Jump to content

Huawei Ascend P1


basilise
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους rootαρισμένο. Τα αποσυμπίεσα χύμα στο C απενεργοποίησα και το antivirus έκλεισα και το hisuite και ω του θαύματος μετά την επανεκίνηση είδα το εικονίδιο διαχειριστής:yahoo::yahoo::yahoo:

Ευχαριστώ

Εγώ είχα την Β102 αγορασμένο από expansys και το rootαρα κανονικά ακολουθώντας τον οδηγό. Την Β229 δεν την έχω περάσει ακόμη αλλά θα το κάνω σύντομα.

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ είχα την Β102 αγορασμένο από expansys και το rootαρα κανονικά ακολουθώντας τον οδηγό. Την Β229 δεν την έχω περάσει ακόμη αλλά θα το κάνω σύντομα.

 

Ωραια φιλε αν ολα πανε καλα να μας ενημερωσεις! Αν και απο στιγμη που το rootαρες δεν νομιζω να εχεις θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια φιλε αν ολα πανε καλα να μας ενημερωσεις! Αν και απο στιγμη που το rootαρες δεν νομιζω να εχεις θεμα.

 

κανένα θέμα με την 229 από 102.:)

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει επισημη jelly bean?

 

Όχι και αν διαβάσεις πιο πίσω θα δεις ότι μάλλον δεν προτίθεται να βγάλει. Έχει μια δοκιμαστική beta που έχει βγει αλλά δεν δουλεύει και πολύ καλά. Πάντως ελπίζω να αλλάξει γνώμη η Huawei και να δώσει JB γιατί είναι κρίμα για το συγκεκριμένο κινητό να μην αναβαθμιστεί.

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες ακόμα παλεύω να rootάρω την B229 :( μου βγάζει πρόβλημα στο προτελευταίο βήμα που είναι να κάνει reboot η συσκευή, δεν κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση άσχετη........Είναι το πρώτο μου android κινητο και το έχω κανα μήνα. Όλα καλα, όλα ωραία, root. αναβαθμίσεις τα πάντα.

Δυο ερωτήσεις έχω μόνο... Ενω του έχω κλειστά τα δεδομένα, σε μία φάσι που δεν είχα wifi, το ρημάδι κατάφερε και με χρέωσε. Ενημερώθηκα οτι υπάρχουν εφαρμογές για να μπλοκάρισμα, αλλα δεν βρηκα κατι. Μία βοήθεια??

 

Επίσης τι πρόγραμμα να προτιμησω για GPS (εντός Ελλάδας πάντα)?

 

Καταλαβαίνω ότι οι ερωτήσεις είναι λίγο άσχετες, μιας και είναι γενικές, αλλα άν κάποιος έχει καλή διάθεση θα τον ευχαριστούσα. έστω και πμ. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

το superuser icon που φαινεται?

 

Θα το βρεις στα apps μέσα από το menu.

 

Από χτες έχω περάσει μια JellyBean AOKP build. Τα αποτελέσματα είναι εκπληκτικά πέρα από κάποια minor για μένα bugs.Θα επανέλθω για να σας πω περισσότερα αφου την δουλέψω λίγο ακόμα.Καλύτερη μπαταρία και πιο smooth είναι οι εμφανείς βελτιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση άσχετη........Είναι το πρώτο μου android κινητο και το έχω κανα μήνα. Όλα καλα, όλα ωραία, root. αναβαθμίσεις τα πάντα.

Δυο ερωτήσεις έχω μόνο... Ενω του έχω κλειστά τα δεδομένα, σε μία φάσι που δεν είχα wifi, το ρημάδι κατάφερε και με χρέωσε. Ενημερώθηκα οτι υπάρχουν εφαρμογές για να μπλοκάρισμα, αλλα δεν βρηκα κατι. Μία βοήθεια??

 

Επίσης τι πρόγραμμα να προτιμησω για GPS (εντός Ελλάδας πάντα)?

