Jump to content

Alcatel OT-995


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την μπαταρια πως τα βλεπετε?

για οσους εχουν κανει την αναβαθμηση...

 

Εμενα μου φαινεται οτι παει αρκετα καλυτερα, βεβαια κρινω μονο απο το stanby. Τουλαχιστον αυτο βελτιωθηκε σε σχεση με την 2.3.6

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Χθές έκανα root (πρώτη φορά ασχολήθηκα με το αντικείμενο) στο 995 που φοράει τη μαμά GB. Πανεύκολη τελικά η διαδικασία.

Πέρασα το battery calibration από playstore και αφού το φόρτισα πλήρως έτρεαξ την εφαρμογή. Μέχρι τώρα (είναι στη φάση της πρώτης αποφόρτισης) σαν να έχει βελτιωθεί ο ρυθμός αποφόρτισης. Μένει να δω αν έφτιαξε το πρόβλημα που από το 30-25% έσβηνε το κινητό.

 

Επίσης, μιας και πλέον είμαι rooted, τι μπορώ να σβήσω με ασφάλεια ώστε να κερδίσω λίγη μνήμη;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Χθές έκανα root (πρώτη φορά ασχολήθηκα με το αντικείμενο) στο 995 που φοράει τη μαμά GB. Πανεύκολη τελικά η διαδικασία.

Πέρασα το battery calibration από playstore και αφού το φόρτισα πλήρως έτρεαξ την εφαρμογή. Μέχρι τώρα (είναι στη φάση της πρώτης αποφόρτισης) σαν να έχει βελτιωθεί ο ρυθμός αποφόρτισης. Μένει να δω αν έφτιαξε το πρόβλημα που από το 30-25% έσβηνε το κινητό.

 

Επίσης, μιας και πλέον είμαι rooted, τι μπορώ να σβήσω με ασφάλεια ώστε να κερδίσω λίγη μνήμη;

antivirus, καθώς και να αλλάξεις τον launcher μ έναν ελαφρύτερο, πχ nemus

Link to comment
Share on other sites

Ο 3D launcer ακόμα και αν δεν τον χρησιμοποιώ, (έχω περάσει τον go) τραβάει μνήμη ram;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Ο 3D launcer ακόμα και αν δεν τον χρησιμοποιώ, (έχω περάσει τον go) τραβάει μνήμη ram;

όχι, μόνο αποθηκευτικό χώρο στην rom

Link to comment
Share on other sites

Χθές έκανα root (πρώτη φορά ασχολήθηκα με το αντικείμενο) στο 995 που φοράει τη μαμά GB. Πανεύκολη τελικά η διαδικασία.

Πέρασα το battery calibration από playstore και αφού το φόρτισα πλήρως έτρεαξ την εφαρμογή. Μέχρι τώρα (είναι στη φάση της πρώτης αποφόρτισης) σαν να έχει βελτιωθεί ο ρυθμός αποφόρτισης. Μένει να δω αν έφτιαξε το πρόβλημα που από το 30-25% έσβηνε το κινητό.

 

Επίσης, μιας και πλέον είμαι rooted, τι μπορώ να σβήσω με ασφάλεια ώστε να κερδίσω λίγη μνήμη;

 

Να το αφησεις να σου σβησει το κινητο χωρις επανεκκινηση και να το φορτισεις πληρως σβηστο. Στην επομενη εκφορτιση θα δεις τι γινεται. Το battery calibration δεν πειραζει καθολου την μπαταρια αλλα στην ουσια του λες να ξανακανει πιο σωστη αντιστοιχιση του ποσοστου που σου δειχνει να εχει η μπαταρια με το πραγματικοτητο φορτιο που του απομενει ωστε να μην σου δειχνει οτι εχει 20% και να σου σβηνει αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Ο 3D launcer ακόμα και αν δεν τον χρησιμοποιώ, (έχω περάσει τον go) τραβάει μνήμη ram;

 

Ο Go ειναι παρα πολυ βαρυς!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΕΙ.ΕΚΑΝΑ ΙΝΣΤΑΛ ΤΟ BEATS AUDIO KAI TO KINHTO ΔΕΝ

ΞΑΝΑΝΟΙΞΕ.ΕΜΕΙΝΕ ΚΙ ΑΠΟ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΟΡΤΙΖΕΙ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΠΟ PC.TO ΣΤΟ ΓΕΡΜΑΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΓΥΡΙΣΕ ΑΦΤΙΑΧΤΟ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ.ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ PLAY247.ΕΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΕΡΜΑΝΟ..ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΣΤΗΝ ΑΡΒΑΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ 2 ΒΔΟΜΑΔΟΥΛΕΣ ΑΚΟΜΗ....ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ??ΣΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΤΗ ΦΟΡΤΙΣΗ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ,ΑΝΑΩΕΙ ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΦΟΝΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑΚΛΕΙΝΕΙ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να πατησεις Volume Down + Power να δεις αν μπαινει σε fastboot?

