Jump to content

Alcatel OT-995


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Μήπως μπορείται να μου πείτε πως θα βγάλω το TouchPal πληκτρολόγιο για να βάλω το android;:wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην είσαι τόσο τεμπέλης..διάβασε και μερικές σελίδες πίσω..δεν θα παθεις τίποτα :p Σελίδα 64 πάνω πάνω

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αντί για το OT995_4.0.4-FR.zip και το άλλο που λέει stripped & tweaked.Εγώ έχω το original εδώ και καμιά 10ριά μέρες χωρίς κανένα πρόβλημα..αλλά κάποιοι λένε ότι το stripped & tweaked δουλεύει καλύτερα.

 

Μόλις τα πέρασα...καλα,καμια σχεση??????

Thx :)

Link to comment
Share on other sites

χεχε...ναι ειναι πολύ βελτιωμένο.κάποιοι είχαν θεματάκια..αλλά σε μένα δουλέυουν τα πάντα απροβλημάτιστα εδώ και 10 μέρες.ούτε μια επανεκίνηση ουτε τίποτα.

Πιο έβαλες τελικά εσυ?το tweaked ή το εργοστασιακό?

Link to comment
Share on other sites

χεχε...ναι ειναι πολύ βελτιωμένο.κάποιοι είχαν θεματάκια..αλλά σε μένα δουλέυουν τα πάντα απροβλημάτιστα εδώ και 10 μέρες.ούτε μια επανεκίνηση ουτε τίποτα.

Πιο έβαλες τελικά εσυ?το tweaked ή το εργοστασιακό?

 

Το εργοστασιακό...Κι εμένα μέχρι στιγμης ολα οκ...και μόνο που έφυγε αυτό το πράσινο χρώμα απο την ώρα την μπαταρία κλπ και έγινε γαλάζιο...είναι super!!! :p

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι εισαι φοβερος εχω το ot-995 και του εβαλα την 4.0.4 και το κινητο πεταει καμια σχεση με πριν... του εβαλα και την cyanogenmod10 αλλλα ειχε μερικα θεματα οπως το 3g και το mass storage... ασε που πρεπει να βρεις ολες τις εφαρμογες ακομα και του play strore εγω μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ικανοποιημενος

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά μήπως υπάρχει τρόπος να βάλω νέα microSD χωρίς να χρειαστούν επανεγκατάσταση όλα τα προγράμματα; :confused:

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Το εργοστασιακό...Κι εμένα μέχρι στιγμης ολα οκ...και μόνο που έφυγε αυτό το πράσινο χρώμα απο την ώρα την μπαταρία κλπ και έγινε γαλάζιο...είναι super!!! :p

 

η μπαταρια ποσο σας κραταει πλεον; το wifi και το gps εχουν βελτιωθει ή χειροτερεψει; η ελευθερη ραμ ιδια ή λιγοτερη; ο πρωτος που την εβαλε εδωσε καποιες εντυπωσεις αλλα ως γνωστον the more the merrier

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά μήπως υπάρχει τρόπος να βάλω νέα microSD χωρίς να χρειαστούν επανεγκατάσταση όλα τα προγράμματα; :confused:

αντέγραψε τους φακέλους Android και data απ την μια καρτα μνημης στην άλλη

Link to comment
Share on other sites

αντέγραψε τους φακέλους Android και data απ την μια καρτα μνημης στην άλλη
Ευχαριστώ. Πήρα όλους τους φακέλους και τους αντέγραψα στη νέα κάρτα.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια ποσο σας κραταει πλεον; το wifi και το gps εχουν βελτιωθει ή χειροτερεψει; η ελευθερη ραμ ιδια ή λιγοτερη; ο πρωτος που την εβαλε εδωσε καποιες εντυπωσεις αλλα ως γνωστον the more the merrier

 

Μπαταρία τα ίδια..ίσως να είναι λίγο καλύτερα.(Με την χρήση που κάνω εγώ μου βγάζει 1,5-2 μέρες)Στο wifi διορθώθηκε αυτό που εκανε 10-20secs για να συνδεθεί.Τώρα συνδέεται ακαριαία.Από άποψη σήματος...μου φαίνεται το ίδιο.Το gps μου φαίνεται το ίδιο από αποψη χρόνου για να κλειδώσει δορυφόρους αν και δεν το χρησιμοποίησα πολύ.όσο για την μνήμη..έχει απελευθερωθεί περισσότερη..συνήθως έχω πάνω από 120mb ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

στο xda βγήκε rom της ics που βασίζεται στην ουγκρική έκδοση, οι ειδήμονες του topic παρακαλώ να πάρουν άμεσα θέση και ανάλυση σε κατανοητή γλώσσα για το περασμά της :)

update : Δεν έχει Ελληνικά, αλλά ο τύπος που την ανέβασε μιλάει για πολύ μεγάλη διαφορά σε σχέση με την Γαλλική, το μόνο σημειο που τον προβληματίζει είναι η κατανάλωση της μπαταρίας αλλά το ψάχνει ακόμα

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

προςσπαθω να μπω στον bootloader . Παταω το πληκτρο εντασης ηχου προς τα κατω ταυτοχρονα με το πληκτρο ενεργοποιησης/απενεργοποιησης. το τηλεφωνο βγαζει την ασπρη οθονη που λεει Alcalel One Touch και μετα απο λιγα δευτερολεπτα το τηλεφωνο δονειται και bootαρει κανονικα.

 

τελικα βρηκα την λυση μονος μου εντελως τυχαια.

