Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και από εμένα και καλωσόρισα :)

Μην με ρωτήσετε πως αλλά κατάφερα να καταστρέψω τελείως την μπαταρία.

Γνωρίζετε που μπορώ να βρω ετοιμοπαράδοτη και περίπου το κόστος?

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον θα της πέρασε κανένα περίεργο ρεύμα! Θα συνιστούσα να πάρεις κάτι αυθεντικό (κι ας το πληρώσεις παραπάνω) και μην καταφύγεις σε απομιμήσεις. Ειδικά για το θέμα της μπαταρίας μιας και έχουν αναφερθεί ακόμα και τραυματισμοί λόγω ελαττωματικών μπαταριών..

 

Καλώς ήρθες!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν έγινε από περίεργο ρεύμα. Πάρε ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπία και ρώτα πόσο στοιχίζει. Σαν μπαταρία δεν βλέπω να υπάρχει κάτι ούτε στο ebay

 

Υ.Γ. Πήρα ενα τηλεφωνάκι στην Sony Ericsson - Θεσσαλονίκη και μου είπαν το κινητό καλύπτεται απο την εγγύηση στην μπαταρία αν δεν έχει βραχεί ή έχει υγρασία κλπ. σε αντίθετη περίπτωση το κόστο αλλαγής με τα εργατικά είναι στα 35 ευρώ.

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Δεν εγινε ούτε από ρεύμα ούτε από 'κακές' φορτίσεις.

Από το ξερό μου το κεφάλι που αντί να κάνω reset me power button και volume up... προσπάθησα να την βγάλω (μη ξέρωντας ότι είναι κατά κάποιο τρόπο ενσωματωμένη) χρησιμοποιώντας κάτι αιχμηρό. Πέταξε κάτι σπίθες ... μύρισε λίγο σαν καψούλι... και σιγά σιγά μέρα με τη μέρα αργοπέθανε...

Ήταν πολύ το αλκοολ εκείνο το βράδυ ...

 

Εννοειται οτι ψαχνω για original γιατί ήμουν πολύ ικανοποιημένος από την απόδοσή της όσο δούλευε αλλά δυστυχώς δεν μπορώ πουθενά να βρω ετοιμοπαράδοτη ούτε και το κόστος...

Μου κάνει εντύπωση πως ούτε ebay παίζει κάτι...

 

Ναι αν έγινε από περίεργο ρεύμα. Πάρε ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπία και ρώτα πόσο στοιχίζει. Σαν μπαταρία δεν βλέπω να υπάρχει κάτι ούτε στο ebay

 

Υ.Γ. Πήρα ενα τηλεφωνάκι στην Sony Ericsson - Θεσσαλονίκη και μου είπαν το κινητό καλύπτεται απο την εγγύηση στην μπαταρία αν δεν έχει βραχεί ή έχει υγρασία κλπ. σε αντίθετη περίπτωση το κόστο αλλαγής με τα εργατικά είναι στα 35 ευρώ.

Thank you...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

πωωωω ρε φίλε. Χειρουργείο κανονικό έκανες στο κινητάκι ;) Μικρή η ζημιά 35 ευρώπουλα.

 

Και το χειρουργικό εργαλείο βοηθάει επίσης στο να ανοίγουμε μπουκάλια από κρασί :)

Link to comment
Share on other sites

Και το χειρουργικό εργαλείο βοηθάει επίσης στο να ανοίγουμε μπουκάλια από κρασί :)

Απλά κορυφαία ιστορία... :lol:

 

Αλκοόλ και sole είναι κακός συνδυασμός...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έστειλα το δικό μου στη Sony με εγγύηση αφού μου είχε πρόβλημα με την οθόνη, η αριστερή μεριά δεν έπιανε για πολλές μέρες και μετά μπορεί να ξαναδούλευε οπότε έχω το κεφάλι μου ήσυχο τώρα να δω αν θα το φτιάξουν και τι θα βρουν.. Αλλά μια το έκανε μία δεν το έκανε, και τελευταία που δούλευε μου το έκανε μόνο όταν το είχα στο ρεύμα και φόρτιζε.

 

BTW η παραπάνω ιστορία TOP :lol::lol:

www.pc-maniacs.com
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα μια ερώτηση σήμερα αγόρασε ένας φίλος μου το κινητό και μου το έδωσε να το φτιάξω έκανα έλεγχο για αναβάθμιση και μου βρήκε μια να την κάνω η όχι? είναι δύσκολο να διαβάσω τόσες σελίδες αν μπορεί κάποιος να μου απάντηση μονο σε αυτό θα ήμουν υπόχρεος ακόμα ούτε κάρτα sim δεν του έχω βάλει για να δω για κάποιο πρόβλημα με το σήμα που διάβασα τι να κάνω???