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μερικα αποτελεσματα ICS vs GB

 

Αριστερα γραφω την 4.0.4 και δεξια γραφω 2.3.6!

 

AnTuTu -> 4042 - 3589

GLBenchmark -> 36 FPS - 34 FPS

Nenamark 2 -> 33.7 FPS - 30.7 FPS

Quadrant -> 1772 - 2767

Browsermark Dolphin -> 84491 - 97951

Browsermark Chrome -> 85454 - 2.3.6 Δεν υποστηριζει

Browsermark Stock -> 86136 - 82335

 

Στο Quadrant η 4.0.4 χανει απο το Ι/Ο και λιγο στο 3D

Αναλυτικα τα σκορ ειναι:

CPU: 2855 - 2767

Mem: 1430 - 1450

I/O: 2385 - 7529

2D: 490 - 424

3D: 1507 - 1655

 

Πατνως γενικα, πιο γρηγορα την βλεπω να πηγαινει την 4.0.4.

Τελικά, επί της ο υ σ ί α ς, τι κερδίζει με το να βάλει κανείς την ICS στο συγκεκριμένο τηλέφωνο??

:confused:

Όλα είναι έτσι μέχρι να αποδειχτεί ότι είναι αλλιώς! :!:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, επί της ο υ σ ί α ς, τι κερδίζει με το να βάλει κανείς την ICS στο συγκεκριμένο τηλέφωνο??

:confused:

τις περισσότερες δυνατότητες της ics, συμβατότητα με νέες εφαρμογές κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειναι τελικά οι "περισσότερες δυνατότητες" της ics? Aυτό ακριβώς ρωταω..
Όλα είναι έτσι μέχρι να αποδειχτεί ότι είναι αλλιώς! :!:
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω.. μμ...

 

πχ, το οτι μπορω να εχω static ip σε καποια wi-fi χωρις να χρειαζεται να εχω static σε ολα, πιο ευχρηστες επαφες, καλυτερη διαχειρηση των δεδομενων δικτυου (τα ΜΒ του 3G κοινως), πιο γρηγορη εμπειρια (μονο και μονο που μπορεις να βαλεις τον Chrome μετραει), καλυτερη διαρκεια ζωης της μπαταριας, καλυτερη διαχειρηση της RAM, καλυτερη λιστα ειδοποιησεων, αυτα μου ερχονται αμεσως, αμα το ψαξω κι αλλο, σιγουρα θα βρω περισσοτερα!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΕΙ.ΕΚΑΝΑ ΙΝΣΤΑΛ ΤΟ BEATS AUDIO KAI TO KINHTO ΔΕΝ

ΞΑΝΑΝΟΙΞΕ.ΕΜΕΙΝΕ ΚΙ ΑΠΟ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΟΡΤΙΖΕΙ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΠΟ PC.TO ΣΤΟ ΓΕΡΜΑΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΓΥΡΙΣΕ ΑΦΤΙΑΧΤΟ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ.ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ PLAY247.ΕΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΕΡΜΑΝΟ..ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΣΤΗΝ ΑΡΒΑΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ 2 ΒΔΟΜΑΔΟΥΛΕΣ ΑΚΟΜΗ....ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ??ΣΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΤΗ ΦΟΡΤΙΣΗ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ,ΑΝΑΩΕΙ ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΦΟΝΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑΚΛΕΙΝΕΙ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

δοκιμασε αυτο που σου ειπε ο shadow jump (volumedown + power). οταν σου αναβοσβηνουν τα φωτακια στην φορτιση δοκιμασε να πατησεις το power για αρκετη ωρα.περισσοτερη απο αυτη που νομιζεις φυσιολογικη

 

οσον αφορα το σερβις εινα ολοι τελειως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.

