Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλη χρονια παιδια, θελω να κανω ενα copy απο το φαεκελο download του file manager και να το κανω paste στο φακελο system του root explorer.

Πως γινεται?

:ninja:

www.spacefm.net

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά το τσεκάρουμε η όχι στο flashtool

 

Σύμφωνα με τις οδηγίες στο xperiadev.wordpress.com, στο ICS το τικάρεις, στο GB όχι.

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο (που αφορά βέβαια όλες τις συσκευές Android): Μπορούμε, μέσω κάποιου αντάπτορα, να συνδέσουμε USB stick στην αντίστοιχη υποδοχή της συσκευής και να έχουμε πρόσβαση μέσω του κινητού στο στικάκι;

Edited by drspiros
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τις οδηγίες στο xperiadev.wordpress.com, στο ICS το τικάρεις, στο GB όχι.

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο (που αφορά βέβαια όλες τις συσκευές Android): Μπορούμε, μέσω κάποιου αντάπτορα, να συνδέσουμε USB stick στην αντίστοιχη υποδοχή της συσκευής και να έχουμε πρόσβαση μέσω του κινητού στο στικάκι;

 

Ναι μπορεις.. για αυτο υπαρχει το usbotg!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ultimate v2 και έχω τα εξής "προβλήματα" : Υπάρχει θέμα με την ένδειξη της μπαταρίας δεν "ανανεώνεται" οπότε αναγκάζομαι και βάζομαι αυτή της rom(όχι αυτή που έχει η ics από μόνη της),οπότε έχω δύο -.-

Και εκτός αυτού το γράμμα "Φ" μου είναι πάντα κεφαλαίο στην πληκτρολόγηση.... Κατά τα άλλα πολύ καλά...μου αρέσει η notification bar και όλες οι επιλογές που δίνονται!

Link to comment
Share on other sites

νομίζω το porject της συνεχίζεται, εν αντιθέσει με την hybrid που εχει σταματησει, οπότε μπορείς να ποσταρεις στο xda για να διορθωθούν σε μελλοντικό update ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά κι από μένα αλλά από ότι φαίνεται είμαι αναγκασμένος να ξεκινήσω με παρατηρήσεις.

spaceboy1 θα σε παρακαλούσα θερμά να διατηρήσουμε χαμηλούς τόνους και κυρίως να επιδείξεις την δέουσα υπομονή. Σε καμία περίπτωση δεν χρειάζεται να απαιτείς απαντήσεις ή να "μειώνεις" χρήστες επειδή οι απαντήσεις τους μπορεί να μην σε βοήθησαν.

 

Δεν χρειάζεται επίσης να κάνεις συνεχόμενα post. Υπάρχει το κουμπί της τροποποίησης για τυχόν προσθήκες ή αλλαγές. Τέλος θα σε παρακαλέσω να μην ξανά μπεί σε post σου το link συγκεκριμένου ραδιοφωνικού σταθμού. Αν θέλεις μπορούμε με μεγάλη μας χαρά να το προσθέσουμε στο MyLinks.

 

Για οτιδήποτε άλλο μπορείς να το συζητήσεις μαζί μου μέσω πμ μιας και δεν χρειάζεται να γεμίζουμε το forum. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!!!

 

Θα ήθελα να φλασάρω το sola της κοπέλας μου και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει firmware stock ICS ελληνικό ή κάποιο Stock ICS που να έχει ελληνικά και υποστήριξη 160 χαρακτήρες στα sms

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους με υγεία και χαρά!

Έχω ένα μικρό θέμα με το κινητό.. το αγόρασα πριν 7 μέρες για την κοπελιά μου και αμέσως εγκατέστησε το game Pou όλα καλά μέχρι εχθές όμως άρχισε να ψιλοκολλάει και στο game αλλά και στο μενού του...

Έχει την έκδοση 2,3,7. 1ον Υπάρχει τρόπος να λυθεί το lag του και 2ον η ics λειτουργεί κανονικά χωρίς κολλήματα συμφέρει να το κάνω update?

