μένα.

 

και εγω 800 εχω και οντως δεν συγκρινετε η κυρτη οθονη.

επρεπε να του βαλουν και δευτερη καμερα οπως του 900 παντως

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...