Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

E, αφού ανάβει, κάνε τη διαδικασία με το flashtool και πέρνα μια official rom.

 

 

Συγνώμη παιδιά απλά είχα μπερδευτεί και δεν είχα καταλάβει τι λέγατε!Όλα οκ τώρα...βρίσκομαι στην διαδικασία!

Σας ευχαριστώ πολύ όλους!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, που μπορω να βρω θηκες σαν τις παρακατω?

http://www.pdair.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/3/b/3bsysaf41_6.jpghttp://www.pdair.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/3/b/3bsyxbv01_1_3.jpg

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς λύση για τα μυνήματα;Ξαναπέρασα το go sms αλλά τίποτα....

Handcent δεν θέλω..

 

επειδή δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα καλα τι εννοείς για το go, δεν πρέπει να περάσεις τα ελληνικα, δηλαδή να εχεις ελληνικό μενου, αλλά στα send settings(νομίζω) να βρεις το locale, και να ενεργοποιήσεις το greek (αν ειναι στο auto μπορεί να μην δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Λογικα κολισε.Επρεπε να κανεις ενα ρεσταρτ.Θα μου πεις δεν ηξερα πως γινετε.Αμα δεν εχει προβλημα το hardware εγω δεν το παω για service γιατι αμα ειναι θεμα λογισμικου τοτε λυνετε ευκολα.Τις πρωτες μερες εγω δεν δινω σημασια στο λογισμικο.Απλα το αφηνω να στρωσει.

 

Και εγώ αυτό πίστεψα απλά ανησύχησα γιατί ουτε όταν το έβαζα στη φόρτιση δεν ανταποκρινόταν. Τώρα σκέφτομαι μη μου βγάλουν κανά πρόβλημα στη sony που τους το έχω αφήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, που μπορω να βρω θηκες σαν τις παρακατω?

http://www.pdair.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/3/b/3bsysaf41_6.jpghttp://www.pdair.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/3/b/3bsyxbv01_1_3.jpg

 

Ευχαριστω

 

Εγώ πηρα απο εδω

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα καλα τι εννοείς για το go, δεν πρέπει να περάσεις τα ελληνικα, δηλαδή να εχεις ελληνικό μενου, αλλά στα send settings(νομίζω) να βρεις το locale, και να ενεργοποιήσεις το greek (αν ειναι στο auto μπορεί να μην δουλεύει

 

Ευχαριστώ πολύ ρε φίλε,να'σαι καλά!!!

 

!spaceboy το είχα δοκιμάσει αλλά δεν υπάρχει το αρχείο το αρχείο στο οποίο πρέπει να αλλάξουμε τις τιμές flase και true!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ρε φίλε,να'σαι καλά!!!

 

!spaceboy το είχα δοκιμάσει αλλά δεν υπάρχει το αρχείο το αρχείο στο οποίο πρέπει να αλλάξουμε τις τιμές flase και true!

 

Εγω μολις σημερα το εκανα και το βρηκα μια χαρα το αρχειο.. και αλλαξα τις τιμες απο false σε true..

Edited by aeriko1975
Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο

Update δε μπορω να το κανω root οπως παλια με το γνωστο patch... Ο μονος λογος που θελω root ειναι για να σβησω μερικα προγραμματο οπως το chrome

Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο

Update δε μπορω να το κανω root οπως παλια με το γνωστο patch... Ο μονος λογος που θελω root ειναι για να σβησω μερικα προγραμματο οπως το chrome

 

Αν στο τελευταιο update σου εβαλε την .54 τοτε πρεπει με flashtool να φλασαρεις τον .10 κερνελ, μετα να κανεις root με το γνωστο patch και μετα αφου γινει rooted το κινητο, φλασαρεις εκ νεου με flashtool τον κερνελ της .54 και θα παραμεινεις rooted..

Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις σημερα το εκανα και το βρηκα μια χαρα το αρχειο.. και αλλαξα τις τιμες απο false σε true..

 

Ίσως να κάνω κι εγώ κάτι λάθος...

