Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ηχείο του είναι ικανοποιητικό θα έλεγα. Εντάξει, μέσα στην θήκη δεν το ακούς κι εύκολα (θήκη ζωνης κλειστή) , αλλά με δόνηση μικρό το κακό. Εκτός μια χαρά το ακούω προσωπικά πάντως. Εκεί που έχω λιγάκι θέμα, είναι η ένταση του ακουστικού που κάποιες φορές έχω πιάσει τον εαυτό μου να το πιέζει στο αυτί (όταν δεν έχω το bluetooth) για να ακούσω καλύτερα τον συνομιλητή μου.

 

Σωστος ! Το ακουστικο ειναι το μεγαλυτερο προβλημα .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ξερετε αν υπαρχει τελικα διαθεσιμο στο πλαισιο, γιατι θελω να παω να το χτυπησω αυριο το πρωι...
Link to comment
Share on other sites

Αν και ακόμα το κινητό δεν το έχω, ψήνομαι τρελά και σε λίγες μέρες ίσως πάω να το αγοράσω!

Όσον αφορά την ένταση του, πιστεύω (με όλο το σεβασμό) πως κάποια άτομα εδώ μέσα υπερβάλουν. Δε μπορεί να είναι τόόόόσο άθλια η ένταση, ούτε του ηχείου, ούτε του ακουστικού.

Πέρα από αυτό, το μόνο που με προβληματίζει είναι η απόδοσή του μετά την ενημέρωση του παγωτού.. Ίσως κάποιοι γνωρίζουν καλύτερα τι πόρους παραπάνω θα τραβάει με το παγωτό και αν αυτη η αύξηση των απαιτήσεων το κάνει να σέρνεται ή όχι.

 

παιδια ξερετε αν υπαρχει τελικα διαθεσιμο στο πλαισιο, γιατι θελω να παω να το χτυπησω αυριο το πρωι...

Γιατί δεν πας σ' ένα κατάστημα της wind που το έχουν στα σίγουρα? ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας σ' ένα κατάστημα της wind που το έχουν στα σίγουρα? ;)

 

Γιατι θελω να χρησιμοποιησω την επιδοτηση της cosmote...

Link to comment
Share on other sites

Αν και ακόμα το κινητό δεν το έχω, ψήνομαι τρελά και σε λίγες μέρες ίσως πάω να το αγοράσω!

Όσον αφορά την ένταση του, πιστεύω (με όλο το σεβασμό) πως κάποια άτομα εδώ μέσα υπερβάλουν. Δε μπορεί να είναι τόόόόσο άθλια η ένταση, ούτε του ηχείου, ούτε του ακουστικού.

Πέρα από αυτό, το μόνο που με προβληματίζει είναι η απόδοσή του μετά την ενημέρωση του παγωτού.. Ίσως κάποιοι γνωρίζουν καλύτερα τι πόρους παραπάνω θα τραβάει με το παγωτό και αν αυτη η αύξηση των απαιτήσεων το κάνει να σέρνεται ή όχι.

 

 

Γιατί δεν πας σ' ένα κατάστημα της wind που το έχουν στα σίγουρα? ;)

 

Ίσα ίσα που θα είναι αρκετά πιο γρήγορο με το ics.οι αναβαθμίσεις βγαίνουν για να κάνουν τα κινητά πιο γρήγορα. Μην ξεχνάς ότι το hard ware του sole είναι το ίδιο με του p και λίγο κατώτερο από του s.έχει όλα τα φόντα λοιπόν για να είναι καλύτερο και όχι χειρότερο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν υπερβάλουμε!!

Εκτός αν έχει διαφορετικές παρτίδες κινητών!

Είναι βέβαια και με τι τα συγκρίνει ο καθένας!

Εγώ π.χ. έδωσα το neo v να πάρω το sole μόλις βγήκε για αντικατάτη του(κ το Ρ μετά),τη γνώμη μου την έχω πει ότι το τηλέφωνακι είναι πολύ καλό αλλά πάσχει σε ακουστικό και ένταση σε σχέση προσέξτε με τα neo v η walkman.

 

Επίσης όταν βγαίνει φίλος παραπάνω και μου λέει ότι το ένα δε συγκρίνεται με το άλλο να πω ότι συμφωνώ και μακάρι το neo v να είχε τη δύναμη του nova Thor αλλά ξαναλέω ότι αυτά τα έχω για ΚΑΝΟΝΙΚΌ τηλέφωνο και όχι για smartphone μιας και για αυτό το λόγο χρησιμοποιώ τα S3 k note!

Και από 1 τηλέφωνο εγώ προσωπικά ΑΠΑΙΤΏ να χτυπάει δυνατά κ να έχει ακουστικό δυνατό και καθαρό,ΤΈΛΟΣ!!

 

Ακόμα και το S3 που όποιος ξέρει από Samsung δε θα περίμενε πολλά έχει πολύ δυνατό και καθαρό ηχείο(επιτέλους) χωρίς πρίμα πολλά κ τσιρίγματα όπως π.χ. το S2

 

Και η Sony με βάση τη παράδοση της περίμενα αν όχι να με ξεκουφαίνει τουλάχιστον να ακούγεται δυνατά αλλά αμ δε!!!Όλη η νέα σειρά Xperia δε πάει κορυφή σε αυτό το ΒΑΣΙΚΌ τομέα για κινητό ΤΗΛΈΦΩΝΟ!!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν υπερβάλουμε!!

Εκτός αν έχει διαφορετικές παρτίδες κινητών!

Είναι βέβαια και με τι τα συγκρίνει ο καθένας!

