Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο sole δεν έχω μέσω μουσική για να τα δοκιμάσω αλλά πείτε σας παρακαλώ, είναι ΟΚ ή θα πρέπει να χρησιμοποιώ ακουστικά εμπορίου -χάνοντας όμως το μικρόφωνο και το κουμπάκι του original handsfree?

-ᾹΚΥΡΟ δοκίμασα με τα τραγούδια που έρχεται φορτομένο κι ακούγονται καλά...κάποιος μπορεί να επιβεβαιώσει ότι έχουν καλή ποιότητα τα ακουστικά HF του πακέτου;

3. πόσο να πουλήσω άριστο σε κατάσταση 26 μηνών vivaz blacκ με 2 σημαδάκια στις γωνίες από πτώσεις, με άριστη λειτουργικότα μπαταρίας και προσεκτική χρήση χωρίς ταλαιπωρία; έκανε κάποτε καινούριο 400€ 04/2010, μετά Νοε 2010 που ήθελα να δώσω έπιανε 190€, τώρα;

 

2. Για να στείλω τον κατάλογο από το vivaz με ΒΤ πρέπει να έχει μέσα sim και το sole?

γιατί τα δύο τηλέφωνα κάνουν σύζευξη αλλά όχι σύνδεση όπως γράφει το sole.

YΓ δοκίμασα και με sim μέσα στο sole, τα ίδια. Δεν γίνεται η μεταφορά. Γράφει σύζευξη με το βιβαζ αλλά μη σύνδεση. Πως στην ευχή να το καταφέρω;

Edited by Jopar

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

NFC SmartTags μπορει καποιος να μου πει τι ακριβως ειναι αυτο πως δουλευει και τι κανει???

 

Με απλά λόγια, είναι διαφοτερικά προφίλ χρήσης τα οποία ενεργοποιούνται (ότι ορίσεις εσύ βασικά) περνώντας το κινητό από πάνω.

π.χ. για το σπίτι, θέλεις προφιλ αθόρυβο κλπ κλπ και μόλις το περνάς μπροστά από το αντίστοιχο tag ενεργοποιείται αυτόματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση,κατι αλλο τωρα,στο θεμα φορτισης? Αφου οταν το πηρα το φορτισα για μιση ωρα πριν το ανοιξω οπως εγραφε το αυτοκολητακι μετα το αφησα να πεσει η μπαταρια του μεχρι το 30 % περιπου και το φορτισα τερμα ,αυτη ηταν η πρωτη φορτιση απο εδω και περα τι γινεται?

Οδηγός αρχαρίων

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω μια ερωτηση?

Στο hands-on video λεει οτι εχει διαθεσιμη δευτερη καμερα για βιντεο κλησεις.

στο gsmarena ομως λεει οτι δεν εχει 2η καμερα.

Τι ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω μια ερωτηση?

Στο hands-on video λεει οτι εχει διαθεσιμη δευτερη καμερα για βιντεο κλησεις.

στο gsmarena ομως λεει οτι δεν εχει 2η καμερα.

Τι ισχυει?

 

Δεν εχει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι, ποσο ευχρηστο μπορει να ειναι το τηλεφωνο με αυτη τη θηκη? http://www.ebay.com/itm/WHITE-FLEXIBLE-SILICONE-RUBBER-SLIM-CASE-COVER-SKIN-FOR-SONY-XPERIA-SOLA-PHONE-/390424922705?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item5ae7238a51
Link to comment
Share on other sites

Με απλά λόγια, είναι διαφοτερικά προφίλ χρήσης τα οποία ενεργοποιούνται (ότι ορίσεις εσύ βασικά) περνώντας το κινητό από πάνω.

π.χ. για το σπίτι, θέλεις προφιλ αθόρυβο κλπ κλπ και μόλις το περνάς μπροστά από το αντίστοιχο tag ενεργοποιείται αυτόματα.

 

ok καταλαβα tnx φιλε..

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες με την RAΜ τι παιζει; Πολυ μικρη την βλεπω ενω γραφουν 512.

Με το προγραμμα android system info βλεπω και ειναι συνολο 368MB. Ας δει καποιος και το δικο του.

Σε αλλα κινητα που εχουν 512 βλεπω και εχουν ram 470-500 ram.

Αυτο που ειναι 368 τι σημαινει; Οτι το λογισμικο android 2.3 βλεπει 368MB; Οταν παρουμε android 4 θα ανεβει η ram;

 

Παντα ελευθερη μνημη απο task monitors χωρις ανοιχτες εφαρμογες βλεπω 90-100 ελευθερη ram.

