Jump to content

Huawei Ascend P1


basilise
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπέρα.για όσους το πήραν απο expansys.η εγγυηση είναι το email που γράφει invoice folder; κατι τετοιό.επίσης υπάρχει καποιος τρόπος να βελτιωθει η ανάλυση στα βινεακια στο youtube;επισης αν ξερετε πως βγαινει η δονηση στις κλησεις πριν απαντησεις ή οταν σε καλουν, και οταν ανοιγεις και κλεινεις το τηλεφωνο.ευχαριστώ.

 

Η εγγυηση αν δεν κανω λαθος ηταν μεσα στο κουτι που βρισκοταν κ το κουτι του τηλεφωνου.Αν το υποστηριζει το βιντεο θα δεις οταν παει να ανοιξει στα αριστερα γραφει HQ αν δεν ειναι κοκκινο το πατας.Για την δονηση εννοεις οταν το σηκωνει ο αλλος που δοναει για λιγο η οταν σε καλουν?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η εγγυηση αν δεν κανω λαθος ηταν μεσα στο κουτι που βρισκοταν κ το κουτι του τηλεφωνου.Αν το υποστηριζει το βιντεο θα δεις οταν παει να ανοιξει στα αριστερα γραφει HQ αν δεν ειναι κοκκινο το πατας.Για την δονηση εννοεις οταν το σηκωνει ο αλλος που δοναει για λιγο η οταν σε καλουν?

ναι ναι αυτο.γινεται να μην δοναει;στα videakia κανω hq την αναλυση αλλα παλι δεν ειναι τελειο.θα φταινε μαλλον τα ppi του κινητου.η εγγυησση γιαα πόσα χρονια ειναι;

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι αυτο.γινεται να μην δοναει;στα videakia κανω hq την αναλυση αλλα παλι δεν ειναι τελειο.θα φταινε μαλλον τα ppi του κινητου.η εγγυησση γιαα πόσα χρονια ειναι;

Υπ΄όψιν πως για να δεις βιντεάκια σε υψηλή ανάλυση, θα πρέπει τα βιντεάκια αυτά να είναι ανεβασμένα σε υψηλή ανάλυση..Δεν πιστεύω να θέλεις να δεις 240p βιντεάκι σε HD :) ..Χωρίς να έχω το P1 ακόμη, χρησιμοποιώ το xperia sole αυτόν τον καιρό και τα HD βιντεάκια τα παίζει τέλεια..δεν πιστεύω να έχει θέμα το P1.

Link to comment
Share on other sites

Υπ΄όψιν πως για να δεις βιντεάκια σε υψηλή ανάλυση, θα πρέπει τα βιντεάκια αυτά να είναι ανεβασμένα σε υψηλή ανάλυση..Δεν πιστεύω να θέλεις να δεις 240p βιντεάκι σε HD :) ..Χωρίς να έχω το P1 ακόμη, χρησιμοποιώ το xperia sole αυτόν τον καιρό και τα HD βιντεάκια τα παίζει τέλεια..δεν πιστεύω να έχει θέμα το P1.

ναι φιλε μου ετσι ειναι.τα στιγμιοτυπα για παραδειγμα απο ενα ματς δε τα παιζει παρα πολυ καλα,οταν το βαλω σε πληρη οθονη.τα ιδιο βιντεακι στο ipod 4g που ειχα το επαιζε τελεια ή οταν το παιζει το nexus ενος φιλου.υπαρχει καποιο προγραμμα που να βελτιωνει την αναλυση;και όσον αφορα την δονηση οταν καλεις ή οταν σε καλουν ,πως φευγει.

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου ετσι ειναι.τα στιγμιοτυπα για παραδειγμα απο ενα ματς δε τα παιζει παρα πολυ καλα,οταν το βαλω σε πληρη οθονη.τα ιδιο βιντεακι στο ipod 4g που ειχα το επαιζε τελεια ή οταν το παιζει το nexus ενος φιλου.υπαρχει καποιο προγραμμα που να βελτιωνει την αναλυση;και όσον αφορα την δονηση οταν καλεις ή οταν σε καλουν ,πως φευγει.

 

Δυστυχώς δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν χαλάσει ο φορτιστής, (είναι από expansys το κινητό) τι κάνουμε; Αξίζει να πας για εγγύηση, ή επειδή είναι usb υπάρχει πιο οικονομική λύση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν χαλάσει ο φορτιστής, (είναι από expansys το κινητό) τι κάνουμε; Αξίζει να πας για εγγύηση, ή επειδή είναι usb υπάρχει πιο οικονομική λύση;

 

Ο φορτιστης εννοεις το καλωδιο με τον ανταπτορα η η θυρα usb του κινητου?

