Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλλο ενα firm εμφανιστηκε χθες, 6.0.B.3.177. Με το πασο σου κυρα Sony. Δεν βιαζομαστε. Απλα εχουμε κινητο που δεν πιανει σημα. Δεν ειναι κατι σημαντικο:rolleyes:

 

Εγω γιατι δεν βλεπω να μπορω να κανω αυτο το update στο sole μου; Μου γραφει οτι εχω ηδη το τελευταιο update to Pc Companion δηλαδη το 6.B.3.162

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι παιζει με το U αλλα στο σολε ειχα το ιδιο προβλημα μετα το update και μετα κατεβασα το UPDATE SERVICE και εφτιαξε μια χαρα εδω και μια βδομαδα και εχω παντου σημα!!Να μου πεις πεζει ρολο και το και η εταιρεια π.χ σπτι εχω μια κοσμοτε και μια βουιντ κοσμοτε 2-3 γραμμες ενω βουιντ παντα στο φουλ!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κινητό μου δεν μπορώ να το κάνω επιδιόρθωση. Το update service μου λέει ότι έχω ήδη το τελευταίο λογισμικό χωρίς να μπορώ να κάνω κάτι άλλο , ενώ στο Pc companion όταν πατάω επιδιόρθωση μου γράφει ότι δεν υπάρχει λογισμικό για την συσκευή μου. ;) εκανα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μόνο ;)
Link to comment
Share on other sites

Τα παμε αυτο με το σημα με μια επιδιρθωση φτιαχνετε!!

πως γινεται επιδιορθωση οταν λεει οτι εχουμε την τελευταια αναβαθμιση???

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι παιζει με το U αλλα στο σολε ειχα το ιδιο προβλημα μετα το update και μετα κατεβασα το UPDATE SERVICE και εφτιαξε μια χαρα εδω και μια βδομαδα και εχω παντου σημα!!Να μου πεις πεζει ρολο και το και η εταιρεια π.χ σπτι εχω μια κοσμοτε και μια βουιντ κοσμοτε 2-3 γραμμες ενω βουιντ παντα στο φουλ!!

 

Εμενα με υο UPDATE SERVICE μου λεει δεν μπορω να κανω "αναβαθμιση" επειδη εχω την τελευταια εκδοση.

Ακομη και με το PC COMPANION που εχει μια επιλογη αν εχεις προβλημα με το κινητο για να σου ξαναπερασει το android μου λεει οτι το κινητο ειναι οκ με το τελευταια εκδοση ενημερωμενο.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα όλα τα απαραίτητα αρχεια ( flash tool , MT27i_6.0.B.1.564 firmware ) και περιμένω ακόμα μία βδομαδα. Αν δεν βγάλουν τίποτα προχωράω σε downgrade. Ειναι απλή διαδικασία http://talk.sonymobile.com/thread/39322.

Xτες έκανα επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων και το κινητό δεν έχασε το σήμα ακομα σε Dual mode network

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι, εχω ενα ρουτερ της μπελκιν οταν παω να συνδεθω με το τηλεφωνο μεςω wifi μου βγαζει επανω στο σημα ενα κιτρινο τριγωνακι, εχω καταφερει να συνδεθω μονο 2 φορες σε διαστημα 20 μερων με οσες επανεκκινησεις και αν κανω και στο τηλεφωνο και στο ρουτερ και μου εχει τυχη σε πολλες καφετεριες το ιδιο προβλημα, το εχει κανει σε κανενα σας και αν ξερει κανεις πως διορθωνεται..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια...Άλλαξα την ταπετσαρία στην οθόνη κλειδώματος (Ρυθμίσεις->προβολή->Ρυθμίσεις οθόνης κλειδώματος->Ταπετσαρία) και τώρα δεν ξέρω πως να το επαναφέρω στην αρχική κατάσταση...Ξέρει κανείς τίποτα;;;Να έχω δηλαδή το live wallpaper που έχω για φόντο και στην οθόνη κλειδώματος...

