Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, υπαρχει τροπος να αυξηθει η εσωτερικη μνημη;

Θα παρω μια καρτα 16 gb και θελψ τα 8.gb να τα προσθεσω στην εσωτερικη μνημη, αν γινεται πειτε μου:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να μου πει πως να αλλάξω τη γραμματοσειρά του κινητού μου?(δεν το 'ξερα πως γίνεται)

Υπάρχει εφαρμογή στο Play που λέγεται Font Manager ή Changer ή κάπως έτσι τέλος πάντων, αλλά πρέπει να είσαι root για να αλλάξεις γραμματοσειρά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή στο Play που λέγεται Font Manager ή Changer ή κάπως έτσι τέλος πάντων, αλλά πρέπει να είσαι root για να αλλάξεις γραμματοσειρά.

Αν εισαι root κατεβασε το rom toolbox, αλλαζεις boot animation καθως και font

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, υπαρχει τροπος να αυξηθει η εσωτερικη μνημη;

Θα παρω μια καρτα 16 gb και θελψ τα 8.gb να τα προσθεσω στην εσωτερικη μνημη, αν γινεται πειτε μου:ninja:

 

Υπάρχει ένα script στο xda με το οποίο κάνει swap την εσωτερική με την εξωτερική. Δηλαδή για εσωτερική θα βλέπει 16gb.δεν ξέρω αν μπορούν να γίνουν όλα εσωτερική όμως.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα script στο xda με το οποίο κάνει swap την εσωτερική με την εξωτερική. Δηλαδή για εσωτερική θα βλέπει 16gb.δεν ξέρω αν μπορούν να γίνουν όλα εσωτερική όμως.

 

 

Εχεις λινκ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1932480

διαβασε σχολια εκει κλπ, λογικα λειτουργει, αλλα δεν το εχω δοκιμασει προσωπικα για να σου πω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μολις εβαλα το Android 4 και παρατηρησα οτι στο εικονιδιο πολυμεσα απουσιαζει η επιλογη για να δω τις φωτο καιτα βιντεο που εχω στο κινητο μου, δε μπορω να τα δω απο πουθενα

Καποια βοηθεια παρακαλω?

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στην εφαρμογη Album.

 

Ευχαριστω, μηπως μπορω να ενσωματωσω το αλμπουμ η μονο τις φωτο μεσα στα πολυμεσα, οπως ηταν πριν την αναβαθμιση του Android?

 

ok το βρηκα :)

Edited by SIBBA
Link to comment
Share on other sites

παιδια φορτισα χθές το κινητο και το εβγαλα κατα το βραδάκι...τώρα κοιμηθηκα ενω ηταν στο 80% και οταν ξυπνησα ηταν στο 50%..στη χρήση μπαταρία,εχει 54% το ''Λειτουργικό σύστημα Android''..γιατί εγινε αυτό ρε παιδια???
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να κάνω backup τις ρυθμίσεις της αρχικής οθόνης (δηλ. συντομεύσεις, φακέλους κτλ.);

 

χμμ.. δεν χρησιμοποιω τον στοκ, αλλά λογικά με titanium backup θα μπορεις να το κανεις.. οχι λογικα δηλαδη, σιγουρα..

αν δεν εισαι root δοκίμασε αυτην την εφαρμογή: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5rb3VzaGlrZHV0dGEuYmFja3VwIl0.

 

σε nova και appex πάντως υπάρχει επιλογή μέσα από το menu settings τέτοια επιλογή..

Link to comment
Share on other sites

παιδια φορτισα χθές το κινητο και το εβγαλα κατα το βραδάκι...τώρα κοιμηθηκα ενω ηταν στο 80% και οταν ξυπνησα ηταν στο 50%..στη χρήση μπαταρία,εχει 54% το ''Λειτουργικό σύστημα Android''..γιατί εγινε αυτό ρε παιδια???

 

Κολλάει καμια φορά κάποια εφαρμογή.. Το έχω πάθει 2-3 φορές.. Κάνε restart το κινητό γρήγορα γιατί σε λίγο θα δεις την μπαταρια στο 10% χωρίς να έχεις κάνει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Κολλάει καμια φορά κάποια εφαρμογή.. Το έχω πάθει 2-3 φορές.. Κάνε restart το κινητό γρήγορα γιατί σε λίγο θα δεις την μπαταρια στο 10% χωρίς να έχεις κάνει τίποτα...

 

καλα το προέβλεψες..αυτο έγινε...το άφησα επίτηδες για να δω τί θα γίνει..thanks παντως..

