Jump to content

Alcatel OT-995


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρθα σε επικοινωνα με ALCATEL HELLEAS (2109490550) και μου ειπαν οτι εχουν προβλημα με την Ελληνικη μεταφραση... να μου το δωσουν να το μεταφρασω εγω αν ειναι...

Αύριο θα τους τηλεφωνήσω κι εγώ να τους ρωτήσω κι αν μου πουν ότι έχουν προβλήματα με τη μετάφραση πραγματικά θα τους πω να μου παραθέσουν τις "άγνωστες λέξεις/φράσεις" να τους βοηθήσω! Γιατί θέμα dev skills δε νομίζω να τίθεται!

Τα πτυχία αγγλικών τι τα έχουμε βρε αδερφέ; Ολόκληρο Proficiency θα πάει χαμένο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Α μάλιστα. Μιας κι έχω ξαναμεταφράσει android rom, ψήνομαι για δουλίτσα στην ALCATEL HELLEAS
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ICS ΓΙΑ ΤΟ 995 ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΑ;

THANKS

:D

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκατεστημενη την pac rom 4.1.2 .

Οταν ειναι κλειστο το κινητο και παω να το φορτισω μολις το βαζω στην πριζα και αρχιζει η φορτιση ανοιγει το κινητο απο μονο του!

Ξερει κανεις πως μπορω να το φορτισω και να παραμεινει κλειστο ??

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκατεστημενη την pac rom 4.1.2 .

Οταν ειναι κλειστο το κινητο και παω να το φορτισω μολις το βαζω στην πριζα και αρχιζει η φορτιση ανοιγει το κινητο απο μονο του!

Ξερει κανεις πως μπορω να το φορτισω και να παραμεινει κλειστο ??

 

Αυτό λογικά θα είναι λόγω της rom...

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι λογω της rom.

To θεμα ειναι αν εχει καμμια ρυθμιση ή καποιον τροπο για να το αλλαξω.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι λογω της rom.

To θεμα ειναι αν εχει καμμια ρυθμιση ή καποιον τροπο για να το αλλαξω.

 

πως την βλεπεις σαν rom? αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

πως την βλεπεις σαν rom? αξιζει?

 

Ειναι η καλυτερη rom πιστευω αλλα μου ξεσκιζει την μπαταρια...

Edited by spoonman
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , έχετε να μου προτείνετε την καλύτερη ROM (και σε επιδόσεις και σε μπαταρία) ;

Τ GB τ βαρέθηκα!

Άσε που θέλει φόρτιση κάθε βράδυ...

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι λογω της rom.

To θεμα ειναι αν εχει καμμια ρυθμιση ή καποιον τροπο για να το αλλαξω.

 

Δεν είναι θέμα rom αλλά recovery, αν έχεις το 6

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω πολλοί από εδώ μέσα έχετε προβλήματα με το τηλέφωνο λόγω των αναβαθμίσεων, θέλω να ρωτήσω εάν αυτές οι αναβαθμίσεις είναι αναγκαίες ή απλώς τις κάνετε για δοκιμή? Θέλω να πω πως εάν πάρω το κινητό εγώ και το κρατήσω χωρίς μετατροπές θα έχει κανένα πρόβλημα?? Ή έστω να κάνω απλώς τις αναβαθμίσεις που μου προτείνει από μόνο του χωρίς να το έχω κάνει root.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω πολλοί από εδώ μέσα έχετε προβλήματα με το τηλέφωνο λόγω των αναβαθμίσεων, θέλω να ρωτήσω εάν αυτές οι αναβαθμίσεις είναι αναγκαίες ή απλώς τις κάνετε για δοκιμή? Θέλω να πω πως εάν πάρω το κινητό εγώ και το κρατήσω χωρίς μετατροπές θα έχει κανένα πρόβλημα?? Ή έστω να κάνω απλώς τις αναβαθμίσεις που μου προτείνει από μόνο του χωρίς να το έχω κάνει root.

 

Φίλε μου, αν θες τη γνώμη μου, μην πειράξεις καν το τηλέφωνο.

Στη χειρότερη, κάνε του ένα rootάρισμα και επωφελήσου από τις δυνατότητες που αυτό προσφέρει.

Τα υπόλοιπα είναι απλώς πειραματισμοί και τίποτα παραπάνω.

