Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με την ultimate 11. Λειτουργίες όπως NFC, floating touch, camera και walkman, υποστηρίζονται με την ίδια λειτουργικότητα και ποιότητα που έδινε η stock ice cream sandwich?

 

Floating touch το ιδιο, camera καλυτερη.. Τα αλλα 2 δεν τα εχω χρησιμοποιησει..

 

Έχω θέμα με το Wifi. Δεν ανοίγει με τίποτα, δεν βρίσκει κανένα δίκτυο.. Κάποιος εδώ μέσα θυμάμαι είχε πει σε αντίστοιχο πρόβλημα να διαγράψει κάποια αρχεία από έναν φάκελο.. Θυμάται κανείς ποιος ήταν αυτός ο φάκελος?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι ακόμα,έβαλα την ultimate v11 αλλά δεν με αφήνει να κάνω paste το services με file explorer, ώστε να διορθωθεί το πρόβλημα με το walkman. Επίσης δεν υπάρχει η εφαρμογή "μηνύματα". Κανείς; Edited by ChrisVsChris
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με root browser.. Εγώ μηνύματα έχω! Ίσως διορθωθεί με το services.. Εγώ προσπάθησα να το φλασάρω απο CWM που λέει, το βάζω στην sd αλλά δεν μου το εμφανίζει στο recovery.. Μήπως πρέπει να το μετατρέψω σε .zip από .jar?
Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα ροοτ το κινητο και εβαλα το greenify αλλα ξερει κανεις πως μπορω να κανω hibernate τους χαρτες γιατι δε με αφηνει;

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Τα system app δεν τα κάνει.. Προσπαθούσα και εγώ το fb και δεν με άφηνε. Έλεγε system.app cannot be greenified.

Αν διαγράψεις τους χάρτες και τους ξανα βάλεις μόνος σου θα σε αφήσει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εδώ και λίγο καιρό έχω ένα θεματάκι με το κουμπί ενεργοποίησης/απενεργοποίησης του κινητού. Έχει μαλακώσει πάρα πολύ με την χρήση, με αποτέλεσμα πολλές φορές να πατιέται δίχως τη θέληση μου και είναι αρκετά ενοχλητικό. Θέλω να ρωτήσω αν διορθώνεται αυτό με κάποιον τρόπο, ίσως με αλλαγή του πίσω καπακιού ή θα είναι άσκοπη μια τέτοια αλλαγή και θα πρέπει να το πάω στο service;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με root browser.. Εγώ μηνύματα έχω! Ίσως διορθωθεί με το services.. Εγώ προσπάθησα να το φλασάρω απο CWM που λέει, το βάζω στην sd αλλά δεν μου το εμφανίζει στο recovery.. Μήπως πρέπει να το μετατρέψω σε .zip από .jar?

 

Το services.jar δεν το κανεις εγκατασταση μεσω CWM αλλα το αντιγραφεις στο path που σου λεει.. ουσιαστικα αντικαθιστας το αρχειο services.jar που υπαρχει ηδη με αυτο, δινοντας ωστοσο τα καταλληλα permissions..

Link to comment
Share on other sites

Το services.jar δεν το κανεις εγκατασταση μεσω CWM αλλα το αντιγραφεις στο path που σου λεει.. ουσιαστικα αντικαθιστας το αρχειο services.jar που υπαρχει ηδη με αυτο, δινοντας ωστοσο τα καταλληλα permissions..

 

Ευχαριστώ δικό μου λάθος! Κάηκε το μυαλό και προσπαθούσα να φλασάρω το .jar αντί για το .zip..

Link to comment
Share on other sites

Με το antutu και με την ν11 μαζι με munjeni kernel πετυχα 6106 σκορ..

Τωρα θα δοκιμασω να δω αποτελεσματα με τον experimental 8.2 kernel..

 

Με antutu - ν11 - experimental 8.2 εχω 6492 σκορ.. :-)

 

Γνωριζει καποιος πως μπορουμε τον κερνελ του munjeni απο img να τον μετατρεψουμε σε zip ωστε να μην χρειαζεται καθε φορα το flashtool (γενικα Η/Υ) ?

Edited by aeriko1975
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Μια απορεια!!!

Εχω ξεκλειδωτο bootloader και εχω περασει την ultimate 11!!

