Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kali_neraida ο AlMag να σε βοηθήσει ήθελε. αναφέρθηκε στον εαυτό του επειδή ξέχασε να βάλει το link.

 

Ξερει καποιος να μου πει γιατι χανει το σημα του το δικτυο κ για να επανελθει θελει επαννεκινηση, γιατι το κανει αυτο μπορει να βοηθησει καποιος

Α ρε τι ηθελα κ επαιρνα sony

 

είχα το ίδιο πρόβλημα αλλα τελικά έφταιγε η κάρτα sim η οποια είχε χαλάσει

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι καθολου χαζη αγορακι μου απλα μολις πηρα το κινητο και δεν θελω να παθει κατι και να τρεχω οκ?? ευτυχως που υπαρχουν ομως καποιοι εξυπνοι σαν εσενα στον κοσμο και κρατανε τις ισοροπιες...

 

 

συγνώμη που επεμβαίνω αλλά τον αδικείς, το "Πιο χαζός πεθαίνεις" ο AlMag1 το λέει για τον εαυτό του που ξέχασε να σου δώσει στο προηγούμενο ποστ (σελίδα 306 τελευταίο post) το link που σε ενδιαφέρει, και επειδή τον διόρθωσε ο zxr αυτοσαρκάστηκε το ότι ξέχασε να βάλει το link!

Edited by John84

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως εδω κανεις δεν θελει να προσβαλει τον αλλον... ολοι μας προσπαθουμε για το καλυτερο για να εχουμε οσο μπορουμε ενα πιο ολοκληρωμενο κινητο..

Δεν φταιει ουτε η συσκευη ουτε καποιος απο εδω.. Θα ειναι αδικο πιστευω να κατηγορουμε ετσι ευκολα καποιον.. ο,τι μας δινεται εδω, απο συμβουλες μεχρι ROM και διαφορα αλλα ειναι στην καλη θεληση καποιων να μας βοηθησουν ωστε να αξιοποιησουμε στο επακρο την συσκευη μας, μιας και η sony δεν βλεπω να το κανει..

Προσωπικα εχω να αναφερω οτι αρχικα (μπορει κανεις να το δει σε προηγουμενα ποστ μου) γκρινιαζα οτι δεν μπορουσα να κανω root το κινητο και τελικα δεν εφταιγε κανεις απο εδω ουτε η sony.. απλα στον συγκεκριμενο Η/Υ που προσπαθουσα δεν γινοταν.. αλλαξα Η/Υ και ολα πηγαν μια χαρα..

Απο την μερια μου θελω να ευχαριστησω ολους οσους με καλη θεληση προσπαθησαν και προσπαθουν ακομη να μας λυσουν αποριες και προβληματα και να μας δινουν υποστηριξη σε ο,τι μπορουνε..

Link to comment
Share on other sites

aeriko1975 πολύ σωστός!

το θέμα είναι να λύνουμε ΌΛΟΙ μαζί τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε με τον κινητό μας και φυσικά μαζί μετά προβλήματα να λύνουμε και τις όποιες παρεξηγήσεις δημιουργούνται! ;)

οπότε συνεχίζουμε στον αγώνα! ;)

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρ

kali_neraida ο AlMag να σε βοηθήσει ήθελε. αναφέρθηκε στον εαυτό του επειδή ξέχασε να βάλει το link.

 

 

 

 

είχα το ίδιο πρόβλημα αλλα τελικά έφταιγε η κάρτα sim η οποια είχε χαλάσει

 

Υπαρχει περιπτωση να φταιει τ κινητο η η ρομ;

Εβαλα μια αλλη καρτα κ το δοκιμαζω

Καποια ρομ να βαλω που να δουλευει καλα υπαρχει;

Θελω να δουλευουν ολα ομως κ να κραταει κ λιγο παρα πανω η μπαταρια, υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Πιο χαζός πεθαίνεις :lol:

Συμβαίνουν αυτά...

αν ήταν όλοι οι χαζοί σαν εσένα τότε εμείς τι να πούμε?

γιαυτό είναι ο zxr εδώ για να μας διορθώνει! ;)

Θα διορθώσω πάλι. Είμαστε εδώ για να διορθωνόμαστε όλοι μας. Μηδενός εξαιρουμένου! ;)

John σταμάτα βρε κοκκινίζω..

Πραγματικά σκάει σαν νίντζα, εκεί που τον χρειάζεσαι και δεν τον περιμένεις..

Το Ninja είναι εμπνευσμένο από κάπου; :p:p:lol:

δεν ειμαι καθολου χαζη αγορακι μου απλα μολις πηρα το κινητο και δεν θελω να παθει κατι και να τρεχω οκ?? ευτυχως που υπαρχουν ομως καποιοι εξυπνοι σαν εσενα στον κοσμο και κρατανε τις ισοροπιες...

Τις εξηγήσεις τις έδωσαν τα παιδιά οπότε δεν χρειάζεται να προσθέσω κάτι.