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το κινητό μου παιδιά βοήθεια!!Έχω βάλει miui rom αλλά όταν το βάζω να φορτίσει δίχνει όλη την ώρα 0% και κάτι τέτοιες μπούρδες και το συνδέω για να το φτιάξω(να βάλω στοκ ics) αλλά ο υπολογιστής μία το αναγνωρίζει(το pc companion όχι) και μία δεν το αναγνωρίζει.Και το έχω δοκιμάσει σε 2 υπολογιστές!Βοηθήστε γρήγορα αλλιώς θα το πάω για service!!
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή έχεις μπαταρία και δείχνει 0% ή κλείνει απευθείας επειδή νομίζει ότι δεν έχει μπαταρία?

δοκίμασε και το sus.. ή με το flashtool να φλασαρεις την stock (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2030261 )

δοκίμασε να κάνεις από την recovery wipe data,cache,dalvik cache μήπως και ισιάξει η rom και αναγνωρίσει το κινητό σου ο υπολογιστής...

πώς έγινε όλο αυτό? ξαφνικά ή πείραξες τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή έχεις μπαταρία και δείχνει 0% ή κλείνει απευθείας επειδή νομίζει ότι δεν έχει μπαταρία?

δοκίμασε και το sus.. ή με το flashtool να φλασαρεις την stock (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2030261 )

δοκίμασε να κάνεις από την recovery wipe data,cache,dalvik cache μήπως και ισιάξει η rom και αναγνωρίσει το κινητό σου ο υπολογιστής...

πώς έγινε όλο αυτό? ξαφνικά ή πείραξες τίποτα?

 

Τώρα έφτιαξε και φορτίζει κανονικά αλλά κάθε φορά που κλείνει μου κάνει αυτό το πράγμα αλλά τώρα χειροτέρεψε.Πιστεύω πως αυτό έγινε επειδή είχα κάνει backup την miui όταν είχα αλλάξει ρομ και την έκανα restore(και η παλιά rom χάθηκε).Επίσης προσπάθησα να βάλω με cwm firedroid 1.3,1.4 και την eXperience(κάπως έτσι) αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εγινα root με τη μεθοδο που αναφερεται στο forum και εχω κατεβασει το RootAppDelete και οταν παω να κανω disable μια εφαρμογη, ζηταει root permission, δινω, αλλα λεει οτι δεν ειμαι root (YOUR ROM ISN'T ROOTED). Τι κανω λαθος?

 

edit: Το βρηκα. Επρεπε να δωσω permission απ'το supersu.

Edited by Nikos6661
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έφτιαξε και φορτίζει κανονικά αλλά κάθε φορά που κλείνει μου κάνει αυτό το πράγμα αλλά τώρα χειροτέρεψε.Πιστεύω πως αυτό έγινε επειδή είχα κάνει backup την miui όταν είχα αλλάξει ρομ και την έκανα restore(και η παλιά rom χάθηκε).Επίσης προσπάθησα να βάλω με cwm firedroid 1.3,1.4 και την eXperience(κάπως έτσι) αλλά τίποτα.

 

Αν έκανες restore μια ρομ πάνω στην άλλη χωρίς καθάρισμα πρώτα είναι πολύ πιθανό να δημιουργεί πρόβλημα.. Κατάφερες να βάλεις την στοκ τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις κσποιο προγραμμα που να μπορω να διορθωνω αρχεια apk και να τα κανω save. Μετα.

Δεν υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα. Θα πρέπει να εξάγεις τον κώδικα από το apk, να τον διορθώσεις (πράγμα που σημαίνει ότι ξέρεις java) και στη συνέχεια να τον ξανά κάνεις apk.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες restore μια ρομ πάνω στην άλλη χωρίς καθάρισμα πρώτα είναι πολύ πιθανό να δημιουργεί πρόβλημα.. Κατάφερες να βάλεις την στοκ τελικά;

 

Όχι γιατί δεν διαβάζει το κινητό το pc companion...Αλλά έλυσα το πρόβλημα της φόρτισης γιατί κατάφερα να βάλω firedroid 1.4 με clean install.Οπότε δεν θα βάλω στοκ...Ευχαριστώ για την βοήθεια και το ενδιαφέρον σου πάντως!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!! Το κινητό μου δε φορτίζει στα καλά καθούμενα και δεν αναγνωρίζεται από κανένα υπολογιστή. Τι μπορώ να κάνω να το σώσω?

Τώρα έχει κλείσει τελείως και δεν ανοίγει καν. Μάλλον πάει για επισκευή.

Edited by geo10
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...