Jump to content

Alcatel OT-995


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το 3g δουλευει απλα πρεπει να πας στις ρυθμισεις APN να το φτιαξεις εσυ...

για το usb mass storage απεγκατεστησε το one touch upgrade Q Και θα σου δουλεψει κανονικα...

 

οταν ανοιγω την συσκευη μου λει δικτυο κλειδωμενο.. ζηταει κωδικο... εσενα σου δουλεψε>?

 

Μολις εβαλα την Paranoid Android 2.55 απο το xda και μου περασε την 4.1.2 με Ελληνικο μενου κανονικοτατα και ολα κομπλε!

:D

 

 

ειναι τελικη ??? σου λειτουργουν ολα χωρις προβλημα?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οταν ανοιγω την συσκευη μου λει δικτυο κλειδωμενο.. ζηταει κωδικο... εσενα σου δουλεψε>?

 

μου δουλεψε κανονικα δεν μου ζητησε καποιο κωδικο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλές γιορτές να έχουμε.

Είμαι αρκετά άσχετος και χθες έβαλα τη γαλλικη 4.0.4 ICS.

Όλα καλά, ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες.

Έχω δύο ερωτήσεις άν έχει κάποιος τη διάθεση και γνωρίζει να απαντήσει:

1. Το usb On The Go δε δουλεύει και με την ICS.

Δε υπάρχει support γενικά από την ALCATEL?

Εγκατέστησα το usb helper αλλά έπρεπε να έχω rootaρει το κινητό για να τρέξει οπότε τζίφος.

Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος να δουλέψει το OTG?

Μήπως απλά είναι ελαττωματικά τα καλωδιάκια που παρήγγειλα από το ebay?

2. Επέλεξα το 995 επειδή έχει έξοδο HDMI. Για προβολές ταινιών έχω projector και για τον ήχο συνδέω ξεχωριστά ηχεία. Συνδέθηκα με HDMI με τον projector, έπαιξε κανονικά την αναπαραγωγή του κινητού, αλλά και η έξοδος του ήχου πηγαίνει αποκλειστικά στο HDMI, με αποτέλεσμα από το jack που κάρφωσα στην υποδοχή και συνέδεσα στα ηχεία μου να μη παράγεται ο ήχος.

Υπάρχεί κάποια app να δώσει λυση ή κάποιος άλλος τρόπος? Ή είναι θέμα Hardware οπότε δε γίνεται τίποτα?

Προκαταβολικά ευχαριστώ και συγγνώμη αν έχουν ξαναερωτηθεί τα παραπάνω και δεν τα αντιλήφθηκα!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος απο εσας να δοκιμασει και να μου πει εαν στις Jelly Bean εκδοσεις διορθωθηκε το προβλημα που δεν ακουγεται μουσικη μεσω ακουστικων bluetooth? (A2DP)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εκανα root το κινητο-ολοκαινουργιο-απεκτησα δικαιωματα διαχειριστη και κατεβασα το titanium backup για να ξεφορτωθω τα αχρηστα για μενα facebook,twitter,talk κλπ κλπ.το θεμα ειναι πως ενω του ζηταω απεγκατασταση μου λεει-κατα λεξη-

Δεν ειναι δυνατη η αφαιρεση εφαρμογης συστηματος.

Αποτυχια εντοπισμου του αρχειου ΑΡΚ.

 

επειδη ειμαι τελειως ασχετος με το αντικειμενο,καθε βοηθεια ειναι καλοδεχουμενη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος απο εσας να δοκιμασει και να μου πει εαν στις Jelly Bean εκδοσεις διορθωθηκε το προβλημα που δεν ακουγεται μουσικη μεσω ακουστικων bluetooth? (A2DP)

 

την ειχα δοκιμασει... τωρα που βγηκε η "new". δεν παιζει το 3g δικτυο...και προβλημα στο video απο την camera..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πότε θα έρθει στην Ελλάδα ICS ?

Δοκιμάζω update τώρα και θα σας ενημερώσω.

Και κάτι άλλο! Πόση RAM έχετε εσείς συνήθως ;

Γιατί εμένα είναι στα 50-90 :shock: με κλειστά τα πάντα + root + έκανα unistall πολλά πράγματα!