πρεπει να ανοιξω τον adroid manager στο pc,μετα να συνδεσω σο κινητο στο pc και να ανοιξω και στο κινητο τον android manager.

απενεργοποιω το τηλεφωνο και μετα μπαινει κανονικα στον bootloader πατωντας το volume down+power.

αυτη την διαδικασια επρεπε να την επαναλαμβανω καθε φορα που ηθελα να μπω στον bootloader.

 

πλεον εβαλα την Stripped & Tweaked 4.0.4 απο το xda (ενω πριν ειχα την επισημη 4.0.4 ) που εχει περασμενο το Quick Boot και μπαινω στον bootloader απο αυτο

Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα βαλω αυτα που λεει ο Ουγγρος. Προσοχη ομως, δεν ειναι μαμα οι ROMs, ειναι πειραγμενες!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα βαλω αυτα που λεει ο Ουγγρος. Προσοχη ομως, δεν ειναι μαμα οι ROMs, ειναι πειραγμενες!

Ωραίος! Δεν πειράζει και εμείς ΄΄πειραγμένοι είμαστε ΄΄ :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

δημιουργησες φακελο στην sd card clockworkmod και μεσα σε αυτον backup και μεσα στον backup τον OT995_4.0.4-FR αποσυμπιεσμενο?

ολα οκ να σε ρωτησω τωρα που το "πειραξαμε" η εγγυηση μας καλυπτει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω περάσει την h1n1 rom που βασίζεται στο ούγγρικο stock ICS. η οθόνη αποκρίνεται πολύ καλύτερα στην αφή κ γενικώς το σύστημα έχει γίνει πιο σταθερό. η μπαταρία όντως τελειώνει σχεδόν αμέσως, ειδικα με παιχνίδια. αυτή τη στιγμή το φορτίζω 2η φορά για σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΙΣΧΥΕΙ..... ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΟΥ ΜΗ ΓΕΝΙΤΟ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΞΑΝΑΠΕΡΝΑΣ ΤΗΝ OFFICIAL2.3.6 ΜΕΣΩ ΤΟΥ RESTORE Η ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ BACKUP ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ONE TOUCH Upgrade Q 2.5.7 ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΟ ΚΑΝΕΙ ΓΝΗΣΙΟ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα βαλω αυτα που λεει ο Ουγγρος. Προσοχη ομως, δεν ειναι μαμα οι ROMs, ειναι πειραγμενες!

 

 

απο που κατεβαζεις την rom αυτη?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω περάσει την h1n1 rom που βασίζεται στο ούγγρικο stock ICS. η οθόνη αποκρίνεται πολύ καλύτερα στην αφή κ γενικώς το σύστημα έχει γίνει πιο σταθερό. η μπαταρία όντως τελειώνει σχεδόν αμέσως, ειδικα με παιχνίδια. αυτή τη στιγμή το φορτίζω 2η φορά για σήμερα.

 

Έχεις περάσει και τον kernel ? δεν γνωρίζω εαν θα διορθωθεί η διάρκεια της μπαταρίας παρ'όλα αυτά. Κ εγώ τρέχω την h1n1 (χωρίς το update για τον kernel) και με ελαφριά χρήση το φορτίζω κάθε 2η μέρα..

 

 

απο που κατεβαζεις την rom αυτη?

 

μα, απο πού αλλού :).. xda-developers

Edited by cmour
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορές βλέπεις τώρα με την Stripped & Tweaked απ' οτι με την εργοστασιακή?

 

αρχικα το τηλεφωνο ειναι πιο "καθαρο".

λειπουν ολες οι εφαρμογες τυπου facebook,twitter , το πληκτρολογιο που ειχε και ολα αυτα τα αχρηστα πραγματα που αν θες τα βαζεις και μονος σου απο το μαρκετ.

επισης ειναι ηδη ρουταρισμενο με περασμενο rootexplorer, superuser και quickboot.

 

γενικα μου φαινεται πιο γρηγορο, τα παιχνιδια τρεχουν πιο καλα και οταν ανοιγω το advanced task killer πλεον σπανια βρισκω εφαρμογες ανοιχτες και η ram συνηθως ειναι 140-180 (μπορει να παει και πιο πανω ή πιο κατω, αλλα δεν εχω δει ποτε σκηνικα με 60 ραμ οπως με τον 3d launcher )

 

γενικα επειδη εμενα δεν μου αρεσαν οι επιπλεον εφαρμογες και ενω ειχα ροοταρει το κινητο δεν ειχα καταφερει να τις σβησω ολες η Stripped & Tweaked με καλυψε πληρως.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω.......:O. ξερει καποιος για galaxy s gt-i9000? το εχει ενα φιλαρακι και εχει προβλημα με την baseband version την γραφει unknown. εκανε αναβαθμιση στο firmware και απο τοτε δεν δουλευει το τηλ του. ουτε ιμει εχει ουτε του διαβαζει την καρτα σιμ
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω.......:O. ξερει καποιος για galaxy s gt-i9000? το εχει ενα φιλαρακι και εχει προβλημα με την baseband version την γραφει unknown. εκανε αναβαθμιση στο firmware και απο τοτε δεν δουλευει το τηλ του. ουτε ιμει εχει ουτε του διαβαζει την καρτα σιμ

 

καλά ρε φίλε τόσα topic εδώ βρήκες να ρωτήσεις :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Μόνο πές μου τι σε έκανε να ρωτήσεις εδώ, τι είδες και είπες ΄΄ας ποστάρω στο topic του ot-995΄΄ ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...