Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ότι μια εφαρμογή είναι επί πληρωμή δεν σημαίνει ότι θα λειτουργεί άψογα σε όλα τα κινητά...

δηλαδή όταν έχεις την εφαρμογή εγκατεστημένει σε πετάει εκτός δικτύου ενώ όταν δεν την έχεις λειτουργεί κανονικά, έτσι?

θα πρότεινα να στείλεις mail στον developer ζητώντας είτε λύση είτε τα λεφτά σου πίσω ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ότι μια εφαρμογή είναι επί πληρωμή δεν σημαίνει ότι θα λειτουργεί άψογα σε όλα τα κινητά...

δηλαδή όταν έχεις την εφαρμογή εγκατεστημένει σε πετάει εκτός δικτύου ενώ όταν δεν την έχεις λειτουργεί κανονικά, έτσι?

θα πρότεινα να στείλεις mail στον developer ζητώντας είτε λύση είτε τα λεφτά σου πίσω ;)

Το προβλημα το κανει οταν παω να μπω στο ιντερνετ σε σελιδα με flash player τοτε νε πεταει και θελει επαννεκινηση το κινητο μετα.

Εστειλα e-mail και μου ειπε οτι δε το εχει πει κανενας κατι τετοιο αλλα να του στειλω το txt αρχειο να το δει

Link to comment
Share on other sites

Ρουφάει πολύ μπαταρία ο launcher αλλά ωραίος :-)

 

Οντως. Αναρωτιεμαι αν ειναι θεμα του stock Xperia Z Launcher ή κατι εχει παει στραβα στο mod / port. Δεν δικαιολογει τοση καταναλωση ενας Launcher.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θέμα launcher. Ακόμα και ο τρόπος εναλλαγης οθονών στην αρχική οθόνη παίζει ρόλο. Σε κατάσταση αναμονής η κατανάλωση είναι όπως με το stock. Με ανοιχτή οθόνη ρουφάει όμως.

Δεν ξέρω όμως πως θα γυρίσουμε στον παλιό

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κανεις εγκατασταση. Πρεπει να μεταφερεις το apk. στο φακελο που εχεις τον Z launcher. Ετσι θα εχεις 2 Launchers και μετα ακολουθας τις οδηγιες που σου εδωσαν στο XDA.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα παντα (δεν το εχω δοκιμασει), ναι. Αντικατασταση του Home apκ θα κανεις.

 

Για παν ενδεχομενο (οπως εμενα που εβγαζε κενη / μαυρη οθονη και ειχα bootloop), βαλε στην SD τον Z Launcher οποτε αν εχεις καποιο προβλημα, φλασαρεις παλι τον Z Launcher.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μπήκε αν είναι αυτός. Ας επιβεβαιώσει κάποιος την έκδοση του stock launcher εφόσον τον έχει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες...μια ερωτηση υπαρχει καποια custom rom για το sole σε 4,2 JB?? Αν οχι εχετε καποια να μου προτεινεται να ειναι σταθερη χωρις πολλα bugs....κ τα εκνευριστικα κολληματα που εχει η μαμα rom???Πληροφοριακα ειμαι στην τελευταια stock rom!!!Ευχαριστω προκαταβολικα!!!
Link to comment
Share on other sites

ωχχχχχχχχχχχχ...καταλαβα...γιατι ετσι τοοοοοοοσο πισω το sole???καμια αλλη custom rom να μην τρωει κολληματα αλλα να ειναι χωρις bugs?
Link to comment
Share on other sites

ψαξε στο xda για την ultimate

εγώ έχω την nova που ειναι βασισμένη σε firedroid(CM9) και ειμαι ικανοποιημένος

Link to comment
Share on other sites

Ξερατε οτι η Sony εχει κανει disable το browser sync απο τον Android Browser? Με αποτελεσμα να μην μπορεις να συνχρονισεις bookmarks κτλ?

 

Εχουμε καποιο mod για τον ICS browser?

The included browser in our ICS update is not completely stock and it's missing this sync feature. I suggest that you look for a third party app to do this or use Chrome instead.

 

http://talk.sonymobile.com/thread/57865

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια νεος εδω μεσα

ψαχνω για νεο κινητο και εχω καταληξει σε sola,ace 2 και το ascend p1 (στο οποιο κιολας τεινω)....κρινωντας μονο απο τον ογκο των πληροφοριων και των αριθμο των χιλιαδων ποστ σε αυτο το τοπικ ομως εχω αρχισει να αναρωτιεμαι μηπως ειναι καλυτερη επιλογη να αγορασω το sole??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια νεος εδω μεσα

ψαχνω για νεο κινητο και εχω καταληξει σε sola,ace 2 και το ascend p1 (στο οποιο κιολας τεινω)....κρινωντας μονο απο τον ογκο των πληροφοριων και των αριθμο των χιλιαδων ποστ σε αυτο το τοπικ ομως εχω αρχισει να αναρωτιεμαι μηπως ειναι καλυτερη επιλογη να αγορασω το sole??