Edit. Το βρήκα τελικά...

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.. θα ηθελα να μαθω διαφορες πληροφοριες.. τ ειναι το root που χρηαζεται.. πως γινεται..

ευχαριστω προκαταβολικα..

 

Οδηγός αρχαρίων

Ορολογία Android

Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια...Άλλαξα την ταπετσαρία στην οθόνη κλειδώματος (Ρυθμίσεις->προβολή->Ρυθμίσεις οθόνης κλειδώματος->Ταπετσαρία) και τώρα δεν ξέρω πως να το επαναφέρω στην αρχική κατάσταση...Ξέρει κανείς τίποτα;;;Να έχω δηλαδή το live wallpaper που έχω για φόντο και στην οθόνη κλειδώματος...

Edit. Το βρήκα τελικά...

 

Πήγαινε στην αρχική οθόνη, πάτα το κουμπάκι που είναι δίπλα από το κουμπί του home (δεν ξέρω πως λέγεται :P ) πάτα φόντο και μετά ζωντανές ταπετσαρίες.. Θα τα βρεις εκεί τα live wallpapers..

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και 20 ημέρες και έκανα την βλακεία να το αναβαθμίσω στο 6.0.B.3.162. Μην το κάνετε!. Υπάρχει σοβαρός κίνδυνος να μην έχετε δίκτυο κάποια λεπτά έως και ώρες με αποτέλεσμα να χάνετε κλήσεις που σας κάνουν, και το κινητό να γίνει...sola:wacko:

Έχω βλασθιμήσει την ώρα και την στιγμή που αποφάσισα να κάνω το update χωρίς να κάνω πρώτα ένα backup με το flashtool.

Μήπως υπάρχει κάποιος που να μην έχει κάνει την αναβάθμιση και μπορεί να ανεβάσει το παλαιό firmaware [6.0.B.564.ftf] ?

Για να το κάνει θα πρέπει να έχει το flashtool και να ακολουθήσει τις οδηγίες σε αυτό το link http://talk.sonymobile.com/thread/39322 [3o ποστ - How to backup Xperias --Δεν χρειάζεται root]

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν προλάβω θα στο ανεβάσω εγώ. MT27i_6.0.B.1.564 global αλλά ειναι 250mb. Λογικά με το downgrade χάνεις την εγγύηση .
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστώ.

Εάν η έκδοση στην οποία αναφέρεσαι είναι αυτή από το XDA ή του Irontech στο sonymobile forum[μιλάς για global] τις έχω και τις δύο:p.

Ο λόγος που θέλω την "Ελληνική" έκδοση είναι γιατί θα έχει [λογικά] το σωστό SI number και δεν θα έχω πρόβλημα με αναβαθμίσεις στο μέλλον.

Επιπλέον η εγγύηση για να χαθεί θα πρέπει να φλασάρεις μια custom rom η οποία χρειάζεται unlocked bootloader, root,κτλ.

Εδώ όμως μιλάμε για stock rom, οπότε [λογικά] δεν θα πρέπει να υπάρχει πρόβλημα. Σε αντίθετη περίπτωση θα χάσω και τα DRM keys που έχει το κιν...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ας κάνουμε λίγο υπομονή. Γύρνα το δίκτυο σου σε GSM only. Εμένα έτσι το χάνει 1 φορά την μέρα και αν. To firmware .177 έγινε certified στης 12-07 λίγες μέρα μετά το .171 Αυτό δείχνει ότι διορθώσαν κάποια πράγματα. Το θέμα είναι οτι θά κάνουν 2-3 βδομάδες να δώσουν το update αν μείνουν στο .177
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω που εκανα την αναβαθμιση 6.0.B.3.162 τωρα τελευταια χωρις βεβαια να διαβασω τα προηγουμενα ποστ δεν ειχα κανενα μα κανενα απολυτως προβλημα πιθανολογω οτι ισως το διορθωσαν το προβλημα!!!!!
Link to comment
Share on other sites

