Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας.

Σκέφτομαι να αγοράσω το sole όμως έχω κάποιους ενδοιασμούς.Καταρχάς το κινητό το θέλω για τηλέφωνα,sms,φωτογραφίες και μουσικη.Μου αρέσει επίσης και το desing του.Βλέπω μερικούς όμως που παραπονιούνται για το ηχείο (πιο πολυ ακουστικά θα χρησιμοποιώ).

Η ερώτηση μου είναι αν αξίζει τα λεφτά του ή αν σε αυτά τα χρήματα (250€ περίπου) υπάρχει κάτι καλύτερο.

Υπάρχει κάτι πιο οικονομικό που θα ικανοποιούσε τις απαιτήσεις μου;

 

**Μου αρέσει που έχει "καλή" αυτονομία,σχετικά καλή(μέτρια; ) κάμερα απ'ότι φαίνεται και παιρνει micro sd.

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας.

Σκέφτομαι να αγοράσω το sole όμως έχω κάποιους ενδοιασμούς.Καταρχάς το κινητό το θέλω για τηλέφωνα,sms,φωτογραφίες και μουσικη.Μου αρέσει επίσης και το desing του.Βλέπω μερικούς όμως που παραπονιούνται για το ηχείο (πιο πολυ ακουστικά θα χρησιμοποιώ).

Η ερώτηση μου είναι αν αξίζει τα λεφτά του ή αν σε αυτά τα χρήματα (250€ περίπου) υπάρχει κάτι καλύτερο.

Υπάρχει κάτι πιο οικονομικό που θα ικανοποιούσε τις απαιτήσεις μου;

 

**Μου αρέσει που έχει "καλή" αυτονομία,σχετικά καλή(μέτρια; ) κάμερα απ'ότι φαίνεται και παιρνει micro sd.

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Όταν πήρα το κινητό εγώ, το προτίμησα για τα χαρακτηριστικά του, την τιμή του και την όμορφη εμφάνισή του. Από εκείνη τη μέρα κάθε μέρα μου αρέσει όλο και περισσότερο. Απίστευτα βολικό, ελαφρύ και με έχει βγάλει ασπροπροσωπο σε ο τι κι αν το χρειάστηκα. Επειδή και εγώ σε αυτά τα χρήματα ήμουν, προσωπικά στο προτείνω.

 

Παρεμπιπτόντως για την μπαταρία, ανεβάζω ένα screenshot που δείχνει ότι η μπαταδια του είναι μια χαρά παρόλο που από την τελευταία φόρτιση ανά διαστήματα ήμουν συνέχεια με το κινητό στο χέρι και έβγαζα φωτογραφίες ή σερφαρα ακομη και με mobile data που θεωρώ ότι σπαταλάει πεισσοτερη μπαταρία από wi-fi

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα το κινητό εγώ, το προτίμησα για τα χαρακτηριστικά του, την τιμή του και την όμορφη εμφάνισή του. Από εκείνη τη μέρα κάθε μέρα μου αρέσει όλο και περισσότερο. Απίστευτα βολικό, ελαφρύ και με έχει βγάλει ασπροπροσωπο σε ο τι κι αν το χρειάστηκα. Επειδή και εγώ σε αυτά τα χρήματα ήμουν, προσωπικά στο προτείνω.

 

Παρεμπιπτόντως για την μπαταρία, ανεβάζω ένα screenshot που δείχνει ότι η μπαταδια του είναι μια χαρά παρόλο που από την τελευταία φόρτιση ανά διαστήματα ήμουν συνέχεια με το κινητό στο χέρι και έβγαζα φωτογραφίες ή σερφαρα ακομη και με mobile data που θεωρώ ότι σπαταλάει πεισσοτερη μπαταρία από wi-fi

 

Συμφωνώ και επαυξανω!

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα το κινητό εγώ, το προτίμησα για τα χαρακτηριστικά του, την τιμή του και την όμορφη εμφάνισή του. Από εκείνη τη μέρα κάθε μέρα μου αρέσει όλο και περισσότερο. Απίστευτα βολικό, ελαφρύ και με έχει βγάλει ασπροπροσωπο σε ο τι κι αν το χρειάστηκα. Επειδή και εγώ σε αυτά τα χρήματα ήμουν, προσωπικά στο προτείνω.

 

Παρεμπιπτόντως για την μπαταρία, ανεβάζω ένα screenshot που δείχνει ότι η μπαταδια του είναι μια χαρά παρόλο που από την τελευταία φόρτιση ανά διαστήματα ήμουν συνέχεια με το κινητό στο χέρι και έβγαζα φωτογραφίες ή σερφαρα ακομη και με mobile data που θεωρώ ότι σπαταλάει πεισσοτερη μπαταρία από wi-fi

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου ;)

Ποια η άποψή σου για το ηχείο; Και ποια η αίσθηση του touch?

 

Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός αλλά θέλω να ξέρω τι αγοράζω:happy:

Edited by AngelosDim
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου ;)

Ποια η άποψή σου για το ηχείο; Και ποια η αίσθηση του touch?