ΥΓ το κινητό δεν έχει άλλες extra εφαρμογές περασμένες.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να φλασάρω το sola της κοπέλας μου και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει firmware stock ICS ελληνικό ή κάποιο Stock ICS που να έχει ελληνικά και υποστήριξη 160 χαρακτήρες στα sms

 

http://d-h.st/6jJ

Εγώ αυτό έχω βάλει. Είναι official rom Κεντρικής Ευρώπης που περιλαμβάνει τη ρύθμιση "εξοικονόμιση κόστους" στις ρυθμίσεις SMS.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ultimate v2 και έχω τα εξής "προβλήματα" : Υπάρχει θέμα με την ένδειξη της μπαταρίας δεν "ανανεώνεται" οπότε αναγκάζομαι και βάζομαι αυτή της rom(όχι αυτή που έχει η ics από μόνη της),οπότε έχω δύο -.-

Και εκτός αυτού το γράμμα "Φ" μου είναι πάντα κεφαλαίο στην πληκτρολόγηση.... Κατά τα άλλα πολύ καλά...μου αρέσει η notification bar και όλες οι επιλογές που δίνονται!

 

εγώ δεν έχω κάποιο θέμα με το "Φ" .επίσης ,το θέμα της μπαταρίας έχει ήδη λυθεί στο xda. δες εδώ

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36034021&postcount=455

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε λίγο miui να πάθετε την πλάκα σας,http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2034888 Άμα βάλετε την ρομ δεν θα ξανα αλλάξετε ποτέ ξανά,απλά τα σπάει!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Λέει ότι δε λειτουργεί το video recording και το fm radio.. Αν λειτουργουσαν θα την έβαζα.. Θα την παρακολουθώ για μελλοντικά update..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους με υγεία και χαρά!

Έχω ένα μικρό θέμα με το κινητό.. το αγόρασα πριν 7 μέρες για την κοπελιά μου και αμέσως εγκατέστησε το game Pou όλα καλά μέχρι εχθές όμως άρχισε να ψιλοκολλάει και στο game αλλά και στο μενού του...

Έχει την έκδοση 2,3,7. 1ον Υπάρχει τρόπος να λυθεί το lag του και 2ον η ics λειτουργεί κανονικά χωρίς κολλήματα συμφέρει να το κάνω update?

ΥΓ το κινητό δεν έχει άλλες extra εφαρμογές περασμένες.

 

1) ολες αυτες τις μερες εχεις κανει ενα reboot το κινητο; το λεω γιατι τα android το θελουν το restart τους καθε 2 μερες, γιατι δουλευουν πολλες διεργασιες στο παρασκηνιο..

2) να βαλεις ics δεν υπαρχει κανενα προβλημα.. κ μετα μπορεις να βαλεις καποια custom rom, οπως σχεδον ολοι μας και να πηγαινει το κινητο πολυ πιο γρηγορα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μπορω μετα το root που εκανα τελικα να εχω κ recovery σε αυτη τη ρομ η λεω βλακειες

 

Καλησπερα παιδια, μπορω μετα το root που εκανα τελικα να εχω κ recovery σε αυτη τη ρομ η λεω βλακειες

 

 

ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ Κ ΤΟ BOOT,,

Υπαρχει link να μου δωσετε

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά και καλή χρονια σε όλα τα παιδιά του φορουμ!!

Τα καλυτερα για σας και τις οικογεννειές σας!!

Sony Sole

Sony Ericsson Neo v

Galaxy 3

Qteck S-200

Link to comment
Share on other sites

από xICS hybrid σε ultimate πρέπει να φλασάρω την στοκ πρώτα .54 πρώτα έτσι? και απο flashtool, όχι πχ επαναφορά μέσω pc companion?