Όταν με το καλό έρθει η επίσημη rom από την Alcatel, τότε βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το 995 έχει κυκλοφορήσει κανονικά απο την αντιπροσωπεία στην Ελλάδα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το 995 έχει κυκλοφορήσει κανονικά απο την αντιπροσωπεία στην Ελλάδα?

 

 

Πριν κατι μηνες...και εχει μεινει στην 2.36 εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Στα 180 ευρω πλεον παιδια απο σημερα στο mediamarkt..........σε αυτα τα λεφτα μονο κελεπουρι θα το ελεγα..........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στα 180 ευρω πλεον παιδια απο σημερα στο mediamarkt..........σε αυτα τα λεφτα μονο κελεπουρι θα το ελεγα..........:)

Εγώ πάντως σήμερα που είδα έχει 219 ευρώ !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σήμερα που είδα έχει 219 ευρώ !!!

Eχθες και σημερα το πρωι που περασα φιλε μου,το ειχαν στα 180 ευρω,στο καταστημα Αμαρουσιου.Πηρα και ενα μαυρο για ενα φιλα.....:p

Μαλλον ανα καταστηματα εχουν διαφορετικες προσφορες.:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ένα μήνα μετά αφότου έχω περάσει νέα rom (4.0.4 τροποποιημένη) και ενώ όλα λειτουργούσαν μια χαρά, σήμερα με γεμάτη μπαταρία έκλεισε το κινητό και από τότε πάει να ξεκινήσει αλλά μπαίνει σε loop στην αρχική οθόνη. Έτσι στα καλά καθούμενα. Δοκιμάζω το cwm αλλά δεν γίνεται τίποτα...

Καμιά ιδέα;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε ποτε ακριβως θα βγει η εκδοση anroid 4.0 για το alcate ot 995 γιατι με την εκοδση 3.2 κολαει ορισμενες φορες δεν του εχουν γινει ορισμενες αναβαθμησεις
Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ένα μήνα μετά αφότου έχω περάσει νέα rom (4.0.4 τροποποιημένη) και ενώ όλα λειτουργούσαν μια χαρά, σήμερα με γεμάτη μπαταρία έκλεισε το κινητό και από τότε πάει να ξεκινήσει αλλά μπαίνει σε loop στην αρχική οθόνη. Έτσι στα καλά καθούμενα. Δοκιμάζω το cwm αλλά δεν γίνεται τίποτα...

Καμιά ιδέα;

βγαλε την μπαταρια, ξανα βαλτην βαλτο σε bootloader (πληκτρο κατω και power.. κρατημενα πανω απο 2 sec αφου αναψει η οθονη) συνδεσε το usb και ανοιξε το cwm.. αν εισαι ροοτ κατεβασε απο εδω: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=34751847&postcount=2664 το (boot recovery zip). αφου το κατεβασεις αποσυμπιεσε το ανοιξε το boot recovery και πατα το boot recovery ics και πρεπει να μπεις σε recovery

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε ποτε ακριβως θα βγει η εκδοση anroid 4.0 για το alcate ot 995 γιατι με την εκοδση 3.2 κολαει ορισμενες φορες δεν του εχουν γινει ορισμενες αναβαθμησεις

 

που την βρηκες ρε φιλαρακι την 3.2?:happy:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω σε recovery, έκανα και factory reset αλλά μετά που κάνει restart βγαίνει το τριγωνάκι με το θαυμαστικό. Οπότε υποθέτω πάω για ξανα-flash-άρισμα της rom;

 

Και κάτι εγκυκλοπαιδικό. Αν δεν είχα κάνει factory reset, υπήρχε τρόπος να ανακτήσω sms και call log από το σκληρό του κινητού μέσω κάποιου recovery;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

που την βρηκες ρε φιλαρακι την 3.2?:happy:

καλά κι εσυ, 2.3 εννοει:p

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω σε recovery, έκανα και factory reset αλλά μετά που κάνει restart βγαίνει το τριγωνάκι με το θαυμαστικό. Οπότε υποθέτω πάω για ξανα-flash-άρισμα της rom;

 

Και κάτι εγκυκλοπαιδικό. Αν δεν είχα κάνει factory reset, υπήρχε τρόπος να ανακτήσω sms και call log από το σκληρό του κινητού μέσω κάποιου recovery;

 

ξανα φλασαρε και βλεπεις..(καλο θα ειναι οταν φλασαρεις να κανεις wipe cache&davlic);)

οσο για την ανακτηση δεν ξερω αν υπαρχει κατι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...