Jump to content

Alcatel OT-995


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα κι από μένα, μόλις απέκτησα και εγώ το κινητάκι. Έχω όμως ένά θέματάκι..

όταν το συνδέω με το πισι η οθόνη αρχίζει να κάνει τα δικά της. Δηλ. Αλλού πατάω άλλου ακούει , ούτε να σύρω το statusbar δεν μπορώ! !! Εάν το αποσυνδεσω η οθόνη λειτουργεί όπως θα έπρεπε. Έχει αντιμετωπισει κάνεις άλλος παρομοια συμπεριφορά ?

 

Αυτο μου εχει τυχει οταν το φορτιζα με φορτιστη αυτοκινητου. Μου ειχε τυχει και παλια με αλλο κινητο με αλλο φορτιστη.

Δοκιμασες ολες τις USB?

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο μου εχει τυχει οταν το φορτιζα με φορτιστη αυτοκινητου. Μου ειχε τυχει και παλια με αλλο κινητο με αλλο φορτιστη.

Δοκιμασες ολες τις USB?

 

μόλις δοκίμασα με άλλη usb και δουλεύει όπως πρέπει (οι 2 στις 4 usb παρουσιάζουν το φαινόμενο).

είμαι ήδη root και πετάω ότι δεν χρειάζομαι.. upgrade κάνω μέσω του "ONE TOUCH Upgrade Q 2.5.7" που κατέβασα απο το Site της alcatel??? ή υπάρχει και άλλος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

μόλις δοκίμασα με άλλη usb και δουλεύει όπως πρέπει (οι 2 στις 4 usb παρουσιάζουν το φαινόμενο).

είμαι ήδη root και πετάω ότι δεν χρειάζομαι.. upgrade κάνω μέσω του "ONE TOUCH Upgrade Q 2.5.7" που κατέβασα απο το Site της alcatel??? ή υπάρχει και άλλος τρόπος?

 

O καλύτερος τρόπος είναι αυτός, μέσα απο το σάιτ της Alcatel. Όπως θα διάβασες όμως σε προηγούμενες απαντήσεις, δεν δουλέυει.

Νομίζω ότι θαπρεπε να περιμένουμε να βγάλουν επίσημα την 4.

 

Κάνει βιντεοκλήση το τηλέφωνο μας?

Εννοώ μέσω 3G δικτύου τηλεφωνίας, όχι μέσω skype κλπ.

Θεωρητικά έχει τις προδιαγραφές για να κάνει, δεν υπάρχει όμως δυνατότητα τέτοιας επιλογής ότν ανοίγει ο phone dialer..

:(

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Όλα είναι έτσι μέχρι να αποδειχτεί ότι είναι αλλιώς! :!:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θαπρεπε να περιμένουμε να βγάλουν επίσημα την 4.

 

αν και μιας ημερας κάτοχος είμαι και μάλιστα πολύ ικανοποιημένος μέχρι τώρα... όλο διαβάζω για την 4 έκδοση και την ανυπομονησία των κατόχων του 995.

στο xda αναφέρει χρήστης "a happy ending would be an upgrade to ICS until tomorrow (end of September) ... but I think this will not happen ... besides, Alcatel FR already wrote that doesn't know when it should be out"!!!!!

 

Να πάρει η ευχή τη κρίση μου μέσα.. απο το (ψημένο μου) hd2, με τις άπειρες custom rom, κρέμομαι απο τη διάθεση της Alcatel, εάν κ πότε θα διαθέσει αναβάθμιση σε ics για το 995.. αντε κ τόκανε, ελπίδες έχουμε για καμιά buggy free custom rom?

 

αφήστε με να ελπίζω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα,

Έχω αγοράσει το κινητό εδώ και ένα μήνα και σήμερα πρώτη φορά, ενώ ήμουν συνδεδεμένος σε wifi, το άφησα στην άκρη ενώ έβλεπα τηλεόραση. Πάω να το ξαναπιάσω 20 λεπτά μετά και είχε σβήσει (καμία ανταπόκριση ... Την μπαταρία εν τω μεταξύ την είχα φορτίσει το πρωί. Παραξενεύτηκα, το βάζω στην πρίζα, τίποτα... Καμία ανταπόκριση... Το βγάζω από την πρίζα, βγάζω την μπαταρία και την ξανατοποθετώ. Το κινητό άναψε (εκτός πρίζας), λειτουργεί κομπλέ! Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει φάει και σε κάποιον άλλον εδώ σχετικό κόλλημα, και αν γνωρίζει κάποιος να μου πει πού μπορεί να οφείλεται αυτό.