 

Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός αλλά θέλω να ξέρω τι αγοράζω:happy:

 

Το ηχείο είναι αρκετά δυνατό,με ακουστικά που ακούς εσύ είναι πολύ δυνατό.Η αίσθηση του touch τώρα πια είναι ωραία σχεδόν σε όλα τα smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου ;)

Ποια η άποψή σου για το ηχείο; Και ποια η αίσθηση του touch?

 

Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός αλλά θέλω να ξέρω τι αγοράζω:happy:

 

Καλά κάνεις και ρωτάς. Το ηχείο η αλήθεια ειναι πως αν το ακουμπάς με την πλάτη το κινητό σε τραπέζι κτλ το μειώνεται αρκετά η απόδοση του. Διαφορετικα είναι αρκετά ικανοποιητικό και με τα ακουστικά αποδίδει παρά πολυ καλά. Εγώ κυρίως ακουστικά χρησιμοποιώ, το συνδέω και με το aux του αυτοκινήτου και είναι κομπλέ όλα.

 

Η οθόνη του και η αίσθηση είναι πολυ καλή όπως και η αποκριση της σε κάθε μου άγγιγμα.

 

Για να μη μιλήσω για το πλκηκτρολογιο του Xperia που μ έχει βολεψει απίστευτα και επιτέλους γράφω ακόμη και ελληνικά πολυ γρήγορα σε οθόνη αφής.

Link to comment
Share on other sites

Απλά σε προηγούμενες σελίδες κάποιοι έγραφαν ότι είναι μεν ποιοτικός ο ήχος,αλλά πολύ χαμηλός.Εσείς έχετε κάποιo ιδιαίτερο πρόβλημα; Μην με παίρνουν τηλέφωνο,το'χω στην τσέπη και δεν ακούω.

 

*Μην μου προτείνετε ως λύση την δόνηση :p με ενδιαφέρει η απόδοση του ηχείου και των ακουστικών αλλά βλέπω διαφορετικές απόψεις και μπερδεύομαι...

 

Για να σας δώσω ένα παράδειγμα,πιο παλιά είχα το W910i και περίμενα για ηχείο κάτι πιο δυνατό αλλά ήμουν ικανοποιημένος,δεν είχα πρόβλημα.

 

 

Απ'ότι βλέπω και από εδώ http://www.gsmarena.com/sony_xperia_sola-review-766p5.php κάτω κάτω,μάλλον απογοητευτική είναι η ένταση του ήχου...

Edited by AngelosDim
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα μολις το sole και θα ηθελα να ρωτησω για το τι πρεπει να κανω στην πρωτη φορτιση ωστε το κινητο να φορτιστει σωστα και να παθει τπτ η μπαταρια...ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Εχω σοβαρό προβλημα με το sony xperia sole. Εχει κολλησει σαν να ειναι σβησμενο και δεν ξεκολλαει με τιποτα. Ειναι σαν νεκρο. μου εχει ξανασυμβει αλλα μετα απο καποιες ωρες λειτουργησε κανονικα. Τωρα εχει περασει μερα και... Μπορει καποιος να βοηθήσει??
Link to comment
Share on other sites

Εχω σοβαρό προβλημα με το sony xperia sole. Εχει κολλησει σαν να ειναι σβησμενο και δεν ξεκολλαει με τιποτα. Ειναι σαν νεκρο. μου εχει ξανασυμβει αλλα μετα απο καποιες ωρες λειτουργησε κανονικα. Τωρα εχει περασει μερα και... Μπορει καποιος να βοηθήσει??

 

alexstam πήγαινε στο κατάστημα που το αγόρασες και πες τους το πρόβλημα σου

Link to comment
Share on other sites

πατα το power μαζι με το volume up ταυτοχρονα και κρατα τα μεχρι να νιωσεις την δονηση λογικα η συσκευη σου θα κανει επανεκκινηση
Link to comment
Share on other sites

πατα το power μαζι με το volume up ταυτοχρονα και κρατα τα μεχρι να νιωσεις την δονηση λογικα η συσκευη σου θα κανει επανεκκινηση

 

Δεν μπορεί να κάνει αυτό κάθε φορά που του συμβαίνει..Καλύτερα να δουν το πρόβλημα οι ειδικοί...

Link to comment
Share on other sites

πατα το power μαζι με το volume up ταυτοχρονα και κρατα τα μεχρι να νιωσεις την δονηση λογικα η συσκευη σου θα κανει επανεκκινηση

Δεν κάνει τίποτα!!!

 

alexstam πήγαινε στο κατάστημα που το αγόρασες και πες τους το πρόβλημα σου

 

Αυτό θα κάνω...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα!!!

