Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειχα το missed call reminder και δουλευε μια χαρα,απ την ωρα που εγινε η αναβαθμηση...παπαλα παρ οτι κανα επανεκκινησεις

υπαρχει καποιο αλλο προγραμματακι,ξερετε για να σε ειδοποιει το λεντακι για μυνηματα η κλεισεις που να δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειχα το missed call reminder και δουλευε μια χαρα,απ την ωρα που εγινε η αναβαθμηση...παπαλα παρ οτι κανα επανεκκινησεις

υπαρχει καποιο αλλο προγραμματακι,ξερετε για να σε ειδοποιει το λεντακι για μυνηματα η κλεισεις που να δουλευει?

 

Illumination Bar Notification, ανάβει και το κάτω μέρος πάνω απ το xperia που λέει είτε για μηνυματα,κλήσεις κτλ είτε για κάποιες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

σε δυο τρεις μέρες θα έχουμε τα πρώτα custom roms σύμφωνα με το xda :D:D θα τα περάσω γρήγορα γιατί να πω την αμαρτία μου δεν έχω μείνει ικανοποιημένος από το update άσχετα αν έκανα clean install και μάλιστα 2 φορες... πολύ lag...

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Illumination Bar Notification, ανάβει και το κάτω μέρος πάνω απ το xperia που λέει είτε για μηνυματα,κλήσεις κτλ είτε για κάποιες εφαρμογές.

 

το δοκιμασα αλλα αναβει μονο το κατω μερος...το λεντακι δεν.κι απ οτι διαβασα ειναι bug του ics

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1639116

 

και οσο για το lag δεν εχω κανει clean install αλλα απ οτο ακουω και σε αλλα παιδια που εχουν κανει το lag παραμενει.το προβλημα υποχωρει καπως αν βαλω wallpaper ακινητο και οχι live.μακαρι να φτιαχτει με καμμια custom rom γιατι με βλεπω στην προηγουμενη εκδοση...

Edited by loypis
Link to comment
Share on other sites

σε δυο τρεις μέρες θα έχουμε τα πρώτα custom roms σύμφωνα με το xda :D:D θα τα περάσω γρήγορα γιατί να πω την αμαρτία μου δεν έχω μείνει ικανοποιημένος από το update άσχετα αν έκανα clean install και μάλιστα 2 φορες... πολύ lag...

 

ξερουμε αν θα ειναι βασισμενα σε ics η jb?

Link to comment
Share on other sites

από ότι διαβάζω ics :happy:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1914743&page=7

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε δυο τρεις μέρες θα έχουμε τα πρώτα custom roms σύμφωνα με το xda :D:D θα τα περάσω γρήγορα γιατί να πω την αμαρτία μου δεν έχω μείνει ικανοποιημένος από το update άσχετα αν έκανα clean install και μάλιστα 2 φορες... πολύ lag...

 

που έχεις lag ?γιατί εμένα μου φαίνεται ότι είναι πολύ γρήγορο ...

Link to comment
Share on other sites

Eνω προετοιμάζω το κινητό στο Pc Companion και ειμαι ετοιμος να περάσω στο κινητό την ενημέρωση, όταν ακολουθώ τις οδηγίες και προσπαθώ να ξανασυνδέσω το κινητό με το usb το πρόγραμμα δεν το αναγνωρίζει πάλι. Έχει να δώσει κάποιος καμια συμβουλή; :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε το SEUS http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα και με το seus το έβλεπε.

Link to comment
Share on other sites

που έχεις lag ?γιατί εμένα μου φαίνεται ότι είναι πολύ γρήγορο ...

 

πολύ lag έχω στο scroling από οθόνη σε οθόνη , χωρίς να έχω φορτώσει κατι τρελό. ακριβώς ότι είχα και στο gb αλλα το πιο εκνευριστικό είναι ότι κάθε φορα που μπαίνω στις ρυθμίσεις. με το που γυρίσω πίσω στο home τα εικονίδια κάνουν reset. κάθε φορα που μπαίνω στις ρυθμίσεις...και γενικά βλέπω πολύ πιο πολλά κολλήματα σε σχέση με το gb...έκανα καθαρό install με επαναφορά ρυθμίσεων πριν και μετά το install...τώρα τι να πω , μπορεί να είμαι περίπτωση :P :P