Τι μπορώ να κάνω ;

Μπορείτε να μου προτείνετε καμιά καλή custom rom ; :drool: :w00t:

Σας ευχαριστώ πολύ! :heat:

Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο κανα 5αρι hard reset,αλλες τοσες προσπαθειες με το superoneclick,βρηκα ενα βιντεο στο youtube με ενα πιτσιρικο που γαργαλαγε το samsung του.εκανα οτι κι εκεινος,κατεβασα και το uninstaller pro και ...βουαλα.πηραν ποδι ολα τα αχρηστα-ε,και μερικα χρησιμα,κατα λαθος:lol::lol:-και τωρα εχω ενα κινητο οπως εγω θελω!

αυτο που με προβληματιζει ειναι η ραμ,την οποια την βλεπω στις εφαρμογεw που εκτελουνται στα...238mb.συνηθως καμια 130 απο αυτα διαθεσιμα.που ειναι τα υπολοιπα 262mb?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πότε θα έρθει στην Ελλάδα ICS ?

Δοκιμάζω update τώρα και θα σας ενημερώσω.

Και κάτι άλλο! Πόση RAM έχετε εσείς συνήθως ;

Γιατί εμένα είναι στα 50-90 :shock: με κλειστά τα πάντα + root + έκανα unistall πολλά πράγματα!

Τι μπορώ να κάνω ;

Μπορείτε να μου προτείνετε καμιά καλή custom rom ; :drool: :w00t:

Σας ευχαριστώ πολύ! :heat:

 

εγω θα σου προτεινα την h1n1 που ειναι ICS+root..

μετα πας σε cm10 αλλα εχεις καποια ψιλοθεματακια.. (εγω cm10 χρησιμοποιω. δεν με ενοχλουν τα ψιλοπροβληματακια της)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν έχω συνδεδεμένο bloutooth ακουστικό μου εμφανίζει μια ένδειξη το κινητό η οποία αλλάζει χρώμα (από πράσινη, τώρα που το ξαναβλέπω έχει γίνει κίτρινη). Τι είναι; Έχει το κινητό μας μετρητή στάθμης μπαταρίας του bluetooth; (rom 2.3.6)

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλές γιορτές να έχουμε.

Είμαι αρκετά άσχετος και χθες έβαλα τη γαλλικη 4.0.4 ICS.

Όλα καλά, ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες.

Έχω δύο ερωτήσεις άν έχει κάποιος τη διάθεση και γνωρίζει να απαντήσει:

1. Το usb On The Go δε δουλεύει και με την ICS.

Δε υπάρχει support γενικά από την ALCATEL?

Εγκατέστησα το usb helper αλλά έπρεπε να έχω rootaρει το κινητό για να τρέξει οπότε τζίφος.

Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος να δουλέψει το OTG?

Μήπως απλά είναι ελαττωματικά τα καλωδιάκια που παρήγγειλα από το ebay?

2. Επέλεξα το 995 επειδή έχει έξοδο HDMI. Για προβολές ταινιών έχω projector και για τον ήχο συνδέω ξεχωριστά ηχεία. Συνδέθηκα με HDMI με τον projector, έπαιξε κανονικά την αναπαραγωγή του κινητού, αλλά και η έξοδος του ήχου πηγαίνει αποκλειστικά στο HDMI, με αποτέλεσμα από το jack που κάρφωσα στην υποδοχή και συνέδεσα στα ηχεία μου να μη παράγεται ο ήχος.

Υπάρχεί κάποια app να δώσει λυση ή κάποιος άλλος τρόπος? Ή είναι θέμα Hardware οπότε δε γίνεται τίποτα?

Προκαταβολικά ευχαριστώ και συγγνώμη αν έχουν ξαναερωτηθεί τα παραπάνω και δεν τα αντιλήφθηκα!!

 

Παιδιά γνωρίζει κανένας για αυτά που ρωτά ο φίλος; Το έχει η γυναίκα μου το κινητό και καθώς το σκάλιζα, αναρωτιόμουν τα ίδια πράγματα πάνω κάτω.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου προτεινα την h1n1 που ειναι ICS+root..

μετα πας σε cm10 αλλα εχεις καποια ψιλοθεματακια.. (εγω cm10 χρησιμοποιω. δεν με ενοχλουν τα ψιλοπροβληματακια της)

 

εγω οταν δοκιμασα την cm10 δεν λειτουργει το 3G (ζηταει pin δικτυου) εσενα λειτουργει????:O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα του topic.