 

Θα μου επιτρέψετε αύριο να καθαρίσω τα ολίγον off-topic posts μιας και δόθηκαν οι απαραίτητες εξηγήσεις οπότε δεν χρειάζεται να γεμίζουν το θέμα. :)

συγγνωμη ALMag παρεξηγηση...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταιει η καρτα Sim γιατι εβαλα αλλη καρτα και παλι χανει το σημα, μπορει να βοηθησει καποιος η οχι

Να χεσω τη sony

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταιει η καρτα Sim γιατι εβαλα αλλη καρτα και παλι χανει το σημα, μπορει να βοηθησει καποιος η οχι

Να χεσω τη sony

 

Αν και δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο παρολο που εχω αλλαξει συνολικα 3 ROM (official, BrainsRom, Ultimate sola v2) θα προτεινα κατι χρονοβορο ισως.. Καθαρη εγκατασταση ROM (Official) για να δεις ετσι αν το προβλημα ειναι σε καποια custom ROM ή στο hardware του κινητου..

Link to comment
Share on other sites

τι rom έχεις?

μήπως έκανες restore data από κάποια άλλη ρομ ή κάτι τέτοιο?

επίσης μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή.

 

πάρε ενα nandroid backup για να μην χασεις δεδομενα και κανε hard reset (επαναφορα ρυθμίσεων, wipe data, cache κλπ )

Link to comment
Share on other sites

Το Ninja είναι εμπνευσμένο από κάπου; :p:p:lol:

 

Τίποτα δεν είναι τυχαίο.. :lol:

 

Δεν φταιει η καρτα Sim γιατι εβαλα αλλη καρτα και παλι χανει το σημα, μπορει να βοηθησει καποιος η οχι

Να χεσω τη sony

 

Μπορείς σε παρακαλώ να μην καταριέσαι την σονυ σε κάθε σου ποστ? Καταντάει λίγο βαρετό..

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν είναι τυχαίο.. :lol:

 

 

 

Μπορείς σε παρακαλώ να μην καταριέσαι την σονυ σε κάθε σου ποστ? Καταντάει λίγο βαρετό..

οταν φτιαξει κινητο χωρις φρου φρου εφε κ αρωματα τοτε θα σταμαυησω να τη βριζω

Α ρε.sony τι.το θελα να σε αγορασω

 

τι rom έχεις?

μήπως έκανες restore data από κάποια άλλη ρομ ή κάτι τέτοιο?

επίσης μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή.

 

πάρε ενα nandroid backup για να μην χασεις δεδομενα και κανε hard reset (επαναφορα ρυθμίσεων, wipe data, cache κλπ )

 

Αυτο εκανα πριν απο λιγο κ πιστευω να μη το ξανα κανει

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

οταν φτιαξει κινητο χωρις φρου φρου εφε κ αρωματα τοτε θα σταμαυησω να τη βριζω

Α ρε.sony τι.το θελα να σε αγορασω

 

Το κινητό μην περιμένεις να φτιάξει από μόνο του.. Δεν είναι άνθρωπος.. Μηχανή είναι και οι μηχανές είναι χαζές.. Αν δεν βάλεις σωστά το χεράκι σου, τότε για πάντα πρόβλημα θα έχει..

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταιει η καρτα Sim γιατι εβαλα αλλη καρτα και παλι χανει το σημα, μπορει να βοηθησει καποιος η οχι

Να χεσω τη sony

 

φίλε συγνώμη αλλά το κινητό δεν έχει πρόβλημα σε θέμα με το σήμα που αναφέρεις! το έχω από το καλοκαίρι και το μόνο που έχω κάνει είναι να κάνω root για να ξεφορτωθώ κάποιες εφαρμογές!

όσο το πειράζεις τόσο περισσότερο κινδυνεύεις να κάνεις κάποιο λάθος και να βγει το κινητό off

οπότε αυτό που σου προτείνω είναι να ακολουθήσεις τις συμβουλές που σου δίνουν τα παιδιά στα πιο πάνω ποστ!

αφού έχεις παίξει με rom τότε κάτι πήγε στραβά!

και προπάντων σταμάτα σε παρακαλώ να βρίζεις με το παραμικρό είτε την sony είτε την τύχη σου!

σου τα λέω εντελώς φιλικά γιατί σε παρακολουθώ εδώ και πολύ καιρό, η επόμενη λύση είναι να το ξεφορτωθείς όσο γίνεται πιο γρήγορα για να ησυχάσουμε!!

Edited by John84

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Μολις χθες παρατηρησα κατι που ειχε αναφερθει απο καποιο μελος μας για το κινητο το οποιο κανει διαφορα "χαζα" οταν φορτιζει μεσω USB..