Τοσο εβλεπα και στο παλιο μου XPERIA x10 mini που ειχε 256Mb ram...το ιδιο περιπου βλεπω και στο sole με 512!

 

Σε κινητα με 512 ram απο 2-3 που ειδα εχουν "ελευθερη ram" 150-200.

Edited by Asdf_7
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες με την RAΜ τι παιζει; Πολυ μικρη την βλεπω ενω γραφουν 512.

Με το προγραμμα android system info βλεπω και ειναι συνολο 368MB. Ας δει καποιος και το δικο του.

Σε αλλα κινητα που εχουν 512 βλεπω και εχουν ram 470-500 ram.

Αυτο που ειναι 368 τι σημαινει; Οτι το λογισμικο android 2.3 βλεπει 368MB; Οταν παρουμε android 4 θα ανεβει η ram;

 

Παντα ελευθερη μνημη απο task monitors χωρις ανοιχτες εφαρμογες βλεπω 90-100 ελευθερη ram.

Τοσο εβλεπα και στο παλιο μου XPERIA x10 mini που ειχε 256Mb ram...το ιδιο περιπου βλεπω και στο sole με 512!

 

Σε κινητα με 512 ram απο 2-3 που ειδα εχουν "ελευθερη ram" 150-200.

 

εγώ έχω σταθερά από 200 έως και 225 έχω δει...

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω σταθερά από 200 έως και 225 έχω δει...

 

Για κοίτα κ συ από task monitors που λέει ο φίλος.

Εσύ βλέπεις από τις υπηρεσίες που εκτελούνται φαντάζομαι

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες με την RAΜ τι παιζει; Πολυ μικρη την βλεπω ενω γραφουν 512.

Με το προγραμμα android system info βλεπω και ειναι συνολο 368MB. Ας δει καποιος και το δικο του.

Σε αλλα κινητα που εχουν 512 βλεπω και εχουν ram 470-500 ram.

Αυτο που ειναι 368 τι σημαινει; Οτι το λογισμικο android 2.3 βλεπει 368MB; Οταν παρουμε android 4 θα ανεβει η ram;

 

Παντα ελευθερη μνημη απο task monitors χωρις ανοιχτες εφαρμογες βλεπω 90-100 ελευθερη ram.

Τοσο εβλεπα και στο παλιο μου XPERIA x10 mini που ειχε 256Mb ram...το ιδιο περιπου βλεπω και στο sole με 512!

 

Σε κινητα με 512 ram απο 2-3 που ειδα εχουν "ελευθερη ram" 150-200.

 

Aπό τα 512, τα 170+ χρησιμοποιούνται από το σύστημα. Γι αυτό το λόγο βλέπεις τα 368!

Έχεις πολύ λίγη ελεύθερη. Η έχεις πολλές εφαρμογές που τρέχουν ή πολύ σαβούρα. Προτείνω να περάσεις κάποια εφαρμογή για να παρακολουθείς ποιες άχρηστες εφαρμογές και να τις σβήσεις. Επίσης αν δεν είσαι root, γίνει και σβήσε όλες τις άχρηστες εφαρμογές της SE..

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω σταθερά από 200 έως και 225 έχω δει...

Με ποιο προγραμμα;

Μπορεις να μου πεις συνολολικη ram ποση αναγνωριζει το κινητο; Μπορει να αλλαζει απο κινητο σε κινητο

Δες με το Android System Info εκει που λεει MAX RAM

 

Για κοίτα κ συ από task monitors που λέει ο φίλος.

Εσύ βλέπεις από τις υπηρεσίες που εκτελούνται φαντάζομαι

 

Εγω βλεπω συνολικη Ram 368.

Προφανως βλεπω λιγη "ελευθερη ram" αφου εχω μικρη συνολικη.

Σε αλλα τηλεφωνα με 512 που εχουν 470-500 εναι φυσιολογικο να εχουν free ram 200-220. (χωρις ανοιχτες εφαρμογες)

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο προγραμμα;

Μπορεις να μου πεις συνολολικη ram ποση αναγνωριζει το κινητο; Μπορει να αλλαζει απο κινητο σε κινητο

Δες με το Android System Info εκει που λεει MAX RAM

 

 

 

Εγω βλεπω συνολικη Ram 368.

Προφανως βλεπω λιγη "ελευθερη ram" αφου εχω μικρη συνολικη.