 

Καταλαβαίνω ότι οι ερωτήσεις είναι λίγο άσχετες, μιας και είναι γενικές, αλλα άν κάποιος έχει καλή διάθεση θα τον ευχαριστούσα. έστω και πμ. :rolleyes:

 

 

ΛΥΣΗ ΕΑΝ ΔΕΝ θΕΛΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΠΟΤΕ

 

Ρυθμισεις - Χρηση δεδομενονων - Περισσοτερα - Δικτυα κινητης τηλεφωνιας - Ονοματα σημειου προσβασης - Και στα 2 που θα σου βγαλει MMS & DATA πηγαινε κ σβησε τη καταληξη .GR. ή αμα δε χρησιμοποιεις δεδομενα απο το κινητο σβηστα ολα. κ δε προκειτε να σε ξαναχρεωσει με τπτ.

 

Αλλιως ψαξε για καμια εφαρμοφη στο playstore. Δεν εχω καμια να σου προτεινω γιατι χρησιμοποιώ σπανια δεδομενα.

Edited by PanosXar
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την b229 αλλα οταν παω να ροοταρω και να βαλω usb drivers χειροκινητα, η επιλογη "android driver" δεν υπαρχει

υπαρχουν οι: android ADB interface, android Bootloader Interface και android Composite ADB interface. τι διαλεγω?

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την b229 αλλα οταν παω να ροοταρω και να βαλω usb drivers χειροκινητα, η επιλογη "android driver" δεν υπαρχει

υπαρχουν οι: android ADB interface, android Bootloader Interface και android Composite ADB interface. τι διαλεγω?

 

 

Το πρώτο επέλεξε. android ADB interface

 

Προσπαθησα να το διορθώσω κ στο ποστ μου αλλα δε με.αφηνει να το τροποποιησω,κανενας mod εδω να βοηθήσει!!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ανέβαλαν την αγορά του P1 για αργότερα με την ελπίδα μήπως και μειωθεί περισσότερο η τιμή του, δυστυχώς τους πληροφορώ ότι: α) η wind δεν το διαθέτει πια (τουλάχιστον το έχει αφαιρέσει από το site της μάλλον λόγω του ότι δεν έχει διαθέσιμο stock). β) το διαθέτουν ελάχιστα σκρουτζομάγαζα στη τιμή των 290 ευρώ και γ) το expansys διαθέτει το μαύρο στη τιμή των 390(!!!) ευρώ και το λευκό στα 445(!!!) ευρώ.... Συμπέρασμα: όσοι προλάβαμε προλάβαμε, γιατί μάλλον σε λίγο καιρό δεν θα κυκλοφορεί στην αγορά, ειδικά αφού ανακοινώθηκε και το Ρ2...
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς κάποια αλλαγή συμπεριφοράς του κινητού, μετα την εισαγωγή SD CARD μαρκας SANDISK?

 

Εχει τρελαθει το κινητό, μία δεν την αναγνωρίζει, μια κολαει (ξεκολαει μόνο με hard reset), μία τη θεωρεί κατεστραμμένη, μία χωρίς διαμόρφωση.........

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς κάποια αλλαγή συμπεριφοράς του κινητού, μετα την εισαγωγή SD CARD μαρκας SANDISK?

 

Εχει τρελαθει το κινητό, μία δεν την αναγνωρίζει, μια κολαει (ξεκολαει μόνο με hard reset), μία τη θεωρεί κατεστραμμένη, μία χωρίς διαμόρφωση.........

 

Στο τηλεφωνο μου εχω sandisk 32 gb cl10 κ σε διαβεβαιωνω οτι λειτουργει μια χαρα.Οποτε μαλλον φταιει η καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια sandisk 8 gn cl 10 και επίσης λειτουργεί μια χαρά. Η τελευταία έκδοση της Cyanogen με android 4.1.2 λειτουργεί άψογα. Είναι διορθωμένα κάποια minor bugs που παρατήρησα στην aokp ( haptic feeback not working, mounting sd card error ) και η αίσθηση μου είναι οτι ανεβάζει την συσκευή ένα επίπεδο πιο πάνω. Την συστήνω ανεπιφύλακτα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια sandisk 8 gn cl 10 και επίσης λειτουργεί μια χαρά. Η τελευταία έκδοση της Cyanogen με android 4.1.2 λειτουργεί άψογα. Είναι διορθωμένα κάποια minor bugs που παρατήρησα στην aokp ( haptic feeback not working, mounting sd card error ) και η αίσθηση μου είναι οτι ανεβάζει την συσκευή ένα επίπεδο πιο πάνω. Την συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

λειτουργουνε ολα? και το βιντεο? ειναι πιο smooth?παντως μεγαλη παπατα που δεν θα δωσουν jellybeam! εγω στη σελιδα; τους στο facebook τους κραζω συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

λειτουργουνε ολα? και το βιντεο? ειναι πιο smooth?παντως μεγαλη παπατα που δεν θα δωσουν jellybeam! εγω στη σελιδα; τους στο facebook τους κραζω συνεχεια!