 

Έχω κι ένα άλλο πρόβλημα :mad: Τα μυνήματα που στέλνω(αν και πληκτρολογώ σε μικρά) τα στέλνει κεφαλαία :mad:

Link to comment
Share on other sites

για να στελνεις 160 ελληνικους ΠΡΕΠΕΙ να γίνεται αυτή η μετατροπή.. αλλιώς πάει στους 70!
Link to comment
Share on other sites

αγορασα χτες το κινητακι σε ασπρο...απλα δεν υπαρχει...δεν συγκρινεται με το galaxy 3 που ειχα...πολυ ταχυτερο και τρομερα χρωματα η οθονη...μονο η μπαταρια με απογοητευσε...το φορτωσα χτες που το πηρα μεχρι να γεμισει και κατα τις 10 παρα το βραδυ που το εβγαλα το χρησιμοποιησα μεχρι τις 12:30 και λιγο σημερα και ειναι 30 % η μπαταρια... :/ απο οτι ειδα σε αλλες σελιδες ομως θα εχει καλυτερη αποδοση η μπαταρια μετα απο κανα μηνα...τεσπα...ας μπουμε στο ζουμι...αξιζει να αναβαθμισω σε ice cream ? σε τι θα ειμαι χαμενος αν αναβαθμισω?
Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατών να διαρκεί η μπαταρία 6+ ώρες(ενεργής οθόνης) με αρκετή χρήση(wifi, sms, facebook, games); σαν πολλές δεν είναι;
Link to comment
Share on other sites

αγορασα χτες το κινητακι σε ασπρο...απλα δεν υπαρχει...δεν συγκρινεται με το galaxy 3 που ειχα...πολυ ταχυτερο και τρομερα χρωματα η οθονη...μονο η μπαταρια με απογοητευσε...το φορτωσα χτες που το πηρα μεχρι να γεμισει και κατα τις 10 παρα το βραδυ που το εβγαλα το χρησιμοποιησα μεχρι τις 12:30 και λιγο σημερα και ειναι 30 % η μπαταρια... :/ απο οτι ειδα σε αλλες σελιδες ομως θα εχει καλυτερη αποδοση η μπαταρια μετα απο κανα μηνα...τεσπα...ας μπουμε στο ζουμι...αξιζει να αναβαθμισω σε ice cream ? σε τι θα ειμαι χαμενος αν αναβαθμισω?

 

Χωρις παρεξηγηση, σε καθε σελιδα υπαρχει καπιος που ρωταει αν αξιζει να κανει το update.. αν δεν σου κανει κοπο διαβασε τις τελευταιες 10 και θα βρεις απαντησεις...

Καλοριζικο! :)

Link to comment
Share on other sites

Χωρις παρεξηγηση, σε καθε σελιδα υπαρχει καπιος που ρωταει αν αξιζει να κανει το update.. αν δεν σου κανει κοπο διαβασε τις τελευταιες 10 και θα βρεις απαντησεις...

Καλοριζικο! :)

 

κοιταξα αρκετες σελιδες αλλα δεν βρηκα κατι...σορρυ κιολας αλλα δεν μπορω να τα δω και ολα :P θα ξανακοιταξω...

 

*φιλε σορρυ αλλα δεν βρισκω κατι...μονο για custom roms βρισκω...εγω για την official ρωταω..δεν θελω να χασω απο τωρα την εγγυηση

 

είναι δυνατών να διαρκεί η μπαταρία 6+ ώρες(ενεργής οθόνης) με αρκετή χρήση(wifi, sms, facebook, games); σαν πολλές δεν είναι;

 

εγω μιλαω για περιπου 3-4 ωρες...και χωρις φωτεινοτητα live wallpapers και τετοια...

Edited by LaryHimura
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ρε φίλε,να'σαι καλά!!!

 

!spaceboy το είχα δοκιμάσει αλλά δεν υπάρχει το αρχείο το αρχείο στο οποίο πρέπει να αλλάξουμε τις τιμές flase και true!

 

Κανε επαννεκινηση τ κινητο κ θα το βρεις,, κ εγω δε το εβρισκα στην αρχη

Χρειαζεται rom toolbox για να το βρεις κ να το διορθωσεις

Σε εμενα παιζει 160 χαρακτηρες τωρα

Αν εχεις καπου προβλημα ρωτα με

Link to comment
Share on other sites

Κανε επαννεκινηση τ κινητο κ θα το βρεις,, κ εγω δε το εβρισκα στην αρχη

Χρειαζεται rom toolbox για να το βρεις κ να το διορθωσεις

Σε εμενα παιζει 160 χαρακτηρες τωρα

Αν εχεις καπου προβλημα ρωτα με

 