 

Σε χαρακτηριστικά το huawei είναι σαφώς καλύτερο.. Το θέμα είναι αν θες να πας σε κινέζικο, ή να πας στην safe επιλογή (sole, ace 2).. Καλό θα ήταν να τα δεις από κοντά και τα 3 για να δεις τις οθόνες τους... Έχω κάποιες αμφιβολίες για τους Κινέζους..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας δει κάποιος σας παρακαλώ από το settings / apps η έκδοση του stock Xperia launcher ειναι η 4.0.3.Α.0.18 ?
Link to comment
Share on other sites

Σε χαρακτηριστικά το huawei είναι σαφώς καλύτερο.. Το θέμα είναι αν θες να πας σε κινέζικο, ή να πας στην safe επιλογή (sole, ace 2).. Καλό θα ήταν να τα δεις από κοντά και τα 3 για να δεις τις οθόνες τους... Έχω κάποιες αμφιβολίες για τους Κινέζους..

 

Πάντως έχω δει πολλοί προτείνουν Huawei.. Άνοιξε ένα τοπικ στο "επιλογή συσκευής", θα πάρεις καλύτερα συγκριτικά, ίσως και από άτομα που έχουν δουλέψει το Huawei ;-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας δει κάποιος σας παρακαλώ από το settings / apps η έκδοση του stock Xperia launcher ειναι η 4.0.3.Α.0.18 ?

 

Εμένα με έκδοση 6.1.1.Β.1.10 αυτή είναι.

Edited by SCORPIOS72
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω το Sole και μου έχει βγάλει ένα εικονίδιο με τον Mister Android κάπως έτσι :superman: που λέγεται SuperSU. Αυτό σημαίνει ότι πέτυχε το root και αν ναι τι κάνω τώρα για να ανεβάσω τις επιδόσεις του;

 

Έκδοση Android: 4.0.4

Αριθμός έκδοσης: 6.1.1.Β.1.54

 

πχ: έχω κατεβάσει το CPU Master Free (..μάλλον δεν το 'χω πολύ..:wacko:) δεν έχω καταλάβει που πρέπει να έχω το Scaling performance..

 

Βασικά θέλω να το κάνω να το κάνω όσο πιο γρήγορο γίνεται γιατί δεν είναι δυνατόν το Android 2.3 να είναι πιο γρήγορο από το 4.0.4 που μου κολλάει συνεχώς..:(

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε root κάντε ένα edit το αρχείο build.prop που βρίσκεται στο system και κάντε επικόλληση στο τέλος τον παρακάτω σύνδεσμο. Η απόδοση της.μπαταρίας βελτιώθηκε, στο δικό μου τηλέφωνο

 

ro.ril.disable.power.collapse=1 pm.sleep_mode=1 windowsmgr.max_events_per_sec=60 (can be increased to higher values) wifi.supplicant_scan_interval=180

Link to comment
Share on other sites

Σε χαρακτηριστικά το huawei είναι σαφώς καλύτερο.. Το θέμα είναι αν θες να πας σε κινέζικο, ή να πας στην safe επιλογή (sole, ace 2).. Καλό θα ήταν να τα δεις από κοντά και τα 3 για να δεις τις οθόνες τους... Έχω κάποιες αμφιβολίες για τους Κινέζους..

 

Καταρχήν τη Huawei την αδικούμε και μόνο που τη λέμε κινέζικη, κι ας είναι! Κι αυτό γιατί πρόκειται για μία από τις μεγαλύτερες και πιο παλιές εταιρείες παγκοσμίως στην κατασκευή hardware, και μάλιστα αξιόπιστων υλικών, και όχι τα κλασικά αντίγραφα ή υλικά β' διαλογής, όπως συνηθίσαμε να θεωρούμε τα κινέζικα. Η Huawei έχει μεγάλη ιστορία πίσω της και καμία HTC, Sony κλπ. δεν μπορεί να την τρομάξει σε θέματα ποιότητας και επιδόσεων. Εκεί που υστερεί κατ' εμέ είναι στο design των συσκευών της, και αυτός ήταν βασικά ο λόγος που άλλαξα το Χ5 μου με το Sole (πλέον του βάρους και του όγκου του).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...