Σαν νέος κάτοχος του 995, θα ζητήσω κι εγώ με τη σειρά μου κάποια βοήθεια, όσον αφορά το "ξεκαθάρισμα" της συσκευής μου.

Επειδή είμαι λίγο ψείρας, όσον αφορά τις άχρηστες κατ' εμέ εφαρμογές, μπορεί κάποιος να μου πει αν είναι ασφαλές να απεγκαταστήσω κάποιες από τις παρακάτω εφαρμογές;

E-mail (όχι το Gmail)

Talk

Ηχογράφηση

Messenger

 

Ο μόνος λόγος που θέλω να τις διαγράψω, είναι για να απαλλαγώ από τις συντομεύσεις στο μενού, για να περάσω τις προσωπικές μου,

απλά επειδή στην προηγούμενη συσκευή μου (ΖΤΕ Carl), τα έκανα κυριολεκτικά σκ@τ@ και τελικά βρέθηκα μ' ένα κινητό άστα να πάνε,

θα ήθελα αν κάποιος έχει απεγκαταστήσει τις προαναφερόμενες, να μου δώσει τα φώτα του, σχετικά με το πόσο ασφαλές είναι κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την γαλλική ICS. Τώρα το 995 είναι κινητό!!! Μα πως έβγαλαν στην κυκλοφορία κινητό με την προηγούμενη rom; Να σέρνεται ακόμα και μέσα στο μενού...

Τέλος πάντων! Τουλάχιστον τώρα μπορείς να λες ότι έχεις ένα κινητό αξιοπρεπέστατο!!

 

Το μόνο που δεν έχω βρει ακόμα είναι οι ρυθμίσεις του launcher που έχει προεγκατεστημένον (πχ πόσες σελίδες να έχει το desktop ή το πως να αλλάζουν οι σελίδες δεξιά-αριστερά ή πάνω-κάτω).

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα του topic.

Σαν νέος κάτοχος του 995, θα ζητήσω κι εγώ με τη σειρά μου κάποια βοήθεια, όσον αφορά το "ξεκαθάρισμα" της συσκευής μου.

Επειδή είμαι λίγο ψείρας, όσον αφορά τις άχρηστες κατ' εμέ εφαρμογές, μπορεί κάποιος να μου πει αν είναι ασφαλές να απεγκαταστήσω κάποιες από τις παρακάτω εφαρμογές;

E-mail (όχι το Gmail)

Talk

Ηχογράφηση

Messenger

 

Ο μόνος λόγος που θέλω να τις διαγράψω, είναι για να απαλλαγώ από τις συντομεύσεις στο μενού, για να περάσω τις προσωπικές μου,

απλά επειδή στην προηγούμενη συσκευή μου (ΖΤΕ Carl), τα έκανα κυριολεκτικά σκ@τ@ και τελικά βρέθηκα μ' ένα κινητό άστα να πάνε,

θα ήθελα αν κάποιος έχει απεγκαταστήσει τις προαναφερόμενες, να μου δώσει τα φώτα του, σχετικά με το πόσο ασφαλές είναι κάτι τέτοιο.

Φίλε μου εγώ θα σου πρότεινα να κατεβάσεις την εφαρμογή Uninstaller Pro (νομίζω υπάρχει και με πληρωμή εφαρμογή , αν θες γκουγκλαρέ το και κατέβασε cracked version) και να κάνεις "πάγωμα" τις εφαρμογές.

Έτσι ούτε resources θα σου "τρώνε" κι αν υπάρξει κάποιο θέμα κάνεις "ξεπάγωμα" και είσαι έτοιμος!

Εγώ πάντως έχω απεγκαταστήσει τα talk , E-mail!

Edited by pavlos_argyris
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ θα σου πρότεινα να κατεβάσεις την εφαρμογή Uninstaller Pro (νομίζω υπάρχει και με πληρωμή εφαρμογή , αν θες γκουγκλαρέ το και κατέβασε cracked version) και να κάνεις "πάγωμα" τις εφαρμογές.

Έτσι ούτε resources θα σου "τρώνε" κι αν υπάρξει κάποιο θέμα κάνεις "ξεπάγωμα" και είσαι έτοιμος!

Εγώ πάντως έχω απεγκαταστήσει τα talk , E-mail!

 

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση.

Από τη βιασύνη μου, ξέχασα να αναφέρω πως έχω ρουταρισμένη συσκευή και εγκατεστημένο το Root Uninstaller pro, απλά επειδή φοβήθηκα να μην κολλήσει η συσκευή μου, γι' αυτό ρώτησα για τις πιο πάνω εφαρμογές.