θελει 5-10 δευτερολεπτα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα μολις το sole και θα ηθελα να ρωτησω για το τι πρεπει να κανω στην πρωτη φορτιση ωστε το κινητο να φορτιστει σωστα και να παθει τπτ η μπαταρια...ευχαριστω εκ των προτερων

 

Ακολούθησε τις οδηγίες που δίνει η εταιρία. Εγώ αυτό έκανα και η αυτονομία του μετά τις πρώτες φορτίσεις αυξήθηκε κατα πολύ όπως πρέπει να γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν ακολούθησα τίποτα γιατί είμαι ανυπόμονος αλλά τώρα πια είναι οκ...:p

 

Παιδιά βοήθεια έχω μεγάλο πρόβλημα!!Κατέβασα ένα άλλο keyboard για το σολε αλλά δεν μου άρεσε και το απεγκατέστησα..Αλλά τώρα έχω ένα άλλο(δεν ξέρω πως μπήκε!) http://img269.imageshack.us/img269/5998/keyboardk.png

 

Uploaded with ImageShack.us (αυτό) και θέλω να γυρίσω στο αρχικό μπορείτε να μου πείτε πως?????Help Fast!!

Edited by Nero55
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω...λοιπον θα πας να γραψεις εν μυνημα και θα πατησεις εκει που γραφεισ πατημενη την οθονη για λιγα δευτερολεπτα και θα σου βγαλει να επιλεξεις πληκτρολογιο...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω...λοιπον θα πας να γραψεις εν μυνημα και θα πατησεις εκει που γραφεισ πατημενη την οθονη για λιγα δευτερολεπτα και θα σου βγαλει να επιλεξεις πληκτρολογιο...

 

Σε ευχαριστώ!!!Με έσωσες!!:thanks:

Link to comment
Share on other sites

 

να σε ρωτησω κατι την ζελατινα που εχει μαζι με την θηκη την εχεις δοκιμασει να δεις κατα ποσο εφαρμοζει γιατι εγω εχω παρει αυτην http://www.ebay.co.uk/itm/S-Line-Wave-Gel-Case-Cover-For-SONY-SOLA-Xperia-Sola-Screen-Protector-/150799674751?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item231c5c6d7f και δεν ειναι ακριβος στο πληρες μεγεθος της οθονης , επισης εισαι ευχαριστημενος απο τη δικια σου θηκη γιατι σκεφτομαι να παρω αλλη και μαλιστα σε αλλο χρωμα η κοκκινο η μπλε το σολε μου ειναι ασπρο.

θα ηθελα να μου προτεινετε εαν εχετε κατι καλο σε ζελατινα γιατι παρατηρησα εχθες στην οθονη 2 πολυ ψιλες γραντζουνιτσες και μια που ειναι στο κεντρο και φενετε σαν χτυπημα το εκανα με το δαχτυλο και με ενα πανακι που ειχε με την θηκη που πηρα αλλα τπτ :( και σκεφτομαι να προσπαθησω να βγαλω αυτη που εχει και να βαλω καινουργια καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 ερωτήσεις:

 

1) Ποια ειναι τα κυριότερα μειονεκτήματα αυτης της συσκευής ?

 

2)Ξερουμε ποτε θα αναβαθμιστεί το λογισμικό του?

Link to comment
Share on other sites

1)Μαλλον η ελλειψη μπροστινης καμερας.

2)Μεσα στο μηνα λογικα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πειρα κι εγω.Ημουν μεταξυ αυτου και του arc s.θυσιασα λιγο την οθονη του arc αλλα κερδισα 2 πυρινες.

Ολα καλα τελικα με το κινητακι πολυ καλο για τα λεφτα του.αναβαθμηση δεν του εκανα καθως διαβασα τοοοσες σελιδες στο thread.

Αυτο που εχω παρατηρησει σαν προβλημα ειναι οτι κατα την διάρκεια της φόρτησης η αφη τρελενετε...αλλου παταω κι αλλου βρισκετε.μολις βγαζω το καλωδιο ολα ειναι κανονικα.οπως ειπα αναβαθμηση δεν του εκανα,ουτε root.τι φταιει αραγε?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πειρα κι εγω.Ημουν μεταξυ αυτου και του arc s.θυσιασα λιγο την οθονη του arc αλλα κερδισα 2 πυρινες.

Ολα καλα τελικα με το κινητακι πολυ καλο για τα λεφτα του.αναβαθμηση δεν του εκανα καθως διαβασα τοοοσες σελιδες στο thread.

Αυτο που εχω παρατηρησει σαν προβλημα ειναι οτι κατα την διάρκεια της φόρτησης η αφη τρελενετε...αλλου παταω κι αλλου βρισκετε.μολις βγαζω το καλωδιο ολα ειναι κανονικα.οπως ειπα αναβαθμηση δεν του εκανα,ουτε root.τι φταιει αραγε?

 

Δεν μου έχει τύχει. Περίεργο μου ακούγεται. Πάντως εγώ έκανα την αναβάθμιση και δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα. Ίσα ίσα που έγινε ακόμα πιο smooth ενώ βελτιώθηκε και η αυτονομία της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...