Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει κανενα homescreen apk που να εχει auto rotation και στο menu.Ειχα βρει παλια ενα gx launcher λεγοταν στο xda αλλα μετα την δημιουργια 2 διαφορετικων subforums για u,p,sola και s,ion,acro s το εχασα :/

nova launcher

 

Μου μπήκαν σκέψεις να κάνω downgrade σε gb

αξίζει λέτε η να το αφήσω σε ics?

ένα neo v που έδωσα στην αδερφή μου (το αντάλλαξα με ενα psp) τρέχει ΤΟΣΟ γρήγορα σε gb που με κάνει να ζηλεύω.

δεν έχω παράπονο απο το sole , γρήγορο είναι και δεν κολάει σε ics αλλα απο την μία δεν παίζει παιχνίδια που έπαιζαν όταν το είχα gb και απο την άλλη το neo v μου φαίνεται γρηγορότερο και με τρελαίνει !

 

θα χάσω κάτι με το downgrade ? υπάρχει περίπτωση να μην τρέχουν εφαρμογές η δεν υπάρχουν εφαρμογές ics only ?:shifty:

το έχω root και σκεφτόμουν για κανένα custom rom αλλα επειδή δεν θα έχω pc να αλλάξω το rom σε περίπτωση που δεν μου αρέσει ή έχει κάποιο πρόβλημα μετά την Παρασκευή που επιστρέφω στην μονάδα , σκέφτηκα να πάω σε κάτι official

 

εγώ δεν έχω δοκιμάσει την 2.3 οπότε δεν μπορώ να σου πω. αλλά, γενικά όταν κάνεις "μεγάλες¨αλλαγές στο κινητό (δηλαδή πέρασμα άλλης rom, major update, downgrade κλπ) καλό είναι να κάνεις καθαρή εγκατάσταση.

εφόσον είσαι root κατέβασε titanium backup, πάρε backup από τα πάντα, και ότι θες μετά το επαναφέρεις ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο xda πάντως μάλλον λες αυτό εσύ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1918185

ελπίζω να βοηθάει ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, χρονια πολλα και καλες γιορτες σε ολους τους φιλους του φορουμ!!

Παιδια μια ερωτηση!!

Δεν βλεπω την εξωτερικη μνημη στις ρυθμισεις - αποθηκευτικος χωρος!!

Ενω απο το αστρο file maner thn βλεπει, επισεις δεν την βλεπει ουτε στον υπολογιστη!!

Βλεπει μονο την εσωτερικη

Sony Sole

Sony Ericsson Neo v

Galaxy 3

Qteck S-200

Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε και εμένα η τελευταία ενημέρωση μέσω του κινητού. Μου βγάλε ειδοποίηση αλλά δε φεύγει από την μπάρα. Να σβήσω την εφαρμογή update center μέσω root explorer ?
Link to comment
Share on other sites

ήμουν root (παγωτάκι), έκανα ενημέρωση 54 με sony companion και τώρα ενώ έγινε η ενημέρωση δεν είμαι root.

Το θέμα είναι οτι τρέχοντας το scriptaki διαλέγω την 1η επιλογή (normal) αλλά τρέχει συνεχώς κατά συνέπεια δεν μπορώ να ξαναγίνω root.

Τι να φταίει;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς να κάνεις root με το script πλέον στην 54. Υπάρχει άλλη διαδικασία στο xda. Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Για να δοκιμάσουμε και αυτήν.. Την έχει βάλει κανείς? Ωραία φαίνεται και λένε ότι είναι πολύ γρήγορη..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1951750

 

Δεν την έχω βάλει πάντως σου προτείνω firedroid 1.1. απλά τα σπάει!!

 

ps.Καλές γιορτές και καλά Χριστούγεννα σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ ειναι πολυ μπροστα.. τοσο γρηγορη.. τοσο smooth.. τοσες πολλες νεες επιλογες.. η καλυτερη που εχω βαλει..

 

Για ποια λες; για αυτήν που έδωσες πριν η την firedroid?

Αυτή που έδωσες εσύ δεν μου άρεσε το development stopped, αλλά αν δεν έχει bugs τότε μικρό το κακό... Floating touch και nfc κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το CWM αλλά δεν μπορώ να μπω. Πατάω Power και μόλις εμφανιστεί το λογότυπο Vol- αλλά η συσκευή ξεκινάει κανονικά (σε safe mode).
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το CWM αλλά δεν μπορώ να μπω. Πατάω Power και μόλις εμφανιστεί το λογότυπο Vol- αλλά η συσκευή ξεκινάει κανονικά (σε safe mode).

