Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κύριοι, αφού φλασάρουμε την .10 θα έπρεπε να αλλάζει το και build numner; Ρωτάω επειδή αφενός μεν σε εμένα δεν άλλαξε και δεν μπορώ με την V21 του binnary να rootάρω (συγκεκριμένα δεν κάνει επανεκκίνηση το κινητό)...

 

Edit. Υποψιάζομαι πρόβλημα με τους drivers... προς το παρόν αναβάλλεται η διαδικασία

 

 

Δοκίμασε με την version 13 που δουλεύει σίγουρα :)

Κάνε λογαριασμό στο 4shared για να το κατεβάσεις , ειναι δωρεάν. Το σήκωσα εγώ πριν λίγο.

 

 

 

http://www.4shared.com/rar/krtLtRvb/Root_with_Restore_by_Bin4ry_v1.html

 

 

επίσης όσοι θέλετε όταν συνδέετε τα ακουστικά να εμφανίζεται εικονίδιο πάνω υπάρχει ένα mod πολύ καλό που ειναι έτοιμο σε μορφή εκτελέσιμης εφαρμογής. το πετάτε στο system δίνετε permissions rw-r-r , το μεταφέρετε στο system/app και επανεκίννηση το κινητό ;)

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επανέρχομαι στο θέμα γιατί το το πρόβλημα είναι αισθητό,καθώς σε κατάσταση σκοταδιού το φως από το δεξί capacitive button εισέρχεται στην οθόνη και είναι ενοχλητικό. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν μπορώ να ζητήσω να αλλάξουν το φωτισμό και αν κάτι τέτοιο καλύπτεται από την εγγύηση.

καλησπερα,φιλε εχω κ εγω το ιδιο θεμα!ο φωτισμος απο το δεξι capacitive ειναι οντως πιο δυνατος και υπο γωνια παρατηρεις οτι εισερχεται στην οθονη ο φωτισμος.μαλλον θα το παω κ εγω για service τις επομενες μερες!

Παιδια αν μπορει καποιος να μου πει πως να μη χασω καποια μηνυματα,μηπως και μου αντικαταστησουν τη συσκευη γιατι ειναι καπως σοβαρο αυτο το προβλημα που παρουσιαζει!ευχαριστω!

Edited by panos_85
συμπληρωμα ερωτησης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,φιλε εχω κ εγω το ιδιο θεμα!ο φωτισμος απο το δεξι capacitive ειναι οντως πιο δυνατος και υπο γωνια παρατηρεις οτι εισερχεται στην οθονη ο φωτισμος.μαλλον θα το παω κ εγω για service τις επομενες μερες!

Παιδια αν μπορει καποιος να μου πει πως να μη χασω καποια μηνυματα,μηπως και μου αντικαταστησουν τη συσκευη γιατι ειναι καπως σοβαρο αυτο το προβλημα που παρουσιαζει!ευχαριστω!

 

Υπάρχουν στο play store εφαρμογές για back up sms. Νομίζω πάντως ότι γίνεται και με titanium αν κάνεις back up τα μηνύματα, μαζί με τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπορει καποιος να μου πει πως να μη χασω καποια μηνυματα,μηπως και μου αντικαταστησουν τη συσκευη γιατι ειναι καπως σοβαρο αυτο το προβλημα που παρουσιαζει!ευχαριστω!

εγω χρσιμοποιω το Android Sync Manager WiFi δεν ξερω αν σε βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με την version 13 που δουλεύει σίγουρα :)

Κάνε λογαριασμό στο 4shared για να το κατεβάσεις , ειναι δωρεάν. Το σήκωσα εγώ πριν λίγο.

 

 

 

http://www.4shared.com/rar/krtLtRvb/Root_with_Restore_by_Bin4ry_v1.html

 

 

επίσης όσοι θέλετε όταν συνδέετε τα ακουστικά να εμφανίζεται εικονίδιο πάνω υπάρχει ένα mod πολύ καλό που ειναι έτοιμο σε μορφή εκτελέσιμης εφαρμογής. το πετάτε στο system δίνετε permissions rw-r-r , το μεταφέρετε στο system/app και επανεκίννηση το κινητό ;)

 

το κατεβασα το εβαλα στο φακελλο system/app με το es explorer εκανε λεει εγκατασταση εκανα επανεκκινηση αλλα..τιποτα.μηπως θα μπορουσες να γινεις ποιο σαφεις?ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα το εβαλα στο φακελλο system/app με το es explorer εκανε λεει εγκατασταση εκανα επανεκκινηση αλλα..τιποτα.μηπως θα μπορουσες να γινεις ποιο σαφεις?ευχαριστω.

 

Τα permissions τα αλλαξες;

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα το εβαλα στο φακελλο system/app με το es explorer εκανε λεει εγκατασταση εκανα επανεκκινηση αλλα..τιποτα.μηπως θα μπορουσες να γινεις ποιο σαφεις?ευχαριστω.