@ kosmasgr

Φίλε μου δεν διαφωνώ με αυτό που λες, το έχουν ήδη προτείνει στο forum της Sony. Δυστυχώς το δοκίμασα και δεν μου δουλεύει. Βασικό στοιχείο του τηλεφώνου είναι να λειτουργεί ως ..τηλέφωνο, το οποίο δεν το έχω πάντα:(

Επίσης έχω δει όλο το story με τις νέες εκδόσεις καθώς και χεσ… που έχουν ρίξει στην Sony:p. Απλά ζητώ εάν μπορεί κάποιος να ανεβάσει το ελληνικό .564 όπως ανέφερα στο πρώτο μου post.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι, εχω ενα ρουτερ της μπελκιν οταν παω να συνδεθω με το τηλεφωνο μεςω wifi μου βγαζει επανω στο σημα ενα κιτρινο τριγωνακι, εχω καταφερει να συνδεθω μονο 2 φορες σε διαστημα 20 μερων με οσες επανεκκινησεις και αν κανω και στο τηλεφωνο και στο ρουτερ και μου εχει τυχη σε πολλες καφετεριες το ιδιο προβλημα, το εχει κανει σε κανενα σας και αν ξερει κανεις πως διορθωνεται..

 

ρε παιδια αληθεια δεν το εχει κανεις αυτο το προβλημα, οταν συνδεεται γραφει συνδεση με περιορισμενη συνδεσιμοτητα...

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το πρόβλημα του Sole/Sola με Wind

 

* Στην Αθήνα -> υπερβολικά έντονο πρόβλημα, λύνεται μόνο με restart, ειδικά με το μπες/βγες από το μετρό

* Στην Εθνική οδό Αθ.-Θεσ. -> αναμενόμενα προβλήματα, ούτως ή άλλως

* Στη Θεσσαλονίκη -> Πολύ λίγα προβλήματα, συνήθως με απλή εναλλαγή GSM<->3G συνδέεται, ενδεχομένως η κάλυψη δικτύου να είναι πολύ διαφορετική

 

Καλώντας στην αντιπροσωπεία, δεν ήξεραν τι να πουν.. πρέπει να έχουν ακούσει πολλά καντήλια οι υπάλληλοι..

Link to comment
Share on other sites

Και ερωτω εγω σαν απλος χρηστης: Ποσο δυσκολο ειναι να παρουν το αρχικο firmware, που δεν ειχε προβλημα με το σημα και να το διαθεσουν για update? Δηλαδη πρεπει να περιμενουμε να φτιαξουν νεο firmware και μετα παλι να περιμενουμε να το κανουν διαθεσιμο?
Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο πιστευω οτι ειναι λαθος τοποθετημενο. Οταν η συσκευη ειναι τοποθετημενη (σε καποιο τραπεζι πχ) δεν ακουγεται καλα ο ηχος. Μολις το σηκωσεις ομως ακουγεται (πολυ) καλυτερα.

 

Τωρα σε σχεση με αλλα κινητα δεν ξερω. Παιζει ρολο και το αυτι του καθενος:D

Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο πιστευω οτι ειναι λαθος τοποθετημενο. Οταν η συσκευη ειναι τοποθετημενη (σε καποιο τραπεζι πχ) δεν ακουγεται καλα ο ηχος. Μολις το σηκωσεις ομως ακουγεται (πολυ) καλυτερα.

 

Τωρα σε σχεση με αλλα κινητα δεν ξερω. Παιζει ρολο και το αυτι του καθενος:D

 

 

Χα, ναι αν φορας ακουστικό βαρηκοΐας το ακους παντα:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η λαλακία με το ηχείο είναι ότι το έχουν βάλει σε πολύ λάθος σημείο.. Αλλιώς είναι ένα καλό ηχείο.. Ούτε άριστο, ούτε μέτριο.. Καλό..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...