Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχεις πειραξει το κινητό σου; τι χρήση κανεις;

 

εγω πάντως εντυπωσιαστηκα από την μπαταρία του

Το εχω κανει root κ εχω ics official και κανω χρηση wi-fi, ασε που οταν το φορτιζω το βραδυ και το εχω σε κατασταση πτηση απο 100%μπαταρια τι βρισκω 95% το πρωι, κανονθκα δ επρεπε να πεφτει.

Α ρε Samsung κορυφη τι ηθελα κ εμπλεκα με τη sony

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, ξερει κανεις γιατι δεν παιζει το spirit fm radio στο κινητο μας κ αν υπαρχει καποιοςτροπος να παιξει.

Το θεμα παντως της μπαταριας ειναι πολυ αθλιο, μια μερα με το ζορι

 

ρωτα τον developer. στην περιγραφη έχει link για το xda, που μπορείς να ρωτήσεις ότι θες, και αν δεν βρειτε λύση πες να σου δώσει τα λεφτά σου πίσω, σύμφωνα με την περιγραφή θα στα δώσει, και δεν εχω διαβάσει κάπου ότι δεν το κάνει.

 

αλλά αφού έχεις official, γιατί θες το spirit?

Link to comment
Share on other sites

ρωτα τον developer. στην περιγραφη έχει link για το xda, που μπορείς να ρωτήσεις ότι θες, και αν δεν βρειτε λύση πες να σου δώσει τα λεφτά σου πίσω, σύμφωνα με την περιγραφή θα στα δώσει, και δεν εχω διαβάσει κάπου ότι δεν το κάνει.

 

αλλά αφού έχεις official, γιατί θες το spirit?

 

Θελω το spirit γιατι μετραω το σημα των σταθμων που με ενδιαφερει

Δε τ αγορασσ ακομη αλλα εβαλα τη δοκιμαστικη εκδοση κ δε παιζει

Link to comment
Share on other sites

Θελω το spirit γιατι μετραω το σημα των σταθμων που με ενδιαφερει

Δε τ αγορασσ ακομη αλλα εβαλα τη δοκιμαστικη εκδοση κ δε παιζει

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=35004908

 

σε xICS hybrid λειτουργει κανονικα αυτη η εκδοση.. ισως εβαζες καποια μη συμβατη εκδοση ή φταίει η στοκ ρομ...

όπως και να χει, αγόρασε την official και αν δεν κάνει θα παρεις τα λεφτα σου πίσω ;)

http://d-h.st/HDa

 

edit:

έβαλα ultimate (και εγώ :P )

για να φτιάξω το θέμα με την μπαταρία, ποιο αρχείο από εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2059358 πρέπει να φλασάρω?

επίσης έχω ένα θέμα με τα ringtones. υπάρχουν κάπου τα ringtones να τα φλασάρω πάλι? γιατί πολλά δεν παίζουν ή έχουν γίνει το κλασσικό της se. εναλλακτικά που είναι ο φάκελος που υπάρχουν να φάει delete?

Edited by charlie_pace4
Link to comment
Share on other sites

για το δεύτερο δεν ξέρω να σου απαντήσω , για την μπαταρία κατεβάζεις αυτό και το φλασαρεις , αφού πρώτα έχεις κάνει mount system στο cwm :happy:

 

http://www.mediafire.com/?syhpy2977y7jo5k

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ!

(το αλλο μετά από κάμποσα rebbot λύθηκε μόνο του μου φαίνεται, ίσως γινόταν κάποιο coflict)

Link to comment
Share on other sites

Για την official με root υπαρχει κατι να βελτιωνει τη μπαταρια?

Ειναι πολυ αθλια η κατασταση της

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από μια εβδομάδα χρήσης με την ics σας δίνω και εγώ 2 screenshots από την απόδοση πλέον της μπαταρίας που είναι παραπάνω από ικανοποιητική για μια τυπική μέρα με περίπου 1 1/2 ώρα ομιλία και το WiFi το διαχειρίζεται αυτόματα το λογισμικό.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα εκανα μια προσπαθεια να κανω ροοτ το κινητο μ αλλα μαλλον κατι δν εκανα σωστα...
συμφωνα με αυτο το βιντεο εκανα τα βηματα... δν ειχα καποιο προβλημα στην πορεια , εγινε οπως ακριβως στο βιντεο ομως μετα κατεβασα ενα ροοτ checker και μ λεει οτι δν ειμ ροοτ . τι μπορω να κανω τωρα ??? ο στοχος μ ειναι να ξεκλειδωσω τον bootloader και να περασω αυτη την ρομ ..http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2025449 ευχαριστω !!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε βίντεοκλήση στο Sole κανονικά μέσω Cosmote π.χ; Ή μόνο με Skype κ.τ.λ;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν αυτή η ρομ δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσεις τον bootloader.. Δεύτερον δεν μπορούμε να ξέρουμε τί πήγε στραβά.. Είχες ανοιχτό το usb debugging?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε βίντεοκλήση στο Sole κανονικά μέσω Cosmote π.χ; Ή μόνο με Skype κ.τ.λ;