Καποια προγραμματακια ομως δεν μου δουλευουν που τα χρειαζομαι και θελω να επιστρεψω στη μαμισια, δεν με αφηνει ομως ουτε με sesus oyte με sony companion!!

kamoia idea?:O

Sony Sole

Sony Ericsson Neo v

Galaxy 3

Qteck S-200

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Μια απορεια!!!

Εχω ξεκλειδωτο bootloader και εχω περασει την ultimate 11!!

Καποια προγραμματακια ομως δεν μου δουλευουν που τα χρειαζομαι και θελω να επιστρεψω στη μαμισια, δεν με αφηνει ομως ουτε με sesus oyte με sony companion!!

kamoia idea?:O

 

Κατεβασε την μαμισια RΟΜ και φλασαρε με flashtool... θα εισαι κομπλε!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα,έβαλα την ultimate v11 αλλά δεν με αφήνει να κάνω paste το services με file explorer, ώστε να διορθωθεί το πρόβλημα με το walkman. Επίσης δεν υπάρχει η εφαρμογή "μηνύματα". Κανείς;

 

1) Για να κανεις paste τo services.jar χρειαζεται καποιον root browser

2) Για την εφαρμογη "μηνυματα" ενω εχω βαλει κι εγω την ιδια ROM δεν αντιμετωπισα τετοιο προβλημα.. προφανως δεν "εκατσε" σωστα η ROM.. γι αυτο θα σου προτεινα να κανεις ξανα απο την αρχη την εγκατασταση..

Link to comment
Share on other sites

Floating touch το ιδιο, camera καλυτερη.. Τα αλλα 2 δεν τα εχω χρησιμοποιησει..

 

Έχω θέμα με το Wifi. Δεν ανοίγει με τίποτα, δεν βρίσκει κανένα δίκτυο.. Κάποιος εδώ μέσα θυμάμαι είχε πει σε αντίστοιχο πρόβλημα να διαγράψει κάποια αρχεία από έναν φάκελο.. Θυμάται κανείς ποιος ήταν αυτός ο φάκελος?

 

Kαλησπέρα παιδιά.. Έβαλα κι εγώ την V11 αλλά αντιμετωπίζω και εγώ πρόβλημα με το wifi. Δεν ενεργοποιείται.. ξέρει κανείς τι να κάνω;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικώς με την εγκατάσταση του λεξικού όλα πλέον είναι φοβερά στην V11! Η καλύτερη ρομ που έχει βγει γενικά κατά την άποψή μου!
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά.. Έβαλα κι εγώ την V11 αλλά αντιμετωπίζω και εγώ πρόβλημα με το wifi. Δεν ενεργοποιείται.. ξέρει κανείς τι να κάνω;;;;;

 

Βαλε τον κερνελ experimental 8.3 και θα εισαι ΟΚ.. (αυτο με το wifi παρατηρειται συμφωνα με το xda στον κερνελ experimental 8.2). Εγω δουλευω κανονικα το wifi ειτε με τον κερνελ του munjeni ειτε με τον experimental 8.3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!! Προς το παρόν λόγω των παραπάνω προβλημάτων που αντιμετώπισα στην Ultimate v11, το έχω γυρίσει στην Ics 4.0.4 μέχρι να γνωστοποιηθούν και αντιμετωπιστούν νέα bugs, και με την χρήση autokiller είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Ωστόσο το google play από το pc μου βλέπει το κινητό μου σαν άλλο μοντέλο, συγκεκριμένα σαν GT-N7000 T-mobile..... Έτσι δεν μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές από τον λογαριασμό του google play μέσω υπολογιστή. Υπάρχει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!! Προς το παρόν λόγω των παραπάνω προβλημάτων που αντιμετώπισα στην Ultimate v11, το έχω γυρίσει στην Ics 4.0.4 μέχρι να γνωστοποιηθούν και αντιμετωπιστούν νέα bugs, και με την χρήση autokiller είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Ωστόσο το google play από το pc μου βλέπει το κινητό μου σαν άλλο μοντέλο, συγκεκριμένα σαν GT-N7000 T-mobile..... Έτσι δεν μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές από τον λογαριασμό του google play μέσω υπολογιστή. Υπάρχει κάποια λύση;

 

Εκανες login απο το κινητο σου στο λογαριασμο του google για να το δει? Τσεκαρε το..

