Jump to content

Samsung Galaxy Y Pro Duos (B5512)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα.

 

Με κάρτα cosmote στην sim1/Vodafone sim2 δεν μπορώ να μπω ίντερνετ από sim1. Sim2 λειτουργεί κανονικά και 3g και χωρίς αυτό.

 

Ιδέες/Ρυθμίσεις κανείς (έχω αντιγράψει τις ρυθμίσεις για Samsung Galaxy Sii από cosmote.gr but nothing) ;

 

η επιλογή για χρήση δεδομένων πακέτου είναι γκρι και από κάτω μπορώ να επιλέξω μόνο check στην περιαγωγή δεδομένων.

είναι λίγο μπέρδεμα μου το έκανε και εμένα και κολλούσε πολύ όταν πήγαινα να αλλάξω sim. Δεν θυμάμαι ακριβώς τι έκανα. Νομίζω (νομίζω) ότι το ξεκίνησα βάζοντας μονο την μια sim (sim1) εκανα τις αλλαγές και τις πήρε. Μετά έβαλα την sim2 και δεν είχα πρόβλημα δουλευα με ιντερνετ με την sim1. Δεν μπορούσα μετά να πάω στην sim2 τα data. νομίζω τελικά κάπως το κατάφερα αλλά δεν θυμάμαι.. Με μια καρτα κάνεις την αλλαγή πάντως.. (όχι και πολύ πρακτικό).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 819
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν κατάλαβα τι αλλαγές χρειάζεται, μπερδεύτηκα (και συγνώμη κι'όλας). Εγώ τις αλλαγές τις κάνω (αυτές που βρήκα στο ίντερνετ), μου λέει πρέπει να κλείσεις/ανοίξεις την συσκευή σου και οι αλλαγές σώζονται.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, θελω να κανω μια ερωτηση.

οταν μου στελνει καποιος μηνυμα που φαινεται σε ποια καρτα μου το στειλε;

Link to comment
Share on other sites

φαίνεται κάτω δεξιά στο sms το εικονίδιο της αντίστοιχης sim
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

φαίνεται κάτω δεξιά στο sms το εικονίδιο της αντίστοιχης sim

 

μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος, γιατι αν εννοεις στην αναγνωση μηνυματος κατω δεξια διπλα απο την ημερομηνια-ωρα μου το εμφανιζει μονο σε ενα μηνυμα. υπαρχει καποια επιλογη να εμφανιζεται σε ολα; :(

ευχαριστω παντως για την βοηθεια σου.

Link to comment
Share on other sites

ναι εκεί εννοώ δίπλα στην ημερομηνία και ώρα του κάθε μηνύματος

νομίζω σου δείχνει με εικονίδιο μόνο τα sms που ήρθαν από την τελευταία φορά που άλλαξες κάρτες στο κινητό

εμένα σε όλα τα μηνύματα το εμφανίζει

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ψαξιμο τελικα βρηκα το προβλημα. Στο default μηνυμα οταν εγραφα ελληνικα, απο 160 που ειναι το οριο των χαρακτηρων πηγαινε στους 70 και γι' αυτο κατεβασα το handcent (εφαρμογη για να στελνεις μηνυματα). Προ στιγνη νομιζα οτι ελυσα προβλημα αλλα δημιουργησα αλλο γιατι σ'αυτο δεν εμφανιζεται σε ποια καρτα στελνεις ή σε ποια καρτα σου στελνουν μηνυμα, ουτε υπαρχει καποια επιλογη για να το ρυθμισεις. Δεν ξερω τι κανω.

 

φιλε atrias ευχαριστω.

Edited by tsampikos89
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να ρυθμίσεις την κανονική εφαρμογή του κινητού να στέλνει με GSM alphabet και θα έχεις κανονικά 160 χαρακτήρες

είναι στα settings από τα μηνύματα η επιλογή input mode

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τους κατόχουν τρία πράγματα:

Αν καποιος θέλει να εγκαταστήσει πχ ολα τα angry birds χωράνε ή τα μεταφέρει στην sdcard?

Από ram με λογική χρήση εφαρμογων υπάρχει πρόβλημα;

Από αυτονομία κρατάει δυο μερες με κανονική χρήση (viber, τηλέφωνα, λιγο νετ κλπ);

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη!

 

Έβαλα μια καινούργια κάρτα SD η οποία δουλεύει κανονικά.το πρόβλημά μου είναι ότι όταν προσπάθησα να συνδέσω το κινητό με το PC, μου λέει ότι πρέπει να κάνω διαμόρφωση γαιτί αλλιώς δεν το βλέπει. Και σε αυτή την περίπτωση θα χάσω τα δεδομένα.Υπάρχει κάποια λύση;Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη!