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

πολύ lag έχω στο scroling από οθόνη σε οθόνη , χωρίς να έχω φορτώσει κατι τρελό. ακριβώς ότι είχα και στο gb αλλα το πιο εκνευριστικό είναι ότι κάθε φορα που μπαίνω στις ρυθμίσεις. με το που γυρίσω πίσω στο home τα εικονίδια κάνουν reset. κάθε φορα που μπαίνω στις ρυθμίσεις...και γενικά βλέπω πολύ πιο πολλά κολλήματα σε σχέση με το gb...έκανα καθαρό install με επαναφορά ρυθμίσεων πριν και μετά το install...τώρα τι να πω , μπορεί να είμαι περίπτωση :P :P

 

κι εγω τα ιδια.δεν εισαι μοναδικη περιπτωση...

με το led εχεις προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν είναι πιο γρήγορο από GB απλά μας ξεγελάει το ότι ειναι πιο smooth. Εμένα δεν lagarei καθόλου αλλά δε νομίζω ότι ειναι πιο γρήγορο απο GB
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος ειναι το ρουτ του bin4ry απο xda που ο zxr εχει μεταφρασει και εχει ποσταρει στους οδηγους.ε?

 

 

 

 

 

 

 

Ηλια θυμησε μου, εσυ στο neo v ειχες κανει καθαρη εγκατασταση?

 

Ναι αλλά χωρίς να κάνω κ επαναφορά στην sd

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

κι εγω τα ιδια.δεν εισαι μοναδικη περιπτωση...

με το led εχεις προβλημα?

 

δεν το έχω παρατηρήσει , θα το δω και θα σου πω. :)

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

πολύ lag έχω στο scroling από οθόνη σε οθόνη , χωρίς να έχω φορτώσει κατι τρελό. ακριβώς ότι είχα και στο gb αλλα το πιο εκνευριστικό είναι ότι κάθε φορα που μπαίνω στις ρυθμίσεις. με το που γυρίσω πίσω στο home τα εικονίδια κάνουν reset. κάθε φορα που μπαίνω στις ρυθμίσεις...και γενικά βλέπω πολύ πιο πολλά κολλήματα σε σχέση με το gb...έκανα καθαρό install με επαναφορά ρυθμίσεων πριν και μετά το install...τώρα τι να πω , μπορεί να είμαι περίπτωση :P :P

 

έχω βάλει μόνο 4-5 εφαρμογές μέχρι τώρα όταν το γεμίσω θα σας πω ...

Link to comment
Share on other sites

έκανα επαναφορά εργοστασιακών και διέγραψα μερικές stock εφαρμογές με το titanium αφού πρώτα κράτησα backup και έχει διορθωθεί αρκετά η κατάσταση...μειώθηκε αισθητά το lag. όμως επειδή είμαι root noob , θέλω να ρωτήσω υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τις εφαρμογές που απεγκατέστησα? είναι οι εξής:

timescape

ταινίες

οθόνη κλειδώματος

ετικέτες

ειδήσεις και καιρός

βοηθός απόδοσης

αναζήτηση google

twitter

talk

talkback

streetview

sim toolkit

email

ea games

bubbles

 

επίσης loypis μου δουλεύει σωστά το led

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγη ώρα τρώω κι εγώ παγωτάκι... η λέξη lag δεν έχει κάνει καμία εμφάνιση μέχρι στιγμής! Όλα δουλεύουν άψογα και γρήγορα!:D:D
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα δε δουλεύει το widget με τις κορυφαίες επαφές στην ICS. Αφού το βάλω αρχικά όλα καλά, όταν όμως κλειδώσω την οθόνη και το ανοίξω ξανά εμφανίζεται στη θέση του το μήνυμα " δεν ήταν δυνατή η φόρτωση του widget ". Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο? Τέλος να πώ ότι έκανα clean install της ICS me seus.
Link to comment
Share on other sites

timescape

ταινίες

οθόνη κλειδώματος

αναζήτηση google

sim toolkit

 

Φίλος που απεγκατέστησε Google Search σε Samsung, έχασε το δόξα πατρί μετά .... Έπρεπε να ξαναφλασάρει γιατί το search πρακτικά είναι ενσωματωμένο παντού ... Ταινίες είναι η αναπαραγωγή βίντεο που τραβάει το κινητό .... Να φανταστώ δεν έχεις σκοπό να ξαναδείς βίντεο με το κινητό σου, ε ??? Οθόνη κλειδώματος και SIM με ποια λογική ???? Έπιαναν χώρο από τα 1,7Gb που έχει το κινητό ?????????