 

Δεν λειτουργεί το 1080p recording. Είναι απίστευτα smooth,έχει καλύτερη μπαταρία και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα μα κανένα πρόβλημα από το Σάββατο που το χω περάσει. Θα ανεβάσω σύντομα οδηγό μόλις βρω λίγο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί το 1080p recording. Είναι απίστευτα smooth,έχει καλύτερη μπαταρία και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα μα κανένα πρόβλημα από το Σάββατο που το χω περάσει. Θα ανεβάσω σύντομα οδηγό μόλις βρω λίγο χρόνο.

 

ειναι πολυ σοβαρο αυτο με το βιντεο...με αλλη εφαρμογη lgcamera μπορεις να τραβηξεις βιντεο δοκιμασες?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω αυτο με το βιντεο.Γιατι ειναι ενα πραγμα που ειναι σημαντικό + που πενευουμε το κινητο μας ..Αλλα σιγουρα θα μπορει να διορθωθει,,εδω αλλα και αλλα εχουν επιλυθεί σε αυτο θα κολλήσετε (για τ γωστες του αντικειμένου)..
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω αυτο με το βιντεο.Γιατι ειναι ενα πραγμα που ειναι σημαντικό + που πενευουμε το κινητο μας ..Αλλα σιγουρα θα μπορει να διορθωθει,,εδω αλλα και αλλα εχουν επιλυθεί σε αυτο θα κολλήσετε (για τ γωστες του αντικειμένου)..

 

ετσι ειναι...ασ δοκιμασουν και το lgcamera μπορει να δουλευει! και τοτε ειμαστε οκ!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο 3G πόση ώρα κάνει να συνδεθεί περίπου το κινητό σε εσάς? Το x5 που είχα αργούσε και αυτό λίγη ώρα, αλλά το P1 κάνει ίσως πάνω από 30 δευτερόλεπτα. Το έχω μόνιμα στο 2G για εξοικονόμηση μπαταρίας, απενεργοποιώ πρώτα την χρήση μόνο 2G δικτύων και ενεργοποιώ τα δεδομένα μετά. Έχω παρατηρήσει πως άλλα android συνδέονται σχεδόν ακαριαία γι' αυτό ρωτάω. Φοράω την εργοστασιακή Β102.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο 3G πόση ώρα κάνει να συνδεθεί περίπου το κινητό σε εσάς? Το x5 που είχα αργούσε και αυτό λίγη ώρα, αλλά το P1 κάνει ίσως πάνω από 30 δευτερόλεπτα. Το έχω μόνιμα στο 2G για εξοικονόμηση μπαταρίας, απενεργοποιώ πρώτα την χρήση μόνο 2G δικτύων και ενεργοποιώ τα δεδομένα μετά. Έχω παρατηρήσει πως άλλα android συνδέονται σχεδόν ακαριαία γι' αυτό ρωτάω. Φοράω την εργοστασιακή Β102.

 

Το έχω παρατηρήσει και εγώ με την B229. Επίσης είχα και το x5pro και όντως έκανε εμφανώς λιγότερη ώρα, σχεδόν ακαριαία.

Αν έχεις επιλεγμένο το "μόνο 2G" και ανοίξεις δεδομένα, αμέσως συνδεέται με EDGE και έχεις κανονικά Internet.

Μόνο όταν συνδέεται σε 3G για πρώτη φορά το παρουσιάζει αυτό. Το ίδιο παρουσιάζουν;

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα στο 2G ανοίγει πολύ γρήγορα. Μάλλον αργεί να κάνει την εναλλαγή σε 3G. Δεν είναι ουσιαστικό πρόβλημα όπως και να 'χει, απλά είναι λίγο ενοχλητικό. Νόμιζα πως θα έφταιγε η Β102 αλλά τελικά μάλλον το κάνει σε όλες τις εκδόσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...