ή μπορώ κατευθείαν?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είσαι .10 σωστά? Μπορείς και με τους 2 τρόπους νομίζω.. Απλά αν κάνεις επανεγκατάσταση απο SUS θα χάσεις ροοτ.. Και μετά πάλι από την αρχή.. Καλύτερα φράσαρε .54 και πιστεύω δεν θα χαθεί το ροοτ.. Φλάσαρε την ιταλική .54 καλύτερα γιατί έχουμε το ίδιο όνομα (Sole)
Link to comment
Share on other sites

εγώ τώρα έχω την xICS που αν δεν κάνω λάθος είναι βασισμένη στην .10..

ευχαριστώ! σήμερα αύριο θα το κάνω και θα γράψω τα αποτελέσματα :P

 

Καλησπερα παιδια, μπορω μετα το root που εκανα τελικα να εχω κ recovery σε αυτη τη ρομ η λεω βλακειες

 

 

 

 

ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ Κ ΤΟ BOOT,,

Υπαρχει link να μου δωσετε

 

ναι μπορεις. απλα ξαναβαζεις τη recovery

 

για bootloader το πρωτο απο xda ειναι αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1527159

διαβασε σχολια εκει, δεν το εχω δοκιμασει

Edited by charlie_pace4
Link to comment
Share on other sites

Για bootloader έχει ανεβάσει ο darkstan πολλές σελίδες πιο πίσω ένα rar αρχείο που λέγεται fastboot.. Έχει μέσα αναλυτικά οδηγίες για το πώς ξεκλειδώνεις bootloader.. Κάνε αναζήτηση και βρες το..
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε λίγο miui να πάθετε την πλάκα σας,http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2034888 Άμα βάλετε την ρομ δεν θα ξανα αλλάξετε ποτέ ξανά,απλά τα σπάει!!!!!!!!!!!

 

Δουλεύει το ραδιόφωνο; Γιατί αν όχι, σίγουρα τα σπάει (αλλά στην αργκώ των 80's και όχι του 2000 :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! Σημερα αγορασα το σολακι τελειο.θελω μια βοηθεια!! εχω κατι apps στο pc και θελω να τα μεταφερω στο τηλ για να τα κανω install.κανω αντιγραφη επικολληση στη μνημη του τηλεφωνου και δεν τα βρισκω πουθενα. τι πρεπει να κανω που πρεπει να τα αποθηκευσω για να τα δω να τα εγκαταστησω??? plz helppppp!!
Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπεται Φρανκεστάιν, από πού το αγόρασες; Γιατί ενδιαφέρομαι κι εγώ να αγοράσω ένα.:)
Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! Σημερα αγορασα το σολακι τελειο.θελω μια βοηθεια!! εχω κατι apps στο pc και θελω να τα μεταφερω στο τηλ για να τα κανω install.κανω αντιγραφη επικολληση στη μνημη του τηλεφωνου και δεν τα βρισκω πουθενα. τι πρεπει να κανω που πρεπει να τα αποθηκευσω για να τα δω να τα εγκαταστησω??? plz helppppp!!

 

κατεβαζεις εναν file manager, πχ astro file manager ή es manager

και μετα θα βρεις ολα τα αρχεια που εχεις στην καρτα.

επίσης θα πρέπει να πας ρυθμισεις->για προγραμματιστες->αγνωστες πηγες και να το τικαρεις

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις εναν file manager, πχ astro file manager ή es manager

και μετα θα βρεις ολα τα αρχεια που εχεις στην καρτα.

επίσης θα πρέπει να πας ρυθμισεις->για προγραμματιστες->αγνωστες πηγες και να το τικαρεις

 

Ευχαριστω πολυ φιλε νασαι καλα θα το κανω!!!!

 

Αν επιτρέπεται Φρανκεστάιν, από πού το αγόρασες; Γιατί ενδιαφέρομαι κι εγώ να αγοράσω ένα.:)

 

Απο σκρουτζομαγαζο το παραγγελνεις και την επομενη ειναι σπιτι σου!!!!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...