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Φίλος που απεγκατέστησε Google Search σε Samsung, έχασε το δόξα πατρί μετά .... Έπρεπε να ξαναφλασάρει γιατί το search πρακτικά είναι ενσωματωμένο παντού ... Ταινίες είναι η αναπαραγωγή βίντεο που τραβάει το κινητό .... Να φανταστώ δεν έχεις σκοπό να ξαναδείς βίντεο με το κινητό σου, ε ??? Οθόνη κλειδώματος και SIM με ποια λογική ???? Έπιαναν χώρο από τα 1,7Gb που έχει το κινητό ?????????

 

Google search έχω βγάλει κ γω αλλά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

οθόνη κλειδώματος αναφέρεται σε αυτήν που έχει ο launcher της sony και με την διαγραφή τις επανέρχεται η κανονική lockscreen του ics , για αυτό ;) το είχε αναφέρει ένα παιδί κάποιες σελίδες πιο πριν και όντως ισχύει. θα επαναφέρω το google search για σιγουριά :P , απλά δεν το χρησιμοποιώ καθόλου

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

έκανα επαναφορά εργοστασιακών και διέγραψα μερικές stock εφαρμογές με το titanium αφού πρώτα κράτησα backup και έχει διορθωθεί αρκετά η κατάσταση...μειώθηκε αισθητά το lag. όμως επειδή είμαι root noob , θέλω να ρωτήσω υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τις εφαρμογές που απεγκατέστησα? είναι οι εξής:

timescape

ταινίες

οθόνη κλειδώματος

ετικέτες

ειδήσεις και καιρός

βοηθός απόδοσης

αναζήτηση google

twitter

talk

talkback

streetview

sim toolkit

email

ea games

bubbles

 

επίσης loypis μου δουλεύει σωστά το led

ξαναεκανα εγκατασταση το os και διορθώθηκαν αρκετα πραγματα..και το led.το lag μειωθηκε αλλα δεν εξαφανιστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Google search έχω βγάλει κ γω αλλά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα

 

Χέι, εγώ απλά ενημερώνω λέγοντας μία εμπειρία, ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει και πως ....

Μαζί με το Google Search, ξήλωσε και το Facebook ... Οπότε δεν νομίζω να μην έφταιγε το Google Search ...

 

οθόνη κλειδώματος αναφέρεται σε αυτήν που έχει ο launcher της sony και με την διαγραφή τις επανέρχεται η κανονική lockscreen του ics , για αυτό ;) το είχε αναφέρει ένα παιδί κάποιες σελίδες πιο πριν και όντως ισχύει. θα επαναφέρω το google search για σιγουριά :P , απλά δεν το χρησιμοποιώ καθόλου

 

Εγώ όταν rootαρα το κινητό, διέγραψα Wise(***)pilot (μακράν το χειρότερο στο είδος του) και stock παιχνίδια (Tetris, G-Sims 3 & Bruce Lee) που ήξερα ότι δεν θα επηρεάσουν την σωστή λειτουργία του ... Και επειδή έχω ακούσει πράγματα περίεργα, προτείνω έξτρα προσοχή ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία!Χρησιμοποιώ το advanced task killer και θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά όντως χρησιμεύει σε κάτι.Όποτε να το ανοίξω μου βγάζει εφαρμογές που τρέχουν από πίσω τις οποίες εγώ δεν τις έχω ανοίξει ποτέ!Είναι όντως ανοιχτές οι μας δουλεύει το προγραμματάκι?
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις? Δεν στο εμφανιζει σαν portable device?

 

Συνδέθηκε μετά από πολύ μαρτύριο, πολλά restart και πάνω απ'όλα πολλά βρισίδια.. Ο λόγος? Μόνο αυτό ξέρει.. Έβαζα το καλώδιο και απλά δεν έκανε τίποτα.. Μόνο φόρτιζε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...