Οπότε, εκτός των άλλων που μου ανέφερες με τα παγώματα, τα talk και E-mail να τα σουτάρω άφοβα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πέρασα την 4.0.4 από εδώ (http://d-h.st/users/mistercheese) όπως αναφέρεται και παραπάνω στη σελίδα 64. Η ημερομηνία του αρχείου είναι 13/10/2012. Υπάρχει νεότερη official από αυτήν;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πέρασα την 4.0.4 από εδώ (http://d-h.st/users/mistercheese) όπως αναφέρεται και παραπάνω στη σελίδα 64. Η ημερομηνία του αρχείου είναι 13/10/2012. Υπάρχει νεότερη official από αυτήν;

 

Τσεκαρε εδω ...

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=35497617&postcount=144

Link to comment
Share on other sites

Ναι σουταρε τα άφοβα!

 

Παιδιά εχθές έστειλα mail στην Alcatel.

Σήμερα μου απαντησαν!

Σας παραθέτω την απάντησή τους!

 

Αγαπητέ κε Αργύρη καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά,

 

Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία,

 

Η αναβάθμιση σε ICS γίνεται ανά περιοχές επομένως δεν μπορούμε να περάσουμε Αγγλικό ICS σε Ελληνικό κινητό. Το Ελληνικό ICS για το 995 θα είναι διαθέσιμο μέσα στις αρχές του 2013.

 

Με εκτίμηση, Τμήμα εξυπηρέτησης πελατών Alcatel onetouch

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχθές έστειλα mail στην Alcatel.

Σήμερα μου απαντησαν!

Σας παραθέτω την απάντησή τους!

 

Αγαπητέ κε Αργύρη καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά,

 

Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία,

 

Η αναβάθμιση σε ICS γίνεται ανά περιοχές επομένως δεν μπορούμε να περάσουμε Αγγλικό ICS σε Ελληνικό κινητό. Το Ελληνικό ICS για το 995 θα είναι διαθέσιμο μέσα στις αρχές του 2013.

 

Με εκτίμηση, Τμήμα εξυπηρέτησης πελατών Alcatel onetouch

 

Κι εδώ είναι που επανέρχεται ο άσχετος της παρέας!:lol:

Μετά από τόση παραμετροποίηση που έριξα στο κινητό, θα μπορέσω (όταν με το καλό έρθει η ώρα) να αναβαθμίσω το κινητό σε ICS χωρίς προβλήματα ή θα πρέπει να βρω κάποια καθαρή rom και να την περάσω πριν προχωρήσω σε οτιδήποτε;

Η αλήθεια είναι πως δεν είμαι χρήστης με μεγάλες απαιτήσεις, μιας και το κινητό στην παρούσα φάση με ικανοποιεί απόλυτα, αλλά έτσι, σε κουβέντα να βρισκόμαστε...

Μη ρωτήσει κανείς για backup, δεν έχω κρατήσει ούτε τη "Βοήθεια της αρχικής οθόνης...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλοα τα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις:

1. Έχει περάσει κανείς το καινούριο update που έχει βγάλει η Alcatel στο ελληνικό site? Αξίζει να κάνω την προσπάθεια?

2. Όταν με το καλό έρθει η ICS, όσοι έχουμε ρουταρισμένο το κινητό θα πρέπει να το κάνουμε uroot για την περάσουμε ή δεν χρειάζεται κατι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια πολλά. Πρόσφατα αγόρασα κι εγώ το συγκεκριμένο κινητό και θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιες καλές custom ROM...Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζοντας την 4.0.4 μέχρι σήμερα όλα καλά. Απλώς πρέπει να αλλάξω άμεσα τον launcher γιατί είναι μη πραγματοποιήσιμος.

Καταρχάς δεν έχω βρει μενού για ρυθμίσεις του launcher. Έχει κανείς ανακαλύψει κάτι;

Επίσης, δε μου βγάζει όλα τα widgets που θα μπορούσα να έχω. Έχω εγκαταστήσει το go weather EX και δε μου εμφανίζει widget για να βγάλω στην επιφάνεια. Το έλεγξα και δεν είναι εγκατεστημένο στην SD το go weather.

 

Σε γενικές γραμμές ποιό launcher συστήνετε για το ICS;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...