Φιλικά, Γιώργος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα,

Έχω αγοράσει το κινητό εδώ και ένα μήνα και σήμερα πρώτη φορά, ενώ ήμουν συνδεδεμένος σε wifi, το άφησα στην άκρη ενώ έβλεπα τηλεόραση. Πάω να το ξαναπιάσω 20 λεπτά μετά και είχε σβήσει (καμία ανταπόκριση ... Την μπαταρία εν τω μεταξύ την είχα φορτίσει το πρωί. Παραξενεύτηκα, το βάζω στην πρίζα, τίποτα... Καμία ανταπόκριση... Το βγάζω από την πρίζα, βγάζω την μπαταρία και την ξανατοποθετώ. Το κινητό άναψε (εκτός πρίζας), λειτουργεί κομπλέ! Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει φάει και σε κάποιον άλλον εδώ σχετικό κόλλημα, και αν γνωρίζει κάποιος να μου πει πού μπορεί να οφείλεται αυτό.

Φιλικά, Γιώργος.

είχε αδειάσει τελείως η μπαταρία.η συσκευή έχει πρόβλημα στην ενδειξη του επιπέδου της μπαταρίας με αποτέλεσμα να αδειάζει η μπαταρία και να μην το καταλαβαίνει
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στη σελίδα aia.gr (με Dolphin browser) και δεν βλέπει το flash. Μετά αντιλήφθηκα ότι δεν το έχει εγκατεστημένο. Πατάω στο σύνδεσμο, με πάει στο google play και εκεί αναφέρει ότι δεν είναι διαθέσιμο το adobe flash player στη χώρα μου.

Μπορώ να κατεβάσω άλλη εφαρμογή που κάνει την ίδια δουλειά; Να μπορώ δηλαδή να βλέπω κανονικά flash sites;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με aptoide. Αν και μου φαινεται παραξενο. Εμενα ειχε απο μαμα μεσα το τηλεφωνο flash player.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

είχε αδειάσει τελείως η μπαταρία.η συσκευή έχει πρόβλημα στην ενδειξη του επιπέδου της μπαταρίας με αποτέλεσμα να αδειάζει η μπαταρία και να μην το καταλαβαίνει

 

Φίλε μου δεν νομίζω να φταίει η μπαταρία ή η ένδειξη γιατι οταν το εβαλα στην πρίζα, δεν ανταποκρινόταν... Μετά από 2 λεπτά το έβγαλα από την πρίζα, έβγαλα και έβαλα την μπαταρία και άναψε κανονικά με 78% μπαταρία και όλα κομπλέ! χμμ κάποιο σκάλωμα θα έφαγαν τα android ελπίζω και όχι ο επεξεργαστής...

Link to comment
Share on other sites

τα παιδια στο xda παντως δηλωνουν πανετοιμα μολις παραλαβουν την ics να μας δωσουν jb..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

τα παιδια στο xda παντως δηλωνουν πανετοιμα μολις παραλαβουν την ics να μας δωσουν jb..

 

κάτσε να δούμε την ics πρώτα κανά μήνα να την χαρούμε και μετά ....μην μας έρθουν όλα τόσο ξαφνικά :lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

κάτσε να δούμε την ics πρώτα κανά μήνα να την χαρούμε και μετά ....μην μας έρθουν όλα τόσο ξαφνικά :lol:
όταν έρθει η ics, αν βγει jb δεν χρειάζεται να κάτσεις καθόλου στην ics. η jb θα ναι ταχύτερη
Link to comment
Share on other sites

ας διορθωθούν τα προβλήματα ένδειξης μπαταρίας, τα κολλήματα του τύπου κλείνω τη γραμμή κ η οθόνη δεν ανάβει ποτέ και το κινητάκι θαναι σουπερ... Γιατί μέχρι τώρα αυτά τα 2 προβλήματα μου'χουν κάνει τα νεύρα κρόσια..
Link to comment
Share on other sites

προβληματακια με την φορτιση εχω εγω... η μπαταρια στο 13% ξεκιναω να κανω φορτιση, εμφανίζεται η ενδειξη οτι φορτιζει και μετα απο 3'' σταματα και δεν φορτίζει.