Σε αλλα τηλεφωνα με 512 που εχουν 470-500 εναι φυσιολογικο να εχουν free ram 200-220. (χωρις ανοιχτες εφαρμογες)

 

Η κανονική ραμ του κινητού είναι 524.Από αυτά τα 368 που λες είναι διαθέσιμα και τα υπόλοιπα χρησιμοποιούνται από το λειτουργικό.Και το NEO V που είχα παλαιότερα το οποίο είχε 512 ελεύθερα το πολύ 190 είχα δει...

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο προγραμμα;

Μπορεις να μου πεις συνολολικη ram ποση αναγνωριζει το κινητο; Μπορει να αλλαζει απο κινητο σε κινητο

Δες με το Android System Info εκει που λεει MAX RAM

 

 

 

Εγω βλεπω συνολικη Ram 368.

Προφανως βλεπω λιγη "ελευθερη ram" αφου εχω μικρη συνολικη.

Σε αλλα τηλεφωνα με 512 που εχουν 470-500 εναι φυσιολογικο να εχουν free ram 200-220. (χωρις ανοιχτες εφαρμογες)

 

Να σου πω,στο neo v βλέπω 190 περίπου ελεύθερη μνήμη από το υπηρεσίες που εκτελούνται.στο elixir βλέπω από 100mb έως 140.

Προφανώς ο Βλάσσης βλέπει την ελεύθερη μνήμη από τις υπηρεσίες που εκτελούνται.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω,στο neo v βλέπω 190 περίπου ελεύθερη μνήμη από το υπηρεσίες που εκτελούνται.στο elixir βλέπω από 100mb έως 140.

Προφανώς ο Βλάσσης βλέπει την ελεύθερη μνήμη από τις υπηρεσίες που εκτελούνται.

 

Με το elixir λοιπόν είδα αφού έκλεισα πολλές εφαρμογές 100 mb ελεύθερα.αλλά η μνήμη που είναι inactive,free and available συνεχίζει να είναι στα 200+ όπως είδα κ πριν.πάντως η συνολική ραμ μου λέει πως είναι 368,1 mb

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Με το elixir λοιπόν είδα αφού έκλεισα πολλές εφαρμογές 100 mb ελεύθερα.αλλά η μνήμη που είναι inactive,free and available συνεχίζει να είναι στα 200+ όπως είδα κ πριν.πάντως η συνολική ραμ μου λέει πως είναι 368,1 mb

 

Αρα κραταμε το τελευταιο και εμενα 368ΜΒ είναι. Αυτο ειναι μαλλον οτι μας δινει 368MB το συστημα αφου εχει κρατησει καποια το android.

Αλλα με 512 γραφουν συνολικη ram 470+. Πως βλεπεις την inactive, free and available μνημη;

Edited by Asdf_7
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Αρα κραταμε το τελευταιο και εμενα 368ΜΒ είναι. Αυτο ειναι μαλλον οτι μας δινει 368MB το συστημα αφου εχει κρατησει καποια το android.

Αλλα με 512 γραφουν συνολικη ram 470+. Πως βλεπεις την inactive, free and available μνημη;

 

Στο elixir πατάς πληροφορίες->μνημη-> περισσότερες πληροφορίες->και εκεί που λέει πληροφορία πάτα το δεξι βελάκι και κοίτα την τελευταία γραμμή κάτω κάτω που λέει inactive

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να μεταφέρω το sms box του vivaz στο sole; με BT δεν βρήκα άκρη... τις επαφές τις πέτυχα όμως!

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

έχω διαβάσει περίπου όλες τις σελίδες του topic και είμαι αρκετά "ψημένος" για να αγοράσω το κινητό. Μιά ερώτηση σε κόκκινο χρώμα έρχεται το κινητό ή είναι παραεισαγωγής;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

έχω διαβάσει περίπου όλες τις σελίδες του topic και είμαι αρκετά "ψημένος" για να αγοράσω το κινητό. Μιά ερώτηση σε κόκκινο χρώμα έρχεται το κινητό ή είναι παραεισαγωγής;

 

Ειναι παραεισωγης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος με την ποιότητα του βίντεο. Πιξελιάζει κάργα :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω, θέλω απ τους κατόχους του και όχι απ αυτά που βλέπουμε στα τεχνικά χαρακτηριστικά, να μου πούνε αν αξίζει τα λεφτά του... Δεν είμαι σε θέση αν πάρω αυτή τη συσκευή μετά από 1-2 χρόνια να την αλλάξω.Θα αντέξει λέτε;

Είστε ευχαριστημένοι απ την απόδοση, αντοχή μπαταρίας; Να το πάρω ή να περιμένω κάτι καλύτερο(βγαίνουν νέα κινητά τόσο σύντομα πλέον)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...