Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκίμασε να κάνεις clear cache σε πρώτη φάση και clear data σε δευτερη (θα χασεις ρυθμισεις της εφαρμογης)

 

επίσης δες αν σου εμφανιζονται διπλά και τριπλά μόνο στο walkman ή και στην sd (κατεβασε κάποιο file manager, πχ Astro)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ και 15 μέρες αντιμετωπίζω ένα πολύ ενοχλητικό πρόβλημα με το Wifi...

 

Ενώ δουλεύει και συνδέεται κανονικά, κάποια στιγμή μένει κολλημένο. Δεν απενεργοποιείται, δεν ψάχνει για ασύρματα δίκτυα (συνεχίζει και μου δείχνει αυτά που είχε βρει από την αρχή, ακόμη κι αν βρίσκομαι σε άλλη περιοχή) και μάλιστα μου δείχνει σαν να είναι ακόμη συνδεδεμένο στο αρχικό μου δίκτυο, χωρίς βέβαια να έχω δίκτυο... (αν παραμένω στην ίδια περιοχή, έχω κανονικά δίκτυο, ωστόσο δεν ψάχνει, δεν αποσυνδέεται, δεν κάνει τίποτα)

 

Αν κάνω επανεκκίνηση του κινητού, φτιάχνει, βλέπει κανονικά τα δίκτυα, συνδέεται όπου θέλω και μετά από κανένα 5λεπτο ξανακολλάει.

 

Δοκίμασα ένα πρόγραμμα από το market που λέγεται "FXR Wifi Fix". Μου το έφτιαξε, αλλά μετά από 1,5 μέρα άρχισε τα ίδια και τώρα δεν φτιάχνει ούτε με αυτό...

 

Όλες οι άλλες λειτουργίες του κινητού είναι εντάξει, αλλά το Wifi μου έχει σπάσει τα νεύρα... Σαν να κολλάει το software του. Τι προτείνετε να κάνω???

 

Έχω έκδοση android 4.0.4 και αριθμό έκδοσης κινητού 6.1.1.Β.1.54

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να κάνεις clear cache σε πρώτη φάση και clear data σε δευτερη (θα χασεις ρυθμισεις της εφαρμογης)

 

επίσης δες αν σου εμφανιζονται διπλά και τριπλά μόνο στο walkman ή και στην sd (κατεβασε κάποιο file manager, πχ Astro)

 

το εχω κανει αλλα τζιφος...στην sd δεν βρισκω κατι διπλο...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 15 μέρες αντιμετωπίζω ένα πολύ ενοχλητικό πρόβλημα με το Wifi...

 

Ενώ δουλεύει και συνδέεται κανονικά, κάποια στιγμή μένει κολλημένο. Δεν απενεργοποιείται, δεν ψάχνει για ασύρματα δίκτυα (συνεχίζει και μου δείχνει αυτά που είχε βρει από την αρχή, ακόμη κι αν βρίσκομαι σε άλλη περιοχή) και μάλιστα μου δείχνει σαν να είναι ακόμη συνδεδεμένο στο αρχικό μου δίκτυο, χωρίς βέβαια να έχω δίκτυο... (αν παραμένω στην ίδια περιοχή, έχω κανονικά δίκτυο, ωστόσο δεν ψάχνει, δεν αποσυνδέεται, δεν κάνει τίποτα)

 

Αν κάνω επανεκκίνηση του κινητού, φτιάχνει, βλέπει κανονικά τα δίκτυα, συνδέεται όπου θέλω και μετά από κανένα 5λεπτο ξανακολλάει.

 

Δοκίμασα ένα πρόγραμμα από το market που λέγεται "FXR Wifi Fix". Μου το έφτιαξε, αλλά μετά από 1,5 μέρα άρχισε τα ίδια και τώρα δεν φτιάχνει ούτε με αυτό...

 

Όλες οι άλλες λειτουργίες του κινητού είναι εντάξει, αλλά το Wifi μου έχει σπάσει τα νεύρα... Σαν να κολλάει το software του. Τι προτείνετε να κάνω???

 

Έχω έκδοση android 4.0.4 και αριθμό έκδοσης κινητού 6.1.1.Β.1.54

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα εδω και κατι μερες αλλα σημερα μου εμφανισε και αλλο.Ενω ανοιγω τα δεδομενα δεν συνδέεται ουτε απο εκει ιντερνετ.Ουτε τα συμβολα για ιντερνετ δεν βγαζει.Μου εχει σπασει τα νευρα.Ελεγα να ξαναπερασω αλλη μια φορα την στοκ αλλα το copy-paste των φωτογραφιων και των τραγουδιων μου σπαει τα νευρα γιατι παίρνει ωρες πραγματικα είτε μεσω pc companion ή drag n drop.