 

ναι φιλε μου ετσι ειναι.τα στιγμιοτυπα για παραδειγμα απο ενα ματς δε τα παιζει παρα πολυ καλα,οταν το βαλω σε πληρη οθονη.τα ιδιο βιντεακι στο ipod 4g που ειχα το επαιζε τελεια ή οταν το παιζει το nexus ενος φιλου.υπαρχει καποιο προγραμμα που να βελτιωνει την αναλυση;και όσον αφορα την δονηση οταν καλεις ή οταν σε καλουν ,πως φευγει.

 

Η δονηση δεν νομιζω πως φευγει κ ξαναδες για το HQ γιατι τα βιντεο τα δειχνει μια χαρα το τηλεφωνο εκτος αν βλεπεις βιντεο που ειναι μονο σε χαμηλη αναλυση.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο site διάβασα (αλλά δεν θυμάμαι σε ποιό) ότι η Huawei έχει υποσχεθεί στην αμερικάνικη αγορά να δώσει Jelly Bean. Σύμφωνα με αυτά που διάβασα το κινητό πρέπει να κυκλοφόρησε στην Αμερική το δεκέμβριο, λέτε να είναι τυχερό και να πάρουμε και μεις; Έχει κάποιος κάποια αντίστοιχη πληροφορία;

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

έχει το xperia s η γυναίκα μου και και κάνω έρευνα αγοράς για το p1 για εμένα , συγκριτικά με το s όσον αφορά κατανάλωση μπαταρίας ,απόδοση ακουστικού και δέκτη gps και wifi υπάρχουν γνώμες ?

εντωμεταξύ παρατήρησα και εγώ πως στο expansys ανέβασε την τιμή ,προφανώς λόγω ζήτησης ,και μόλις είδε μειωμένη ανταπόκριση έβγαλε κουπόνι έκπτωσης 50 ευρώ,οπότε η τιμή παρέμεινε ως είχε

παρόλα αυτά ,ευχαριστώ δεν θα πάρω από expansys ,ούτε τώρα ούτε πότε ,καθώς αυτές τις παπατσιδικες πολιτικές marketing τις κάναμε εμείς οι Έλληνες προ 3ετιας και τώρα που έχουμε πρόβλημα ήρθανε τα γαλλακια να μας πούνε που είναι τα αμπελοχώραφα μας ,ρε άντε από εκεί νούμερα !!!!

προτιμώ κύριοι να αγοράσω από εγχώρια καταστήματα στα 268 ,που στην τελική κάνουν και άτοκες .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Επειδη ειμαι πολυ ζεστος για να το παρω ξερετε αν παιζει τηλεοπτικα καναλια(web tv)Με το wifi πως τα παει, επισης με το gps,κλειδωνει γρηγορα?

επισης αν κανει για 4g

Edited by MOISIS
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα πριν λίγο από ΑRMAOS, (σκρουτζομάγαζο), σε λευκό, στα 269 ευρώ. Απ΄ότι μου είπε ο ευγενέστατος κύριος στο τηλέφωνο, είναι ελληνική η συσκευή με κανονική εγγύηση. Το παρήγγειλα για λογαριασμό του αδερφού μου. Ήθελε να παραγγείλει το s3 mini στα 270 ευρώ και του πρότεινα το Ρ1, στην αρχή ήταν δύσπιστος αλλά τελικά τον έπεισα. Ελπίζω να δικαιωθώ και να μην βγω ψεύτης! Όλα όσα γνωρίζω για το huawei, τα έμαθα εδώ μέσα από εσάς (και σας ευχαριστώ πολύ).
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης εννοεις το καλωδιο με τον ανταπτορα η η θυρα usb του κινητου?

 

Όχι το καλώδιο usb, ο αντάπτορας/μετασχηματιστής. Και, διορθώνοντας, δεν χάλασε, έσπασε :O:O Οπότε η εγγύηση αποκλείεται. Που μπορώ να βρω συμβατό;

Link to comment
Share on other sites

Όχι το καλώδιο usb, ο αντάπτορας/μετασχηματιστής. Και, διορθώνοντας, δεν χάλασε, έσπασε :O:O Οπότε η εγγύηση αποκλείεται. Που μπορώ να βρω συμβατό;

Παντου μπορείς να βρεις εναν ανταπτορα στο 1Α- 5V!