εμενα μου χαλασε το handsfree και πηρα τηλεφωνο στο γερμανο και μου ειπαν απο το σερβις: τους εννοειται το επισκευαζουμε, αρκει να μας στειλεται την αποδειξη αγορας απο το καταστημα που το πηρατε.

Αποτελεσμα : μου το επεστρεψαν μετα απο μια εβδομαδα με την σημειωση οτι επισκευαζουν συσκευες και αξεσουαρ μονο αγορασμενα απο τον γερμανο.

τι σκατα εξουσιοδοτημενο σερβις ειναι τοτε?

 

μετα πηγα στην Arvato και μου λενε: για να εξετασουμε το handsfree πρεπει να μας αφησετε και το κινητο μαζι και ο ελεγχος θα παρει 7 - 15 μερες χωρις να μου δωσουν κινητο αντικαταστασης. Οταν τους ειπα οτι το κινητο μου δουλευει μια χαρα και να βαζαμε ενα handsfree να το βλεπανε και αυτοι επιτοπου μου απαντησαν πως ειναι η πολιτικη της εταιριας.

 

εστειλα μειλ στην alcatel EU για την απαραδεκτη συμπεριφορα τους και περιμενω απαντηση (αν ποτε ερθει )

 

Ποιες ειναι τελικά οι "περισσότερες δυνατότητες" της ics? Aυτό ακριβώς ρωταω..

 

γενικα το κινητο εχει καλυτερο feeling στον χειρισμο. ειναι λιγο πιο φαντεζι με πιο καλοσχεδιασμενο μενου και λιγο περισσσοτερες δυνατοτητες( οχι τιποτα το φοβερο)

υποστηριζει περισσοτερες εφαρμογες ( εκτος απο flash player, που κατι πρεπει να γινει για αυτο )

και εμενα μου φαινεται οτι η μπαταρια του κραταει περισσοτερο

 

ειναι περιπου σαν την διαφορα αναμεσα σε windows xp και windows 7 (τα σvista δεν τα υπολογιζω ) . δλδ και με τα 2 κανεις την δουλεια σου αλλα τα 7 ειναι πιο ωραια ( ακραιο παραδειγμα , το ξερω, αλλα ηταν το μονο που σκεφτηκα προχειρα )

Link to comment
Share on other sites

( εκτος απο flash player, που κατι πρεπει να γινει για αυτο )

ο flash player έχει καταργηθεί. κατεβάστον τον απ το google σε apk και θα δουλεύει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Με την 2.36 ποτε δεν ειχα προβλημα.. οταν εβαλα την 4.04 μεσα στην ημερα θα μου σβησει μια φορα και θα πρεπει να το ανοιγω εγω..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το είχα ποστάρει και λίγο καιρό πριν αλλά επειδή δεν έβγαλα άκρη είπα να το ξαναποστάρω.......Έχω το εξής πρόβλημα. Συνδέομαι με το ONE TOUCH Upgrade και ενώ αρχίζει μόλις φτάσει στο 24% μου λέει: Can't find the disk, please check you computer and try it. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει:cry:
Link to comment
Share on other sites

με την 4.04 ειχα προβληματα... εκλεινε το κινητο στο ασχετο. εβαλα την 2.36 και ειμαι μια χαρα...

 

αρε μπακατελ.. 1 χρονο εκανες να βγαλεις την 4.04 και αυτη μουφα..

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ σήμερα την γαλλική 4.0.4..ως τώρα όλα καλά.Δεν αντιμετώπισα προσ το παρόν ουτε crashes ούτε τίποτα.Τέσταρα και το gps που κάποιοι στο xda λέγαν ότι τους έκανε χαζά...όλα καλά κ εκεί
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ σήμερα την γαλλική 4.0.4..ως τώρα όλα καλά.Δεν αντιμετώπισα προσ το παρόν ουτε crashes ούτε τίποτα.Τέσταρα και το gps που κάποιοι στο xda λέγαν ότι τους έκανε χαζά...όλα καλά κ εκεί

 

Για δοκιμασε να το χρησιμοποιησεις πολυ

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

αγορασα χθες το ot 995 και δεν μου δουλευει το bluetooth,αναβει κανονικα το σημα του bt αλλα δεν παιρνει ουτε στελνει τιποτα ουτε απο

αλλο κινητο ουτε απο pc,μηπως ξερει καποιος κατι?

μηπως εχει καποια ρυθμιση?

δεν πειραξα κατι ουτε εσβησα κατι απο το τηλεφονο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...