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναπεράσεις άλλη μια φορά τη στοκ, τι εννοείς?

 

Επίσης δεν γίνεται κάπως να απεγκαταστήσω το software που αφορά αποκλειστικά το wi-fi και να το εγκαταστήσω από την αρχή; Γιατί και για μένα είναι λίγο μπελάς να ξαναστήσω όλο το κινητό από την αρχή...

Link to comment
Share on other sites

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα εδω και κατι μερες αλλα σημερα μου εμφανισε και αλλο.Ενω ανοιγω τα δεδομενα δεν συνδέεται ουτε απο εκει ιντερνετ.Ουτε τα συμβολα για ιντερνετ δεν βγαζει.Μου εχει σπασει τα νευρα.Ελεγα να ξαναπερασω αλλη μια φορα την στοκ αλλα το copy-paste των φωτογραφιων και των τραγουδιων μου σπαει τα νευρα γιατι παίρνει ωρες πραγματικα είτε μεσω pc companion ή drag n drop.

 

Τί εννοείς copy paste? Κάρτα μνήμης δεν έχεις? Υπάρχουν και τα backup ρε παιδιά. Για αυτό έχουμε smartphone!

Link to comment
Share on other sites

εχω καποιες φωτογραφιες στην μνημη του κινητου.Και πριν το root ειχα κανει backup μεσω pc companion και μετα οταν πηγα να ανοιξω το backup κρασαρε το προγραμμα και εχασα τα αρχεια.
Link to comment
Share on other sites

μετεφερε τα μεσω airdroid στο pc.

αρκει να εχεις wifi ανοιχτο, οποτε δεν σε περιοριζει η συνδεση με τον υπολογιστη...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, εγκατέστησα την Ultimate Rom v2 με τον ενσωματωμένο kernel που κάνει οverlock στα 1.3GHz και είδα πρώτη φορά το κινητό να πετάει, παρόλες τις εφαρμογές που έχω πάνω. Βέβαια δεν έχω ακόμα προλάβει να δοκιμάσω όλες τις λειτουργίες για τυχόν bugs.

 

Απορία: Ξέρετε κάποιο music player που να επιτρέπει ταξινόμηση τραγουδιών ανά φάκελο, και όχι με tags; Επίσης, να επιτρέπει την επιλογή κομματιών ως ήχους κλήσης, χωρίς να χρειάζεται να μπάινω στο UI της συσκευής που βγάζει ένα κατεβατό από albums.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, εγκατέστησα την Ultimate Rom v2 με τον ενσωματωμένο kernel που κάνει οverlock στα 1.3GHz και είδα πρώτη φορά το κινητό να πετάει, παρόλες τις εφαρμογές που έχω πάνω. Βέβαια δεν έχω ακόμα προλάβει να δοκιμάσω όλες τις λειτουργίες για τυχόν bugs.

 

Απορία: Ξέρετε κάποιο music player που να επιτρέπει ταξινόμηση τραγουδιών ανά φάκελο, και όχι με tags; Επίσης, να επιτρέπει την επιλογή κομματιών ως ήχους κλήσης, χωρίς να χρειάζεται να μπάινω στο UI της συσκευής που βγάζει ένα κατεβατό από albums.

 

Bootloader κλειδωμένο ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα

 

έχω το xperia sole και έχω περάσει το android 4.0.4 (6.1.1.B.1.54).

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος ΑΠΛΟΣ επαναφοράς του τηλεφώνου step by step όπως ήταν όταν το χα αγοράσει; Με androir 2.3.7!

 

Μου κολλάει απίστευτα! Εκτός και αν υπάρχει κάποια λύση αλλά παρακαλώ απλές απαντήσεις γιατί είμαι πολύ άσχετος!

 

PLEASE ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ και μου ρχεται να το σπάσω!!! :wacko:

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ, PLEASE, ΒΟΗΘΕΙΑ!!

 

Αγορασα μια sd καρτα των 8GB την εβαλα στο κινητο και συνεδεσα το κιν. με το pc μεσω USB για να περασω απο το 2ο στο 1ο

καποια videos.

 

Αρχικα,

 

1) Μου δειχνει στο pc την χωριτικοτητα του κινητου σαν να μην ειχα βαλει την sd καρτα, οποτε και το space ειναι μηδαμινο. Γιατι?

 

2) Οταν παω ρυθμισεις η επιλογη της sd καρτας ειναι απενεργοποιημενη, ενω οταν το κιν. δεν ειναι συνδεδεμενο με το pc στις ρυθμισεις

μπορω να δω την χωρητικοτα της καρτας. ??