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πηρα κι εγω το κινητο πριν λιγες μερες και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες. Μονο ενα προβλημα εχω. Δεν μπορω να βρω που μπορω να δω την διαρκεια των κλησεων. Και δεν εννοω την διαρκεια για την καθε κληση χωριστα αλλα συνολικα για ολες τις εισερχομενες, εξερχομενες κλπ. Αν μπορει να βοηθησει καποιος... Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πιθανος να εχει ξαναναφερθει αλλα......το δοκιμαζω και εγω απο εχθες το p1 και μου εχει κανει τρομερη εντυπωση περα απο τα υπολοιπα το εξης........βγηκε απο τον φορτιστη χθες λιγο μετα τις 6 το απογευμα και σημερα την στιγμη που γραφω εχει 56% μπαταρια.........σχεδον 30 ωρες εχει καταναλωσει μολις 44% μπαταρια με ιδιαιτερα σκληρη χρηση θα ελεγα.......πραγματικα ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια πιθανος να εχει ξαναναφερθει αλλα......το δοκιμαζω και εγω απο εχθες το p1 και μου εχει κανει τρομερη εντυπωση περα απο τα υπολοιπα το εξης........βγηκε απο τον φορτιστη χθες λιγο μετα τις 6 το απογευμα και σημερα την στιγμη που γραφω εχει 56% μπαταρια.........σχεδον 30 ωρες εχει καταναλωσει μολις 44% μπαταρια με ιδιαιτερα σκληρη χρηση θα ελεγα.......πραγματικα ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ!!!

Χρησιμοποιεις καποιο προγραμμα εξοικονόμηση ενέργειας; ο φωτισμο σε ποιο επίπεδο ειναι; το δικο μου δεν κρατάει τοσο :wacko:

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεις καποιο προγραμμα εξοικονόμηση ενέργειας; ο φωτισμο σε ποιο επίπεδο ειναι; το δικο μου δεν κρατάει τοσο :wacko:

 

 

οχι δεν χρησιμοποιω προγραμμα εξοικονομισης ενεργειας.......η φωτινοτητα ειναι λιγο κατω απο την μεση.......χρησιμοποιω το προγραμμα super advanced killer και ανα τακτα χρονικα διαστηματα καθαρηζω τις εφαρμογες παρασκηνιου......wifi ανοικτο ..........mobile data , gps ανοικτο...............συνεχεια...............να συμειωσω οτι το τηλεφωνο εχει κανει συνολικα δυο πληρεις φορτισεις......οταν λεω πληρεις ενοω κλησιμο απο μπαταρια και φορτισμα μεχρι το 100%.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν χρησιμοποιω προγραμμα εξοικονομισης ενεργειας.......η φωτινοτητα ειναι λιγο κατω απο την μεση.......χρησιμοποιω το προγραμμα super advanced killer και ανα τακτα χρονικα διαστηματα καθαρηζω τις εφαρμογες παρασκηνιου......wifi ανοικτο ..........mobile data , gps ανοικτο...............συνεχεια...............να συμειωσω οτι το τηλεφωνο εχει κανει συνολικα δυο πληρεις φορτισεις......οταν λεω πληρεις ενοω κλησιμο απο μπαταρια και φορτισμα μεχρι το 100%.....

Το κινητο ποτε τ πήρες;

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

με λιγο wifi και μετα το έκλεινα,επίσης και το bluetooth :O και ειναι στο 50% Edited by stiv1
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ποτε τ πήρες;

 

 

το κινητο αγοραστηκε την τριτη.........εκανε μια φορτιση και εγω το πηρα εχθες και του εχω κανει αλλη μια.................

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]29913[/ATTACH]

Αυτή η μέτρηση λέει κάτι ή όχι; Το τηλέφωνο είναι όπως το αγόρασα δεν το έχω πειράξει καθόλου αλλά δεν ξέρω τι λέει το συγκεκριμένο νούμερο.

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]29913[/ATTACH]

Αυτή η μέτρηση λέει κάτι ή όχι; Το τηλέφωνο είναι όπως το αγόρασα δεν το έχω πειράξει καθόλου αλλά δεν ξέρω τι λέει το συγκεκριμένο νούμερο.

ποιο προγραμμα ειναι αυτο που εχεις;γραψε λαθος
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω καλα;;; 1.2Mhz;;; κανονικα δεν ειναι 1.5Mhz ;;

Και εγώ το είδα και με παραξένεψε αλλά δεν έχω κάνει κάτι στο τηλέφωνο είναι όπως το πήρα. Κάποια παιχνίδια (όχι τίποτε βαρύ) και το Antutu που το έβαλα σήμερα από περιέργεια. Υπάρχει κάποιο άλλο πιο αξιόπιστο τεστ να τρέξω για να δω τι παίζει;

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...