Εγώ π.χ. έδωσα το neo v να πάρω το sole μόλις βγήκε για αντικατάτη του(κ το Ρ μετά),τη γνώμη μου την έχω πει ότι το τηλέφωνακι είναι πολύ καλό αλλά πάσχει σε ακουστικό και ένταση σε σχέση προσέξτε με τα neo v η walkman.

 

Επίσης όταν βγαίνει φίλος παραπάνω και μου λέει ότι το ένα:D δε συγκρίνεται με το άλλο να πω ότι συμφωνώ και μακάρι το neo v να είχε τη δύναμη του nova Thor αλλά ξαναλέω ότι αυτά τα έχω για ΚΑΝΟΝΙΚΌ τηλέφωνο και όχι για smartphone μιας και για αυτό το λόγο χρησιμοποιώ τα S3 k note!

Και από 1 τηλέφωνο εγώ προσωπικά ΑΠΑΙΤΏ να χτυπάει δυνατά κ να έχει ακουστικό δυνατό και καθαρό,ΤΈΛΟΣ!!

 

Ακόμα και το S3 που όποιος ξέρει από Samsung δε θα περίμενε πολλά έχει πολύ δυνατό και καθαρό ηχείο(επιτέλους) χωρίς πρίμα πολλά κ τσιρίγματα όπως π.χ. το S2

 

Και η Sony με βάση τη παράδοση της περίμενα αν όχι να με ξεκουφαίνει τουλάχιστον να ακούγεται δυνατά αλλά αμ δε!!!Όλη η νέα σειρά Xperia δε πάει κορυφή σε αυτό το ΒΑΣΙΚΌ τομέα για κινητό ΤΗΛΈΦΩΝΟ!!!

 

Πραγματικά το έθεσες στη σωστή του βάση το θέμα... Και εμένα το προηγούμενο κινητό μου ήταν το neo v...οπότε το συγκρίνω με το neo v αναγκαστικά. Και χάνει με διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν υπάρχει πουθενά, δεν το βρήκα πουθενά διαθέσιμο

 

λογικό να έξαφανιστεί ένα τόσο value for money κινητό.

skroutz δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και στον κοτσωβολο

 

δεν υπάρχει σε κανένα κωτσοβολο και σε κανένα πλαίσιο και δεν ξέρουν πότε θα φέρουν. Τελικά το πήρα από wind αλλά μάλλον έπεσα σε ελαττωματικό μοντέλο, τρεμοπαιζε ο φωτισμός στις φωτογραφίες και στο Internet. Το έστειλε στην sony για διαπίστωση και αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος το πηρα απο κοτσοβωλο την περασμενη τριτη

ειχε και τα 2 χρωματα ετοιμοπαραδοτα

απο το καταστημα ηρακλειου

Link to comment
Share on other sites

Δε το πήρα χαμπάρι ότι ήταν αυτό. (πόσο τα σπασε η διαφήμιση!!!)
Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την εντύπωση ότι είναι το Xperia S.. Αλλά μπορεί να κάνω και λάθος..

Φαντάζομαι η τιμή είναι στα ίδια χαμηλά επίπεδα έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την εντύπωση ότι είναι το Xperia S.. Αλλά μπορεί να κάνω και λάθος..

Φαντάζομαι η τιμή είναι στα ίδια χαμηλά επίπεδα έτσι;

 

και εγώ στην αρχή ετσι νόμιζα αλλα το είδα στο youtube και πάντα υπάρχει το pause ;) , τι εννοείς η τιμή είναι η ίδια ??

 

Δε το πήρα χαμπάρι ότι ήταν αυτό. (πόσο τα σπασε η διαφήμιση!!!)

 

ναι ναι το λευκό κιόλας ακομα και αν δεν το έχει η wind , και η διαφήμιση γ@@@ει :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

και εγώ στην αρχή ετσι νόμιζα αλλα το είδα στο youtube και πάντα υπάρχει το pause ;) , τι εννοείς η τιμή είναι η ίδια ??

 

Μάλιστα. Μάλλον θα έχεις δίκιο!

Εννοώ δεν έπεσε κι άλλο; Ακόμα στα 260-270 είναι έτσι;

Link to comment
Share on other sites

είδατε το κινητάκι μας στην διαφήμιση της wind με τον piou ?? :D :D

 

Από τις καλύτερες διαφήμισεις που έχω δει τον τελευταίο καιρό :lol:

 

Ορίστε και τα πειστήρια για το Sole [ATTACH]25811[/ATTACH]

Edited by Tethys
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Παιδια η ζελατινα που εχει η οθονη αφαιρειται με καποιο τροπο ?

 

Ναι φιλε μπορεις να την βγαλεις.

Το κινητο εχει απο μαμα screen protector που δυσκολα μπορεις να το δεις και να το βγαλεις!

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Μάλλον θα έχεις δίκιο!

Εννοώ δεν έπεσε κι άλλο; Ακόμα στα 260-270 είναι έτσι;

 

Ναι νομίζω θα είναι όπως το neo V και δεν θα πέσει. είναι ήδη η πιο χαμηλή τιμή απο όλες τις χώρες που έχει κυκλοφορήσει αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι νομίζω θα είναι όπως το neo V και δεν θα πέσει. είναι ήδη η πιο χαμηλή τιμή απο όλες τις χώρες που έχει κυκλοφορήσει αν δεν κάνω λάθος.

 

Ναι έχεις δίκιο. Σαν να ήρθε σε προσφορά από Wind όπως το Neo V από Voda..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...