Link to comment
Share on other sites

Ναι, από το κινητό είμαι συνδεδεμένος με τον λογαριασμό google και χρησιμοποιώ κανονικά το play, το hangouts και γενικά όλες τις υπηρεσίες google.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, από το κινητό είμαι συνδεδεμένος με τον λογαριασμό google και χρησιμοποιώ κανονικά το play, το hangouts και γενικά όλες τις υπηρεσίες google.

 

Το ιδιο email που εβαλες στο κινητο εχεις και στον Η/Υ? Γιατι μου φαινεται πολυ περιεργο που δεν σου αναγνωριζει κανονικα το κινητο..

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ίδιο, στις ρυθμίσεις του play βλέπω πως έχει και το sola στις συσκευές μου αλλά λέει πως τελευταία φορά χρησιμοποιήθηκε πριν 3 ημέρες. Δεν υπάρχει επιλογή να διαλέξω το sole καθώς επιλέγει αυτόματα και έχει επιλέξει αυτό που ανέφερα πιο πάνω το οποίο δεν το είχα ποτέ.

Μήπως σχετίζεται το γεγονός πως έχω βάλει small apps από Τ και την κάμερα από το P;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ίδιο, στις ρυθμίσεις του play βλέπω πως έχει και το sola στις συσκευές μου αλλά λέει πως τελευταία φορά χρησιμοποιήθηκε πριν 3 ημέρες. Δεν υπάρχει επιλογή να διαλέξω το sole καθώς επιλέγει αυτόματα και έχει επιλέξει αυτό που ανέφερα πιο πάνω το οποίο δεν το είχα ποτέ.

Μήπως σχετίζεται το γεγονός πως έχω βάλει small apps από Τ και την κάμερα από το P;

 

Δεν εχω ιδεα τι μπορει να συμβαινει.. δυστυχως δεν ξερω κατι παραπανω να σου πω.. ισως καποιος αλλος να μπορεσει να σε βοηθησει..

Link to comment
Share on other sites

Βαλε τον κερνελ experimental 8.3 και θα εισαι ΟΚ.. (αυτο με το wifi παρατηρειται συμφωνα με το xda στον κερνελ experimental 8.2). Εγω δουλευω κανονικα το wifi ειτε με τον κερνελ του munjeni ειτε με τον experimental 8.3

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Αυτόν τον Kernel είχα περάσει αλλά δεν μου δούλευε.. Τελικά πέρασα τον kernel του munjeni και φαίνεται να δουλεύουν όλα μια χαρά! Ελπίζω να συνεχίσει έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Εχω τον munjeni kernel στην experience v2, μπορω να βαλω τον experience 8.3 η ειναι μονο για jb?

 

O munjeni εχει βγαλει κερνελ και για ICS και για JB.. δεν γνωριζω αν ειναι οι ιδιοι (μαλλον δεν ειναι)..

Τωρα για τον 8.3 πρεπει να ειναι για JB.. για σιγουρα ωστοσο κανε ενα search στο xda..

Link to comment
Share on other sites

Εχω τον munjeni kernel στην experience v2, μπορω να βαλω τον experience 8.3 η ειναι μονο για jb?

Spaceboy, επειδή έχω και γω την expeience v2 (btw, είναι φανταστική), αλλά με stock kernel, μπορείς να τσεκάρεις κάνα antutu να δούμε διαφορά; Εγώ επηρεασμένος απ'το το post του aeriko1975

Με το antutu και με την ν11 μαζι με munjeni kernel πετυχα 6106 σκορ..

Τωρα θα δοκιμασω να δω αποτελεσματα με τον experimental 8.2 kernel..

 

Με antutu - ν11 - experimental 8.2 εχω 6492 σκορ.. :-)

τσέκαρα antutu στο δικό μου και ιδού! Απρόσμενη έκπληξη! (σε εποχες stock , άλλη μια φορά είχα κάνει benchmark και έβγαλε κάτι κοντά στα 4500.. Τώρα απλά γελάω!

Screenshot_2013-07-25-09-44-55.png?w=AAAQtCVkve5xMThxsS97IJt4RF_jb3FOlWaZ9U09FUOYfg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...