¨Εχω ES File Explorer,πού ακριβώς πρέπει να πάω;

Link to comment
Share on other sites

¨Εχω ES File Explorer,πού ακριβώς πρέπει να πάω;

 

data/data/com.sonyericsson.conversations/shared_prefs

 

Αυτο ειναι το path.. Πρεπει να εισαι root ομως.. (εγω το εκανα με τον Root Explorer)

5) Στο μενού που εμφανίζεται επιλέγουμε το "Open with" και κατόπιν επιλέγουμε "Text Editor"

6) Εντοπίζουμε τις γραμμές:

Κώδικας

<boolean name="semc_pref_key_character_conversion" value="false" />

Κώδικας

<boolean name="semc_pref_key_character_conversion_visibility" value="false" />

7) Αλλάζουμε τις τιμές false σε true. Για να μαθαίνουμε και μερικά πράγματα αλλάζοντας τις τιμές λέμε στο λειτουργικό να ενεργοποιήσει την εξοικονόμηση κόστους (πρώτη γραμμή) και να μας εμφανίζει επίσης τη σχετική επιλογή στις επιλογές των μηνυμάτων.

8) Πατάμε μια φορά το πλήκτρο της επιστροφής (back button) ώστε να κλείσει το πληκτρολόγιο κι άλλη μια για να σώσουμε το αρχείο και να το κλείσουμε.

9) Σβήνουμε το .bak αρχείο που δημιουργείται από μόνο του

10) Κάνουμε restart το κινητό και είμαστε έτοιμοι!

Edited by aeriko1975
Link to comment
Share on other sites

data/data/com.sonyericsson.conversations/shared_prefs

 

Αυτο ειναι το path.. Πρεπει να εισαι root ομως.. (εγω το εκανα με τον Root Explorer)

5) Στο μενού που εμφανίζεται επιλέγουμε το "Open with" και κατόπιν επιλέγουμε "Text Editor"

6) Εντοπίζουμε τις γραμμές:

Κώδικας

<boolean name="semc_pref_key_character_conversion" value="false" />

Κώδικας

<boolean name="semc_pref_key_character_conversion_visibility" value="false" />

7) Αλλάζουμε τις τιμές false σε true. Για να μαθαίνουμε και μερικά πράγματα αλλάζοντας τις τιμές λέμε στο λειτουργικό να ενεργοποιήσει την εξοικονόμηση κόστους (πρώτη γραμμή) και να μας εμφανίζει επίσης τη σχετική επιλογή στις επιλογές των μηνυμάτων.

8) Πατάμε μια φορά το πλήκτρο της επιστροφής (back button) ώστε να κλείσει το πληκτρολόγιο κι άλλη μια για να σώσουμε το αρχείο και να το κλείσουμε.

9) Σβήνουμε το .bak αρχείο που δημιουργείται από μόνο του

10) Κάνουμε restart το κινητό και είμαστε έτοιμοι!

 

Root είμαι...το path είναι /sdcard/android/data/... ;

Γιατί μόνο αυτό βρίσκω σε data....

 

Το "/data/ " είναι άδειο...

Link to comment
Share on other sites

Αχ παιδιά, μήπως μπορείτε να μου πείτε πόσες ώρες κρατάει σε εσάς η μπαταρία του sole?? Αγχώθηκα τώρα που λένε ότι κρατάει πάρα πολύ λίγο!!!!:cry:
Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

κοιταξα αρκετες σελιδες αλλα δεν βρηκα κατι...σορρυ κιολας αλλα δεν μπορω να τα δω και ολα :P θα ξανακοιταξω...

 

*φιλε σορρυ αλλα δεν βρισκω κατι...μονο για custom roms βρισκω...εγω για την official ρωταω..δεν θελω να χασω απο τωρα την εγγυηση

 

 

 

εγω μιλαω για περιπου 3-4 ωρες...και χωρις φωτεινοτητα live wallpapers και τετοια...

 

Όχι δεν μιλάω για custom rom.. Για official μιλάω και εγώ.. Το λέω γιατί είναι πολλοί αυτοί που πήραν τώρα το κινητό και ρωτάνε για το update.. Anyway, αξίζει να το κάνεις..

 

Για το update της 1.75, προτείνω να μην βιαστείτε να το κάνετε, μέχρι να βγει τρόπος για ροοτ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...