 

και τελος,

 

ακομα και οταν βγαλω το κιν απο το usb οταν παω να βγαλω videos με την cam μου λεει δεν υπαρχει αρκετη μνημη

σ αν να ΜΗΝ ειχα συνδεσει ποτε την sd καρτα.

 

...

 

βασικα η βασικη μου ερωτηση ειναι πώς να την ενεργοποιησω? την εχω βαλει εχω τελιωσει ΟΛΗ την μνημη του κινητου αλλα παρολο που

 

το xperia την καταλαβαινει δεν ''την ''ενεργοποιει'' '' δλδ μου λεει ακομα οτι δεν εχω μνημη.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

αφου εβαλες την καρτα, έκλεισες και ανοιξες το κινητο?

 

αν οχι καντο, λογικά τότε θα κάνει mount την κάρτα και θα την αναγνωρισει..

 

αλλιώς δοκίμασε να την βάλεις σε άλλο κινητό ή σε καποιο reader για να βεβαιωθείς ότι ειναι οκ η καρτα.. αν ειναι οκ δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο τωρα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια χθες ηρθε ενας φιλος μου με αυτο το κινητο να του κανω μια ενημερωσουλα μεσω pc companion..πριν ειχε 2.3.κτι και τωρα τελευταια κολλουσε πολυ μου ειπε..(γιαυτο ηθελε και ενημερωση)που λετε το κανω ενημερωση..μπαινει η 4 εκδοση ανδροιδ στο κινητο κανω reboot και τι να δω κοοοοοοοοοοοοοολημααααααααααα στο full! παιδια υπαρχει καποιος τροπος να του το γυρισω σε παλαιοτερη εκδοση?κ αν ναι ποιος ειναι? ευχαριστω!!!

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με αυτο τον τροπο.

 

σε ευχαριστω φιλε μου..θα το δοκιμασω το μεσιμερακι και θα σου πω..:)

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα

 

έχω το xperia sole και έχω περάσει το android 4.0.4 (6.1.1.B.1.54).

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος ΑΠΛΟΣ επαναφοράς του τηλεφώνου step by step όπως ήταν όταν το χα αγοράσει; Με androir 2.3.7!

 

Μου κολλάει απίστευτα! Εκτός και αν υπάρχει κάποια λύση αλλά παρακαλώ απλές απαντήσεις γιατί είμαι πολύ άσχετος!

 

PLEASE ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ και μου ρχεται να το σπάσω!!

Δοκίμασε με το SEUS
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ, PLEASE, ΒΟΗΘΕΙΑ!!

 

Αγορασα μια sd καρτα των 8GB την εβαλα στο κινητο και συνεδεσα το κιν. με το pc μεσω USB για να περασω απο το 2ο στο 1ο

καποια videos.

 

Αρχικα,

 

1) Μου δειχνει στο pc την χωριτικοτητα του κινητου σαν να μην ειχα βαλει την sd καρτα, οποτε και το space ειναι μηδαμινο. Γιατι?

 

2) Οταν παω ρυθμισεις η επιλογη της sd καρτας ειναι απενεργοποιημενη, ενω οταν το κιν. δεν ειναι συνδεδεμενο με το pc στις ρυθμισεις

μπορω να δω την χωρητικοτα της καρτας. ??

 

και τελος,

 

ακομα και οταν βγαλω το κιν απο το usb οταν παω να βγαλω videos με την cam μου λεει δεν υπαρχει αρκετη μνημη

σ αν να ΜΗΝ ειχα συνδεσει ποτε την sd καρτα.

 

...

 

βασικα η βασικη μου ερωτηση ειναι πώς να την ενεργοποιησω? την εχω βαλει εχω τελιωσει ΟΛΗ την μνημη του κινητου αλλα παρολο που

 

το xperia την καταλαβαινει δεν ''την ''ενεργοποιει'' '' δλδ μου λεει ακομα οτι δεν εχω μνημη.

 

Μήπως χρειάζεται φορμάτ από το pc?

Link to comment
Share on other sites

κάποιο Link έστω για το πως να το κάνω..

 

Πάτα πάνω στην λέξη SEUS βρε συ.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάτα πάνω στην λέξη SEUS βρε συ.:p

 

όχι βρε αυτό το κατάλαβα.. απλά μόλις του κάνω εγκατάσταση με ρωτάει ποιό κινητό έχω και μετά μου ζητάει να συνδέσω το καλώδιο για να κάνει ενημέρωση λογισμικού. εγώ θέλω να κάνω donwgrade απο android 4 σε 2.3.7 που είχε στην αρχή..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...