Μετα πο 2 επανεκκινησεις έστρωσε!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να δουμε και τοσο γρηγορα JB :Ρ

 

Παντως απ'οτι καταλαβα, οι Ρωσσοι πηραν 4.0.4 (και εγω με το Optimus 4x ειμαι ακομα στην 4.0.3!!!)

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω την απορια ενος προηγουμενου ποστ:

ΒΙΝΤΕΟΚΛΗΣΗ πως κανουμε?

 

Δυστυχώς, τελικά δεν έχει αυτή την δυνατότητα.

Το δοκίμασα με άλλα κινητά που προσπάθησαν να με καλέσουν με βιντεοκλήση και τους έβγαινε μήνυμα ότι δεν υποστηρίζεται απο το τηλέφωνο που κάλεσαν.

:mad::(:worry:

Όλα είναι έτσι μέχρι να αποδειχτεί ότι είναι αλλιώς! :!:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, τελικά δεν έχει αυτή την δυνατότητα.

Το δοκίμασα με άλλα κινητά που προσπάθησαν να με καλέσουν με βιντεοκλήση και τους έβγαινε μήνυμα ότι δεν υποστηρίζεται απο το τηλέφωνο που κάλεσαν.

:mad::(:worry:

 

τοτε γιατι εχει την camera μπροστα?

Link to comment
Share on other sites

τοτε γιατι εχει την camera μπροστα?

για skype,oovoo,viber κλπ. το android δεν έχει εγγενή υποστήριξη βιντεοκλήσεων μέσω κινητής τηλεφωνίας. κι η TCL (alcatel) δεν έχει αναπτύξει τέτοια δυνατότητα για τις συσκευές της όπως άλλες εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικό το android. Να μερικα απλά πραγματα που το android τα κανει δύσκολα:

1) Ηχογράφηση φωνής - η default που εχει το 995 σταματα την καταγραφη με το που κλειδωνει η οθόνη ( χρειαζεσαι app)

2) Προφιλ ηχων ωστε με μια κινηση να αλλαζεις το volume ή τους ηχους για ολες τις λειτουργίες (ενα app που κατεβασα δεν επαιξε)

3) Για να χτυπήσει το ξυπνητήρι πρεπει να ειναι ανοικτό το τηλεφωνο ( τουλαχιστον σε flight mode=καταναλωση - μικρή- μπαταρίας)

4) Δεν εχει αυτόνομο ημερολογιο ή μαλλον συνδυάζεται με το google calendar (καλό και κακό)

5) και το νεο : δεν κανει βιντεοκληση!!! και αυτο δεν αντιμετωπίζεται με app. (εκτός και αν ολοι εχουν skype ή android)

6) χρειαζεσαι συνεχως φορτιση γιατι ακόμα και με ολα τα μη απαραιτητα κλειστα πανω απο 2 μερες δεν βγαζει

 

φυσικα κανει "παπαδες" και μπορει και καφε να ψήνει....με app

αλλα βρε παιδια το βασικό που θα πρεπει να κανουν καλα τα android ειναι να παιρνουν τηλεφωνο......

τεσπα...ξερω την απαντηση (...)

 

ημουν νοκιας και το (5) με πληγωσε πολυ ...κλαψ

Link to comment
Share on other sites

εμένα είχε μια 4giga,δεν θυμάμαι καν μάρκα γιατί έβαλα αμέσως μια 16αρα kingstone που είχα

 

και μενα..αρα δικια τους ειναι...τα τιναξε προχθες..δεν αποθηκευε φωτο κ καταλαβα./.

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...