 

Απ'όσο ξέρω μόνο τα Samsung υποστηριζουν βιντεοκληση μέσω δικτύου

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις->για προγραμματιστες (δεν ξερω αν το λεει ετσι στα ελληνικα, στα αγγλικα λεει developer options) -> τικάρεις το usb debuging (εντοπισμός σφαλμάτων usb)
Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα εκανα μια προσπαθεια να κανω ροοτ το κινητο μ αλλα μαλλον κατι δν εκανα σωστα...
συμφωνα με αυτο το βιντεο εκανα τα βηματα... δν ειχα καποιο προβλημα στην πορεια , εγινε οπως ακριβως στο βιντεο ομως μετα κατεβασα ενα ροοτ checker και μ λεει οτι δν ειμ ροοτ . τι μπορω να κανω τωρα ??? ο στοχος μ ειναι να ξεκλειδωσω τον bootloader και να περασω αυτη την ρομ ..http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2025449 ευχαριστω !!!

 

αν δε σου έβγαλε κανένα μήνυμα λάθους ή πρόβλημα πήγαινε μέσα στο app drawer και δες αν έχει εγκατασταθεί η εφαρμογή SuperSu. αν υπάρχει είσαι root στο κινητό απλά την ώρα που πήγε να τρέξει ο root checker δε του έδωσες δικαιώματα root!

και όπως είπε και ο AlMag1 η συγκεκριμένη rom που θέλεις να βάλεις έχει οδηγίες πως να την κάνεις install χωρίς να κάνεις unlock τον bootloader.

Link to comment
Share on other sites

αν δε σου έβγαλε κανένα μήνυμα λάθους ή πρόβλημα πήγαινε μέσα στο app drawer και δες αν έχει εγκατασταθεί η εφαρμογή SuperSu. αν υπάρχει είσαι root στο κινητό απλά την ώρα που πήγε να τρέξει ο root checker δε του έδωσες δικαιώματα root!

και όπως είπε και ο AlMag1 η συγκεκριμένη rom που θέλεις να βάλεις έχει οδηγίες πως να την κάνεις install χωρίς να κάνεις unlock τον bootloader.

 

Φίλε δν υπάρχει αυτή η εφαρμογή, θα ξαναπροσπαθησω να το κάνω ροοτ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δν υπάρχει αυτή η εφαρμογή, θα ξαναπροσπαθησω να το κάνω ροοτ

 

 

Επειδή και εγώ έκανα update και root από GB σε Ics πριν λίγες μέρες, στην σελίδα 297 περιγράφω όλη την διαδικασία, δες μήπως σε βοηθήσει κάτι και από εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ultimate v2 sola rom αλλά δεν συνδέεται στο wifi(παρόλο που μου δείχνει διάφορα wifi που ποιάνει)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ultimate v2 sola rom αλλά δεν συνδέεται στο wifi(παρόλο που μου δείχνει διάφορα wifi που ποιάνει)

 

Μόνο στο δικό σου ή σε κανένα wifi ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω παρατηρησει ενα προβλημα, οταν ανοιγω εφαρμογες η βλεπω βιντεο ξαφνικα χανει το σημα δικτυου εντελως κ μετα πρεπει να γινει επαννεκινηση για να επανερθει.

Εχει καποιος το συγκεκριμςνο προβλημα;

Τι να φταιει;

Επισης εκανα ενα τεστ με το. Αn tu tu και επιασα 7113 score, ειναι καλο η κακο?

Edited by spaceboy1
Link to comment
Share on other sites

Επισης εκανα ενα τεστ με το. Αn tu tu και επιασα 7113 score, ειναι καλο η κακο?

 

Βρε θηριο πως το καταφερες αυτο? Εμενα το καλυτερο ειναι 6271.. :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...