 

Δεν θέλει εγκατάσταση. Πρώτα θα το βάλεις στο system. Θα δώσεις permission rw-r-r, θα το μεταφέρεις στο system / app και επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

πριν αλλαξετε permisions να κάνετε backup, γιατι αν κανετε κατι λαθος θα έχετε bootloop, το οποίο διορθώνεται μέσω sus (διαγραφη των πάντων)

 

εγω δεν εχω καταφέρει να το κάνω μια φορά σωστά (προφανώς φταίω εγώ βέβαια :P ) με αποτέλεσμα 2-3 φορές να την έχω πατησει, πλέον το αποφεύγω ;)

Link to comment
Share on other sites

πριν αλλαξετε permisions να κάνετε backup, γιατι αν κανετε κατι λαθος θα έχετε bootloop, το οποίο διορθώνεται μέσω sus (διαγραφη των πάντων)

 

εγω δεν εχω καταφέρει να το κάνω μια φορά σωστά (προφανώς φταίω εγώ βέβαια :P ) με αποτέλεσμα 2-3 φορές να την έχω πατησει, πλέον το αποφεύγω ;)

 

Μεγαλη αληθεια.. :P μια φορα το προσπαθησα τα εκανα σκατα και δεν ανοιγε το κινητο.. κ δεν ειχα κρατησει backup.. μεχρι να μου δειξει καποιος δεν το ξανα πεοσπαθω.. :P

Link to comment
Share on other sites

πολλές φορές μου έχει τύχει να μην μπορώ να συνδεθώ σε ασύρματα δίκτυα... ακόμα και σε ελεύθερα ... ενώ οι φίλοι με άλλα κινητά συνδέονται χωρίς κανένα πρόβλημα!! μπορεί να βοηθήσει κάποιος? Τί μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

πολλές φορές μου έχει τύχει να μην μπορώ να συνδεθώ σε ασύρματα δίκτυα... ακόμα και σε ελεύθερα ... ενώ οι φίλοι με άλλα κινητά συνδέονται χωρίς κανένα πρόβλημα!! μπορεί να βοηθήσει κάποιος? Τί μπορεί να φταίει?

 

Η ασυμβατοτητα μερικων routers με τα κινητα της sony.

Μια αλλαγη καναλιου και εισαι κομπλε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πώς γίνεται η αλλαγή καναλιού?

 

Πας στον μαγαζατορα και του λες να αλλαξει το καναλι του ρουτερ του. :p :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πας στον μαγαζατορα και του λες να αλλαξει το καναλι του ρουτερ του. :p :rolleyes:

 

αρα δεν υπαρχει περιπτωση να μπω... μεγαλη μαμακια της σονυ...

και αυτο συμβαινει και σε αλλα κινητα ή μονο στη σονυ?

Link to comment
Share on other sites

αρα δεν υπαρχει περιπτωση να μπω... μεγαλη μαμακια της σονυ...

και αυτο συμβαινει και σε αλλα κινητα ή μονο στη σονυ?

 

Δοκιμασε να σβησεις τα αποθηκευμενα δικτυα που εχεις στη μνημη του κινητου.. αν εχεις πολλα μερικες φορες σκαλωνει.

Εμενα προσωπικα δε μου χει τυχει ποτε γιατι εχω data και δεν πολυχρησιμοποιω wifi εξω. Αλλα απο το 2011 εχει αναφερθει παρα πολλες φορες αυτο το ζητημα που βεβαια με μια απλη αλλαγη καναλιου διορθωνεται αλλα σε καφετεριες δεν μπορει να γινει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να σβησεις τα αποθηκευμενα δικτυα που εχεις στη μνημη του κινητου.. αν εχεις πολλα μερικες φορες σκαλωνει.

Εμενα προσωπικα δε μου χει τυχει ποτε γιατι εχω data και δεν πολυχρησιμοποιω wifi εξω. Αλλα απο το 2011 εχει αναφερθει παρα πολλες φορες αυτο το ζητημα που βεβαια με μια απλη αλλαγη καναλιου διορθωνεται αλλα σε καφετεριες δεν μπορει να γινει.

 

 

Υπαρχει λυση.. μπαινεις με ενα κινητο φιλου στο wifi του μαγαζιου.. δινεις την IP του ρουτερ στο κινητο, μπαινεις στο ρουτερ του μαγαζιου και του αλλαζεις καναλι.. και δεν σε παιρνει χαμπαρι κανεις.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει λυση.. μπαινεις με ενα κινητο φιλου στο wifi του μαγαζιου.. δινεις την IP του ρουτερ στο κινητο, μπαινεις στο ρουτερ του μαγαζιου και του αλλαζεις καναλι.. και δεν σε παιρνει χαμπαρι κανεις.. :lol:

 

χεχεχ...ναι το ειχα διαβασει παλιοτερα. Ή απλα με 3 ευρω βαζεις 100 mb και ξεγνοιαζεις..:p:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την μνήμη τι παίζει? Δεν μπορώ να βαλω κανένα μεγαλο παιχνίδι. Πως μπορώ να το βαζω να κατεβαζει τα έξτρα αρχεία κατευθείαν στην sd και οχι στην internal storage? (που προφανώς δεν χωράει τίποτα)
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να συνδέσεις τις εφαρμογές με partition στην κάρτα sd. Πήγαινε στην κατηγορία guides και θα βρεις ένα οδηγό που έφτιαξα ,αρκεί να είσαι root
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να συνδέσεις τις εφαρμογές με partition στην κάρτα sd. Πήγαινε στην κατηγορία guides και θα βρεις ένα οδηγό που έφτιαξα ,αρκεί να είσαι root

 

Στην υπογραφή σου λες xperia z style framework,τι είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα είναι ότι υπάρχει διαφορετικό σχέδιο στα κουτάκια επιλογών, μπάρες και κουμπιά επιλογών
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα είναι ότι υπάρχει διαφορετικό σχέδιο στα κουτάκια επιλογών, μπάρες και κουμπιά επιλογών

 

ΑΕγω δεν καταλαβα την διαφορα γιατι ειναι το ιδιο στην wxpirience v2.10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...