Εδω και μερες φοραω απροβληματιστα την Ultimate Sola v2 και ολα δουλευαν ρολοι, μεχρι και χθες οπου οταν το ειχα να φορτιζει στο λαπτοπ και χρειαστησε να το σκαλισω λιγακι παρατηρησα οτι άλλα πατουσα εγω και άλλα εκανε το κινητο.. Πιστευα οτι εφταιγαν 2-3 εφαρμογες που ειχα κανει τελευταια εγκατασταση κι ετσι τις εσβησα και εκανα επανεκκινηση το κινητο.. Ωστοσο μετα οταν ανοιξε το προβλημα με τα "χαζα" παρεμεινε.. ακομη και σε recovery οταν εμπαινα παλι εκεινο εκανε τα δικα του.. δηλ προσπερνουσε καποια μενου χωρις καθολου να πλησιασω το χερι στην οθονη.. Τελος το εβγαλα απο την φορτιση και μετα απο ενα reboot το κινητο παιζει πλεον κανονικα.. Ωστοσο οταν το ξαναεβαλα να φορτισει μεσω USB αρχισε παλι τα χαζα του..

Επειδη δεν θυμαμαι αν ο χρηστης ο οποιος ανεφερε το προβλημα το εχει λυσει και με ποιο τροπο, θα ηθελα να μου απαντησει αν τελικα εκανε κατι και εφτιαξε..

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα είναι χειρότερο στην κάτω δεξιά γωνια?

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

δες στο link... μακάρι να σου λυθεί έτσι και να μην χρειαστεί να το πας για service όπως εγώ. πραγματικά το μονο παράπονο που έχω από το sole...το φυσάω και δεν κρυώνει...το έχω πάθει σε 2 συσκευές...

η λύση του sunbathe είναι προσωρινή

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4393768#post4393768

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

οταν φτιαξει κινητο χωρις φρου φρου εφε κ αρωματα τοτε θα σταμαυησω να τη βριζω

Α ρε.sony τι.το θελα να σε αγορασω

 

 

 

Αυτο εκανα πριν απο λιγο κ πιστευω να μη το ξανα κανει

To θέμα έχει φτάσει τα 4500+ posts και κανείς δεν έχει αναφέρει τα προβλήματα που λες. Άρα μάλλον δεν φταίει η συσκευή και το λάθος εντοπίζεται αλλού. Όπως σου είχα γράψει και σε πμ προτού ρωτήσεις βεβαιώσου ότι έχεις ψάξει αρκετά κι ότι δεν έχεις κάνει λάθος.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

φίλε συγνώμη αλλά το κινητό δεν έχει πρόβλημα σε θέμα με το σήμα που αναφέρεις! το έχω από το καλοκαίρι και το μόνο που έχω κάνει είναι να κάνω root για να ξεφορτωθώ κάποιες εφαρμογές!

όσο το πειράζεις τόσο περισσότερο κινδυνεύεις να κάνεις κάποιο λάθος και να βγει το κινητό off

οπότε αυτό που σου προτείνω είναι να ακολουθήσεις τις συμβουλές που σου δίνουν τα παιδιά στα πιο πάνω ποστ!

αφού έχεις παίξει με rom τότε κάτι πήγε στραβά!

και προπάντων σταμάτα σε παρακαλώ να βρίζεις με το παραμικρό είτε την sony είτε την τύχη σου!

σου τα λέω εντελώς φιλικά γιατί σε παρακολουθώ εδώ και πολύ καιρό, η επόμενη λύση είναι να το ξεφορτωθείς όσο γίνεται πιο γρήγορα για να ησυχάσουμε!!

 

Root το εχω και εγω δεν το εχει πειραξει σε τιποτα αλλο..ουτε ρομ αλλη εβαλα

Link to comment
Share on other sites

δες στο link... μακάρι να σου λυθεί έτσι και να μην χρειαστεί να το πας για service όπως εγώ. πραγματικά το μονο παράπονο που έχω από το sole...το φυσάω και δεν κρυώνει...το έχω πάθει σε 2 συσκευές...

η λύση του sunbathe είναι προσωρινή

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4393768#post4393768

 

Δεν νομιζω οτι στο service θα γινει κατι, αφου μονο στην φορτιση το κανει και αυτο τωρα τελευταια.. θα καθισω να πειραματιστω σε αυτο το θεμα, ειτε με διαφορες ROM ειτε με επεμβασεις στην recovery (light πραγματα, wipe κλπ) για να δω αν φταιει κατι απο εκει μιας και χωρις λογο παρουσιαστηκε αυτο το προβλημα..

Πρωτα μα πρωτα απο ολα θα κανω wipe cache κλπ και αν και παλι δεν διορθωθει θα επιλεξω να κανω καθαρη εγκατασταση την μαμα ROM μεσω SEUS για να δω αν και παλι παρουσιαζει αυτα τα τρελα στην φορτιση του μεσω USB απο τον Η/Υ.

Link to comment
Share on other sites

στην αρχή το κάνει μονο στην φόρτιση αλλα μετά γίνετε μόνιμο. όπως επίσης στην αρχή θα φτιάχνει με hard reset αλλα μετά όχι...

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...