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα μια ερώτηση σήμερα αγόρασε ένας φίλος μου το κινητό και μου το έδωσε να το φτιάξω έκανα έλεγχο για αναβάθμιση και μου βρήκε μια να την κάνω η όχι? είναι δύσκολο να διαβάσω τόσες σελίδες αν μπορεί κάποιος να μου απάντηση μονο σε αυτό θα ήμουν υπόχρεος ακόμα ούτε κάρτα sim δεν του έχω βάλει για να δω για κάποιο πρόβλημα με το σήμα που διάβασα τι να κάνω???

 

Καλύτερα να μην την κανεις και να περιμένεις την επόμενη τον Αύγουστο:)

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

απο πλαισιο μπορω να το παρω με επιδοτηση cosmote ; μπορω να το συνδεω με τηλεοραση με καποιον τροπο γιατι hdmi δεν βλεπω. Edited by vaggospat13
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να κάνω overlock το σολε?

 

Μόνο αν είσαι ροοτ. Για να το κάνεις ροοτ όμως πρέπει να ξεκλειδώσεις το bootloader που σημαίνει ότι χάνεις την εγγύηση.;)

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

^that is way wrong!:)

 

Βλέπεις πρώτα από εδώ αν μπορείς να ξεκλειδώσεις τον bootloader. http://unlockbootloader.sonymobile.com/instructions

Μετά κάνεις root. http://androidadvices.com/root-sony-xperia-sola-android-phone-tutorial/

 

Kαι μετά με ποια εφαρμογή στυλ Set CPU κάνεις overclock. Aλλά γιατί να κάνεις overclock?

Link to comment
Share on other sites

^that is way wrong!:)

 

Βλέπεις πρώτα από εδώ αν μπορείς να ξεκλειδώσεις τον bootloader. http://unlockbootloader.sonymobile.com/instructions

Μετά κάνεις root. http://androidadvices.com/root-sony-xperia-sola-android-phone-tutorial/

 

Kαι μετά με ποια εφαρμογή στυλ Set CPU κάνεις overclock. Aλλά γιατί να κάνεις overclock?

 

Δεν είπα κατι διαφορετικό. Είπα απλά ότι πρέπει να ξεκλειδώσει το bootloader. Για το αν μπορει ή οχι θα το έβλεπε στην πορεία!

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αυτο κυκλοφορεί έξω με το όνομα Xperia Sola.

 

Εδώ όμως δεν το λένε Sola αλλά Sole, (πολύ σοφά σκεπτόμενοι).

 

ερώτηση: γιατί νομίζετε;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω....περασα τις επαφες μεσω gmail...τωρα ομως πως γινεται να τις αποθηκευσω στο κινητο και να τις σβησω απο το gmail για λογους ασφαλειας??
:protest:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω....περασα τις επαφες μεσω gmail...τωρα ομως πως γινεται να τις αποθηκευσω στο κινητο και να τις σβησω απο το gmail για λογους ασφαλειας??

 

καλα ειναι να μην τις σβησεις, ειναι ασφαλες το gmail :)

Link to comment
Share on other sites

βασικα ειμαι περιεργος και μου τη σπαει που δειχνει το mail...θελω να τις εχω αποθηκευμενες στο κινητο μονο...υπαρχει τροπος? :P

(επισης το floating touch πως δουλευει..?)

:protest:
Link to comment
Share on other sites

βασικα ειμαι περιεργος και μου τη σπαει που δειχνει το mail...θελω να τις εχω αποθηκευμενες στο κινητο μονο...υπαρχει τροπος? :P

(επισης το floating touch πως δουλευει..?)

 

υπαρχει.......... να κανεις συγχρονισμο στην αρχη gmail με τις επαφες , μετα να απενεργοποιησεις τον αυτοματο συγχρονισμο με gmail και να τις σβησεις απο εκει (μη ξανακανεις συγχρονισμο γιατι θα τις χασεις ολες), για καλο και για κακο κανε μια εξαγωγη επαφων στην sd ;) ελπιζω να βοηθησα !

Link to comment
Share on other sites

θεος ;)

Κ κατι αλλο...ποιες εφαρμογες να φανε σουτο?? mcaffe astro κτλπ delete e?

(πρηζω λιγο αλλα ask2know :P )

:protest:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αυτο κυκλοφορεί έξω με το όνομα Xperia Sola.

 

Εδώ όμως δεν το λένε Sola αλλά Sole, (πολύ σοφά σκεπτόμενοι).

 

ερώτηση: γιατί νομίζετε;

 

Για το λογο που νομιζεις.:)

Εδω και στην Ιταλια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν! ερώτηση! ψαχνόμουν μπας και αλλάξω το firmware σε παλιότερο μπας κ δεν έχω το κλασικό πρόβλημα με το σήμα.

κατά λάθος όμως έβαλα το 6.0.Β.1.564 το οποίο είναι κινέζικο ή γιαπωνέζικο ή κάτι τέτοιο.. :wacko:

τι να κάνω τώρα; ψάχνω να βρώ να κατεβάσω την έκδοση 6.0.B.3.171 (λογικά αυτή δεν πρέπει να βάλω;;; ) αλλά δεν βρίσκω τίποτα..

 

PLEASE HELP ME!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...