 

Παιζει αναλογα την εκδοση CWM που εχεις.. π.χ σε μενα μπαινει σε Recovery οταν αντι για Vol- παταω πανω στην οθονη (tap-tap) μεχρι την δονηση (κατι αντιστοιχο με το vol- που αναφερουν καποια παιδιΑ εδω..)

Link to comment
Share on other sites

Παιζει αναλογα την εκδοση CWM που εχεις..

Το βρήκα. Έχω την 6.0.1.2 και θέλει vol+ και όχι -.

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Έβαλα την official .54. Για να βάλω τώρα μία custom πρέπει να είμαι root; Εάν ναι, η μόνη δυνατότητα να γίνεις root είναι η διαδικασία με την αλλαγή των kernels μέσω flashtool;

Edited by drspiros
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα πριν μερικές μέρες αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1918551 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος! Έχει τον Launcher του S3
Link to comment
Share on other sites

Almag1 (ή όποιος άλλος έχει βάλει την hybrid)

 

η notification bar είναι έτσι:

http://imageshack.us/a/img202/2428/19390578.png

ή αλλάζει στο "κλασικό" με όλα τα toggles το ένα δίπλα στο άλλο?

 

επίσης στο xda λέει ένας ότι δεν έχει ράδιο:

You can point that Radio FM app is removed.

 

ισχύει αυτό? αν ναι υπάρχει λύση?

Link to comment
Share on other sites

στο xda δεν πρέπει να εχει κάτι..

από την εμπειρία μου με το sense [htc wildfire για ενα περίπου χρόνο με sense] δεν αξίζει.. οκ, θα μου πεις αλλο κινητο, παλιά έκδοση του sense κλπ

still, βαραίνει το κινητό χωρίς ιδιαίτερο λόγο.. τι σου αρέσει στο sense? νομίζω τα περισσότερα μπορείς να τα βρεις σαν mods ή σαν εφαρμογές ;)

Link to comment
Share on other sites

στο xda δεν πρέπει να εχει κάτι..

από την εμπειρία μου με το sense [htc wildfire για ενα περίπου χρόνο με sense] δεν αξίζει.. οκ, θα μου πεις αλλο κινητο, παλιά έκδοση του sense κλπ

still, βαραίνει το κινητό χωρίς ιδιαίτερο λόγο.. τι σου αρέσει στο sense? νομίζω τα περισσότερα μπορείς να τα βρεις σαν mods ή σαν εφαρμογές ;)

 

Μου αρέσει το multitasking για το κλείσιμο των εφαρμογών(για sense4 μιλάω πάντα),η status bar,τα εικονίδια και η μπάρα που έχεις κάτω κάτω όταν είσαι στις αρχικές οθόνες(ελπίζω να το κατάλαβες το τελευταίο):p.Σαν εφαρμογές έχω ψάξει αλλά δεν με έχουν εντυπωσιάσει,σαν mods τι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,

καλησπερα κ χρονια καλα σε ολους!

Εχω ακουσει πολλα για το Sole κ διαβαζω απο εσας ακομα πιρισσοτερα. Σκεφτομαι να το παρω τωρα στις γιορτες (δωρο απο μενα σε μενα ;-) )!!....Αξιζει τον κοπο????

 

Καλη Πρωτοχρονια,

Jo

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,

καλησπερα κ χρονια καλα σε ολους!

Εχω ακουσει πολλα για το Sole κ διαβαζω απο εσας ακομα πιρισσοτερα. Σκεφτομαι να το παρω τωρα στις γιορτες (δωρο απο μενα σε μενα ;-) )!!....Αξιζει τον κοπο????

 

Καλη Πρωτοχρονια,

Jo

 

Αξίζει και με το παραπάνω!!!Είναι άψογο από κάθε άποψη αν εξαιρέσεις το ότι τρίζει σε ένα σημείο(πάρα πολύ λίγο).Χρόνια πολλά και σε εσένα!

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια.

Εχω την μαμισια rom ics.

Αν κανω backup με το titanium και περασω μια custom rom μετα μπορω να ξαναβαλω τα προγραμματα και τα παιχνιδια η πρεπει να τα ξαναβαλω ενα ενα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...