 

Έβαλα μια καινούργια κάρτα SD η οποία δουλεύει κανονικά.το πρόβλημά μου είναι ότι όταν προσπάθησα να συνδέσω το κινητό με το PC, μου λέει ότι πρέπει να κάνω διαμόρφωση γαιτί αλλιώς δεν το βλέπει. Και σε αυτή την περίπτωση θα χάσω τα δεδομένα.Υπάρχει κάποια λύση;Ευχαριστώ πολύ!

 

Card reader δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα να δοκιμάσω αλλά λογικά θα είναι οκ. γιατί πριν την τοποθετήσω στο κινητό δούλευε κανονικά με το card reader
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα να δοκιμάσω αλλά λογικά θα είναι οκ. γιατί πριν την τοποθετήσω στο κινητό δούλευε κανονικά με το card reader

 

Copy τα πάντα από την κάρτα με το card reader, μετά στο κινητό, φορμάτ, και επαναφορά δεδομένων στην κάρτα ενώ το έχεις συνδεδεμένο στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδια καλησπερα.μετα απο αλλαγη sim1 σε sim2 διαπιστωνω οτι η καρτα στη sim1 θεση δεν παιρνει ιντερνετ. Το παω για σερβις; το εκανε απο την πρωτη στιγμη αλλα δεν ειχα κανει την αλλαγη γιατι δεν ειχα αγορασει ιντερνετ παρα μονο 1 φορα που εψαχνα ρυθμισεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.μετα απο αλλαγη sim1 σε sim2 διαπιστωνω οτι η καρτα στη sim1 θεση δεν παιρνει ιντερνετ. Το παω για σερβις; το εκανε απο την πρωτη στιγμη αλλα δεν ειχα κανει την αλλαγη γιατι δεν ειχα αγορασει ιντερνετ παρα μονο 1 φορα που εψαχνα ρυθμισεις.

 

μαλλον κατι γίνεται με τις ρυθμισεις σου. Το έχεις σεταρει να παίρνει ιτνερνετ από την sim1?

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

μαλλον κατι γίνεται με τις ρυθμισεις σου. Το έχεις σεταρει να παίρνει ιτνερνετ από την sim1?

 

:X το είχα αλλάξει (δεν θυμάμε πότε/πως) στη sim2. είδα ότι αλλάζει οπότε το θέμα μου δεν υπάρχει πλέον. ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Τωρα τι παιζει με την συσκευη εγκαταλειφθηκε πληρως;;; ποια ηταν η τελευταια επισημη αναβαθμιση;;υπαρχουν ανεπισημες;;;
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τι παιζει με την συσκευη εγκαταλειφθηκε πληρως;;; ποια ηταν η τελευταια επισημη αναβαθμιση;;υπαρχουν ανεπισημες;;;

 

ποιος ξέρει άραγε; Μόνο εκ των έσω μπορούν αν απαντήσουν...ελπίζω πάντως πως όχι, εγώ θα ήθελα να την δω και με 4.0 android...άλλα και άλλα βγήκαν...αυτό γιατί όχι ;

Link to comment
Share on other sites

2.3.6 η τελευταια

πριν κανα χρονο.

 

δεν θα παρει λογικα αλλη.

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

2.3.6 η τελευταια

πριν κανα χρονο.

 

δεν θα παρει λογικα αλλη.

 

:cry:

 

Απογοήτευση....θα έπρεπε...κρίμα στις δυνατότητες του επεξεργαστή...στα 800mhz άλλα αναβαθμίζονται !!!

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν νομιζω οτι χρειαζεται

 

διοτι θα εχανε την καλη αυτονομια

και γενικα παει καλα

 

αλωστε κι η μνηνη δεν επαρκει' αλλα καλα για την μπαταρια.

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν νομιζω οτι χρειαζεται

 

διοτι θα εχανε την καλη αυτονομια

και γενικα παει καλα

 

αλωστε κι η μνηνη δεν επαρκει' αλλα καλα για την μπαταρια.

 

Απλά χάνουμε εφαρμογές έτσι που θέλουν πιο καινούργια version...;) Εντάξει δεν μπορώ να τα έχω όλα, αλλά τα παράπονα να λέγονται (ελευθερία λόγου έχουμε άλλωστες )....:D

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το τηλεφωνο δεν κυκλοφορει ελλαδα αξιζει να το παρει κανεις μεταχειρισμενο;;;

 

για αυτά που προσφέρει, εγώ θα το ξανα αγόραζα...

Link to comment
Share on other sites

Το διαβασα λεξη προς λεξη ολο το τοπικ της συσκευης...και οντως ειναι μια επιλογη....τωρα το ποσο αξιζει σαν μεταχειρισμενο και το πως θα δουμε αν δουλευει αψογα χωρις προβληματα και πανω απ'ολα σταθερα ειναι ενα προβλημα που δεν ξερω πως μπορει να ελεγχθει στο λιγο χρονο που θα το εμπιστευτει στα χερια μας ο πωλητης. Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y Pro Duos (B5512)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...